Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Відділ культури

Відділ культури і туризму знаходиться за адресою: 84500, м. Артемівськ, Донецької області, вул. Петровського 169-а, тел./факс 44-75-70, e-mail: artkultura_48@ mail. Ru 

Начальник відділу: Кучер Олександр Олексійович

Головним завданням відділу культури і туризму АРДА є реалізація державної політики в галузі культури і туризму, забезпечення прав громадян на свободу літературної  і  художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг для кожного громадянина; сприяння захисту прав і законних інтересів працівників культури; укріплення матеріально-фінансового забезпечення закладів культури; планування та організаційне забезпечення заходів щодо збереження своєрідного історико-культурного середовища Артемівського району.

Для вирішення комплексного завдання в сфері культури в районі прийнята Програма соціально-економічного розвитку Артемівського району та Програма розвитку бібліотек Артемівського району на 2013-2015 роки.

Одним із показників діяльності галузі є збереження її мережі. Згідно рішення Артемівської райдержадміністрації від 31.01.2012 № 55 «Про затвердження базової мережі закладів культури Артемівського району» було затверджено мережу закладів культури. 

Для удосконалення організаційно-творчої діяльності, для пошуку нових форм роботи відділ культури і туризму керується у своїй діяльності Законами України, постановами, наказами та розпорядженнями Міністерства культури, розпорядженнями Донецької  облдержадміністрації та Артемівської райдержадміністрації, а також Положенням  про відділ культури і туризму. 

Відділом культури і туризму постійно проводиться робота по підвищенню кваліфікації, освіти працівників культури, а саме для них організовуються:  районні семінари, круглі столи, наради, засідання творчих груп, методичних об’єднань, стажування та консультації для молодих культпрацівників. Працівники культури постійно підвищують кваліфікацію на обласних майстер - класах та курсах підвищення кваліфікації у м. Донецьку. 

Культурно-освітню діяльність в Артемівського району здійснюють: 29 клубних закладів, 29 бібліотек, 2 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, 13 народних колективів. 

В закладах культури працюють  239 клубних формувань, з них для дітей -144, в яких займались  - 3357 чоловік, з них діти – 1981. З 126 колективів художньої самодіяльності – 13 носять почесне звання «народний (зразковий) аматорський колектив». 

Закладами культури для мешканців Артемівського району протягом року проводяться культурно-масові заходи присвячені державним, міжнародним, ювілейним та професійним святам, а також значним подіям в житті району.

Важливим центром джерела інформації, культурологічним центром та місцем спілкування є бібліотечні заклади. Доступ до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет в районі мають  10 бібліотек, які мають можливість надавати користувачам безкоштовний доступ до світової інформаційної мережі.

З метою вдосконалення естетичної та музичної позашкільної освіти підростаючого покоління, виявлення юних обдарувань і талантів у Артемівському районі  працюють два початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади: школа мистецтв № 2 с. Опитне та музична школа м. Сіверська. В закладах учні навчаються грі на фортепіано, гітарі, скрипці, на народних та духових  інструментах, отримують знання з сольного співу, художнього мистецтва, української та світової музичної літератури, сольфеджіо, хору, ансамблю.

Відділ культури і туризму Артемівської райдержадміністрації важливу увагу приділяє по пошуку загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр., патріотичному вихованню молоді та вихованню шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війні, а також вивчення героїчних сторінок історії Українського народу.

 На території району знаходяться 584 об’єктів культурної спадщини. З них: 73 пам’ятника історії місцевого значення, 511 об'єктів археології. З метою забезпечення збереження та упорядкування пам’ятників історії місцевого значення кожен рік в районі проводяться поточні ремонти пам’ятників та братських могил, упорядження території навколо пам’ятників, оновлення прізвищ на меморіальних та інформаційних дошках.
 

Новини
16.05.2017
Фестиваль дитячої творчості.
16 травня ДНЗ «Світлячок» м. Сіверськ приймав учасників четвертого відділення районної Фестивалю «Дошкілля має таланти». Учасниками Фестивалю  стали 54 дитини із 8 дошкільних закладів району. Малеча...
Деталі >
14.05.2017
Чемпіонат області по футболу
14 травня 2017 року відбулася чергова гра  другого кола Чемпіонату Донецької області по футболу серед ДЮСШ міст та районів. Команда КДЮСШ Бахмутського району виїжджала в Словянський район,...
Деталі >
13.05.2017
Результати конкурсу фотографій «Великодній куліч»
Cеред  колективів  дошкільних навчальних закладів Бахмутського району                   За результатами...
Деталі >
12.05.2017
Актуальні питання виконання районного бюджету.
Голова Бахмутської районної ради Євген Юрійович Пластун разом з депутатами районної ради прийняв участь у засіданні районної робочої групи з питань оцінки ризиків щодо надходжень закріплених доходів...
Деталі >
09.05.2017
72-а річниця Великої Перемоги.
  День Перемоги – світле свято, коли ми згадуємо тих, хто віддав своє життя раді того, щоб ми жили у мирній та незалежній державі. Як співається у відомій пісні «це свято зі сльозами на очах…». Так...
Деталі >
Фотогалерея