Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Відділ культури

Відділ культури і туризму знаходиться за адресою: 84500, м. Артемівськ, Донецької області, вул. Петровського 169-а, тел./факс 44-75-70, e-mail: artkultura_48@ mail. Ru 

Начальник відділу: Кучер Олександр Олексійович

Головним завданням відділу культури і туризму АРДА є реалізація державної політики в галузі культури і туризму, забезпечення прав громадян на свободу літературної  і  художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг для кожного громадянина; сприяння захисту прав і законних інтересів працівників культури; укріплення матеріально-фінансового забезпечення закладів культури; планування та організаційне забезпечення заходів щодо збереження своєрідного історико-культурного середовища Артемівського району.

Для вирішення комплексного завдання в сфері культури в районі прийнята Програма соціально-економічного розвитку Артемівського району та Програма розвитку бібліотек Артемівського району на 2013-2015 роки.

Одним із показників діяльності галузі є збереження її мережі. Згідно рішення Артемівської райдержадміністрації від 31.01.2012 № 55 «Про затвердження базової мережі закладів культури Артемівського району» було затверджено мережу закладів культури. 

Для удосконалення організаційно-творчої діяльності, для пошуку нових форм роботи відділ культури і туризму керується у своїй діяльності Законами України, постановами, наказами та розпорядженнями Міністерства культури, розпорядженнями Донецької  облдержадміністрації та Артемівської райдержадміністрації, а також Положенням  про відділ культури і туризму. 

Відділом культури і туризму постійно проводиться робота по підвищенню кваліфікації, освіти працівників культури, а саме для них організовуються:  районні семінари, круглі столи, наради, засідання творчих груп, методичних об’єднань, стажування та консультації для молодих культпрацівників. Працівники культури постійно підвищують кваліфікацію на обласних майстер - класах та курсах підвищення кваліфікації у м. Донецьку. 

Культурно-освітню діяльність в Артемівського району здійснюють: 29 клубних закладів, 29 бібліотек, 2 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, 13 народних колективів. 

В закладах культури працюють  239 клубних формувань, з них для дітей -144, в яких займались  - 3357 чоловік, з них діти – 1981. З 126 колективів художньої самодіяльності – 13 носять почесне звання «народний (зразковий) аматорський колектив». 

Закладами культури для мешканців Артемівського району протягом року проводяться культурно-масові заходи присвячені державним, міжнародним, ювілейним та професійним святам, а також значним подіям в житті району.

Важливим центром джерела інформації, культурологічним центром та місцем спілкування є бібліотечні заклади. Доступ до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет в районі мають  10 бібліотек, які мають можливість надавати користувачам безкоштовний доступ до світової інформаційної мережі.

З метою вдосконалення естетичної та музичної позашкільної освіти підростаючого покоління, виявлення юних обдарувань і талантів у Артемівському районі  працюють два початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади: школа мистецтв № 2 с. Опитне та музична школа м. Сіверська. В закладах учні навчаються грі на фортепіано, гітарі, скрипці, на народних та духових  інструментах, отримують знання з сольного співу, художнього мистецтва, української та світової музичної літератури, сольфеджіо, хору, ансамблю.

Відділ культури і туризму Артемівської райдержадміністрації важливу увагу приділяє по пошуку загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр., патріотичному вихованню молоді та вихованню шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війні, а також вивчення героїчних сторінок історії Українського народу.

 На території району знаходяться 584 об’єктів культурної спадщини. З них: 73 пам’ятника історії місцевого значення, 511 об'єктів археології. З метою забезпечення збереження та упорядкування пам’ятників історії місцевого значення кожен рік в районі проводяться поточні ремонти пам’ятників та братських могил, упорядження території навколо пам’ятників, оновлення прізвищ на меморіальних та інформаційних дошках.
 

Новини
25.06.2017
Місто Сіверськ святкує День молоді.
25 червня у м.Сіверськ біля Центрального ставку пройшов спортивний захід, присвячений Дню молоді. Програма змагань була насиченою і пройшла весело та завзято. Учасники заходу змагалися у наступних видах...
Деталі >
23.06.2017
Районне свято з нагоди Дня Конституції та Дня державної служби.
Сьогодні 23 червня в Бахмутському районі пройшов урочистий прийом з нагоди Дня Конституції України та Дня державної служби, під час якого, Почесними грамотами з виплатою грошової винагороди були нагороджені...
Деталі >
23.06.2017
Засідання постійної комісії з питань економічної політики, бюджету і фінансів
23 червня пройшло засідання постійної депутатської комісії з питань економічної політики, бюджету і фінансів, порядок денний якої був насичений - всього 24 питання. Під час засідання члени депутатської...
Деталі >
22.06.2017
Дорогие юноши и девушки Бахмутского района!
Поздравляю Вас с Днем молодежи! Молодость – прекрасный период в жизни человека, время дерзаний, поисков и открытий. В этот день каждый из нас, забывая о своем возрасте, ощущает свою причастность...
Деталі >
22.06.2017
Уважаемые государственные служащие!
  Поздравляю Вас с профессиональным праздником - Днем государственного служащего!          Государственная служба – это один из важнейших элементов...
Деталі >
Фотогалерея