Додати в закладки

Відділ культури

Відділ культури і туризму знаходиться за адресою: 84500, м. Артемівськ, Донецької області, вул. Петровського 169-а, тел./факс 44-75-70, e-mail: artkultura_48@ mail. Ru 

Начальник відділу: Кучер Олександр Олексійович

Головним завданням відділу культури і туризму АРДА є реалізація державної політики в галузі культури і туризму, забезпечення прав громадян на свободу літературної  і  художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг для кожного громадянина; сприяння захисту прав і законних інтересів працівників культури; укріплення матеріально-фінансового забезпечення закладів культури; планування та організаційне забезпечення заходів щодо збереження своєрідного історико-культурного середовища Артемівського району.

Для вирішення комплексного завдання в сфері культури в районі прийнята Програма соціально-економічного розвитку Артемівського району та Програма розвитку бібліотек Артемівського району на 2013-2015 роки.

Одним із показників діяльності галузі є збереження її мережі. Згідно рішення Артемівської райдержадміністрації від 31.01.2012 № 55 «Про затвердження базової мережі закладів культури Артемівського району» було затверджено мережу закладів культури. 

Для удосконалення організаційно-творчої діяльності, для пошуку нових форм роботи відділ культури і туризму керується у своїй діяльності Законами України, постановами, наказами та розпорядженнями Міністерства культури, розпорядженнями Донецької  облдержадміністрації та Артемівської райдержадміністрації, а також Положенням  про відділ культури і туризму. 

Відділом культури і туризму постійно проводиться робота по підвищенню кваліфікації, освіти працівників культури, а саме для них організовуються:  районні семінари, круглі столи, наради, засідання творчих груп, методичних об’єднань, стажування та консультації для молодих культпрацівників. Працівники культури постійно підвищують кваліфікацію на обласних майстер - класах та курсах підвищення кваліфікації у м. Донецьку. 

Культурно-освітню діяльність в Артемівського району здійснюють: 29 клубних закладів, 29 бібліотек, 2 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, 13 народних колективів. 

В закладах культури працюють  239 клубних формувань, з них для дітей -144, в яких займались  - 3357 чоловік, з них діти – 1981. З 126 колективів художньої самодіяльності – 13 носять почесне звання «народний (зразковий) аматорський колектив». 

Закладами культури для мешканців Артемівського району протягом року проводяться культурно-масові заходи присвячені державним, міжнародним, ювілейним та професійним святам, а також значним подіям в житті району.

Важливим центром джерела інформації, культурологічним центром та місцем спілкування є бібліотечні заклади. Доступ до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет в районі мають  10 бібліотек, які мають можливість надавати користувачам безкоштовний доступ до світової інформаційної мережі.

З метою вдосконалення естетичної та музичної позашкільної освіти підростаючого покоління, виявлення юних обдарувань і талантів у Артемівському районі  працюють два початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади: школа мистецтв № 2 с. Опитне та музична школа м. Сіверська. В закладах учні навчаються грі на фортепіано, гітарі, скрипці, на народних та духових  інструментах, отримують знання з сольного співу, художнього мистецтва, української та світової музичної літератури, сольфеджіо, хору, ансамблю.

Відділ культури і туризму Артемівської райдержадміністрації важливу увагу приділяє по пошуку загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр., патріотичному вихованню молоді та вихованню шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війні, а також вивчення героїчних сторінок історії Українського народу.

 На території району знаходяться 584 об’єктів культурної спадщини. З них: 73 пам’ятника історії місцевого значення, 511 об'єктів археології. З метою забезпечення збереження та упорядкування пам’ятників історії місцевого значення кожен рік в районі проводяться поточні ремонти пам’ятників та братських могил, упорядження території навколо пам’ятників, оновлення прізвищ на меморіальних та інформаційних дошках.
 

Новини
24.04.2017
Роботи подані на участь у фотоконкурсу «Мій Бахмутський край»
   Шановні друзі! Нижчи ви можете ознайомитись, а потім і проголосувати за роботи, які були подані на участь у конкурсі "Мій Бахмутський край".  Проголосувати можливо лише за одно учасника...
Деталі >
21.04.2017
Конкурс фотографій «Великодній куліч» серед колективів дошкільних навчальних закладів Бахмутського району
Згідно розпорядження голови Бахмутської районної ради № 106 від 10 квітня 2017 року з метою виявлення та підтримку кращих фоторобіт, стимулювання професійного і творчого росту учасників фотоконкурсу,...
Деталі >
21.04.2017
Оголошення про проведення конкурсу
       Згідно розпорядження голови Бахмутської районної ради № 87 від 09 березня 2017 року з метою виявлення, підтримки та розвитку професійних і творчих здібностей особистості –...
Деталі >
19.04.2017
Круглий стіл з питань охорони та ринку земель
    Тема скасування мораторію та запровадження земельного ринку зараз є однією із актуальніших. Політики, урядовці, підприємці та пересічні громадяни – усі активно обговорюють та висловлюють...
Деталі >
Фотогалерея