Додати в закладки
 Економіка
/
Податкова діяльність
/
Інформація для платників податків
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Інформація для платників податків

 Єдиний рахунок – з 01 січня 2021 року:

подаємо повідомлення через електронний кабінет
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Кабінет Міністрів України постановою від 29.04.2020 № 321 затвердив Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм ст. 35 1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади (далі – Порядок).
Запровадження з 1 січня 2021 року єдиного рахунку для сплати податків, зборів та єдиного внеску визначено:
- Законом України від 04.10.2019 р. №190-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
- Законом України від 13.04.2020 р. № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Звертаємо увагу, єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу:
-        з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків),
-        частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.
Також передбачено, що єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску відкриватиметься як не бюджетний та буде віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.
Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42¹ Податкового кодексу України.
У випадку, якщо платник має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається таким платником за кожним відокремленим підрозділом.
Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року. Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку.
У разі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку, виключення такого платника з реєстру відбудеться з 1 січня календарного року, що настає за роком, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.
 
Використання ПРРО: Z-звіт створюється щоденно
Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який набрав чинності з 01.08.2020 р., визначено поняття фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскального сервера Державної податкової служби.
Фіскальний звітний чек (Z-звіт), створюється засобами ПРРО щоденно у електронній формі у разі здійснення розрахункових операцій або закриття робочої зміни та подається до фіскального сервера засобами телекомунікацій. Z-звіт може бути сформованим в електронній формі або роздрукованим. Фіскальний звітний чек ПРРО підлягає реєстрації (фіскалізації) на фіскальному сервері Державної податкової служби (далі – фіскальний сервер).
Після передачі до фіскального сервера Z-звіту і отримання відповідно підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається за бажанням суб’єкта господарювання в зручний для нього спосіб.
 
На Донеччині виявлено незаконний експорт сільгосппродукції
Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Донецькій області встановлено факти щодо незаконної реалізації сільськогосподарської продукції за межи митної території України. 
В ході аналітичного дослідження податківцями Донеччини спільно з Прокуратурою Донецької області виявлено та задокументовано факти вивезення за межі митної території України сільськогосподарської продукції, походження якої не встановлено, підприємством, що має ознаки фіктивності, без сплати будь-яких податків та повернення валютної виручки. Сума легалізованих коштів склала понад 22 млн гривень.
За даними матеріалами в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за ст. 205-1, ст. 209, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.
          Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.
Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ
Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!
 
 
 
На соціальний захист населення Донеччини у поточному році спрямовано єдиного внеску більше 7 мільярдів гривень
Надходження ЄВ є тим фундаментом, на якому базується система державного захисту усіх верств населення, тому податковими органами Донеччини приділяється особлива увага до забезпечення кожним працедавцем повної виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску.
За січень-жовтень 2020 року до бюджету Донецької області надійшло 7 млрд 35 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 127 млн гривень. У тому числі за жовтень поточного року платниками Донеччини сплачено 787,8 млн грн єдиного внеску.
Податкова служба Донеччини нагадує, що несплата ЄВ для роботодавця – це шлях до чималих штрафів, строку давності для нарахування та сплати яких немає, а для робітника – втрата накопичення трудового стажу для розрахунку розміру пенсії через відсутність внесків до фондів соціального страхування. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.
 
Поворотна фінансова допомога:
правильно заповнюйте код ознаки доходу
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Згідно з п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, відображається у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1ДФ) під ознакою доходу «153».
Разом з тим, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку, відображається у Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «197».
Основна сума поворотної фінансової допомоги, яка повертається фізичній особі – підприємцю або фізичній особі, відображається у Податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «153».
 
Податкова Донеччини: чим загрожує заборгованість з єдиного внеску
Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що згідно до положень діючого законодавства України єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок)  повинен сплачуватись своєчасно та у повному обсязі. Крім того, фінансове становище платника не ставиться в залежність до можливості або неможливості виконання обов’язку сплати єдиного внеску. Питання наявності заборгованості з єдиного внеску по області залишається вкрай важливим та знаходиться на постійному контролі.
Як відзначила заступник начальника ГУ ДПС у Донецькій області Марина Погосян, за результатами вжитих заходів протягом дев’яти місяців поточного року забезпечено надходжень в рахунок погашення єдиного внеску на суму понад 231,0 млн гривень. При цьому несплата платниками цього податку має відповідні наслідки.
Законодавством чітко визначено алгоритм погашення заборгованості з єдиного внеску, згідно якого податкові органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби, та в цій взаємодії функції безпосереднього стягнення виконують саме органи державної виконавчої служби, які, в свою чергу, мають широкий спектр повноважень щодо відповідного впливу на боржників та стягнення заборгованості.
Так, якщо платник єдиного внеску ігнорує свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, органи ДПС, відповідно до діючого законодавства, надсилають такому платнику вимогу про сплату боргу. У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги він не сплачує суму боргу, не оскаржує вимогу у встановленому порядку, орган ДПС надсилає вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її примусового виконання.
В подальшому державний виконавець розпочинає примусове стягнення, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та за рахунок продажу його майна.
Одночасно необхідно відзначити, що, згідно до діючого законодавства, строки давності щодо стягнення єдиного внеску не застосовуються.
При цьому такі ключові заходи примусового стягнення супроводжуються  арештами та, відповідно, блокуванням рахунків платника у банківських установах, арештом майна такого платника, примусовим вилученням майна та його реалізації, тощо. 
«Безумовно, податковою службою вживаються всі необхідні заходи для скорочення заборгованості з єдиного внеску, але всі ми – і податківці, і роботодавці, і громадськість, – впевнена, розуміємо, що виключно штрафними санкціями, пенею та примусовим стягненням боргу вирішити питання заборгованості з єдиного внеску навряд чи вдасться. Далеко не останньою по значущості умовою є сумлінне, усвідомлене ставлення роботодавців до свого обов’язку сплачувати внесок. Своєчасна та в повному обсязі сплата єдиного внеску – це, перш за все, повага до найманих працівників, прояв реального піклування про них, інвестування в їх майбутні пенсії, фінансова гарантія забезпечення державою соціальних обов’язків та стандартів!» – підкреслила Марина Погосян.
 
Припинення підприємницької діяльності: порядок подання ліквідаційної звітності
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно з п.п. 49.18.8 п. 49.18 ст. 49 ПКУ якщо платник податків ліквідується чи реорганізується (у тому числі до закінчення податкового (звітного) періоду), декларація, зокрема, з місцевих податків і зборів може подаватися за податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації чи реорганізації, до закінчення такого звітного періоду.
Внесення до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється у разі, зокрема, внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця – з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (п.п. 65.10.1 п. 65.10 ст. 65 ПКУ).
Абзацами другим та третім п.п. 65.10.4 п. 65.10 ст. 65 ПКУ визначено, що державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання.
Відповідно до абзаців другого та третього п. 177.11 ст. 177 ПКУ фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.
У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Згідно з п.п. 2 п. 299.10 ст. 299 ПКУ реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем відповідно до закону – в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.
У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (абзац перший п. 295.8 ст. 295 ПКУ).
У разі державної реєстрації припинення, зокрема, підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ст. 294 ПКУ).
Нормами ПКУ не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.
Таким чином, фізичні особи, щодо яких до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у, строки, визначені п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
 
Просто та зручно: сервіс «Е-повернення»
Державна податкова служба України повідомляє, що для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів діє сервіс «Е-повернення».
Платники податків мають змогу у режимі 24/7, дистанційно подати заяву на повернення коштів через Електронний кабінет в «три кліки».
У головному меню Електронного кабінету необхідно в розділі «Заяви, запити для отримання інформації» із запропонованого переліку вибрати форму Заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (J1302001 – для юридичних осіб або F1302001 – для фізичних осіб).
Після заповнення запропонованих реквізитів Заяви необхідно зберегти її, підписати та відправити територіальному органу ДПС.
Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у такого платника податкового боргу.
Даним сервісом за 10 місяців поточного року скористалися 249 тис. платників, з яких 128 тис. – подали заяви на повернення коштів та 121 тис. громадян задекларували право на повернення податкової знижки за деклараціями про майновий стан і доходи.
Територіальними органами ДПС опрацьовано 183 тис. заяв, за якими сформовано та передано до Казначейства електронних висновків на суму 5,7 млрд гривень. Також до Казначейства направлено електронних повідомлень на повернення податкової знижки на суму 311 млн гривень.
 
Робота програмного РРО у режимі «офлайн»
Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – програмний РРО) та фіскальним сервером контролюючого органу, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі «офлайн». Це означає наступне:
-                 програмним РРО надається резерв з певного діапазону фіскальних номерів, що сформовані фіскальним сервером ДПС;
-                 працювати в такому режимі можна не більше 36 годин підряд, але не більше ніж 168 годин на місяць. За цим має стежити програмний РРО автоматично. Робота також припиняється, якщо закінчуються номери з виділеного діапазону;
-                 у період між початком і завершенням режиму «офлайн» чеки формуються програмним РРО, їм присвоюються фіскальні номери з діапазону, кожен чек має відмітку про те, що він виданий в режимі «офлайн»;
-                 переведення в режим роботи «офлайн» та виход з такого режиму здійснюється програмним РРО автоматично.
 
Сплата єдиного внеску: як правильно заповнити платіжні документи
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з метою уникнення помилок при заповненні платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ), необхідно дотримуватись вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 р. № 666 зі змінами (далі - Порядок № 666).
Відповідно до п. 5 Порядку № 666 поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється наступним чином:
- поле №1 - зазначається службовий код («*»);
- поле №2 - друкується розділовий знак «;» та код виду сплати:
«101» - сплата суми податків і зборів та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску;
«121» - сплата адміністративного штрафу;
«130» - сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб;
«131» - сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового  аудиту;
«133» - сплата суми податків і зборів, єдиного внеску, штрафних (фінансових) санкцій, пені, визначених за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб;
«121» - сплата адміністративного штрафу;
«140» - надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску;
- поле №3 - друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
- поле №4 - друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
- поле № 5 - друкується розділовий знак «;»; платником податків поле не заповнюється;
- поле № 6 - друкується розділовий знак «;»; платником податків поле не заповнюється;
- поле № 7 - друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Так, відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22 при заповненні реквізиту «Отримувач» зазначаються:
- повне, або скорочене (за наявності) найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі, або в Єдиному банку даних юридичних осіб, або в реєстраційному документі;
- прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та, відповідно, до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів);
- під час сплати платежів до бюджету - найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.
Детальніше щодо заповнення платіжних документів при сплаті платежів до бюджету – за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/63910.html.
 
Реєстрація програмного РРО – швидко та просто
Зареєструвати програмний РРО можна швидко та просто. Відповідний відеоурок розроблено Державною податковою службою України.
Для початку роботи з програмним РРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. ДПС такі ключі видає безкоштовно.
Потім потрібно встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. Це може бути комп’ютер, смартфон або планшет. Завантажити програмне забезпечення можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.
Детально ознайомитися з процедурою реєстрацією ПРРО можна у відеоуроці.
http://tax.gov.ua/data/files/253646.jpg
 
 
 
 
 
 

 

 

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.10.20

 

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 16.10.20

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 09.10.20

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.09.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.09.20

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.09.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.08.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.08.20


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.08.20


 

 

 

 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
 ГУ ДПС у Донецькій області інформує, що з метою розяснення податкового законодавства для платників податків,заплановано  проведення СЕМІНАРУ за участі фахівців ГУ ДПС у Донецькій областіна тему:
 
«Останні зміни в податковому  
законодавстві для юридичних осіб»
 
Дата проведення
 
05 серпня 2020 року,
початок об 11 год.00 хв;
 
 
у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДПС у Донецькій області, за адресою:
м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,
 
додаткова інформація за телефоном: 446002.
 
 

 
ДО УВАГИ
СУБ’ЄКТІВ ЗВЕРНЕНЬ- ФІЗИЧНИХ
ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ!
 
 
 
У зв’язку із набранням чинності 01.08.2020 року законів України від 20 вересня 2019 року
№ 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та від 20 вересня 2019 року № 129-ІХ « Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»
в Головному управлінні ДПС у Донецькій області створено окрему телефонну лінію для надання консультацій платникам з питань впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій
 
Контакти для отримання консультацій з питань впровадження ПРРО:
 
+38 (099) 98 66 405

 

                          +38 (097) 25 85 912

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ТА ГРОМАДЯН !
 
 
Головне управління ДПС у Донецькій області повідомляє нову офіційну електронну поштову скриньку для листування

 

dn.official@tax.gov.ua. 

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 30.07.20


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.07.20


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.07.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 08.07.20


 

До уваги відвідувачів!


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.06.20


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.06.20


 

Мобільний додаток Legal ZrPlat в дії


 

 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 11.06.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.06.20


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.05.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 28.04.20


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 01.04.20


 

До уваги платників податків!
 
ЗУПИНЯЄТЬСЯ РОБОТА
ЦОП Бахмутської ДПІ Бахмутського управління
Головного управління ДПС у Донецькій області.
 
 
Повідомляємо, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» та з метою профілактики, запобігання поширення та мінімізації інфікування коронавірусом працівників, які здійснюють обслуговування платників,
 з 24 березня 2020 року на період запровадження надзвичайної ситуації прийом платників здійснюється для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності, зокрема:
видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків;
внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
                         Телефони для попереднього запису
 (0627)446015, (0627)445986, (0627)445984.
 
Для отримання усних консультацій звертатись за телефоном (0627)445986 та Skypecop0502 (для відео консультацій).
 
Переконливо просимо максимально використовувати:
ОФІЦІЙНА СКРИНЬКА ГУ ДПС для листування –
dn-gu@tax.gov.ua
НЕОБХІДНА ІНФОРМАЦІЯ – на сайті ГУ ДПС - dn.tax.gov.ua
 
ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ - cabinet.tax.gov.ua

та у соціальній мережі FACEBOOK, сторінка ДПС у Донецькій області. 


 

 

 

Головне управління
ДПС у Донецькій області
 
ШАНОВНІ ПЛАТНИКИ !
У ЗВЯЗКУ З ПОШИРЕННЯМ
КОРОНОВІРУСУ
ГОЛОВНИМ УПРАВЛІННЯМ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ТИМЧАСОВО ВВЕДЕНІ ОБМЕЖУВАЛЬНІ ЗАХОДИ:
-                   Центр обслуговування платників податків надає послуги з 10.00 до 16.00 та без реєстрації в електронній черзі;
-                   вхід в приміщення Центра обслуговування платників здійснюється в кількості по 10 осібодночасно;
-                   буде проводитись технічна перерва на 15 хвилин
(в 11.00, 16.00 год);
-    заборонено вхід до приміщення ЦОПу без захисної маски на обличчі.
 
ПЕРЕКОНЛИВЕ ПРОХАННЯ МАКСИМАЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДПС ТА ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ
cabinet.tax.gov.ua
ОФІЦІЙНА СКРИНЬКА ГУ ДПС ДЛЯ ЛИСТУВАННЯ
dn-gu@tax.gov.ua
 
НЕОБХІДНА ІНФОРМАЦІЯ – НА САЙТІ

ГУ ДПС dn.tax.gov.ua та у FACEBOOK 

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.03.20

 

 


 


 

До уваги платників податків! З 01.01.2020 нові реквізити бюджетних рахунків!

 


 
У Бахмутському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області  пройшов семінар щодо актуальних питань застосування реєстраторів розрахункових операцій
 
04 лютого 2020 року фахівцями Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області був проведений семінар для платників податків на тему: «Податкові новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі - РРО).     
Старший державний інспектор Бахмутської ДПІ Бахмутського управління Галина Крючкова у своїй доповіді повідомила, що ЗУ від 20.09.2019 року №128-IX внесено зміни до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», яким визначено правові засади застосування РРО та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Нагадала, що РРО здатні забезпечувати одноразове занесення, довгострокове зберігання у фіскальній пам'яті РРО, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів. Програмні РРО здатні забезпечувати одноразове занесення для довгострокового зберігання на фіскальному сервері контролюючого органу та багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі".
Зупинилась на обов’язках суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, щодо порядку проведення розрахунків.
Звернула увагу присутніх, щодо обов’язкових вимог до РРО, їх технічного обслуговування та ремонту.
Також зазначила, що контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги),операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та інших вимог цього Закону здійснюють контролюючі органи шляхом проведення фактичних та документальних перевірок відповідно до Податкового кодексу України.
Окремо зупинилась на відповідальності за порушення вимог у сфері РРО. Узгоджені суми штрафних (фінансових) санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до державного бюджету протягом десяти календарних днів з дня їх узгодження. Якщо фінансові санкції застосовано до суб'єктів господарювання згідно з рішеннями контролюючих органів, прийнятими за результатами перевірки, проведеної на підставі скарги покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, такому покупцю (споживачу) із застосованих штрафних (фінансових) санкцій компенсується 100 відсотків вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у його скарзі.
Акцентувала увагу, що Закон №128-IX набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, тобто, з 19 квітня 2020 року, крім: правил сплати штрафів, компенсації покупцям частини вартості за товари, придбані без фіскального чеку, та нових розмірів штрафів за незастосування РРО та інших видів порушень, встановлених у ст. 17 Закону про РРО. Вони почнуть діяти з 1 жовтня 2020 року.
Зауважила, що з 01.10.2020 року користувачам-покупцям (споживачам) через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до статті 421 Податкового Кодексу, буде забезпечено можливість:
-                     контролю справжності та достовірності розрахункових документів, що зберігаються в СОД РРО;
-                     заповнення та подання скарг покупця (споживача) щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, якщо вартість товарів (робіт, послуг), які є предметом скарги, на день їх отримання покупцем (споживачем) перевищує 850 гривень;
-                     отримання інформації про стан розгляду цієї скарги, про стан виконання висновку про компенсацію частини суми штрафних (фінансових) санкцій за скаргою покупця (споживача).
Також у семінарі прийняв участь працівник сервісної служби, який зосередився на технічних моментах щодо обслуговування РРО.
 
З 01 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів громадян за 2019 рік
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Платники податків повинні подавати декларацію про майновий стан і доходи за новою формою, зміни якої внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Граничний термін подання Декларації для громадян, які згідно з Податковим кодексом України зобов’язані  подати Декларацію, і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – до 1 травня 2020 року, для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2020 (включно).
 
На Донеччині у минулому році вийшли з «тіні» 33 тисячі працівників
 
Одним з гострих нагальних питань, що потребує негайного вирішення, є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.
За минулий рік на Донеччині роботодавці офіційно працевлаштували 21,7 тис. громадян, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 26,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,3 млн грн військового збору, а також 29,1 млн грн єдиного внеску.
Продовжується робота податківців і з підприємствами регіону з питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. За рахунок підвищення заробітної плати підприємствами регіону бюджет додатково отримав 11,2 млн грн податків, зборів та єдиного внеску.
З початку 2019 року, завдяки проведеній роботі з виявлення та упередження ухилення від оподаткування доходів громадян, до державної реєстрації залучено 5,9 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, а до бюджету додатково сплачено 12 млн грн податків, зборів та єдиного внеску. Загалом в минулому році вийшли з «тіні» 33 тисячі працівників.
На виконання доручення прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22 січня 2020 року податкова служба Донеччини разом з фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області на місцях розпочала вживати рішучі заходи з проведення роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарювання щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, що надасть можливість підвищити соціальний захист громадян та спрямувати кошти на розвиток регіону.
ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня 2020 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 723 грн, тож, саме час переглянути всім роботодавцям доходи, що виплачуються найманих працівникам, та забезпечити рівень заробітної плати не менш законодавчо встановленого.
 
Більше 26 млн грн податку на прибуток сплатив  
бізнес Донеччини з початку року
 
Податковою службою Донеччини з початку 2020 року забезпечено надходження 26,3 млн грн податку на прибуток підприємств. З них до держбюджету спрямовано 23,5 млн грн, а до місцевих скарбниць – 2,8 млн гривень.
Крім того, у січні поточного року державними та комунальними підприємствами сплачено частину чистого прибутку (доходу), що вилучається до бюджету, у розмірі 77,8 тис. гривень.
Найвагоміший внесок по сплаті податку на прибуток забезпечили підприємства м. Маріуполя – майже 4 млн грн, м. Слов’янськ і Слов’янського району – 1,5 млн грн та підприємства Костянтинівського і Дружківського районів – 1,4 млн гривень.
Нагадуємо, що наприкінці 2019 року оновлено форму декларації податку на прибуток. Зокрема, основну частину декларації доповнено блоком для внесення податкових зобов’язань, штрафних санкцій і пені, які не пов’язані з виправленням помилок. Також звітність з податку на прибуток доповнено новим додатком щодо інформації про суми податкових пільг, який донедавна подавався окремим звітом відповідно до Постанови КМУ від 27.12.2010 №1233. Крім того, до окремих додатків декларації (ПН, ВП, РІ) внесено низку редакційних змін.
Податкова служба Донеччини рекомендує платникам податку на прибуток подати податкову декларацію за 2019 рік за оновленою формою. Відповідно, вказана оновлена форма декларації використовуватиметься платниками податку і для звітних періодів усього 2020 року.
 
Ліцензії на продаж підакцизної продукції поповнили бюджет
більше ніж на 34 млн гривень
 
За 12 місяців 2019 року від ліцензування оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами до місцевих бюджетів Донеччини надійшло 34,3 млн гривень.
Згідно інформації управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області станом на 1 січня 2020 року на території області діє 8,9 тис. ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
З метою упередження порушень в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів фахівці податкової служби Донеччини постійно проводять контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів.
З початку 2019 року за несвоєчасну сплату чергового платежу анульовано 1892 ліцензій.

 

За результатами контрольно-перевірочних заходів надходження по актах перевірок за січень-грудень 2019 року та попередніх періодів склали11 млн гривень. На жаль, продовжують мати місце випадки торгівлі підакцизними товарами без придбання відповідних ліцензій, що призводить до несплати акцизного податку і втрат місцевих бюджетів. Так, впродовж 2019 року виявлено 44 СГ, до яких застосовані штрафні фінансові санкції на суму 1,8 млн гривень.

 


 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
 ГУ ДПС у Донецькій області інформує, що з метою розяснення податкового законодавства для платників податківзаплановано  проведення за участі фахівців ГУ ДПС у Донецькій областіСЕМІНАРІВ:
 
«Актуальні питання оподаткування податком на прибуток, у т.ч. неприбуткових організацій»
29 січня 2020 року, початок о 10 год.00хв;
 
«Податкові новації щодо застосування РРО. Електронні сервіси ДПС.»
04 лютого 2020 року, початок о 10 год.00хв.
 
 у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДПС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,

 

додаткова інформація за телефоном: 446002.

 


 

 

З 01 січня 2020 року стартувала кампанія декларування доходів громадян за 2019 рік
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що з 01 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
 Платники податків подають декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
  Нагадаємо: нова форма податкової декларації відрізняється від діючої деякими особливостями, зокрема:
  - рядок 8 декларації «Категорія платника» доповнено новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;
   - розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;
   - cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно - правового характеру роботи фізособами - платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов'язаний включити до доходів у річній податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;
 - cуми податку, нараховані податковим агентом із доходів за здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачує такий податковий агент до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису.
 
Мінімальний розмір
єдиного внеску змінився з січня 2020 року
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що згідно з прийнятим Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01.01.2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 гривень.
Мінімальний розмір єдиного внеску на місяць становить 1039,06 грн (22 відсотки від мінімальної зарплати), відповідно квартальна сума складає 3117,18 гривень.
Вперше у такому розмірі сплачують єдиний внесок фізичні особи-підприємці за найманих працівників, починаючи з січня 2020 року, за себе - за підсумками І кварталу 2020 року (до 20 квітня 2020 року). Єдиний внесок сплачується незалежно від того, ведеться підприємницька діяльність чи ні. Виняток складають пенсіонери за віком та особи з інвалідністю.
Нагадуємо, що термін сплати єдиного внеску за 4 квартал 2019 року - 19 січня 2020 року! Термін подання звітності по єдиному внеску за 2019 рік -  до 09 лютого 2020 року!     
 
Декларування доходів громадянами, які зобов’язані сплачувати податки
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що згідно з нормами Податкового кодексу України надання послуг, у т.ч. Діда Мороза, Снігуроньки та інших казкових персонажів підлягає оподаткуванню. Ці послуги можна надавати, як фізична особа – підприємець або працювати за цивільно-правовим договором з суб’єктами господарювання або надавати послуги без державної реєстрації.
У разі надання таких послуг в межах підприємницької діяльності податок сплачується в залежності від обраної системи оподаткування.
Якщо новорічні герої співпрацюють з юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, то вони отримують свій заробіток вже за мінусом податку на доходи фізичних осіб. Такі податкові агенти (хто виплачує дохід) зобов’язані утримати податок, перерахувати його до бюджету та відзвітувати за них у формі №1ДФ.
В інших випадках отримання доходу, зокрема від громадян, необхідно самостійно завітати до державної податкової інспекції за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Крім того, з такого заробітку необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та 1,5 % військового збору.
Податківці запрошують задекларувати свої доходи. Консультації щодо правил оподаткування можна отримати у будь-якому Центрі обслуговування платників.
 
Основні етапи впровадження новацій з РРО
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє про основні дати впровадження норм законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).
До 01 січня 2020 року ДПС  розроблено безкоштовне програмне забезпечення «програмний РРО» відповідно до законодавчих норм.
З 1 січня 2020 року платники податків можуть протестувати програмні РРО. При цьому свій продукт ДПС надаватиме і обслуговуватиме безкоштовно.
З 19 квітня 2020 року платники зможуть використовувати програмні РРО.    
До 1 жовтня 2020 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, та реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.
З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами–підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п.11 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
З 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп, незалежно від видів діяльності. Для платників першої групи єдиного податку РРО не обов’язковий.
 
Платники оцінили переваги онлайн сервісів
 
Протягом 2019 року до податкової служби Донеччини платниками області надано понад 929 тисяч декларацій, звітів, розрахунків як в паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому із року в рік все більше платників Донеччини обирають подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Так, у 2019 році вже 84% документів звітності надійшло засобами електронних сервісів, в тому числі через Електронний кабінет платника, проти 80% у минулому році.
Найбільше звітів в електронному вигляді надається юридичними особами – 92%, фізичними особами-підприємцями – 81%, особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 69 відсотків.
Найкраще звітують в електронному вигляді платники м. Дружківки: 92% всіх звітів надано засобами телекомунікаційного зв’язку, на другому місці платники міст Маріуполя та Торецька  – 90 відсотків.
І ще декілька цифр з надання звітності саме електронним шляхом:
100% всіх наданих декларацiй податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостiйно виявлених помилок, звiтів про контрольованi операції;
98% податкових декларацiй екологiчного податку;
97% декларацiй про валютнi цiнностi;
96% податкових декларацій з акцизного податку;
95% повiдомлень про прийняття працiвника на роботу;
94% звiтів про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соцiальне страхування до органів доходів (місячні звіти).
ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що для подання документів в електронному вигляді юридичні особи та приватні підприємці можуть приєднатись до договору про визнання електронних документів шляхом надсилання заяви про приєднання до такого договору, використовуючи кваліфікований електронний підпис, через Електронний кабінет http://cabinet.tax.gov.ua. В свою чергу, кваліфіковані сертифікати відкритих ключів видаються безкоштовно та діють упродовж двох років з моменту їх формування. До закінчення строку їх чинності платник може самостійно отримати нові, завантаживши програмний комплекс з сайту Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС за наступним посиланням https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk.
Податкова Донеччини впевнено крокує шляхом загальної діджиталізації податкових сервісів, тому запрошуємо усіх платників податків приєднатися до зручностей онлайн послуг та відчути переваги дистанційної форми взаємодії з органами ДПС.
 
Більше мільярду гривень земельного податку та оренди
сплачено у 2019 році платниками Донеччини
 
Плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Переважну частину надходжень цього податку у 2019 році отримано від юридичних осіб – власників землі та землекористувачів, які перерахували 970 млн грн земельного податку та орендної плати. Натомість, фізичні особи перерахували за землі Донеччини 174 млн гривень.
Загалом, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2019 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково майже 240 млн гривень. А в цілому сплачена за минулий рік сума податку перевищує 1,1 млрд гривень.
Основними факторами зростання надходжень плати за землю стала ефективна співпраця з органами місцевого самоврядування з питань як належного контролю за використанням наявних земель, так і спільна робота щодо виявлення випадків «тіньової» оренди і, таким чином, збільшення бюджетних надходжень за рахунок легалізації земельних відносин.
 
Порушники у сфері застосування РРО додатково сплатили
в бюджет більше 2,4 мільйонів гривень
 
Останнім часом чи не найбільш важливішим напрямком роботи підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області є контроль за суб’єктами господарювання у сфері застосування РРО.
Так, за 12 місяців 2019 року працівниками підрозділів фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 287 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, за результатами яких донараховано штрафних санкцій 4,4 млн.грн, до бюджету надійшло більше 2,4 млн гривень.
Податкова служба Донеччини нагадує, що з 1 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто», якого всі так чекали. Розробка не потребує технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей – достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі й надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, в тому числі в електронному форматі.
Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.
Управлінням боротьби з відмиванням доходів
за 2019 рік упереджено втрати бюджету на 3,4 млрд гривен
 
За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за 2019 рік підготовлено 71 матеріал з ознаками кримінальних правопорушень для передачі до правоохоронних органів, у тому числі у грудні підготовлено 2 матеріали на суму 372,2 млн гривень.
Найбільших втрат бюджет зазнав від порушень за ознаками предикатних злочинів згідно Кримінального кодексу України, а це «суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом». Під час проведення перевірок за цією статтею працівниками податкової служби Донеччини виявлено 58 злочинів (або більше 80% від усіх підготовлених матеріалів) на загальну суму 3,4 млрд гривен.
Крім того, під особливий контроль спеціалістів цього підрозділу підпадають і правопорушення у сфері контролю за державними закупівлями – за 2019 рік складено 16 матеріалів на суму більше 170 млн гривень.
Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України, у тому числі: 8 передано до Національної поліції України, 6 – до Управління СБУ в Донецькій області, 33 – до органів прокуратури і 24 – до оперативних та слідчих підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області.
На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами відомості щодо 18 кримінальних правопорушень із загальною сумою завданих збитків бюджету країні понад 72 млн гривень та 65 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень.
 
 

 

 

 


 

До уваги платників податків!
З 01.01.2020 змінилися реквізити
бюджетних рахунків!
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що з 01 січня 2020 року, змінюються реквізити бюджетних рахунків у зв’язку з тим, що Державною казначейською службою України з початку 2020 року рахунки для сплати податків і зборів  будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями).
Інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків розміщено на офіційному сайті ГУ ДПС у Донецькій області dn.tax.gov.ua за посиланням «Бюджетні рахунки». Крім того, рахунки розміщено в Центрі обслуговування платників Бахмутського управління Головного управління ДПС у Донецькій області за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8, 1 поверх або за телефонами: 44-59-85, 44-59-86.
 
Стартувала кампанія декларування – 2019
 
Бахмутське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, під час якої окремі категорії фізичних осіб:
- зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору;
- мають право подати декларації для отримання податкової знижки.
Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
-  особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
 
Граничні терміни подання Декларації
про майновий стан та доходи
 
Фахівці Бахмутського управління ГУ ДПС у Донецькій області нагадують, що граничні терміни подання Декларації для громадян, які згідно з Податковим кодексом України зобов’язані  подати Декларацію, і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня 2020 року.
Крім цього, якщо останній день строку подання Декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2020 (включно).
 
 Офіційне працевлаштування – гарантія захисту соціальних
інтересів громадян.
 
Легалізація трудових відносин та заробітної плати – є одним з ключових напрямків роботи податкової служби. Адже нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до місцевих бюджетів та державних соціальних фондів. Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес - середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.
Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу на негативні наслідки нелегальної праці й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, – права на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності (у тому числі на час вагітності та пологів). Громадяни також втрачають право на пенсійне забезпечення та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи. Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників.
Роботодавці, використовуючи не задекларовану працю, грубо порушують трудове законодавство. Ухилення від сплати податків шляхом використання нелегальної найманої праці, підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальності.
Головне управління ДПС у Донецькій області вкотре наголошує про неухильне дотримання роботодавцями законодавства про працю, недопустимість оплати праці «у конвертах», використання праці неоформлених найманих працівників.
 
З 2020 року діятиме нова форма декларації про майновий стан і доходи
 
Бахмутське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою.
Зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Нагадаємо, що нова форма податкової декларації відрізняється від діючої деякими особливостями, зокрема:
- рядок 8 декларації «Категорія платника» доповнено новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;
- розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;
- cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно - правового характеру роботи фізособами - платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов'язаний включити до доходів у річній податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;
      - cуми податку, нараховані податковим агентом із доходів за здавання фізособами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачує такий податковий агент до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об'єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремі рядки: «10.4.1» - для відображення вищенаведених доходів; «17» - для відображення податку (військового збору) з таких доходів.
 
З 01 січня 2020 року змінюється мінімальний розмір єдиного внеску
 
 Бахмутське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що згідно з прийнятим Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01.01.2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 гривень.
Мінімальний розмір єдиного внеску на місяць становить 1039,06 грн (22 відсотки від мінімальної зарплати), відповідно квартальна сума складає 3117,18 гривень.
Вперше у такому розмірі сплачують єдиний внесок фізичні особи-підприємці за найманих працівників, починаючи з січня 2020 року, за себе - за підсумками І кварталу 2020 року (до 20 квітня 2020 року). Єдиний внесок сплачується незалежно від того, ведеться підприємницька діяльність чи ні. Виняток складають пенсіонери за віком та особи з інвалідністю.
Нагадуємо, що термін сплати єдиного внеску за 4 квартал 2019 року - 19 січня 2020 року! Термін подання звітності по єдиному внеску за 2019 рік -  до 09 лютого 2020 року!     
 
 
Результати роботи аудиту Донеччини за 2019 рік
 
За результатами контрольно-перевірочних заходів у 2019 році додатково донараховано до державного бюджету майже 690 млн гривень. За січень – грудень 2019 року фахівці підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 738 перевірок (у тому числі 349 – документальних, 389 – фактичних), за результатами яких до бюджету надійшло 38 млн гривень.
Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 140,9 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 25,4 млн гривень.
Підводячи підсумки минулого року, можна вже цілком незаперечливе стверджувати, що кількість перевірок за 2019 рік значно скоротилася – так, за 2018 рік було проведено 475 документальних перевірок, а в 2019 року вже на чверть, або на 126 перевірок, менше, а, одже, тиск на бізнес поступово зменшується, що повністю відповідає курсу Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок.    
Таким чином підприємства, які мають високу податкову дисципліну, можуть працювати спокійно – вони не потрапляють до заходів планового аудиту.
 
2019 рік додатково приніс до державної казни
більше мільярда грн єдиного внеску
 
За 12 місяців 2019 року працедавці Донецької області сплатили 8,5 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У порівнянні з 2018 роком бюджет країни додатково отримав майже 1,2 млрд гривень. Зокрема, тільки за останній місяць року сплачено майже 878 млн гривень.
Податкова служба Донеччини інформує, що з 01 січня 2020 року у зв`язку з прийняттям нової мінімальної зарплати (4723 грн) мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 1 039,06 гривень (4723 х 22%). Отже, мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2020 році становить 3 117,18 гривень (1039,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2020 рік – 70 845,00 грн (4723 х 15).
Нагадаємо, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадян тощо.
Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.
 
Більше пів мільярда гривень отримали
з бюджету платники ПДВ Донеччини
 
За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Донецькій області за 12 місяців 2019 року платниками Донецького регіону заявлено до відшкодування суму ПДВ в розмірі 589 млн гривень.
Із загальної суми заявок 397 млн грн, або 67%, припадає на підприємства, що здійснюють експорт власної продукції, серед якої листове скло, газові побутові плити, вироби з кольорових металів, органічні основні хімічні речовини власного виробництва, видобуті суміші вогнетривких глин, каолінів та інше.
У той же час податковою службою області здійснюється контрольно-перевірочна робота з упередження безпідставного відшкодування суми ПДВ, за результатами якої не допущені збитки бюджету в розмірі 65,6 млн гривень.
Нагадаємо, що завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ всі етапи відшкодування платники податків тепер можуть відслідкувати в режимі онлайн. Повна інформація щодо обсягів відшкодування ПДВ міститься як на офіційному сайті Міністерства фінансів України (за посиланням www.minfin.gov.ua), так і на офіційному сайті Державного казначейства України (за посиланням www.treasury.gov.ua). Таким чином, процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично.
 
 
Донеччина: надходження за спеціальне використання водних об`єктів склали майже 122 млн гривень
 
За січень-грудень 2019 року підприємства Донеччини, що у своїй діяльності використовують водні об`єкти, спрямували до бюджетів 121,6 млн грн рентної плати за спеціальне використання води.
Плата за спеціальне використання води згідно з розподілом коштів надходить майже порівну до державного (66,9 млн грн) та місцевих бюджетів (54,7 млн гривень).
На даний час найбільшими бюджетоформуючими платниками цього податку у Донецькому регіоні є ПРАТ «ММК ім. Ілліча», Вуглегірська ТЕС ПРАТ «Центренерго» та ВП Курахівська ТЕС ТОВ «ДТЕК «Східенерго».
Найбільші надходження плати за спеціальне використання води, або 51,2%, забезпечили підприємства м. Маріуполя – 62,3 млн грн, також підприємства м. Бахмут та Мар`їнського району забезпечили надходження цього податку у сумі 21,8 млн грн та 10 млн грн відповідно. 
Підприємства – платники рентної плати за спеціальне використання води обчислюють суму плати наростаючим підсумком з початку року та надають податкові декларації до контролюючих органів за місцем податкової реєстрації.
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов`язань з рентної плати за спеціальне використання води за IV квартал 2019 року – 10 лютого та 20 лютого 2020 року відповідно.
 
 
На захист довкілля бізнес-спільнота Донеччини
у минулому році спрямувала більше мільярда гривень
 
Справляння екологічного податку, в першу чергу, обумовлено необхідністю мінімізації негативного впливу господарської діяльності підприємств на природні ресурси Донеччини та часткової компенсації їх відтворення, що в умовах Донецького регіону вкрай важливо.
Крім того, питання збереження природно-ресурсного потенціалу для країни на теперішній час є дуже актуальним і, насамперед, пов`язане зі створенням ефективних механізмів екологічного регулювання, у тому числі за допомогою екологічного податку.
За 2019 рік підприємства Донецької області сплатили 1,2 млрд грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. Лідерами зі сплати екоподатку з невеликим відривом є більнес-спільнота Мар`їнського та Бахмутського районів, які поповнили зведений бюджет на майже 372 та 263 млн грн відповідно, третє місце займає м. Маріуполь з внеском у 195 млн гривень.
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що у минулому році був запроваджений новий порядок справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку, зокрема, в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря. Ставка податку за ці викиди зросла з 0,41 грн за тонну до 10 грн за тонну, що стало ще одним кроком наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС та надало змогу на 343 мільйона грн більше спрямувати податку на вирішення екологічних проблем Донеччини. 
 
 
Платники рентних платежів сплатили до зведеного бюджету Донеччини більше 580 млн гривень
 
Протягом січня-листопада 2019 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 582 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 380,2 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 201,8 млн гривень.
Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету 148,5 млн гривень. Друге та третє місце посіли Добропільський район та м. Бахмут – 100,4 млн грн та 95,4 млн грн відповідно.
Природно-ресурсний потенціал Донеччини має унікальну історію – колись Донбас був дном великого океану. Море багато разів відступало і знову наступало, залишаючи на дні карбонатні товщі, горизонти рифових вапняків, кварцових пісковиків і кам’яновугільні відкладення, які формують одну з найбільших по Україні мінерально-сировинну базу, як для власних потреб області, так і для постачання в інші регіони України.
Сучасний Донбас – це багатющий геологічний музей планети, де можна доторкнутися рукою до породи п’ятисотмільйонного віку, тому ефективне та бережне використання запасів корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя його мешканців.
 
 
У яких сферах підприємницької діяльності обов’язкове застосування
РРО з 2020 року?
 
Бахмутське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані застосовувати РРО.
Законами України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 128-IX від 20.09.2019 та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» 129-IX від 20.09.2019 передбачені зміни в порядок застосування РРО, зокрема:
- з 19 квітня 2020 року замість традиційних РРО всі суб’єкти господарювання можуть використовувати програмні РРО (спеціальні безкоштовні програми призначені для реєстрації розрахункових операцій, які можна буде встановити на будь-який гаджет);
- з 01 жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для підприємців - платників єдиного податку таких сфер діяльності:
- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.
З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  підприємців - платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

 

 


 

Податкова у смартфоні


 

Увага! Опубліковані  закони щодо нових правил
з РРО та кешбеку
 
19 жовтня у «Голосі України» було опубліковано закони про нову роботу з РРО та кешбек:
Закон №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (законопроект №1053-1).
Закон набере чинності через шість місяців з дня його опублікування (тобто з 19 квітня 2020 року можна буде застосувати програмні РРО), крім правил сплати штрафів, компенсації покупцям частини вартості за товари, придбані без фіскального чеку, та нових розмірів штрафів за незастосування РРО та інших видів порушень, встановлених у ст. 17 Закону про РРО. Вони почнуть діяти з 1 жовтня 2020 року. Розміри штрафів з цієї дати будуть становити 100% за перше порушення, а за друге та більше – 150%.
З 19 квітня по 1 жовтня 2020 року санкції застосовуватимуться в таких розмірах:
  • 10% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Закон №129-ІХ«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (законопроект №1073), який набере чинності також через шість місяців з дня його опублікування (з 19 квітня 2020 року), крімнорм Податкового кодексу України щодо кешбеку, які запрацюють з 1 жовтня 2020 року:
  • збільшення граничного доходу для ІІ групи єдинників до 2,5 млн грн та обов'язкового застосування РРО для всіх видів діяльності фізосіб-єдинників ІІ-ІV груп. Ці зміни почнуть діяти з 1 січня 2021 року, а застосування РРО для окремих видів діяльності фізосіб-єдинників почнеться з 1 жовтня 2020 року.
  • змін щодо заборонених видів діяльності. Так, не можуть бути єдинниками суб'єкти господарювання з діяльністю щодо телефонного зв'язку та телекомунікацій. Ця новація діє з 20 жовтня 2019 року.  Зокрема, діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.
Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому  реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через Електронний кабінет.
Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, законами пропонується запровадити з 1 жовтня 2020 року так званий механізм кешбеку, що передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосованих за його скаргою.
            Ці закони  спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.
Реалізація положень документів сприятиме підвищенню загального рівня податкової культури та захисту споживачів за рахунок поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій та запровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних РРО як альтернативи класичним РРО.
 
 

  

 


Дорогі ветерани податкової служби!
 
 
 З нагоди Дня ветеранів податкової служби України я хочу привітати усіх колег, які великий відрізок життя присвятили нелегкій і такій важливій справі - збору та адмініструванню податків. 
Дорогі колеги! Ви заслужили великої пошани, адже своєю невтомною працею сприяли стабільному наповненню бюджету України та її розвитку. Щиро дякую за все, що було зроблене Вами, за багаторічний досвід, який передаєте новому поколінню податківців.    

Незважаючи на непросту ситуацію в країні, напрацювання попередніх поколінь порядних, професійних фахівців будуть прикладом для нас. Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя, добробуту та злагоди вашим родинам, світлого та мирного майбутнього.
 
 
 Начальник
Бахмутського управління                С.М. Андрющенко

  


 


Круглий стіл


 

 Тиждень права


До уваги платників єдиного внеску!


 

 Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 17.10.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.10.19


 

Рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби України


 

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

– ЮРИДИЧНИХТА ФІЗИЧЕСКИХ ОСІБ!
 
        З 01 жовтня 2019 року відкриваються рахунки по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за стандартом IBAN.
Рахунки, діючі до 01 жовтня будуть заблоковані.

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що з метою розяснення податкового законодавства 
заплановано  проведення за участі фахівців
ГУ ДФС у Донецькій області
 
СЕМІНАР
для платників податків на тему:
«Порядок реєстрації та види оподаткування»
 
який відбудеться
10 жовтня 2019 року, початок о 10 год.00хв.
 у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,

 

додаткова інформація за телефоном: 446002.

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що з метою розяснення податкового законодавства 
заплановано  проведення за участі фахівців
ГУ ДФС у Донецькій області
 
СЕМІНАР
для платників податків на тему:
«Спрощена система оподаткування для фізичних осіб підприємців. Переваги подання звітності в електронному вигляді »
 
який відбудеться
03 жовтня 2019 року, початок о 10 год.00хв.
 у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,
додаткова інформація за телефоном: 446002. 

До уваги платників!


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 16.09.19


 
 
«Обережно телефонні  шахраї!!!»
 
Шановні платники податків! Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області застерігає щодо непоодиноких випадків телефонного шахрайства, при яких шахраї за допомогою різноманітних маніпуляцій змушують керівників підприємств та підприємців перевести кошти на банківські або мобільні рахунки шахраїв. Телефонуючи як на стаціонарні так і на мобільні телефони, можуть представлятися начальником Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області  або від імені керівника  з проханням здійснити грошову допомогу.

Будьте пильними!!! У всіх випадках звертайтесь до  правоохоронних органів. 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.08.19


 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області

 
 

 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що з метою         розяснення податкового законодавства
заплановано  проведення за участі фахівців
ГУ ДФС у Донецькій області
 
СЕМІНАР
для платників податків на тему: «Актуальні питаня адміністрування ПДВ »
 
який відбудеться
7 серпня 2019 року, початок о 10 год.00хв.
 у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,
додаткова інформація за телефонами: 446002.
 
 

 

 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 31.07.19

 

 


 

За І півріччя 2019 року легалізовано працю майже 14 тис. мешканців Донеччини


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.07.19


 

 

 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
ГУ ДФС у Донецькій області    інформує, що з метою         розяснення податкового законодавства
заплановано  проведення за участі фахівців
ГУ ДФС у Донецькій області
 
СЕМІНАР
для платників податків на тему:
«Ліцензії на право зберігання пального.»
 
який відбудеться
16 липня 2019 року, початок о 10 год.00хв.
 у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,

 

додаткова інформація за телефонами: 446002.

 


 

CМИ 1707

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 12.06.19


 

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.06.19


 

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 05.06.19

 


 

 Семінар-практикум для платників податків

Тема: «ПДВ, ПДФО, ЄСВ та податок на прибуток: ДФС України про актуальні питання оподаткування».
 
Дата проведення: 30 травня 2019 року. Місце проведення: м. Київ, Львівська площа,8.
Початок семінару-практикуму: 09.30 (початок реєстрації: з 08.30).
 
ПРОГРАМА
 
Питання
Лектори (структурні підрозділи ДФС України)
1
Податок на прибуток підприємств
Олексій Задорожний
 
Операції з основними засобами.
Амортизація. 
Різниці, на які коригується фін результат.
Борги безнадійні та сумнівні.
Оподаткування процентів.
Благодійництво, фін допомога, штрафні санкції.
Збитки минулих періодів.
Фінансові операції з нерезидентами.
Операції з неприбутківцями.
начальник Управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи
2
Податок на додану вартість
 
Сергій Тимошенко
 
Складання розрахунків коригування. Нарахування «компенсуючих» зобов’язань.
Особливості складання та реєстрації податкових накладних в операціях з нерезидентами.
Відображення коригувань та виправлень в податковій звітності.
Пільги в оподаткуванні.
Особливості застосування касового методу.
Нові критерії та умови щодо блокування податкових накладних.
заступник директора департаменту — начальник Управління методології непрямих податків Департаменту методологічної та нормотворчої роботи.
Дмитро Мішалов,
начальник Управління організації роботи щодо прийняття рішень.
3
Податок на доходи фізичних осіб.
Єдиний соціальний внесок
Сплата єдиного внеску ФОП, само зайнятими особами та членами фермерських господарств.
Нюанси нарахування єдиного внеску на відпускні та лікарняні.
Правила складання та подання звітності.
Зміни в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб.
Застосування нових ознак у формі   № 1 ДФС
Віктор Левченко
начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб — підприємців
 
 
 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 17.05.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 08.05.19


 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.05.19


 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.04.19

 


Рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби УкраїниДо уваги платників єдиного внеску!


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.04.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 08.04.19


 

Шановні платники податку на нерухомість!


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 28.03.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 22.03.19

  
 

 
 
 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
ГУ ДФС у Донецькій області    інформує, що з метою         розяснення податкового законодавства
заплановано  проведення за участі фахівців
ГУ ДФС у Донецькій області
 
СЕМІНАР
для платників податків на тему: «Оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів у зв’язку з
переобладнанням. »
 
який відбудеться
27 березня 2019 року, початок о 10 год.00хв.
 у приміщенні Бахмутського управління   ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8,
додаткова інформація за телефонами: 446002.
 
 

 

 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.03.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 11.03.19


 

 «Кількісні показники діяльності

Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області
за період з 01.02.2019 по 28.02.2019
 
На обслуговуванні у відділенні перебуває 7459 страхувальників. У лютому 2019 року спеціалістами відділення:
§взято на облік 81 страхувальник;
§знято з обліку 95 страхувальників;
§підписано та внесено до ЄІАС 8 договорів про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України;
§ прийнято 408 заяв - розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам та потерпілим внаслідок нещасного випадку або профзахворювання по 2 080 листкам непрацездатності на суму 5 440 990,71 грн., у тому числі:
-     допомоги по тимчасовій непрацездатності - 4 933 063,51 грн.;
-     допомоги по вагітності та пологах – 464 343,40 грн.;
 допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання на загальну суму 23 083,80 грн.;
 допомоги на поховання - 20 500,00 грн.
§прийнято 311 повідомлень від страхувальників про виплату коштів застрахованим особам по 1847 листкам непрацездатності;
§в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 2,1 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду на суму 2,3 тис. грн.;
§проведено страхових виплат 1985 потерпілим (членам їх сімей) на загальну суму 7 006 977,17 грн., у тому числі 1250 внутрішньо переміщеним особам на суму 5 580 636,29грн.:
      - щомісячних страхових виплат - 6 752 316,16 грн.;
      - щомісячних страхових виплат особам, які мають на це право в разі втрати годувальника - 254 661,01 грн.;
§проведена індексація грошових доходів 12 потерпілим (членам їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 1 541,42 грн.;
§сформована 1 особова справа потерпілого та призначені страхові виплати;
Станом на 01.03.2019 кошти для отримання матеріального забезпечення застрахованими особами по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання перераховані страхувальникам м.Бахмуту та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 29.01.2019.
Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 28.02.19


 

Увага Шахраї


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.02.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.02.19


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 06.02.19


До уваги платників податків !

 

 ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що 12 лютого 2019 року о      11 годині відбудеться СЕМІНАР для платників податків на тему: «Актуальні питання оподаткування податком на прибуток, у т.ч. неприбуткових організацій» у приміщенні Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8. Додаткова інформація за телефонами 446002, 445986.
 


 
 
Зміни в законодавсті щодо визначення платників податку та ставок податку за викиди двоокису вуглецю.
 
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє.
Розділ VIII Податкового кодексу України (далі - Кодекс) змінено Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за Викиди двоокису вуглецю, так і ставок Податку.
При цьому за зобов'язаннями податку за викиди двоокису вуглецю, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників податку в частині викидів двоокису вуглецю належать суб'єкти, у яких сукупний річний обсяг Викидів двоокису вуглецю за даними форми статистичної звітності 2-ТП повітря за 2018 рік, копія якої подається до органу ДФС за місцезнаходженням стаціонарного джерела викидів, перевищує 500 тонн.|
Крім того, з 1 січня 2019 року ставку Податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн./тонну підвищено до 10 грн./тонну, тобто збільшено у 24,4 раза.
     Платники податку зобов'язані складати окремо додаток 1 до декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів Україна від 17.08.2015 № 715, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497, в частині зобов'язань за Викиди двоокису вуглецю починаючи вже за зобов'язаннями з податку за IV квартал 2018 року.
Статтею 250 Кодексу для Податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.
Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань з податку вважаються за:
IV квартал 2018 року - 11 лютого 2019 року, а останнім днем сплати податку - 19 лютого 2019 року;
I   квартал ц.р. - 10 травня та 20 травня 2019 року відповідно;
II   квартал ц.р. - 9 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно;
III   квартал ц.р. - 11 листопада та 19 листопада 2019 року відповідно;
IV квартал ц.р. - 10 лютого та 19 лютого 2020 року відповідно.
 

  


 

З 01 січня 2019 року оновилися ознаки


 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель.


 

ФОРУМ «ВАЛЮТНА ЕВОЛЮЦІЯ - 2019»: особливості валютного регулювання та нагляду
7 лютого 2019 року
м. Київ, вул. Братська, 17/19, Radisson Blu Hotel
Саме у день проведення Форуму — 07.02.2019 р. — буде введений у дію Закон України «Про валюту і валютні операції». Разом з ним запрацює низка нормативно-правових актів НБУ. Кінцева мета цього процесу — зняття всіх валютних обмежень та забезпечення режиму вільного руху капіталу.
•      Чи означає це, що насправді дозволено все, що не заборонено?
•      А що саме заборонено?
•      Хто та як здійснюватиме валютний нагляд у нових умовах?
•      Яка відповідальність уже загрожуватиме порушникам валютного законодавства?
Форум покликаний відповісти на ці та інші запитання учасників. Адже спікерами Форуму будуть провідні експерти ДФС, НБУ, Нацполіції та Генпрокуратури, відомі спеціалісти валютного ринку та фахівці з торгівлі іноземною валютою.
У ФОКУСІ ФОРУМУ
Огляд валютних новацій
Купівля-продаж іноземної валюти
Розрахунки з нерезидентами
Валютний нагляд. Нові підходи
Строки розрахунків
Види відповідальності за порушення вимог валютного законодавства
Іноземна валюта в Україні
Порядок застосування заходів впливу за порушення цих вимог
ДО УЧАСТІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ:
керівники банків та підприємств, фінансові директори та головні бухгалтери, бухгалтери, начальники юридичних підрозділів та юристи, фахівці у сфері валютного регулювання
Організатор форуму: журнал «Вісник. Офіційно про податки»
Для реєстрації на участь у форумі необхідно звернутися до оргкомітету за телефонами:
050-578-15-13, 050-161-42-62, або на e-mail: sloviansk@visnyk.ua, svc_05@ukr.net.
Контактна особа – Олег Миколайович Чернишов

 

 

 

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 09.01.19


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 02.01.19


 

 
З початку року бізнес Донеччини сплатив більше
4 млрд грн податку на прибуток
 
Фіскальною службою Донеччини з початку 2018 року забезпечено надходження 4,1 млрд грн податку на прибуток підприємств, що в два рази, або на 2,8 млрд грн більше минулорічних надходжень. З них до держбюджету спрямовано 3,8 млрд грн, а до місцевих скарбниць – 0,4 млрд гривень.
За 3 квартали 2018 року податкові зобов’язання з податку на прибуток склали 423,1 млн гривень. Завдяки плідній праці фахівців ГУ ДФС у Донецькій області забезпечено зростання нарахувань на 142 млн грн у зрівнянні з аналогічним періодом минулого року. У порівнянні з І півріччям 2018 року 49 підприємств забезпечили зменшення збитків на загальну суму 997 млн гривень. Крім того, по 13 підприємствах ліквідовано збитки повністю на 14,3 млн гривень.
Також державні унітарні підприємства з початку року спрямували до Державного бюджету України частину чистого прибутку (дивідендів) у розмірі 13,5 млн гривень.
Найвагоміший внесок по сплаті податку на прибуток забезпечили підприємства вугледобувної галузі на загальну суму 135 млн грн та підприємства добувної галузі (інші корисні копалини) – на 53,5 млн гривень.
Фіскальна служба Донеччини висловлює свою вдячність платникам податків за сумлінне виконання своїх податкових зобов’язань перед державою.
 
Від   12.12.2018
 
Донеччина: вилучено контрафактного тютюну
на 2,6 мільйона гривень
 
В рамках операції «Акциз-2018» триває проведення податковою міліцією Донеччини заходів, спрямованих на упередження збитків та додаткові надходження до держбюджету.
Днями співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області та спеціального підрозділу податкової міліції ДФС України, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками Служби безпеки України та Прокуратури Донецької області, в рамках проведення операції «Акциз-2018» та оперативного супроводження досудового розслідування кримінального провадження, раніш внесеного СУ ФР ГУ ДФС у Донецькій області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 204 Кримінального кодексу України (факт зберігання та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів), проведено огляд приміщення, розташованого у м. Слов’янськ Донецької області.   
У ході огляду складського приміщення, проведеного в рамках кримінального провадження, з незаконного обігу вилучено тютюнові вироби загальною кількістю майже 65 тис. пачок на суму орієнтовно 2,6 млн гривень.
Слідство триває.
 
Зовнішньоторговельне сальдо Донецької митниці ДФС протягом 11 місяців поточного року залишається позитивним
 
 За статистичними даними Донецької митниці ДФС протягом одинадцяти місяців поточного року оформлено понад 50 тис. митних декларацій, з них майже 99% – в електронному вигляді. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість оформлень збільшилась на 6% або на 2,8 тис. митних декларацій. Кількість імпортних операцій зросла на 25%, експортних – на 0,4%. У листопаді 2018 року за принципом «єдиного вікна» здійснено 98% митних оформлень, які підпадають під відповідні види державного контролю. При цьому експортні оформлення проводились виключно за цим принципом. 
Зовнішньоторговельний обіг порівняно з минулим роком збільшився на 11% та склав 4,7 млрд доларів США. Імпортовано товарів загальною вагою понад 6 млн тонн на суму 1,1 млрд доларів США, експортовано – 8,9 млн тонн на 3,5 млрд доларів США. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 2,4 млрд млн доларів.
Варто відмітити, що Донецька митниця ДФС є експортоорієнтованою. Аналіз структури зовнішньої торгівлі свідчить, що найбільший відсоток експорту від загального обсягу експорту припадає саме на країни Європейського Союзу та складає 60%. В зоні діяльності Донецької митниці ДФС протягом січня-листопада 2018 року здійснено зовнішньоторговельних операцій із 27 країнами Євросоюзу. При цьому спостерігається збільшення експорту товарів до 15 країн ЄС як за вартістю, так і за обсягами.
 
Від   11.12.2018
На Донеччині припинено протизаконний продаж
пально-мастильних матеріалів
 
Податкова міліція ГУ ДФС у Донецькій області продовжує проведення заходів в рамках операції «Акциз-2018», спрямованих на упередження збитків та додаткові надходження до держбюджету.
Нещодавно співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області спільно з спецпідрозділом податкової міліції ДФС України, який залучений до складу Об`єднаних сил, Батальйоном спеціального призначення патрульної поліції «Харків» за координацією та спільно з прокуратурою Донецької області, при проведенні операції «Акциз – 2018» припинено незаконну діяльність 2-х АЗС та автогазозаправних пунктів без відповідних дозвільних документів. 
В ході проведення оперативно-профілактичних заходів на території Донецького регіону у містах Маріуполь та Слов’янськ встановлено
факти незаконного збуту пально-мастильних матеріалів та скрапленого газу.
З незаконного обігу вилучено понад 17,5 тон пально-мастильних матеріалів та скрапленого газу на суму близько 411 тис гривень.
Відносно правопорушників складено 2 адміністративних протоколу за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даними фактами матеріали спрямовано до територіальних судів для притягнення винних осіб до відповідальності.
Заходи щодо протидії нелегальному функціонуванню автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів тривають.
 
Від   11.12.2018
 
Донеччина: врожай податків від аграріїв регіону склав
майже 195 мільйонів гривень
 
Аграрії Донеччини вже завершили комплекс осінньо-польових робіт та відзвітували щодо врожаю сільськогосподарських культур у 2018 році. Також і місцеві бюджети отримали свій «врожай» податків – за 11 місяців 2018 року місцеві скарбниці Донецького регіону отримали від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування 194,9 млн грн єдиного податку. Надходження від сільгоспвиробників перевищили минулорічні на 4,8 млн гривень.
Сьогодні у Донецькій області 886 представників аграрного бізнесу обрали спрощену систему оподаткування. Лідерами зі сплати єдиного податку четвертої групи є аграрії, що перебувають на обліку у Волноваському районі, з результатам понад 32,6 млн грн, від агросектору Мангушського району надійшло 30,4 млн гривень. Трішки менше надійшло від сільгоспвиробників Покровського та Добропільського районів – 27,2 млн грн та 23,1 млн грн відповідно.
Нагадуємо, що до четвертої групи платників єдиного податку належать аграрії, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.
Ставка податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Її розмір розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто, від площі земельних ділянок.
 
Від   10.12.2018
За спеціальне використання природних ресурсів на Донеччині
сплачено понад 606 мільйонів гривень
 
Протягом січня-листопада 2018 року за використання природних багатств Донецької області – надр, водних ресурсів та лісів – надійшло понад 606,5 млн гривень. Сплачена цьогоріч сума так званих рентних платежів майже на 70 млн грн, або на 13% перевищує минулорічні показники.
У загальній сумі надходжень найбільша частка, а це майже 80%, припадає на рентну плату за користування надрами, що безумовно пов’язано зі специфікою регіону, а саме – з вугільно-видобувною галуззю. Так, за одинадцять місяців 2018 року зведений бюджет країни отримав 483,2 млн грн зазначеного податку.
На рентну плату за спеціальне використання води припадає більше 22% від загальних надходжень рентних платежів, або 134,9 млн гривень.
Також рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів поповнила місцеві бюджети на більш, ніж 1 млн гривень.
Податкові надходження за використання природних багатств регіону є вагомим джерелом фінансування місцевих громад – з початку року до місцевих скарбниць надійшло понад 190 млн грн сплачених рентних платежів, що надає змогу фінансувати потреби бюджетної сфери на місцях та соціальні програми по екологічному оздоровленню та відновленню природних ресурсів Донецького регіону.
 
Від   07.12.2018
 
Аудитом Донеччини за 11 місяців донараховано
майже 650 млн гривень
 
За січень-листопад 2018 року фахівці підрозділів аудиту ГУ ДФС у Донецькій області провели 627 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 649,4 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 549,1 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 98,8 млн гривень.
Підрозділами аудиту фіскальної служби Донецького регіону першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, щодо яких у податківців є питання та які мають ризики щодо несплати податків і зборів в своїй діяльності. Крім того, фіскальна служба Донеччини підтримує курс Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок та зменшення тиску на бізнес. Таким чином, підприємства з мінімальним набором ризиків не потрапляють до заходів планового аудиту.

Також за 11 місяців 2018 року підрозділами аудиту Донеччини додатково забезпечено надходжень до державного бюджету у сумі 60,0 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 35,1 млн гривень. 

 

 

До Всеукраїнського тижня права Інструменти забезпечення прав і свобод людини в сфері фіскальних відносин


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.12.18


 

Статусу підприємця можна «позбутися» лише відвідавши державного реєстратора
 
Фізичні особи – підприємці (ФОПи) втрачають статус підприємця лише з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності підприємець повинен подати сам за себе звіт за формою №Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому термін сплати зобов’язань, визначених ФОП, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.
Зняття з обліку ФОП фіскальними органами здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.
 
Підприємницьку діяльність припинено: можливість отримання довідки про доходи періоду діяльності
Згідно зі ст. 1 Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян» (далі – Закон №393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.
  Підставою для надання фізичній особі – підприємцю довідки про доходи від здійснення нею підприємницької діяльності є подання до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкової декларації про майновий стан і доходи платниками на загальній системі оподаткування та декларації платника єдиного податку підприємцями на спрощеній системі оподаткування (ст. 177 та ст. 296 Податкового кодексу України).
  Відповідно до ст. 291 розділу І Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 №578/5 (далі – Перелік), облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігаються протягом 5 років після припинення діяльності таких суб’єктів господарювання.
  Враховуючи викладене, фізична особа щодо якої внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запис про припинення підприємницької діяльності як фізичної особи – підприємця, може отримати за письмовим зверненням в органі ДФС довідку про доходи на підставі поданої податкової  декларації з врахуванням термінів зберігання облікових справ визначених ст. 291 Переліку.
 
Укладення договору про добровільну сплату
єдиного внеску
Порядок укладення Договору про добровільну сплату ЄСВ врегульовано статтею 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).  та розділом V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 (далі – Інструкція). Частиною першою статтею 10 Закону № 2464 визначено категорію платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.
  Особа, яка виявила бажання брати участь у системі добровільного страхування, подає до органів фіскальної служби за місцем проживання заяву за формою згідно з додатком 3 до Інструкції (далі – Заява), копію трудової книжки (за наявності), виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5) та копію документа, що посвідчує особу, а члени особистого селянського господарства надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві.
  З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей  у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір відповідно до типового Договору, наведеного у додатку 4 до Інструкції, а у разі бажання особи сплатити ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), Договір укладається за формою, наведеною в додатку 5 до Інструкції.
  Особи, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, беруть участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного у Договорі, але не менше одного року (крім Договорів про одноразову сплату).
  Враховуючи викладене, нормами Закону № 2464 передбачено укладення Договорів з:
- членами особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню, – за всіма видами соціального страхування (на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та пенсійне страхування) укладених, з такими особами на строк не менше одного року;
- особами, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4, та не належать до платників ЄСВ, визначених пунктами 4, 5 та 51 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на строк не менше одного року, крім Договору одноразової сплати, термін дії якого 10 календарних днів з дня його підписання.
 
Дії при блокуванні реєстрації ПН або РК
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що у квитанції про зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) ПН/РК зазначається, зокрема пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, включає в себе:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено за формою, ідентифікатор якої розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: Головна / Електронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр форм електронних документів, яка включає у себе додаток у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).
Платник ПДВ має право подати одне Повідомлення до декількох ПН/РК, реєстрацію яких в ЄРПН зупинено, але копії документів до такого Повідомлення додаються у вигляді окремих додатків у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).
 
Підстави для позбавлення ліцензії на роздрібну
 торгівлю алкоголем
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що  статтею 15 Закону України від 19.12.95 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачені такі підстави для анулювання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями:
заява суб’єкта господарювання;
рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;
несплата чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;
рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного податку (стосовно імпортерів);
рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку;
рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
порушення вимог ст.15-3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, або у не визначених для цього місцях.
Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.
 
 E-Receipt: тестування триває,
долучайтеся до тестування!
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що за інформацією прес-служби Державної фіскальної служби  за час тестування сервісу встановлені випадки невідповідності отриманих споживачами розрахункових документів при здійсненні готівкових розрахунків електронним копіям цих розрахункових документів, які передані відповідними РРО до ДФС. Шановні платники податків, долучайтеся до тестування, перевіряйте ваші чеки за допомогою сервісу у відкритій частині  Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
  Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).
  Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою.
  У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків на сервері наявному розрахунковому документу направляйте до ДФС письмові звернення з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів.
 
Оподаткування спадщини
Фахівці Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадують, що з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти. До другого ступеня споріднення відносяться, зокрема, дід, баба, дядько або тітка.
Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Не сплачують спадкоємці в таких випадках й військовий збір.
 
Щодо недопустимості виплати заробітної плати в “конвертах”
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує щодо недопустимості виплати заробітної плати в “конвертах”.
Працівник повинен пам’ятати, що без офіційного оформлення робота не зараховується до трудового стажу, а сам працівник втрачає право на:
соціальне страхування (з неофіційної винагороди не сплачуються страхові внески);
отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в разі хвороби;
отримання відшкодування шкоди в разі профзахворювання або якщо стався нещасний випадок на виробництві;
 щорічну оплачувану відпустку.
Легалізація оплати праці та зайнятості населення – запорука  соціального захисту громадян України.
Згідно ст.24 КЗпПУ працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Тобто допуск працівника до роботи до видання наказу (розпорядження) про його прийняття буде неправомірним.
Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 55 внесені зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2013 № 509.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нові рахунки відкриті для зарахування податків та зборівhttp://dp.sfs.gov.ua/media-ark/local-news/print-347985.html
 
 Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що бюджетні рахунки для зарахування податків, зборів, платежів, відкриті на МФО 834016, закриті, і кошти, що надходять на них до бюджетів не зараховуються та повертаються до установ банків.
 Належне спрямування податків та зборів слід здійснювати на рахунки, відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 89998).

З метою правильності зарахування коштів до бюджету, просимо всіх платників податків та зборів перед перерахуванням коштів зі сплати податків та зборів перевірити правильність рахунків в Центрах обслуговування платників або на субсайті Головного управління ДФС у Донецькій області у розділі «Бюджетні рахунки». 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 16.11.18


 

Система e-Receipt – революційна новація


  

 

 

 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 01.11.18


 

 Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області

 запрошує на СЕМІНАР:
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що з метою роз'яснення податкового законодавства за участі фахівців ГУ ДФС у Донецькій області заплановано проведення СЕМІНАРУ для платників податків на тему: «Актуальні питання адміністрування  ПДВ», який відбудеться 14 листопада  2018, початок о 10 год. у приміщенні Бахмутської ОДШ ГУ ДФС у Донецькій області, за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8, додаткова інформація за телефонами 446002, 445986.

З якого періоду ФОП – платник єдиного податку зобов’язан перейти на сплату інших податків і зборів в разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування?


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 30.10.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 24.09.18


 

Про адміністрування екологічного податку


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 14.09.18

 


 

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 12.09.18

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.09.18

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.08.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 21.08.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.08.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області запрошує на СЕМІНАР  


 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ!
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області, щодо порядку формування податкового кредиту у разі застосування касового методу відповідно до пункту 187.10 статті 187 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та керуючись статтею 52 розділу II Кодексу, повідомляє.
Згідно із підпунктом 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 Кодексу касовий метод - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).
Відповідно до пункту 187.10 статті 187 Кодексу платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникамподатку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.
Зазначене правило визначення дати виникнення податкових зобов'язань поширюється також на операції з постачання зазначених товарів/послуг для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують такі товари/послуги, якщо вони зареєстровані як платники податку.
Виходячи із зазначеного, особи, що застосовують касовий метод податкового обліку відповідно пункту 187.10 ст. 187 Кодексу визначають дату виникнення податкового кредиту за касовим методом, у тому числі по отриманим послугам від постачальників, які формують податкові зобов'язання та реєструють податкові накладні за правилом першої події відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу.
  

 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
 
 
              Бахмутська ОДПІ інформує про проведення виїзного особистого прийому громадян заступником начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальника Костянтинівсько - Дружківського управління Гринцовим О.В., який відбудеться 17 серпня 2018 з 10.00 до 12.00 години у приміщенні Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.

 

Попередній запис на особистий прийом здійснюється за адресою: м.Бахмут, вул.Василя Першина, буд.8 та за телефонами 445986 та 446002.

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 30.07.18 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.07.18 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.07.18 


 

             ДО  УВАГИ  ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ !!!

 
Бахмутське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій», яка дозволить запровадити інноваційний підхід у сфері реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів).  
Впровадження інноваційної електронної системи е-Receipt (електронний чек) дозволить платникам податків через власні персональні комп’ютери, планшети, смартфони здійснювати online-реєстрацію розрахункових операцій без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та абонентської плати. Нова система може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм. Вона передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника. Крім того, система е-Receipt працюватиме цілодобово та містиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.  
Сьогоднішня система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій передбачає реєстрацію реєстратора розрахункових операцій протягом п’яти днів, включаючи візити до органів ДФС та Центрів сервісного обслуговування, оформлення значної кількості паперових документів. Крім того, вартість РРО, які представлені на ринку касової техніки, є високою і становить від 4 до 20 тис. грн. До того ж послуги на технічне обслуговування та ремонт РРО, які  забезпечуються центрами сервісного обслуговування відповідно до заключних договорів, а також послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО, є платними і становлять мінімально 200 грн. щомісяця для кожного РРО.
Слід зазначити, що традиційні РРО друкують лише паперові чеки, потребують наявності друкуючого пристрою, та відповідних витратних матеріалів. Нова система e-Receipt значно спрощує та удосконалює цей процес оскільки передбачає виключно оnline реєстрацію пристрою через Електронний кабінет та Оnline передачу (отримання) даних. Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.
Система e-Receipt матиме можливість інтегруватися з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами, відповідатиме вимогам захисту інформації та передбачатиме мінімальні затрати часу на процес фіскалізації. Експериментальний проект планується провести до 31 грудня 2019 року. Перехід на е-реєстрацію розрахункових операцій повинен відбутися до 1 квітня 2019 року.
 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 09.07.18


 

Термін сплати ЄСВ для підприємств,
 які використовують найману працю?
   Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) є, зокрема, роботодавці – підприємства, установи та організації, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
Зазначені платники зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць не пізніше 20 числа наступного місяця (крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця).
Отже, підприємства та організації, які використовують найману працю, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску не пізніше 20 числа наступного місяця (крім гірничих підприємств, які сплачують ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця).
При цьому, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, платники, одночасно з видачею зазначених сум, зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі).
Зазначена норма передбачена абз. другим п. 1 частини 1 ст. 4, абз. перший частини 8, абзац другий частини восьмої ст. 9 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
 
Відмова від спрощеної системи оподаткування
 
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.
Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів
Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, у таких випадках та в строки:
- у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
- у разі застосування платником єдиного податку негрошових способів розрахунків, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
- у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
- у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
- у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Зазначена норма передбачена п.п. 298.2.1 - п.п. 298.2.3 ст. 298 Податкового кодексу.
 
Для сплати податку на нерухоме майно звертайтеся до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації)
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі за їх частки.
Оподатковується загальна площа об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частин.
Обчислення суми податку на нерухоме майно з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Фізичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
-об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
 нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.
Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Отже, громадяни - власники декількох об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних можуть звернутися до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації).
Зазначена норма передбачена п.п. 266.7.3 ст. 266 Податкового кодексу.
 
Хто і як сплачує туристичний збір?
Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
Справляння збору може здійснюватися:
- адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
- квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
- юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.
При цьому, платниками збору не є особи, які:
- постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;
- особи, які прибули у відрядження;
- інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
 - ветерани війни;
 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
 - особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;
- діти віком до 18 років;
- дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.
Зазначена норма передбачена п.п. 268.2.1, п.п. 268.5.1, п.п. 268.6.1 ст. 268 Податкового кодексу.
 
Як отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ?
Органи ДФС зобов’язані проводити звірення сум нарахування та сплати ними єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) за вимогою роботодавців, фізичних осіб – підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.
Тобто, платник може звернутися з заявою в довільній формі щодо отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ до органу ДФС за основним місцем обліку.
Довідка видається безоплатно на підставі поданої заяви, яка обов’язково містить посилання на найменування підприємства (установи, організації), до якого буде подано довідку.
Контролюючий орган на підставі даних картки особового рахунку платника визначає наявність/відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ на дату формування довідки.
Довідка за довільною формою (крім довідки про відсутність заборгованості із сплати ЄВ у зв’язку з прийняттям рішення про ліквідацію, реорганізацію юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичною особою) надається платнику ЄВ у термін до 15 календарних днів (ст. 20 Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян»).
Зазначена норма передбачена част. 7 ст.14 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Алкоголь на розлив – лише у закладах громадського харчування!
 
Згідно з чинним законодавством роздрібною торгівлею алкогольними напоями вважається діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування.
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Визначення терміну "підприємство громадського харчування" наведено у Правилах роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року (Правила №219). При цьому, згідно з наказом Міністерства економіки України від 09.10.2006 року №309, у назві та тексті Правил №219 слова "громадське харчування" замінено словами "ресторанне господарство".
Суб’єкти господарської діяльності у сфері ресторанного господарства при облаштуванні закладу згідно з обраним типом (класом) повинні мати необхідні виробничі, торгівельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції. Вимоги, що пред’являються до виробничих, торговельних та побутових приміщень закладів (підприємств) ресторанного господарства, обладнання, інвентарю, переліку послуг, технологічних режимів виробництва продукції, встановлюються законодавством України.
Відкриття закладу узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.
Отже, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право тільки підприємство ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус суб’єкта господарювання громадського харчування, суб’єкта господарювання з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та зареєстрованими видами економічної діяльності за кодами класифікації КВЕД-2010 – 56.10 – 56.30.
За порушення цих вимог (крім торгівлі безалкогольним пивом) застосовується штрафна санкція в розмірі 6800 грн.
 
Відповідальність підприємців та посадових осіб підприємств за перевищення граничної суми
готівкових розрахунків
Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
- між собою – у розмірі до 10 тис. грн. уключно;
- з фізичними особами - у розмірі до 50 тис. грн. уключно.
Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.
Ці обмеження стосуються також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.
Порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів:
- тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн.).
Така дія, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн.).
Зазначена норма передбачена п. 6 та п. 7 розд. ІІ «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12. 2017 № 148; ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
Членам фермерських господарств для сплати з 2018 року єдиного внеску
З 01 січня 2018 року платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Отже, з 01.01.2018 обов'язок постановки на облік, сплату єдиного внеску мають члени фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Заява про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ЄСВ (дод. 2 до «Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом МФУ від 24.11.14 № 1162) подається до органу ДФС за місцем проживання.
Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць.
Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску (ЄСВ), що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. З 01.01.2018 р. мінімальний страховий внесок становить 819,06 грн. (3723,00 х 22% ).
Максимальна величина бази нарахування ЄСВ – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п'ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ. Максимальний страховий внесок з 01.01.2018 р. становить 12 285,00 грн. (3723,00 х 15 х 22%).
Члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Такі платники можуть сплачувати ЄСВ щомісяця у вигляді авансових платежів у розмірі, який визначили самостійно. При цьому квартальна сума ЄСВ обчислюватиметься з урахуванням таких авансових платежів.
Зазначені норми передбачені п. 5 1 частини першої ст. 4, п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.10 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
 
Фізична особа продає нерухоме майно. Хто нараховує і сплачує податок на доходи фізичних осіб і подає податкову звітність
 
Якщо стороною договору купівлі – продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу.
Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані:
- своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
- подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (за формою № 1 ДФ), до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.
Отже, якщо стороною договору купівлі-продажу нерухомого майна є суб’єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа – підприємець), то такий суб’єкт повинен виконати всі функції податкового агента, а саме, нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходу фізичних осіб і військовий збір та надавати податковий розрахунок за формою №1- ДФ.
Відображення нотаріусами інформації про проведені операції з продажу об’єктів нерухомості проводиться у випадку, коли сторонами відповідного договору є фізичні особи.
Зазначений порядок визначений п. 172.4, п. 172.7 ст. 172; п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу.
 
 
Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення
Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
 Проте деякі роботодавці ігнорують зазначені конституційні норми і змушують робітників працювати без оформлення трудових відносин, видають працівникам зарплату готівкою «у конвертах». У цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.
 Працівник, який погоджується на таке працевлаштування, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
 Згода отримувати зарплату «у конвертах» позбавляє соціального захисту. Адже пенсію у майбутньому нараховується тільки з офіційної заробітної плати.
 
Шановні роботодавці!
 
Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги контролюючі органи  будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення законодавства з праці у межах їх компетенції.
 
 
Місце реєстрації та податкова адреса: чи є різниця
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Статтею 29 Цивільного кодексу України визначено, що місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Згідно із п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ, платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Згідно із п. 179.7 ст. 179 ПКУ, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Сума податкових зобов’язань, донарахована контролюючим органом сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені ПКУ.
Таким чином, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.
ДПІ у м. Лисичанську нагадує: подати декларацію, отримати фахові консультації щодо її заповнення та бланки декларацій можна в Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Лисичанську за адресою: м. Лисичанськ, вул. ім. В.Сосюри, 347, I поверх, з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45.
 
ВідторгівліалкоголемтацигаркамимісцевібюджетиДонеччиниотрималибільше 23 мільйонівгривень
 
З початку 2018 року 23,5 млн грн надійшло від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від платників регіону до місцевих бюджетів Донецької області.
Станом на 01.07.2018 у Донецькій області діє 8394 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Упродовж шести місяців поточного року суб’єкти господарювання Донеччини отримали 4545 ліцензій, з них 2530 – на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 2015 – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.
В той же час, за несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року призупинено дію 248 ліцензій та анульовано 63 ліцензії. Крім того, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 40 ліцензій. До недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму
713,2 тис. гривень.
Курортний сезон вже у самому розпалі, тому фіскальна служба Донецької області нагадує суб’єктам господарювання, що їх легковажне ставлення до заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім не тільки веде до чималих штрафів - водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.
Тож, шановні підприємці! Головне управління ДФС у Донецькій області звертається до вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства - не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління!
 
За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили більше 65 мільйонів гривень
 
На даний час у Донецькій області зареєстровано 451 підприємство – платник рентної плати за спеціальне використання води, які за шість місяців 2018 року перерахували до бюджетів всіх рівнів 65,1 млн гривень. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що якщо протягом шести місяців суб’єкти господарювання не сплачують або сплачують не в повному обсязі рентну плату, вони можуть бути позбавлені дозволів на спеціальне водокористування. Так, з початку року до Державного агентства водних ресурсів України фахівцями фіскальної служби області направлено інформацію по 42 підприємствах, за якими рахується податковий борг у сумі 26,1 млн гривень.
Довідково повідомляємо, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал 2018 року – 9 серпня та 19 серпня 2018 року відповідно.
 
На Донеччині в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018» вилучено підакцизних товарів на суму 95 тис. гривень
 
Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018» в період з 03.07.2018 по 04.07.2018 проведено широкомасштабний комплекс практичних заходів по виявленню контрафактної продукції та фактів порушення встановленого порядку реалізації та обігу підакцизних товарів у м. Краматорськ та смт Миронівський Бахмутського району Донецької області.
У ході проведення огляду торгівельних об’єктів встановлено 3 факти реалізації тютюнових виробів та лікеро-горілчаної продукції, як з марками так і без марок акцизного податку встановленого зразку, та без наявності дозвільних документів на їх реалізацію.
Загальна кількість вилучених тютюнових виробів з ознаками фальсифікованих становить 218 пачки на суму 57 тис. грн, лікеро-горілчаної продукції – 8,8 дал на суму 17,3 тис. гривень.
У відношенні порушників складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення, в т.ч. 1 протокол – за ч.1 ст.164, 2 протоколи – за ч.1 ст.177-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 95 тис. гривень вилучено до прийняття законного рішення.
 
На КПВВ Донеччині за вихідні упереджено 6 спроб незаконного переміщення ТМЦ на суму понад 260 тис. гривень
 
Співробітники спецпідрозділу податкової міліції ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України під час несення служби на КПВВ виявили 6 фактів порушення порядку переміщення товарів через лінію розмежування.
Так, мешканець м. Донецька намагався приховано, серед особистих речей, перевезти на тимчасово окуповану територію України прилад для майнінгу криптовалюти орієнтовною вартістю 150,4 тис. гривень.
Крім того, під час огляду автомобіля під керуванням мешканця              селища Рівнопіль Волноваського району Донецької області податківці виявили автомобільну турбіну орієнтовною вартістю 41,5 тис. гривень, яку він намагався приховано перевезти на тимчасово окуповану територію України.
Аналогічні порушення були виявлені під час огляду автомобілів під керуванням мешканців м. Бахмут (спроба приховано перевезти новий одяг орієнтовною вартістю 11,92 тис. грн), м. Горлівки (дитячі памперси, дитяче харчування та миючі засоби загальною орієнтовною вартістю 12,2 тис. грн) та м. Луганська Донецької області (парфуми відомих світових брендів орієнтовною вартістю 45 тис. грн), які прямували на тимчасово окуповану територію України.   
Також було виявлено спробу прихованого ввезення мешканцем
м. Донецька з тимчасово окупованої території України тютюнових виробів з логотипами «Marlboro» та «Прима Дона» без марок акцизного податку загальною кількістю 80 пачок орієнтовною вартістю 2,3 тис. гривень.
Відносно порушників складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення, з них 5 - за ч.1 ст. 204-3, та 1 – за ч.1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, товарно-матеріальні цінності вилучено до прийняття законного рішення.
Крім того, під час несення служби на КПВВ «Мар’їнка», 29 червня

2018 року, податківцями було задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди в сумі 1000 російських рублів мешканцем м. Волноваха Донецької області, який рухався через лінію розмежування на автомобілі Mersedes Benz, під час здійснення співробітниками державної фіскальної служби та державної прикордонної служби України контрольно-дозвільних процедур. Матеріали за фактом пропозиції надання неправомірної вигоди передані працівникам Національної поліції України для прийняття рішення згідно чинного законодавства. 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.07.18

 


 
«ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє про зміну реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів,
які починають діяти з 02.07.2018.
Шановні громадяни! Якщо ви збираєтесь сплатити будь-який податок, будь ласка, УТОЧНІТЬ БЮДЖЕТНИЙ РАХУНОК!!!
 
З новими рахунками можливо ознайомитись в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій області, зокрема в ЦОП Бахмутської ОДПІ за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8 (телефон 0627 445986) та на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області (dn.sfs.gov.ua) у розділі «Бюджетні рахунки».
 
1.2) Скорочене повідомлення (для «біжучих рядків»):
«До уваги платників податків! З 2 липня – нові реквізити бюджетних рахунків для сплати податків. Детальніше – в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій, зокрема в ЦОП Бахмутської ОДПІ за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8 (телефон 0627 445986) та на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області (dn.sfs.gov.ua) в розділі «Бюджетні рахунки».
 
1.3) Листівку (в кольорі) для розміщення в місцях масового відвідування громадянами (ЦОПах, приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, на ринках та великих торгівельних об’єктах, тощо), в мережі Інтернет (в т.ч. на сайтах органів державної влади і місцевого самоврядування, місцевих новинних сайтах тощо), макет якої додається.
 

 

 

 

 
«ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє про зміну реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів,
які починають діяти з 02.07.2018.
Шановні громадяни! Якщо ви збираєтесь сплатити будь-який податок, будь ласка, УТОЧНІТЬ БЮДЖЕТНИЙ РАХУНОК!!!
З новими рахунками можливо ознайомитись в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій області, зокрема в ЦОП Бахмутської ОДПІ за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8 (телефон 0627 445986) та на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області (dn.sfs.gov.ua) у розділі «Бюджетні рахунки».
 
1.2) Скорочене повідомлення (для «біжучих рядків»):
«До уваги платників податків! З 2 липня – нові реквізити бюджетних рахунків для сплати податків. Детальніше – в Центрах обслуговування платників державних податкових інспекцій, зокрема в ЦОП Бахмутської ОДПІ за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8 (телефон 0627 445986) та на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області (dn.sfs.gov.ua) в розділі «Бюджетні рахунки».
 
1.3) Листівку (в кольорі) для розміщення в місцях масового відвідування громадянами (ЦОПах, приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, на ринках та великих торгівельних об’єктах, тощо), в мережі Інтернет (в т.ч. на сайтах органів державної влади і місцевого самоврядування, місцевих новинних сайтах тощо), макет якої додається.
Також, щоб отримати нові реквізити рахунків можна звернутись до фахівців Центру обслуговування платників Бахмутської ОДПІ за адресою м. Бахмут,
вулиця Василя Першина, 8 або за телефоном 445986.
Фахівці Бахмутської ОДПІ прийняли участь у черговому тренінгу з бізнес-планування
20 червня п.р. фахівці Бахмутської ОДПІ прийняли участь у черговому тренінгу з бізнес-планування та започаткування власної справи, який було проведено в Бахмутському міському центрі зайнятості. На тренінгу було презентовано програму Донецької ОДА "Український донецький куркуль" та бізнес-гранти, які пропонує «Норвезька рада у справах біженців» та Чеська недержавна гуманітарна організація «Людина в біді», спрямовані на створення та розширення власного бізнесу.
Участь приймала завідувач  сектору ведення Державного реєстру фізичних осіб-платників податків управління обслуговування платників Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Бережна Н.О., яка зосередила увагу присутніх на актуальних питаннях щодо реєстрації підприємницької діяльності, розповіла про порядок та норми оподаткування, порядок подання звітності до податкової інспекції. На зустрічі були порушені питання щодо прав та обов’язків роботодавців, а також питання легалізації зайнятості та трудових відносин.
Фахівець ДФС звернула увагу присутніх щодо змін реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів, які починають діяти з 02.07.2018 року.
З учасниками тренінгу проводиться системна робота у сприянні розвитку підприємницьких ініціатив, розвитку малого та середнього бізнесу, можливості підвищити рівень обізнаності з питань започаткування та ведення підприємницької діяльності, отримання консультацій з основних питань оподаткування.
 
Заяву про повернення помилково сплачених
грошових зобов’язань можна надіслати через
Електронний кабінет
Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує платників податків, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.
У заяві платнику необхідно зазначити напрям перерахування коштів:
на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Надіслати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі платники податків можуть за допомогою приватної частини Електронного кабінету/меню «Листування з ДФС».
Детально дізнатись про роботу Електронного кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача у меню «Допомога відкритої частини Електронного кабінету».
 
Відповідальність за несвоєчасно сплачений
єдиний податок
У разі, якщо фізична особа — підприємець — платник єдиного податку не сплачує (не перераховує) авансові внески єдиного податку у порядку та строки, визначені Податковим кодексом України (далі - ПКУ), такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 50 % ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку.
Після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків, пеня нараховується після закінчення 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.
На суму грошового зобов’язання, визначеного цим підпунктом (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Нацбанку України, чинної на кожний такий день.
 
Унормовано порядок митного оформлення транспортних засобів і контролю за відповідністю екологічним нормам
 
З 23 травня 2018 року набрав чинності Закон України від 27 лютого 2018 року № 2301-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», спрямований на вдосконалення порядку ввезення на митну територію України з метою вільного обігу транспортних засобів.
Згідно з новою редакцією статті 2 закону слова «пропуск на митну територію України» замінено словами «митне оформлення».  Таким чином, прийнятий закон не звільняє імпортерів від дотримання відповідності екологічного рівня «ЄВРО-5» щодо автомобілів, а унормовує порядок митного оформлення транспортних засобів і контролю за відповідністю їх екологічним нормам.
Водночас новоприйнятим законом врегульовано проблему ввезення на митну територію України та здійснення державної реєстрації автомобілів швидкої медичної допомоги, наданих українським лікарням іншими державами в якості гуманітарної допомоги, які  не відповідають екологічному рівню «ЄВРО-5».
Згідно зі старою редакцією закону від дотримання екологічних вимог звільнялись лише транспортні засоби, які ввозились на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України.
Відповідно до внесених змін, перелік транспортних засобів, на які не поширюються вимоги закону, доповнено автомобілями швидкої медичної допомоги та транспортними засобами спеціального призначення – пересувними медичними клініками, визнаними гуманітарною допомогою згідно із Законом України «Про гуманітарну допомогу», що дозволить вирішити питання транспортного забезпечення центрів екстреної медичної допомоги.
До внесення змін статтею 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» було встановлено, що пропуск на митну територію України з метою вільного обігу транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, здійснюється за умови їх відповідності екологічним нормам.
Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб. Позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (стаття 3 Закону).
 
 
З 1 липня 2018 року додаток 1, додаток 5 та додаток 9 до податкової декларації з ПДВ подаються за новими формами
 У зв’язку з набранням чинності з 01 червня 2018 року наказу Міністерства фінансів України від 23 березня 2018 року № 381 „Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2018 року за № 451/31903, додаток 1додаток 5 та додаток 9 до податкової декларації з ПДВ з 01 липня 2018 року подаються платниками, які обрали місячний або квартальний звітні (податкові) періоди, за новими формами.
Водночас наголошуємо, що відомості до таблиці 1.2 додатку 1 та додатку 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово (для платників, які обрали місячний звітний (податковий) період, – червень 2018 року та платників, які обрали  квартальний звітний (податковий) період, – ІІ квартал 2018 року).
 
Удосконалено порядок формування плану-графіка проведення документальних перевірок платників
 
Наказом Міністерства фінансів України від 26.03.2018 №386, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.04.2018 за №465/31917, внесено зміни до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.
Наказ № 386 опубліковано в «Офіційному віснику України» №41 від 29.05.2018.
Внесеними змінами вдосконалено процедури формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, оновлено перелік критеріїв ризику від провадження діяльності платників податків та поділ їх за ступенями.
Зокрема, до переліку критеріїв ризику для платників податків — юридичних осіб включено 28 нових критеріїв.
Так, у оновленому Порядку для платників податків — юридичних осіб визначено 69 критеріїв ризику несплати податків, у тому числі 21 — високого ступеня ризику, 20 — середнього та 7 — незначного. Для банківських установ — 25, небанківських установ — 29, постійних представництв та представництв нерезидентів — 16, суб’єктів господарювання — учасників ЗЕД — 21, платників податків – фізичних осіб — 27, платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та ЄСВ — 21.
Використання зазначених критеріїв дозволяє задіяти механізм першочергового реагування на ті підприємства, щодо яких існує велика вірогідність недоплати або приховування об’єкта оподаткування.
 
Зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та контроль у сфері обігу готівки
Державна фіскальна служба України звертає увагу керівників суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) або інші операції з готівкою, що з 01.06.2018 року вступила у дію постанова Правління Національного банку України від 24.05.2018 року № 54 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (додається), якою внесено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148).
Зокрема, Національний банк України впорядкував питання використання нових форм касових документів та початковий термін їх використання.
Так, п.1 Постанови Правління Національного банку України доповнено наступними п. 11 та 12 викладеними у такій редакції:
«11. Суб’єкти господарювання мають право до 30 червня 2018 року (включно) використовувати в своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордеру, видаткового касового ордеру, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданих та прийнятих старшим касиром готівки та акту про результати інвентаризації наявних коштів, встановлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за  № 40/10320 (зі змінами).
12. Суб’єктам господарювання до 30 червня 2018 року (включно):
1) розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси з урахуванням норм Положення про ведення касових операцій;
2) користуватися лімітами каси установленими та затвердженими до набрання чинності цією постановою.».
Враховуючи вищезазначене, ДФС вважає, що протиріччя щодо встановлення лімітів кас та використання нових форм документів на сьогодні Національним банком України врегульовано та приведено у відповідність.
 
У частині оприбуткування та визначення оприбуткування внесено такі зміни.
Так, зокрема, п.п. 13 та 14 п. 3 розділу І Положення № 148 доповнено словами «/книга обліку доходів» у відповідних відмінках та числах.
Пункт 18 викладено у новій редакції, а саме: «18) оприбуткування готівки – проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції;».
У новій редакції викладено п. 11 розділу І Положення № 148, чим врегульовано питання оприбуткування готівки на торгових об’єктах, а саме:
«11. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Оприбуткуванням готівки в касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат (або книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій).
Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та/або КОРО без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО».
Відповідно до Закону про РРО, фіскальний звітний чек - це документ встановленої форми, який повинен  щоденно друкується на РРО та містити дані денного звіту.
 
Зокрема, почастішали випадки встановлення в ході перевірок порушення вимог чинного законодавства в частині оформлення відповідних касових документів при оприбуткуванні або видачі готівкових коштів у касах (з кас) підприємств, а саме відсутність підписів уповноваженої особи, особи, що отримала кошти, зарахування готівкових коштів на розрахунковий рахунок без її оприбуткування у касі підприємства тощо.
За порушення норм з регулювання обігу готівки, що встановлено Національним банком України, згідно з чинним законодавством до суб’єктів господарювання передбачена відповідальність у вигляді значних сум штрафних (фінансових) санкцій (у п’ятикратному розмірах – за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки).
 
Просимо платників податків взяти до уваги зазначену інформацію та до 30.06.2018 року забезпечити дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює питання обігу готівки у частині обов’язковості розробки та затвердження порядку оприбуткування готівки у касі та порядку розрахунку ліміту каси з урахуванням норм Положення № 148, а також використання нових форм документів (п. 11 та 12 п.1 Постанови № 148).
 
Які встановлені строки сплати податкового зобов’язання з плати за землю (земельного податку та орендної плати за землі державної або комунальної власності), визначеного у податковій декларації?
 
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ст. 287 ПКУ).
 
Звірку з податку на нерухомість необхідно здійснити протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення
 
Податкове/податкові повідомлення-рішення (далі — ППР) про сплату суми/сум податку надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня звітного року.
У разі незгоди з визначеною у ППР сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних щодо:
- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
Однак зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання ППР, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове ППР. Попереднє ППР вважається скасованим (відкликаним).
 
У разі припинення діяльності або реорганізації платника податків здійснюється документальна позапланова перевірка
 
Відповідно до п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема коли розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Порядок зняття з обліку платників податків у контролюючих органах визначено розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) зі змінами та доповненнями (далі – Порядок).
Згідно із п. 11.1 розд. ХІ Порядку платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючі органи за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації).
Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичних осіб, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами Центрального контролюючого органу.
Відповідно до п. 11.5 розд. ХІ Порядку у зв’язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені розд. ХІ Порядку, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей), зокрема:
відомостей державного реєстратора про внесення до ЄДР запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;
відомостей з ЄДР чи Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ), повідомлення органу державної реєстрації про припинення (закриття) відокремленого підрозділу.
При проведенні заходів податкового контролю, пов’язаних з ліквідацією або реорганізацією платника податків, контролюючі органи організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог (п. 11.6 розд. ХІ Порядку).
Про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки (абзац перший п. 78.4 ст. 78 ПКУ).
При цьому термін прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про призначення документальної позапланової перевірки юридичної особи, відокремленого підрозділу (філії) після внесення запису про їх припинення в ЄДР ПКУ не визначено.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 136.03).
 
До податкових агентів при справлянні туристичного збору відносяться і фізичні особи – підприємці
 
Перелік податкових агентів, якими згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, здійснюється справляння туристичного збору, визначений п. 268.5 ст. 268 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), а саме:

          а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Базовий податковий (звітний) період для справляння туристичного збору дорівнює календарному кварталу.
Нагадуємо, що пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Форма податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.07.2015 за № 912/27357.
Відповідно до ст. 268 ПКУ податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Сума туристичного збору, обчислена відповідно до Декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.
 
 
Звіт про задоволення запитів на публічну інформацію
 
У січні-травні 2018 року до Головного управління ДФС у Донецькій області та територіальних органів надійшло 75 запитів на отримання публічної інформації, що на 14 запитів або 15,7% менше показника аналогічного періоду минулого року.
Зокрема у травні 2018 року надійшло 11 запитів на отримання публічної інформації, що на 3 запити менше минулорічного показника.
У травні поточного року запитувачі звертались з проханням надати інформацію щодо наявності/відсутності заборгованості із сплати податків і зборів, сплати суб’єктами господарювання сум податків до бюджетів.
Також запитувачі цікавились інформацією щодо виданих суб’єкту господарювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.
За результатами розгляду задоволено 8 запитів на інформацію, направлено до іншого розпорядника інформації 3 запити
 
Власники та орендарі земель Донеччини поповнили
місцеві бюджети понад 340 мільйонами гривень     
 
За п’ять місяців 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали   344 млн гривень плати за землю. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували майже 310 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 34 млн гривень.
Цього року у формуванні місцевих бюджетів за показником найбільших надходжень плата за землю посідає друге місце, поступившись податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-травня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 8,2 відсотків.
За територіальною приналежністю найбільші надходження податку за землю сплачено за землі м. Маріуполь – понад 95 млн грн, землекористувачі м. Краматорськ поповнили бюджет на 40,6 млн грн, Добропільського району – на 39,2 млн гривень.
Фіскальна служба нагадує, що нарахування сум податку за землю проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення про внесення податку до 1 липня 2018 року. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
 
На КПВВ «Майорське» упереджено спроби вивезення до непідконтрольної території товарів загальною вартістю 80 тисяч гривень
 
Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України 4 червня 2018 року під час огляду на КПВВ «Майорське» особистих речей мешканки м. Горлівка Донецької області виявлено 33 пари жіночого взуття орієнтовною вартістю 47,6 тис гривень, які вона намагалась перенести до тимчасово окупованої території України.
Аналогічне порушення виявлено на КПВВ «Майорське» і наступного дня 5 червня 2018 року. 
Так, у ході огляду транспортного засобу Chevrolet у пасажирки - мешканки м. Олександрія Кіровоградської області виявлено 104 одиниці жіночого одягу орієнтовною вартістю 22,6 тис гривень, які остання намагалась перевезти до тимчасово окупованої території України.
Під час огляду автомобіля Mercedes Vito в речах пасажирки – мешканки с. Ювілейне Бахмутського району Донецької області виявлено сонцезахисні окуляри та чохли для мобільних телефонів орієнтовною вартістю 11,6 тис. гривень, які вона також намагалась перевезти до тимчасово окупованої території України.
Відносно порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 204-3 КУпАП, товарно-матеріальні цінності вилучено.
 
Загальна сума зовнішньоекономічних операцій по Донецькій митниці складає більше 2,1 млрд доларів
 
За результатами роботи Донецької митниці ДФС протягом січня-травня 2018 року в митниці оформлено більше 19 тис. митних декларацій. Із загальної кількості оформлень майже дві третини - на вивезення товарів за межі митної території України, 23% - на ввезення, більше 15% декларацій оформлено в інших митних режимах, в тому числі транзитні.
В поточному році спостерігається зростання кількості митних оформлень по всіх митних режимах, але найбільший приріст зафіксовано у імпортному напрямку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість імпортних операцій збільшилась на 64%.
Слід також зазначити, що майже 79% митних оформлень у травні 2018 здійснено із застосуванням принципу «єдиного вікна». При цьому кількість експортних оформлень за цим принципом складає практично 70%, а при імпорті показник досяг відмітки 95%. 
Протягом січня-травня 2018 року у митниці оформили операції 488 осіб, що на 6% більше торічних показників. З них 37% здійснили виключно експортні операції з товарами, 47% - імпортні, 15% здійснювали як експортні, так і імпортні оформлення. 
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна сума зовнішньоекономічних операцій по Донецькій митниці ДФС зросла на чверть та склала 2 млрд 153 млн доларів. Імпортовано товарів на 569 млн дол., експортовано - на 1 млрд 584 млн доларів. Позитивне сальдо торговельного балансу складає 1 млрд 14 млн доларів
 

 

 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.06.18

  


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.06.18

  


 УВАГА!!!
Бахмутське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує власників об’єктів нерухомості та земельних ділянок про необхідність сплати щорічного податку на нерухоме майно  та земельного податку згідно вимог Податкового Кодексу України протягом 60 календарних днів з дати отримання податкового повідомлення-рішення.
У разі неотримання з будь-яких причин податкового повідомлення рішення та розрахункових квитанцій на сплату  відповідного податку, просимо звертатись за адресою:
м. Бахмут, вул. Василя Першина, б.8 або за
тел.  44-60-17, 44-59-86.

Дякуємо за своєчасну сплату!

 

 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ – ВАЖЛИВІ ЗМІНИ!!!
 
Реквізити рахунків для зарахування доходів
до державного та місцевих бюджетів буде змінено.
У зв’язку  із  запровадженням централізованої моделі виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів в Державній казначейській службі України, згідно листа Державної казначейської служби України від 31.05.2018 № 16-10/530-8951
з 02.07.2018 року відкриваються рахунки за новими реквізитами на балансі Державної казначейської служби України ( МФО 899998).
При цьому рахунки, які на сьогодні відкриті для міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад буде закрито.

 

За інформацією звертатися до Центру обслуговування платників Бахмутської ОДПІ за телефоном 44-59-86.

мб Бахмут

дб Бахмут

мб Северск

мб Соледар

мб Звановка

мб Горловка

дб Горловка

 

 

 


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 11.06.18

 

ДО УВАГИ  ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
 Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області щодо термінів подання розрахунку та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсівповідомляє наступне.
Відповідно до бюджетної класифікації, визначеної наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію», до доходів бюджету належить «Плата за використання інших природних ресурсів» (код 13070000) з підкодом 13070200 «Плата за спеціальне використання рибних та інших водних ресурсів» (далі - плата).
Статтею 18 Закону України від 13 грудня 2001 року № 2894-111 «Про тваринний світ» встановлено, що за спеціальне використання об'єктів тваринного світу (в тому числі рибальство, включаючи добування водних безхребетних тварин) справляється плата у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок справляння збору (плати) за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1998 року № 449 «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів і розмірів збору за спеціальне використання».
Порядок обчислення та внесення плати визначено Інструкцією про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів (далі - Інструкція), затвердженою спільним наказом Держкомрибгоспу, Мінекономіки, Мінфіну, Мінекобезпеки та ДПА України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/650, зареєстрованим у Мін'юсті 14.01.2000 за № 17/4238.
На підставі пункту 2.2 Інструкції користувач зобов'язаний вести облік вилучених водних живих ресурсів наростаючим підсумком з початку року та щокварталу складати в двох примірниках розрахунок. Один примірник розрахунку подається контролюючому органу за місцем реєстрації користувача як суб'єкта господарської    діяльності, другий - органу рибоохорони Держкомрибгоспу України, в зоні діяльності якого користувач здійснює вилучення водних живих ресурсів, не пізніше 20 числа місяця  наступного за звітним кварталом.

 

Згідно зпунктом 2.6 Інструкції,  платежі за спеціальне використання водних живих ресурсів вносяться користувачем не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

 


 

  ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ РЕНТНОЇ ПЛАТИ

ЗА СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВОДИ!
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області щодо визначення об'єкта оподаткування та податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата) у межах компетенції повідомляє.
Чинний порядок визначення основних елементів та обчислення податкових зобов'язань з Рентної плати, встановлений ст. 255 Кодексу, передбачає, що Рентна плата не справляється за обсяги води, що використовуються визначеними у п. 255.4 ст. 255 Кодексу споживачами.
Разом з тим в умовах дії єдиного тарифу централізованого водопостачання, встановленого згідно з Порядком формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженим постановою НКРЕКП від 10.03.2016 № 302, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.04.2016 за № 593/28723 (далі - Порядок, Тариф), не передбачено процедури обліку обсягів постачання води за різною собівартістю («з» або «без» урахування Рентної плати). До затвердження окремих тарифів забезпеченню ефективного податкового адміністрування може сприяти застосування процедури визначення основних елементів та обчислення податкових зобов'язань з Рентної плати шляхом складання для кожного водного об'єкта трьох додатків 5 до звітної податкової декларації з Рентної плати за:
обсяги води, які за результатами комерційного обліку комунальних послуг з водопостачання надані для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб споживачам, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, але належать до споживачів, визначених у п.п. 255.4.1 п. 255.4 ст. 255 Кодексу (далі - Задоволення питних потреб), податкові зобов'язання з Рентної плати декларуються із зазначенням у додатку 5 до Декларації:
обсягів, що у звітному (податковому) періоді постачені для Задоволення питних потреб - рядок 8,
оскільки податкове зобов'язання (р. 11) не виникає, то для цілей функціонування алгоритму контролю у р. 10.2 зазначається величина «0» (нуль);
обсяги води, які відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, що задекларовані водокористувачами при затвердженні Тарифу та визнані такими, що використовуються первинними водокористувачами на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг (далі - Власні технологічні потреби), податкові зобов'язання з Рентної плати декларуються із зазначенням у додатку 5 до Декларації:
обсягів, що у звітному (податковому) періоді використані для Власних технологічних потреб - рядок 8,
коефіцієнта 0,3 - рядок 10.2 (відповідно до п. 255.7 ст. 255 Кодексу та Порядку обчислення  Тарифу),
ставки Рентної плати для відповідного водного об'єкта - рядок 9;
обсяги води, що постачено споживачам, які згідно з Порядкам не є субєктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення та не належать до споживачів, визначених у п.п. 255.4.1 п. 255.4 ст.255 Кодексу (далі - Потреби вторинних споживачів), податкові зобов’язання з рентної плати декларуються із зазначенням у додатку 5 до Декларації:
обсягів, що у звітному (податковому) періоді постачені для Потреб вторинних споживачів-рядок 8,
оскільки   податкове   зобов'язання   (р. 11)   обчислюється   за   ставкою визначеною Кодексом, то для цілей функціонування алгоритму контролю у р. 10.2 зазначається величина «1» (один),
ставки Рентної плати для відповідного водного об'єкта - рядок 9.

 
 
БАХМУТСЬКЕ УПРАВЛІННЯ
ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ!
      
 За оперативними даними Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області на теперішній час до місцевого бюджету надійшло 352,2 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних осіб, що майже у чотири рази більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (93,8 тис. грн.).
 Фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості сформовано близько 4 869 податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на суму 3 893,0 тис. грн.
Нагадуємо, що податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішенням місцевих рад. При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:
 - для квартири/квартир   незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;
-  для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;
- для різних типів об’єктів житлової нерухомості, тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.
Необхідно зазначити, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевущує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 000грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Звертаємо увагу, що фізичними особами вищезазначений податок необхідно сплатити протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення- рішення.
Якщо станом на теперішній час фізичні особи - власники об’єктів нерухомості не отримали податкове повідомлення-рішення, просимо звертатися до Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, б. 8, каб. 511.
     

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 01.06.18


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.05.18


За результатами цього річної деклараційної кампанії станом на 01.05.2018 року до Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області громадяни подали понад 990 декларацій, що на 432 декларації більше ніж в аналогічному періоді минулого року.

Так, понад 150 декларацій було подано громадянами, які отримали дохід від продажу сільськогосподарської продукції, 41 декларація – від продажу рухомого майна,  12 декларацій – від здачі нерухомого майна (у т.ч. земельні ділянки), 27 декларацій – від незалежної професійної діяльності, 1 декларація – доходи яких перевищують 1 млн. грн., 1 декларація - резиденти, які отримали іноземні доходи, 3 декларації – доходи у вигляді інвестиційних прибутків (доходів)  та більше 120 декларацій – інше.
Найактивніше декларували доходи громадяни, які отримали дохід від продажу нерухомого майна, близько 500 декларацій на суму 27 385, 05 тис. грн. Також збільшилась і кількість платників податків, які декларували дохід від отримання спадщини. Цього року кількість осіб склала 139 чол.
Загальна сума задекларованого платниками податків доходів склала понад 45 595 тис. грн., що на 65 відсотків більше відповідного періоду минулого року.
Кількість осіб, які задекларували право на податкову знижку на теперішній час становить близько 45 осіб, 13 громадян вже отримали на банківський рахунок близько 19 тис. грн.
 Також нагадуємо, що платники, які мають право на податкову знижку, подають декларацію за 2017 рік до 31.12.2018 року. 

 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ!
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі ПКУ), надає роз’яснення щодо деяких питань, пов'язаних з функціонуванням системи електронного адміністрування ПДВ.
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено статтею 200¹ розділу VПКУ та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок № 569).
Платники ПДВ мають право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -ЄРПН) на суму, обчислену за формулою, встановленою пунктом 200¹. З статті 200¹ розділу V ПКУ та пунктом 9 Порядку № 569 (далі - реєстраційна сума).
Однією із складових зазначеної формули є загальна сума перевищення податкових зобов'язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН (∑Перевищ).
Показник ∑Перевищ визначається як різниця між: сумами податкових зобов'язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із статтею 192 ПКУ, задекларованими платником у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРІШ.
Показник ∑Перевищ розраховується ДФС автоматично після прийняття звітності від платника податку, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника. Такий розрахунок здійснюється окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 192.1 статті 192 ПКУ передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН:
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості або якщо коригування у підсумку не змінює суму компенсації;
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику.
Відповідно до пункту 1 розділу IIIПорядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі - Порядок № 21), до податкової декларації з податку на додану вартість вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.
Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (пункту 6 розділу IIIПорядку №21).
Отже, в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній.
Таким чином, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ з метою виправлення помилок, допущених при складанні такої податкової накладної, може скласти розрахунок коригування до неї. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.
Обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в такій податковій накладній (не підтвердженій первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ.

 

При цьому суми ПДВ, зазначені у податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, при їх реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми, а отже, і впливають на значення показника ∑Перевищ.

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 17.05.18


 

 

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!

       
Бахмутське управління ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що  податкову знижку за навчання у 2018 році може отримати платник податку (громадянин України) з офіційно підтвердженим доходом, який оплачує суму коштів  на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та /або члена сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені). Витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються. Приватним підприємцям податкова знижка не надається.
Для отримання податкової знижки за навчання необхідно надати наступні документи:
1.      Паспорт та РНОКПП платника податку.
2.      Паспорт та РНОКПП члена сім’ї першого ступеня споріднення платника податків (у разі якщо право на знижку заявляє така особа).
3.      Документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, якщо оплата за дитину, свідоцтво про шлюб - якщо за чоловіка/дружину).
4.      Довідка про заробітну плату , де буде вказана сума нарахованої з/п, сума податку на доходи фізичних осіб та військовий збір(щомісячно та загальною сумою за рік).
5.      Копія договору з навчальним закладом.
6.      Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання за звітний календарний рік.
7.      Декларація про майновий стан і доходи.
8.      Заява  із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
9.      Довідка банку щодо реквізитів поточного рахунку.
Для прискорення проведення розрахунку і забезпечення правильності визначення зазначених сум, що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати копії зазначених документів з підтвердженням їх оригіналами.У разі відсутності зауважень, сума компенсації має надійти на вказаний рахунок протягом 60 днів. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Додаткову інформацію можна отримати за телефонами 445987, 445986.
         

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.05.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 08.05.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 02.05.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 27.04.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.04.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 13.04.18


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 05.04.18

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 29.03.18

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 26.03.18


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.03.18

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 14.03.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 13.03.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 05.03.18


 

Бахмутська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу , що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2017 році.


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 26.02.18

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 22.02.18


 

 У зв'язку з набуттям чинності з 20.12.2017 Постанови КМУ від 18.12.2017 № 984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336»,дія постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Постанова №1336) з 20.12.2017 не поширюється на субєктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами. На підставі цього, тим суб’єктам господарювання, які раніше мали правові підстави для здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами з використанням книг обліку розрахункових операцій у відповідності до ст. 10 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ( далі – Закон №265), з 20.12.2017 року необхідно під час реалізації підакцизних товарів використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО).

Згідно з абз.14 ст.1 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Згідно з попередньою редакцією постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336, без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) дозволялись операції з роздрібної торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснюється фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, а також операції з роздрібної торгівлі та громадського харчування на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва.
Отже, у зв'язку з набуттям чинності з 20.12.2017 Постанови КМУ від 18.12.2017 № 984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336», з урахуванням норм Закону України від 19.12.1995. №481/95-ВР, фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю пивом, а також підприємства споживчої кооперації, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, з 20.12.2017 повинні під час здійснення роздрібної торгівлі використовувати реєстратори розрахункових операцій у місцях торгівлі, на які такими суб'єктами господарської діяльності отримані відповідні ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
Окремо звертаємо увагу, що згідно з п.1 ст.17 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, застосовуються фінансові санкції: вчинене вперше- 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
На підставі вищевикладеного, платникам податків-суб'єктам господарювання, що здійснюють на території обслуговування відповідної ОДПІ роздрібну торгівлю підакцизними товарами з використанням лише КОРО, необхідно, відповідно до вимог Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.016 № 547 (зі змінами та доповненнями), здійснити реєстрацію, опломбування та введення в експлуатацію РРО за місцем торгівлі, зазначеним у реєстраційному посвідченні РРО, а також внесення змін до додатків до ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями у зв'язку з обладнанням місць торгівлі реєстраторами розрахункових операцій.
При цьому у випадках надходжень звернень суб'єктів господарювання щодо продовження граничного терміну дії раніше виданих Головним управлінням ДФС у Донецькій області ліцензій з КОРО, дія таких ліцензій підлягає продовженню до закінчення їх строку, оскільки закон не має зворотної дії в часі, проте здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами із застосуванням виключно КОРО на даний час не звільняє суб'єктів господарювання від відповідальності, передбаченої законодавством України, за роздрібну торгівлю у т.ч. підакцизними товарами без застосування РРО з фіскальним режимом роботи, зокрема, п.1 ст.17 Закону 

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.02.18


 

День відкритих дверей


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 12.02.18


 

Увага! Семінар для платників!


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 05.02.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує про семінар


 

Особливості кампанії декларування у 2018 році


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 29.01.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 22.01.18


 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.01.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 16.01.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.01.18


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 09.01.18

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 09.01.18


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.01.18 МБ Звановка


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.01.18 МБ Северск

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.01.18

 


Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 02.01.18


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 27.12.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 26.12.17

 


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.12.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 11.12.17


 

До Всеукраїнського тижня права Інструменти забезпечення прав і свобод людини в сфері фіскальних відносин

 


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 04.12.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 27.11.17


 

 До уваги платників податків!

07 грудня 2017 року - Національний агрофорум для платників податків
«Податки. Фінанси. Право.»
Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 07 грудня 2017 року в м. Київ (вул.Хрещатик, 14, готель «Хрещатик») для платників податків відбудеться Національний агрофорум для платників податків на тему: "Податки. Фінанси. Право".
 
У ході заходу є можливість:
 
- дізнатися про офіційну позицію ДФС, Мінагро та Мін'юсту щодо:
• податків в агросфері (ТЦУ, ПДВ, земельний податок),
• програм державної підтримки агросектору,
 
- почути рекомендації експертів щодо:
• залучення фінансування агробізнесу,
• протидії земельному рейдерству,
 
- отримати консультації з урахуванням специфіки діяльності компанії.
 
Учасники заходу матимуть нагоду поставити власне запитання провідним фахівцям ДФС з ТЦУ; податку на прибуток, земельного податку; ПДВ, в т.ч. щодо блокування податкових накладних, а також отримати консультації від експертів Мінагрополітики та Мін'юсту.
 
Для реєстрації на участь у форумі необхідно заповнити заявку на сайті:www.visnuk.com.ua/forum/
 
Для отримання додаткової інформації необхідно звернутися до організаторів форуму - тел.:
(044) 501-06-42, (067) 506-32-64, контактна особа — Таїса Попова.
 

 
До уваги платників податків!
07 грудня 2017 року - Національний агрофорум для платників податків
«Податки. Фінанси. Право.»
Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 07 грудня 2017 року в м. Київ (вул.Хрещатик, 14, готель «Хрещатик») для платників податків відбудеться Національний агрофорум для платників податків на тему: "Податки. Фінанси. Право".
 
У ході заходу є можливість:
 
- дізнатися про офіційну позицію ДФС, Мінагро та Мін'юсту щодо:
• податків в агросфері (ТЦУ, ПДВ, земельний податок),
• програм державної підтримки агросектору,
 
- почути рекомендації експертів щодо:
• залучення фінансування агробізнесу,
• протидії земельному рейдерству,
 
- отримати консультації з урахуванням специфіки діяльності компанії.
 
Учасники заходу матимуть нагоду поставити власне запитання провідним фахівцям ДФС з ТЦУ; податку на прибуток, земельного податку; ПДВ, в т.ч. щодо блокування податкових накладних, а також отримати консультації від експертів Мінагрополітики та Мін'юсту.
 
Для реєстрації на участь у форумі необхідно заповнити заявку на сайті: www.visnyk.com.ua/forum/.
 
Для отримання додаткової інформації необхідно звернутися до організаторів форуму - тел.:
(044) 501-06-42, (067) 506-32-64, контактна особа — Таїса Попова.

 

 

 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.11.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 13.11.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 08.11.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 06.11.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 30.10.17


 

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ!!! СМ_КОР

 


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.10.17

 


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 17.10.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 17.10.17


 

 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 13.10.17


 

 Бахмутська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області

 
вул. Василя Першина, 8, м. Бахмут, Донецька область, 84500, Украина
Телефон/факс приймальні: (0627) 44-60-02,
Електронна адреса: dn02.official@sfs.gov.ua,
Телефон приймальні громадян: (0627) 44-60-02
Код Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області 0502
Податковий номер – 39884035
Керівництво Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області:
Косолапов Ігор Анатолійович – в.о. начальника Бахмутської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області
Графік роботи Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області:
Понеділок – четвер з 9-00 до 18-00,
п’ятниця з 9-00 до 16-45
перерва з 13-00 до 13-45
вихідні дні: субота, неділя
 
Графік роботи Центру обслуговування платників податків Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області:
Понеділок - четвер   - з  900 до 1800 
П’ятниця – з 900 до 1645 
Субота - з 9-00 до 13-00
перерва з 13-00 до 13-45
вихідний: неділя
Електронна пошта: dn02.official@sfs.gov.ua,
Скайп:
Факс: 44-60-02
Телефони:
Канцелярія: 44-60-02
Приймальня: 44-60-02
Громадська приймальня: 44-60-02
З питань роз'яснень застосування норм Податкового кодексу України можна звертатись до консультаційного центру за телефонами: 44-59-86.
Приймальня громадян:
Попередній запис громадян на особистий прийом до посадових осіб Бахмутської ОДПІ здійснюється з понеділка по п’ятницю з 900 до 1300 та з 1345 до 1800 (у п’ятницю – до 1645) у телефонному режимі за номером: 44-59-86.
Запис на черговий прийом до керівництва органу ДФС припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, до посадових осіб структурних підрозділів органів ДФС  - за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.
Запис на наступний прийом розпочинається в день припинення запису на черговий прийом.
Адміністративно - територіальні райони, які обслуговує Бахмуська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області:
 
502 – м.Бахмут,
531 - Бахмутський район, 
572 - Калінінське відділення Горлівської ОДПІ,
571 - Центрально-Міське відділення Горлівської ОДПІ,
511 - м. Вуглегірськ, смт. Ольховатка, смт. Булавинське, смт. Миронівський, м. Світлодарськ  (Єнакієвська ОДПІ).

  

ГРАФІК
особистого прийому громадян керівництвом Бахмутської ОДПІ
Головного управління
Державної фіскальної служби у Донецькій області
на 2017 рік
 
Косолапов Ігор Анатолійович – в.о.начальника Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецький області – кожна середа місяця з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.
 
 
 
ГРАФІК
особистого прийому громадян посадовими особами Бахмутської ОДПІ
Головного управління
Державної фіскальної служби у Донецькій області
 
Управління обслуговування платників кожен перший понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13год. 00 хв.
 
Спеціаліст з питань організації роботи  - кожен другий вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.
 
Відділ матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури  - кожна перша середа місяцяз 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
 
Спеціаліст по роботі з персоналом  кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18год. 00 хв.
 
Сектор фінансування, бухгалтерського обліку та звітності - кожна перша п’ятниця місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.
 
Відділ моніторингу доходів та обліковозвітних систем – кожен другий понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 16год. 45 хв.
 
Сектор інформаційних технологій  – кожен другий вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.
 
Спеціаліст з питань юридичної роботи  -  кожна друга середа місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.
 
Відділ з надання адміністративних послуг платникам податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску – кожен другий четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13год. 00 хв.
 
 
Поштова адреса Бахмутської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області: 84500, м.Бахмут, вул. Василя Першина, буд.8.
Адреса приймальні громадянБахмутської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області 84500, м.Бахмут, вул. Василя Першина, буд.8.
 
Попередній запис громадян на особистий прийом до посадових осіб Бахмутської ОДПІ Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області здійснюється за телефоном (0627) 44 59 86 з понеділка по п`ятницю з 9 год. 00 хв.  до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 18 год. 00 хв. (у п`ятницю до 16 год. 45 хв.).
Запис на черговий прийом до керівництва органу ДФС припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, до посадових осіб структурних підрозділів органів ДФС  - за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.
Запис на наступний прийом розпочинається в день припинення запису на черговий прийом.
 
            

 


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.10.17


 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ!!! СМ КОР


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 02.10.17


 

 «Обережно телефонні  шахраї!!!»

 
Шановні платники податків! Бахмутська податкова інспекція застерігає на непоодинокі випадки телефонного шахрайства, при якому шахраї за допомогою різноманітних маніпуляцій змушують керівників підприємств та підприємців перевести кошти на банківські або мобільні рахунки шахраїв. Телефонуючи як на стаціонарні так і на мобільні телефони, можуть представлятися начальником Бахмутської податкової інспекції, або від імені керівника, з проханням здійснити грошову допомогу.

Будьте пильними!!! У всіх випадках звертайтесь до  правоохоронних органів.


 

График прийому ГУ ДФС


 

ГРАФИК ПРИЙОМУ БОДПІ


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.09.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.09.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.09.17


 

Національний податковий форум для платників податків


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 11.09.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 11.09.17

 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 06.09.17


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 04.09.17


 

СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ/РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ КРИТЕРІЯМ ОЦІНКИ СТУПЕНЯМ РИЗИКІВ (СМ КР)


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 28.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 28.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 21.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 14.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 09.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 01.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 01.08.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.07.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 25.07.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 24.07.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 21.07.17 

 

 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 17.07.17


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.07.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.07.17

 


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 26.06.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 19.06.17


 

Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 12.06.17

 


Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 05.06.17


 

 «Обережно телефонні  шахраї!!!»

Шановні платники податків! Бахмутська податкова інспекція застерігає на непоодинокі випадки телефонного шахрайства, при якому шахраї за допомогою різноманітних маніпуляцій змушують керівників підприємств та підприємців перевести кошти на банківські або мобільні рахунки шахраїв. Телефонуючи як на стаціонарні так і на мобільні телефони, можуть представлятися начальником Бахмутської податкової інспекції, або від імені керівника, з проханням здійснити грошову допомогу.

Будьте пильними!!! У всіх випадках звертайтесь до  правоохоронних органів.   

 


 

Увага шахраї!!!
 
До уваги керівників юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, у цей складний час мають місце непоодинокі випадки звернення шахраїв до суб’єктів господарювання від імені керівництва державних органів з метою перерахування коштів на розрахункові рахунки.
Не піддавайтесь на провокації шахраїв!!!
Негайно звертайтеся до поліції!!!

 

 

 


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 29.05.17

 


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 22.05.17

 

  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 16.05.17

 


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 12.05.17

 


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.05.17


 

  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.05.17

 


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 24.04.17


 

  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.04.17


 

  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 18.04.17


 

  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.04.17


 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує.

      Доводимо до Вашого відома, що згідно листа Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 23.02.2017 №151/02 при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за розрахунковою вартістю одиниці видобутої корисної копалини (п.252.16 ст.252 Податкового кодексу України) у 2017 році застосовується коефіцієнт рентабельності для гірничодобувних підприємств – 0,22.


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 03.04.17


Кампанія декларування доходів громадян триває  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 30.03.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 27.03.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.03.17


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 15.03.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 13.03.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 06.03.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 27.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 20.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 14.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 07.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 06.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 06.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 02.02.17


 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 30.01.17


 

 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 23.01.17


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 16.01.17


  Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 10.01.17 

УВАГА!!!
ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ – ЮРИДИЧНІ ТА ФІЗИЧНІ ОСОБИ - ПІДПРИЄМЦІ! 
Артемівська ОДПІ повідомляє:

У зв'язку з передачею до Бахмутському району території Соледарської та Часовоярської міських рад, у платників податків змінилося місце податкового обліку, у зв’язку зі зміною коду адміністративного району, в наслідок проведеної адміністративно – територіальної  реформи (був 502-й код территорії (м.Бахмут), змінено на 531-й код территорії (Бахмутський район)). Зазначене просимо врахувати при подачі звітності та при оформленні договорів на подачу звітності в електронному вигляді до Артемівської ОДПІ. 
За довідками звертатися до Центру обслуговування платників Артемівської ОДПІ за телефоном 44-59-98
 

 Артемівська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує від 05.01.17


 

 

 

Архів 2014-2016 років

Архів 2011-2013 років

Новини
02.11.2020
ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ 25 жовтня 2020 року
  ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ 25 жовтня 2020 року Бахмутська районна територіальна виборча комісія Донецька область                                                                   ...
Деталі >
02.11.2020
До уваги населення!
БАХМУТСЬКА   РАЙОННА   РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ   ГОЛОВИ   РАЙОННОЇ   РАДИ   від   «30» 10.2020  № 213 м. Бахмут   Про заходи щодо...
Деталі >
02.11.2020
До уваги населення!
УКРАЇНА   БАХМУТСЬКА   РАЙОННА   РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ   ГОЛОВИ   РАЙОННОЇ   РАДИ   від   «30» 10.2020 № 214 м. Бахмут   Про...
Деталі >
30.10.2020
Як перейти до нового постачальника газу?
1. Обрати нового постачальника газу, наприклад, скориставшись сервісом Газотека: gasoteka.ua-energy.org. Отримати відповіді на найбільш поширені запитання щодо зміни постачальника можна в консультаційному...
Деталі >
29.10.2020
Шановні працівники та ветерани соціальної сфери! Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем працівника соціальної сфери!
  Шановні працівники та ветерани соціальної сфери! Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем працівника соціальної сфери!   Ви люди з величезним серцем і доброю душею. Ваша професія...
Деталі >
Фотогалерея