Додати в закладки
 Гуманітарна сфера
/
Освіта
/
Архів новин 2011-2013 років
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Архів новин 2011-2013 років

 

Районний семінар за темою «Розвиток здібностей та формування компетентності продуктивної творчої діяльності на   уроках  географії»

            24 грудня  гостинно зустріла Бахмутська школа вчителів географії. Тут проходив районний семінар за темою «Розвиток здібностей та формування компетентності продуктивної творчої діяльності на   уроках  географії».

    «Творчість-це могутній засіб розумового розвитку людини, перед якою відкривається світ» - ці слова видатного педагога В. Сухомлинського стали девізом даного заходу.

            Презентація досвіду роботи , інтегрований урок географії та української мови вчителів Єни Л.В., Заморської Т.М., продуктивна творча робота вчителів у динамічних групах розширили теоретичні і практичні знання учасників.

            На завершенні заходу присутні переглянули виставку творчих наробок з використанням інноваційних технологій в навчальному процесі атестуючихся вчителів.


Грандіозне крижане шоу Іллі Авербуха

            19.12.2013 року в Палаці спорту «Дружба» м. Донецька відбулося грандіозне крижане шоу Іллі Авербуха, яке побачили понад 3,5 тисяч дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та дітей з малозабезпечених сімей з усіх міст та районів області. На шоу  були запрошені 28 учнів пільгової категорії шкіл Артемівського району.

            Перед виставою для дітей було організовано роботу станцій, на яких проводили майстер-класи кращі майстри мистецтв, які вчили дітей виготовляти вироби із природного матеріалу, малювати на склі, складати фігури із фольги. Діти танцювали, співали та фотографувались з героями із казок в яскравих костюмах.

            Показати дітям шоу «Чудеса в Новогоднюю Ночь» запропонував Андрій Шишацький. Вітаючи глядачів, губернатор зазначив, що всі діти з нетерпінням чекають новорічних свят, в низці яких перший - День Святого Миколая Чудотворця. Голова облдержадміністрації також передав дітям привітання від Президента України  ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА.

Навчання керівників Артемівського району

            Сучасне життя вимагає від педагога міцних знань, вміння планувати власну роботу, нового підходу до впровадження інновацій в освіті. А до керівників навчальних закладів ці вимоги зростають у декілька разів. Тому 20.12.13 в Артемівському районному інформаційно – ресурсному центрі, який розташовано на базі Опитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, організовано курси підвищення кваліфікації для керівників освітніх закладів. Всього до навчання на курсах приступило  34 керівника навчальних закладів.

            Метою  курсів підвищення кваліфікації та фахової майстерності керівників стало вдосконалення управлінської, науково-методичної та професійно-фахової компетентності слухачів; ознайомлення з психологічними основами управління та управлінсь­кими й педагогічними інноваціями щодо забезпечення ефективного впровадження оновлених Державних стандартів освіти.

            Завдяки курсовій  перепідготовці керівних кадрів шкіл, підвищаться теоретичні і практичні знання, що ефективно вплине на навчально-виховний процес в освітніх закладах та допоможе розвитку освіти Артемівського району.

 

Святий Миколай в Артемівському районі

             19 грудня в   загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району для учнів  молодших класів та дітей пільгової категорії відбулося   свято до дня Святого  Миколая. У святі взяли участь голова Артемівської райдержадміністрації   Данилов В.М., начальники відділів Артемівської райдержадміністрації, представники громадськості, священнослужителі.  Діти були активними учасниками свята – співали, танцювали, приймали участь у конкурсах. По закінченню свята всі учні отримали солодкі подарунки.

Навчання вчителів української мови та літератури в Артемівському районі

Визначення  шляхів упровадження інноваційних ідей в гуманітарну освіту був присвячений районний семінар-практикум учителів української мови та літератури, який пройшов 18.12.2013р. на базі Зайцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

В обговоренні питання взяли участь досвідчені та зовсім молоді педагоги. Досвідом роботи з питань «Реалізації компаративної змістової лінії «Державного стандарту базової і загальної середньої освіти»» щиро ділилась вчитель-методист школи-господаря Смажнова Л.М. Ії презентація, майстер-клас і тренінг із зазначеного питання не залишили байдужими жодного із учасників заходу і сприятимуть осучасненню освіти процесу в школах району.

Новорічне свято для школярів Артемівського району

18 грудня 2013 року, напередодні Дня Святого Миколая, у  м. Артемівську відбулося новорічне свято для школярів Артемівського району під патронатом  народного депутата України Сергія Петровича Клюєва. У КРЦ «Побєда»  на дітей чекала справжня казка: на свято завітали Дід Мороз зі Снігуронькою та багато інших казкових героїв. Діти були в захваті від дивовижного лазерного шоу. Школярів пригощали різними ласощами, крім того кожен отримав солодкий подарунок. Ще одним приємними сюрпризом став мультфільм у форматі 3D. Діти веселилися, танцювали, співали. Можна з впевненістю сказати, що свято вдалося на славу, адже нема нічого важливішого за посмішку дитини.


 

Очний етап Малої академії наук предметів природничого і фізико-математичного циклів

На базі  районного інформаційно-ресурсного центру відбувся очний етап Малої академії наук предметів природничого і фізико-математичного циклів. Учасники із шкіл : Парасковіївської, Луганської, Опитненської, Новолуганської, Сіверської №1, Сіверської №2, Красненської, Покровського НВК презентували свої дослідницькі роботи. Компетентне журі оцінювало виступ кожного учасника. Переможці братимуть  участь у обласному етапі.

Навчання керівників загальноосвітніх навчальних закладів Артемівського району

            13.12.2013 р. у Верхньокам’янській  ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар–тренінг директорів шкіл Артемівського району з теми: «Управлінська діяльність керівника сучасної сільської школи».

            Директори шкіл   ознайомились з управлінською діяльністю шкіл: Верхньокам'янської (Біловол Н.М.) Званівської (МаксименкоО.І.), Покровського НВК (Машарова Т.В.).

            Віртуальна екскурсія школою, майстер-класи «Педрада сьогодні - педрада колективного мислення» ,  «Тайм-менеджмент», калейдоскоп ідей «Я це роблю так…», робота в динамічних творчих групах з розробки стилів поведінки у конфліктних ситуаціях. інтерактивна вправа « Кейс-стаді» -  ось неповний перелік форм роботи, що сприяли досягненню мети і задач заходу.

            Родзинки управлінського досвіду, алгоритми діяльності:

- у конфліктних ситуаціях,

- при проведенні педрад,

- при організації управлінської діяльності, розроблені під час семінару-тренінгу, стали надбанням кожного керівника.

            Тренінгові вправи та завдання сприяли розвитку практичних навичок у розв’язанні конфліктних ситуацій, ефективному вибору управлінських дій.

            Ігри і розваги молоді під час  «Андріївських вечорниць» створили атмосферу  наближення Новорічних і Різдвяних свят, захопили всіх учасників, не залишили байдужими нікого! А Різдвяні дідухи - символи Різдвяних свят,  принесуть радість, тепло сердець у кожну школу району.

Районний етап Всеукраїнського огляд-конкурсу на кращий стан фізичного виховання

            З 1 по 13 грудня в Артемівському районі проведено районний етап Всеукраїнського огляд-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах з метою вивчення, узагальнення та розповсюдження кращого досвіду з фізичного виховання.

            За підсумками районного етапу переможцем став дошкільний навчальний заклад №2 «Світлячок» міста Сіверськ. Конкурсний матеріал розкривав всебічний розвиток особистості дитини засобами художньо-естетичного виховання та фізкультурно-оздоровчих вправ через індивідуально-диференційований підхід до дітей.

            На розсуд журі були представлені матеріали які  висвітлювали досвід роботи по збереженню та зміцненню фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей через створення здоров’язбережувального освітнього процесу, предметно-розвивального середовища, організацію безпечної життєдіяльності, активного використання традиційних і нетрадиційних форм, методів, засобів фізичного виховання,  засвоєння дошкільниками практичних навичок здорового способу життя та безпечної поведінки у довкіллі.

«Замість ялинки-зимовий букет»

13.12.2013 року у відділі освіти традиційно напередодні новорічних свят пройшов конкурс дитячої творчості «Замість ялинки-зимовий букет», «Вифліємська зірка» та «Новорічна композиція» .  У цих конкурсах прийняли участь учні  25 шкіл району. Своїми роботами учні демонстрували не тільки таланти, але й громадську позицію, вони закликали : «Збережи ялинку!», зроби  імпровізоване новорічне дерево з усього, що є під рукою. Тож бажаємо всім веселого, щедрого і зеленого святкування!

Навчання педагогів-організаторів

11.12.2013 року у відділі освіти відбувся районний семінар педагогів - організаторів «Організація новорічних та різдвяних свят в загальноосвітніх навчальних закладах».

Педагоги-організатори поділилися досвідом роботи проведення новорічних ранків, різдвяних свят та виховних заходів під час зимових канікул.

Керівники гуртків ЦДЮТ показали нові форми проведення ігрових програм, оновили «банк ідей» щодо проведення зимових канікул. Керівник гуртків Воробйова Л.І. запропонувала педагогам-організаторам сучасні технології виготовлення новорічних прикрас, ялинкових іграшок, композицій з природного матеріалу.

Учасники семінару отримали багато цікавих «родзинок» для втілення їх в святкове шкільне життя.

Нарада практичних психологів навчальних закладів району

11 грудня 2013 року у відділі освіти Артемівської райдержадміністрації відбулась нарада практичних психологів навчальних закладів району. Був підведений підсумок роботи психологічної служби  за 1 півріччя 2013-2014 навчального року. Визначені пріоритетні напрямки роботи на 2 півріччя. Практичні психологи проаналізували стан роботи по адаптації учнів до шкільного навчання, стан профілактичної роботи з попередження насилля над дітьми, суїцидальної поведінки, підвели підсумки проведення олімпіад з психології та педагогіки.

Виставка, присвячена 90-річю Артемівського району

Учні загальноосвітніх навчальних закладів Артемівського району з великим задоволенням відвідали Артемівський краєзнавчий музей, у якому проходить виставка, присвячена 90-річю Артемівського району. Школярі мали змогу ознайомитися з виставочними експонатами, історією розвитку району.

Районна учнівська конференція «Соціальні гарантії дитини»

            10.12.2013 р. в рамках Всеукраїнського тижня права в Красненській ЗОШ І–ІІІ ступенів проведено районну учнівську конференцію «Соціальні гарантії дитини» за участю провідного спеціаліста Артемівського міськрайонного управління юстиції Ряжкової Н.О.

            Діти мали змогу по спілкуватись, задати питання: Ряжковій Н.О.,  провідному спеціалісту Артемівського міськрайонного управління юстиції;

Приходько О.В., вчителю правознавства; Грешняковій В.М., психологу Красненської школи.

            На районній конференції учні визначали порушення прав казкових героїв, відповідали на тести «Визначення температури соціальних гарантій у своїй школі» та оформлювали газету і особисті паспорти «Рівень своєї порядності».

            В конференції взяли участь учні 7–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району. За результатами  підсумкового тестування учнів тема виявилась для них цікавою і пізнавальною.

«Виховання дітей – спільна справа батьків і педагогів»

На виконання соціальних ініціатив президента України В.Ф. Януковича: діти майбутнє України – «Кожній дитині всебічний розвиток» у дошкільному навчальному закладі  «Зіронька» Артемівського району велика увага приділяється розвитку дитині правильної оцінки свого «Я», яка є регулятором її моральної поведінки, лежить в основі знань про свої права та обов’язки .

        "Права дитини у сучасному світі" – таку назву мало засідання батьківського  університету. Роботу з батьками спрямовано на розуміння того, що діти наслідують приклад дорослого, тому  не можна вимагати від дитини виконання будь-якого правила, якщо дорослі самі не завжди ним керуються.

        Батьки відвідали виставку дитячих робіт «Наші обов’язки», відкрите заняття в молодшій групі «Будинок в якому ми живемо» та старшій групі «Що я думаю про права».

        Проведена вікторина «Інтерпретація поняття про права людини у вчинках літературних героїв», тренінг «Життєвий простір без насильства», анкетування «Моя дитина». Батьки обмінювались досвідом виховання в сім’ї.

Кожен з присутніх поповнив свою педагогічну скарбничку чималим арсеналом «родзинок» щодо правового виховання дошкільників.

Районний етап Всеукраїнської  учнівської  олімпіади з фізичної культури

З  метою пошуку, підтримки, розвитку творчого спортивного потенціалу обдарованої молоді 5 грудня  2013 року на базі Парасковіївської ЗОШ 1-111ст. проведено районний етап Всеукраїнської учнівської  олімпіади з фізичної культури, в якій взяли участь  22 учня із шкіл району. Учні показали свої спортивні уміння  і знання теоретичної та практичної підготовки . Переможці серед  юнаків та дівчат приймуть участь в обласному етапі Всеукраїнської учнівської  олімпіади з фізичної культури .

Звя’зок  крізь роки та війну.

Сіверська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 зустрічала делегації шкіл для проведення підсумків районного заходу творчого конкурсу «Зв'язок крізь роки та війну. Діти другої світової війни очима сучасних дітей».Всіх присутніх привітали заступник начальника відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Грек Віктор Васильович, методист відділу освіти Щербак Людмила Іванівна, керівник проекту Сікварова Світлана Миколаївна. Свято проводилося з метою виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів, встановлення взаємозв’язків між історією і сучасністю. 

Протягом 2013 року серед учнів шкіл був проведений конкурс «Нащадки Перемоги», де діти відобразили спогади дітей війни в своїх малюнках, творах, роботах. Переможцями стали  ЦДЮТ – І місце, Клинівська ЗОШ  - ІІ місце, Званівська ЗОШ І-ІІІ ступенів - ІІІ місце, які отримали цінні подарунки. Всі учасники конкурсу творчо підійшли до цієї роботи показавши власні оригінальні ідеї.

На святі лунали пісні у виконанні дітей, вірші, були показані презентації. Присутні отримали цікаву інформацію та задоволення від зустрічі. Свято пройшло у затишній, доброзичливій атмосфері.

Отже, зв'язок сучасності з історією необхідний підростаючому поколінню, бо без минулого немає майбутнього.

Районний семінар для керівників дошкільних закладів

            29 листопада в дошкільному навчальному закладі №4 «Червона гвоздика» Артемівського району відбувся районний семінар для керівників дошкільних закладів «Атестація педагога – складова педагогічної та управлінської діяльності закладів освіти». Високоякісну освіту може надати лише висококваліфікований педагог, тож семінар  спрямовано на формування інноваційної культури, творчої активності педагогів, формування в них потреби в саморозвитку.

            В практичному блоці учасники відвідали інтегровані заняття для дітей середнього дошкільного віку «У пошуках золотої рибки» і для дітей старшого дошкільного віку «Подорож у казку». Вихователі дошкільних закладів №4, ;№2 проявили педагогічну майстерність, творчість, креативність, старанність під час проведення занять.

            У теоретичному блоці  учасники відобразила  презентували досвід підвищення професійної діяльності педагогічних працівників у межатестаційний період.

            Для стимулювання педагогів до творчої самореалізації запропоновані інтерактивні форми методичної роботи: складання творчого проекту «Родзинки і гірчинки» , робота з соціумом вправа «Асоціативний ряд», вправа «Дайджест», тестування для перевірки рівня знань педагогами змісту Типового положення про атестацію педагогічних працівників  та круглий стіл «Питання – відповіді».

            Наприкінці семінару проведено рефлексію, де кожен учасник висловлював свої враження та побажання.

Інноваційні технології навчання ефективно впроваджуються в практику роботи вчителів Артемівського району.

29 листопада 2013 р. гостинно розкрила двері Луганська ЗОШ і радо вітала вчителів трудового навчання, історії, образотворчого мистецтва на районному семінарі – практикумі «Формування цілісного світогляду учнів через інтеграцію  навчальних предметів». Впродовж кількох років педколектив школи працює над пошуком і впровадженням інноваційних навчально-виховних технологій, акцентуючи увагу на творчості та розвитку особистості.

Яскравим доказом цього були уроки трудового навчання вчителів: Вінокурової Г.М., Гутаркіної М.А.  «Історія походження мотанки та її виготовлення» та Євсєєвої А.М. «Розвиток творчих здібностей учнів при виконанні практичної частини проекту».

Закінчився семінар тренінгом «Мозковий штурм. Створення інтегрованого уроку». Під час проведення семінару лунала атмосфера доброзичливості, творчості та співпраці.

Семінар-практикум – популярна та ефективна форма методичної роботи в Артемівському районі.

28 листопада в дошкільному навчальному закладі Артемівського району відбувся семінар-практикум музичних керівників та вихователів дошкільних навчальних закладів. Тема семінару «Розвиток творчих здібностей дітей засобами хореографічного та вокального мистецтва». Педагогічні працівники дошкільних закладів району мали змогу взяти участь у проведенні активної, ефективної форми методичної роботи. Навчання було комунікативно-комплексним, неординарним та насиченим. Педагоги-дошкільники брали участь у обговоренні важливих проблем дошкільної освіти, а саме музичної діяльності в умовах  сільського дошкільного закладу.

Музичний керівник  Копилець Н.О.  провела нестандартне   музичне заняття   «Осіння музична розвага». Музичний матеріал для сприйняття дітьми був цікавим і завершеним за змістом. Діти із задоволенням співали, танцювали, грали  на музичних інструментах, були акторами у театралізованій виставі «Гарбузові посиденьки».

Брейн –ринг «  СНІДу – Ні!»

            27  листопада 2013рокув Новолуганській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів серед учнів 10-11класів було проведено  брейн –ринг «  СНІДу – Ні!» В ході змагань учні показали знання  причин виникнення захворювання, шляхи зараження  ВІЛ – інфекцією  та способів профілактики СПІДу та ВІЛ інфекції.

            Старшокласники продемонстрували активну життєву позицію щодо здорового способу життя, розуміння толерантного ставлення до ВІЛ- інфікованих.

Семінар для вчителів іноземної мови

27.11.13р. на базі Званівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів пройшов семінар для вчителів іноземної мови. Цей масовий захід зібрав 20 учасників, які отримали можливість активізувати свою самоосвітню діяльність.

Інноваційні технології навчання актуальні в наш час, тому вчитель англійської мови Званівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Нечволода С.М. обрав темою семінару ідею використання технології критичного мислення.

На семінарі поєднали кілька форм методичної роботи: науково – теоретичну базу опрацювали на лекційно – семінарському занятті; майстер клас дав змогу познайомитися із досвідом роботи та перевірити на собі ефективність методичних прийомів критичного мислення; тренінг «Методичний Арбузник» зібрав парад методичних прийомів, які дозволять учням аналізувати, систематизувати, узагальнювати інформацію, вести дискусію та приймати рішення.

ХХІ століття подарувало не лише комфорт, а й прискорений темп життя із проблемою постійного браку часу. Психологічний тренінг із тайм – менеджменту запропонував для рішення цієї проблеми метод «4 – х сторін» та прийом «Каталог моїх справ».

Конкурс Учитель року в номінації «Іноземна мова» відбудеться в наступному році, але теоретичну підготовку члени методобєднання іноземної мови розпочали вже сьогодні. Тестова програма «My test» допомогла пригадати основні терміни методики викладання іноземної мови.

Вчителі мали змогу побачити практичне застосування технології критичного мислення на уроці англійської мови в 11 класі. Урок відзначився швидким темпом роботи, насиченістю використаних прийомів.

Рефлексійний модуль підвів підсумок роботи семінару. З 20 учителів 8 подякували за нову інформацію, 12 – побажали співпрацювати і використовувати на практиці.


Засідання районного методичного об’єднання практичних психологів в Артемівському районі

З метою підвищення професійної майстерності педагогів, обміну практичним  досвідом щодо напрямків, форм та методів корекційно-розвивальної роботи з дітьми різних категорій та потреб 27.11.2013 в інформаційно-ресурсному центрі Артемівського району  відбулось засідання методичного об’єднання практичних психологів навчально-виховних закладів.

Практичні психологи поділились напрацьованим досвідом щодо роботи з дітьми девіантної поведінки, попередження суїцидальних явищ в шкільному середовищі, напрямками та методами роботи на подолання агресії та імпульсивності у дітей та підлітків, визначили напрямки та форми роботи з дітьми-інвалідами.

Конкурс юних риторів

В Сіверській загальноосвітній школі I-III ступенів № 2 відбувся  конкурс юних риторів.

В заході взяли участь учні 8-11 класів. Виступи школярів нагадували театралізовані вистави: декламування віршів риторами супроводжувалося танцями, цікавими мультимедійними презентаціями та блискучою акторською грою школярів. Глядачі немов з головою  поринули у чарівний світ поезії. Всі учасники конкурсу змогли в повній мірі відтворити глибину художнього тексту, показати красу та неповторність українського слова. А найголовніше – познайомити присутніх з поетичною спадщиною рідної Артемівщини, яка дивує різнобарв’ям тем, образів,стилів, імен…

Журі відзначило творчий підхід учнів у створенні номерів. А перемогу одержала учениця 11-Б класу Савченко Яна, яка  читала  вірш Олени Огієнко «Лист коханій».

Приємно, що у вихорі повсякденного життя з його злободенними питаннями ще залишається місце для краси поетичного слова, дзеркала внутрішніх переживань.

«Формування здорового способу життя у дітей»

26.11.13 в Артемівському районі відбулася районна конференція для учнів 10-11 класів з теми: «Формування здорового способу життя у дітей».

Метою конференції став обмін досвідом щодо системи роботи з пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді в загальноосвітніх навчальних закладах.

            Перед початком конференції кожна школа району презентувала власні форми роботи з питання формування свідомого ставлення школярів до свого здоров’я як найвищої життєвої цінності.

            Ключовими питаннями, що розглядалися на конференції, стали проблеми репродуктивного здоров’я учнівської молоді, впровадження технологій, що зберігають здоров’я, у виховну систему школи, формування здорового способу життя учнів, особливості формування навичок здорового способу життя у учнів 10-11 класах.

Закінченням та окрасою районної конференції став виступ агітбригади Красненської ЗОШ І-ІІІ ст.

Районний зональний турнір з міні-футболу

На  виконання  соціальних  ініціатив Президента України щодо «Реалізації у регіонах завдань, доручень Президента України щодо вирішення актуальних питань регіону. Здоров’я дітей-здоров'я нації» 25 листопада на базі Яковлівської школи, де нещодавно було відкрито міні-футбольне поле за ініціативи голови Артемівської райдержадміністрації В.М. Данилова, при підтримці Федерації футболу Донецької області та благодійного фонду Бориса Колесникова, відбувся районний зональний турнір з міні–футболу   присвячений  90-річчю  Артемівського району. В змаганнях взяли участь    10 шкільних футбольних команд, які із задоволенням боролися за титул найкращих. Переможцями стали учні Покровської школи.

Відкриття  інтелектуального  клубу  «Дотепник»

На  виконання  соціальних  ініціатив  президента  України  «Діти – майбутнє  України»  в  Артемівському  районному  Центрі  дитячої  та  юнацької  творчості  23  листопада  2013  року  відбулося  відкриття  інтелектуального  клубу  «Дотепник». 

За  право  стати  членом  інтелектуального  клубу змагалися  команди Званівської,  Верхньокам’янської, Сіверських шкіл №1,2,3

Знавці  відправилися  в  навколосвітню  подорож  разом  з  героями  оповідання «Пригоди  капітана  Врунгеля»  Ломом,  Фуксом  та  капітаном  Врунгелем. Юні  ерудити продемонстрували  знання  з  географії,  мореплавання та мовознавства.

За  підсумками  журі переможцем  стала  команда  «Пірати»  Сіверської  загальноосвітньої  школи №3.

Всі  команди  отримали  свідоцтво,  яке  засвідчує,  що  вони  є  членами  інтелектуального  клубу  «Дотепник».

Вшанування  пам’яті жертв голодомору

З метою вшанування  пам’яті жертв голодомору,  виховання в молоді почуття милосердя, поваги до героїчного минулого народу, розкриття історичної правди про трагедію Голодомору 1932-1933 років 22-23 листопада 2013 року у загальноосвітніх навчальних закладах та ЦДЮТ проведені  лінійки пам’яті жертв голодомору«Скорботний дзвін»; зустрічі з очевидцями тих років, дітьми війни. В шкільних бібліотеках  оформлені виставки фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури: «Гірка пам’ять».

 Членами  пошукових  загонів  «Пам’ять» вивчалися історичні дослідження, документи, спогади та свідчення очевидців,  проведена  дослідницька  робота за  темами: «Голодомор 1932-1933 років в Україні»,  пошукові  матеріали  розміщені  в  музейних  кімнатах.

  Заходи проводились за участю громадськості, працівників культури та органів місцевої влади,  сприяли консолідації та розвитку української нації, історичної свідомості учнівської молоді, забезпечили вивчення трагедії Голодомору в навчальних закладах району.

Всесвітній День дитини

Діти – це наш дорогий скарб, це наша надія. Саме тому, святий обов’язок родини, дошкільного закладу та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей підростаючого покоління і забезпечити їм належний рівень виховання.

Саме в листопаді в дошкільних навчальних закладах Артемівського району відбулися свята присвячені Всесвітньому  Дню дитини.

Основною ідеєю такого свята – побудова добрих і щирих взаємин між дитиною і дорослими.

Розваги, пісні, таночки, конкурси з казковими героями – все це супроводжувало свята. Родзинками свят стали вистави за сюжетом народних українських казок, в яких свої театральні здібності проявили діти. Незабутні яскраві враження отримали маленькі жителі дошкільної країни. А яке ж свято, обходиться без подарунків? Усі учасники отримали солодкі подарунки.

Презентація портфоліо  керівників  гуртків  «Моє  покликання – щасливі  діти»

На  виконання  соціальних  ініціатив  президента  України  «Діти – майбутнє  України» в  Артемівському  районному  Центрі  дитячої  та  юнацької  творчості  22.11.2013  року  пройшла  презентація  портфоліо  керівників  гуртків  «Моє  покликання – щасливі  діти». Захід  був  спрямований  на  підвищення    значимості  роботи  педагога – позашкільника. Кожне  портфоліо  відображало,  як  динаміку  особистого  росту  педагога,  так  і  успіхи  його  вихованців.

Відкриття  виставки  творчих  робіт  дітей-інвалідів

На  виконання  соціальних  ініціатив  президента  України  «Діти – майбутнє  України»  в  Артемівському  районному  Центрі  дитячої  та  юнацької  творчості  21  листопада  2013  року  відбулося  відкриття  виставки  творчих  робіт  дітей-інвалідів,  які  навчаються  в  реабілітаційних  гуртках  закладу. Юні  майстри  представили  поробки  з  тіста,  природного  матеріалу,  шкіри,  а  також  виконані  в  техніці «канзаши»,  «квіллінг»,  «декупаж». Виставку  переглянули  учні  шкіл,  батьки,  вчителі.

Презентація  роботи  гуртків  художньої  самодіяльності  «Хай  щастю  дитинства  не  буде  кінця».

На  виконання  соціальних  ініціатив  президента  України  «Діти – майбутнє  України»  20  листопада  2013  року  в  Артемівському  районному  Центрі  дитячої  та  юнацької  творчості  відбулася  презентація  роботи  гуртків  художньої  самодіяльності  «Хай  щастю  дитинства  не  буде  кінця». Глядачам  була  представлена театралізована  вистава «Пригоди  в  країні  «Позашкілля»,  в  якій  своє  мистецтво  продемонстрували учні театральних  гуртків «Світанок»  та  «Арлекін»,  хореографічних  гуртків «Ровесник»  та «Непосиди»,  вокального  гуртка  «Веселі  нотки».

Презентація  роботи  Школи  раннього  естетичного  розвитку  «Кольорові  долоньки» 

            На виконання соціальних ініціатив Президента України  19  листопада  2013  року в  Артемівському  районному  Центрі  дитячої  та  юнацької  творчості  відбулася  презентація  роботи  Школи  раннього  естетичного  розвитку  «Кольорові  долоньки». Гості,  а  це  батьки,  педагоги, вихователі  дитячих садків,  відвідали  заняття  з  розвитку  мовлення,  хореографії, образотворчого  мистецтва.

            Дошкільнята  підготували виставку  своїх поробок,  малюнків,  декламували  вірші,  танцювали. Всім  присутнім  малеча  подарувала поробки «Метелик»,  які  вони  виготовили  власноруч.

День  відкритих  дверей «Щасливий  світ  дитинства»

            На  виконання  соціальних  ініціатив  Президента  України  «Діти – майбутнє  України» 18  листопада  2013  року  гостинно  запросив  до  себе  в  гості Артемівський  районний Центр  дитячої  та  юнацької  творчості  школярів,  батьків,  вчителів,  громаду  м.Сіверська на День  відкритих  дверей«Щасливий  світ  дитинства»

            Учнівсько – педагогічний  колектив презентував  роботу  гуртків  за  напрямками:  декоративно – прикладне  та  образотворче  мистецтво,  художня  самодіяльність,  військово-патріотичне  виховання,  народознавство, краєзнавство,  предметні гуртки та  Школу  раннього  естетичного  виховання.

            Гості  відвідали  майстер-класи керівників  гуртків декоративно-прикладного мистецтва з виготовлення  картин з квітів  у  техніці «Канзаши»  та «Декорування  та  художнє оформлення  предметів побуту».

Юні  актори,  вокалісти  та  вихованці  хореографічних  гуртків  підготували  концертну  програму «Щасливий  світ  дитинства». А  юні  майстри  презентували  виставку  дитячої  творчості.

В  музейній  кімнаті  була  відкрита  нова  експозиція  «Зв'язок  крізь  роки  та  війну» (спогади  дітей,  які  пережили  страхіття  Другої  світової  війни).

В  гуртку  «Я  у  Світі»  пройшло  відкрите  заняття  «Я  малюю казку».

Всі  присутні  отримали  буклет  позашкільного  навчального  закладу.

Засідання творчої групи вчителів-логопедів дошкільних закладів

            З метою підвищення професійної майстерності педагогів, впровадження в практику ефективних форм та методів роботи,  напрацьованого досвіду щодо використання сучасних інноваційних технологій в роботі з дітьми з мовленнєвими вадами 15.11.2013 року в ДНЗ №2 «Світлячок» Сіверської міської ради Артемівського району  відбулось  засідання творчої групи вчителів-логопедів дошкільних закладів.

            Під час проведення заходу були розглянути два заняття в логопедичних групах з використанням хромотерапії, комп’ютерних технологій, з використанням методики за В.Сухомлинським.

            Крім того розглядалось інші інноваційні  форми та методи роботи з дітьми з особливими потребами.

 

Зустріч з поетами Артемівського району

14 листопада в читальному залі бібліотеки Сіверської загальноосвітньої школи відбулася літературна зустріч з поетами Артемівського району. Цього року на зустріч були запрошені  поетеси міста  Шипунова Ніна Іванівна та Перепелиця Валентина Іванівна, які презентували власні ліричні твори і представили збірочку «Чарівні проби пера », до якої увійшли поезії, написані в різні роки.

             Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері. Учениця 10 класу Маркова Вікторія від імені всіх присутніх висловили подяку за можливість долучитися до прекрасного світу поезії. Всі учасники побажали поетам натхнення і творчих успіхів.

Учні школи підготували невеличку концертну програму у подарунок.  Немає сумніву, що в душах усіх, хто був присутній на зустрічі з поетами, проростуть зерна добра, любові до ближнього і до своєї рідної землі.

Нарада заступників директорів з виховної роботи

            13.11.2013 у відділі освіти проведено нараду заступників директорів з виховної роботи, на якому розглянуті питання: профілактики правопорушень та формування здорового способу життя серед неповнолітніх, співпрацю сектору кримінальної міліції у справах дітей Артемівського МВ (з обслуговування м. Артемівська та Артемівського району) ГУ МВС України в Донецької області та  Артемівського районного ЦССМ із загальноосвітніми навчальними закладами. З інформацією про  тенденції змін в освітній  політиці  внаслідок  вступу України до ЄС виступила Ряжкова Н.О., провідний спеціаліст Артемівського міськрайонного управління юстиції.

Районний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання

З  метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді на базі Парасковіївської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання. Переможець районного етапу буде брати  участь в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності

З 04.11.13 по 10.11.13 в загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району  проведено Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності.

В рамках цього тижня проведено наступні заходи:

1. Класні збори «Гроші в нашому житті» (5, 7- 11 класи).

2. Розповсюдження пам’яток «Фінансова грамотність підлітка» (1 – 11 класи).

3. Анкетування учнів та батьків «Грошова культура підлітка» (5, 7– 11 класи).

4. Тест для учнів «Гроші та я – друзі?» (8 клас).

5. Година спілкування «Діти та гроші» (3 клас).

6. Лекція «Гроші в нашому житті» (10, 11 класи).

7. Бесіда «Копійка гривню береже» (4 клас).

Районний етап ХІХ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» крокує в Артемівському районі

8 листопада проведено ІІ тур районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2014». 14 вчителів в 4 номінаціях змагалися в педагогічній майстерності (давали відкриті уроки). Конкурсанти продемонстрували достатній фаховий рівень, знання вимог сучасної методики  викладання предмету, рівень володіння новітніми технологіями навчання, високу методичну підготовку. Педагоги активно включають у модель уроків інтерактивні методи навчання, рольові ігри, доцільно використовують комп’ютерні технології та дидактичні матеріали, вміло розвивають життєві компетентності та предметні компетенції учнів.

Експертну оцінку здійснювали фахові журі, до складу яких входили керівники методичних об’єднань, вчителі вищих кваліфікаційних категорій та вчителі-методисти. За результатами заключного туру районного етапу конкурсу визначено наступних переможців: Маркіна Неля Юріївна (номінація «Початкові класи»), Аврамова Надія Володимирівна (номінація «Географія»), Юристовська Катерина Михайлівна (номінація «Світова література»), Череповська Ніна Миколаївна (номінація «Трудове навчання»)

Зичимо переможцям нових досягнень, творчих злетів, наснаги в роботі, здійснення найзаповітніших мрій.

Районний дитячий  творчий  конкурс

8 листопада 2013 року проведено районний дитячий  творчий конкурс «Зв'язок  крізь  роки і війну. Діти Другої світової війни очима сучасних дітей»  в  рамках  Проекту «Зв'язок  крізь  роки і війну»  Громадської  організації  «Еколого – культурний  центр  «Бахмат» в  партнерстві  з  відділом  освіти  Артемівської  райдержадміністрації  при  фінансовій  підтримці  МГО  «Міжнародний  Фонд  «Взаєморозуміння  і  толерантність».

Переможцями стали в номінації «Творчий плакат»:

            І - місце районний центр дитячої та юнацької творчості;

            ІІ - місце Клинівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

            ІІІ - місце Званівська ЗОШ І-ІІІ ст.,

В номінації «Дослідження»:

            - І-місце Берестівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

            - ІІ - місце Опитненська ЗОШ І-ІІІ ст.

Методичне об’єднання «Оновлення стратегій й тактики взаємодії педагогів з батьками»

В дошкільному навчальному закладі «Івушка» Новолуганської сільської ради проведено методичне об’єднання вихователів з метою підвищення професіональної компетентності педагогів                    в організації роботи з батьками шляхом використання інтерактивних технологій. В ході роботи методичного об’єднання обговорювалось актуальне питання оновлення стратегій й тактики взаємодії педагогів з батьками крізь призму програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», проводився порівняльний аналіз діючих програм та визначення наступності в програмах початкової ланки, проаналізовані основні напрямки в організації роботи з батьками майбутніх першокласників.

             Вихователь-методист дошкільного закладу «Івушка» Рагуліна Н.В. презентувала досвід роботи з організації використання інтерактивних форм роботи з батьками. Всіх учасників вразило Ток-шоу «Маю думку», яке створило умови емоційно-позитивного настрою на співпрацю. На завершення учасники заходу поповнили «Банк ідей» рекомендаціями: як зробити спілкування з батьками більш продуктивнішим та приємним.

Районний мовознавчий турнір «Мови рідної слово»

На виконання соціальних ініціатив Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншини в Артемівському районі проведено святкові заходи.

Для учнів 7-8 класів пройшов районний мовознавчий турнір «Мови рідної слово», де учасники змагалися за звання кращого знавця рідної мови.

Проведено районну літературну світлицю «Поети серед нас». Учні шкіл Артемівського району декламували власні вірші та поетів –земляків.

Проведено районну учнівську конференцію – диспут  „Чи потрібно знати рідну мову?” для учнів 9-11 класів, де розглядалися питання взаємозв’язку таких понять як мова, нація, народ, держава, двомовності в Україні, культура мови та мовлення, вживання суржика в східних регіонах України, українська мова у світі.

Учнівська конференція «Діти опалені війною»

На виконання соціальних ініціатив Президента України з 4 по 10 листопада у загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району пройшли заходи щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, які завершились районною учнівською конференцією «Діти опалені війною» до Міжнародного дня боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму. На конференції учні за круглим столом розглядали проблему виховання у підростаючого покоління почуття несприйняття націоналістичної ідеології, прямий шлях від якої – до людиноненависницького нацизму, а це – війна, жертви, страждання, винищення цілих народів. Діти з захопленням обговорювали питання, висловлювали свої думки по реалізації поставленої мети, відстоювали свою точку зору.

Презентація  книги «Золотий  фонд освіти  Артемівського  району».

В Сіверський загальноосвітній школі 1-11ст.  №3 відбулася  презентація книги  «Золотий  фонд освіти  Артемівського  району». Почесний знак  «Золотий фонд освіти Артемівського району» є найвищою нагородою педагогічних працівників району, що своєю багаторічною плідною  працею сприяють розвитку освіти району, мають активну громадську позицію.  Видання книги включає в себе короткій нарис про  педагогів та керівників закладів освіти які нагороджені Почесним знаком.

На святі були присутні почесні гості: голова Артемівської райдержадміністрації Данилов Віктор Миколайович, голова Сіверської міської ради Гатченко С.В., вихователі,  учителя,  ветерани  педагогічної  праці,  керівники навчально – виховних закладів.

Артемівський  район  має  повне  право  пишатися  видатними  особистостями. 

Районний етап ХІХ Всеукраїнського конкурсу "Учитель року"

            З метою віднайти та підтримати вчителів-професіоналів, носіїв передового педагогічного досвіду 31жовтня 2013 року відбувся районний етап ХІХ Всеукраїнського конкурсу "Учитель року".

            Серед основних його завдань: удосконалення фахової майстерності вчителів, стимулювання їх творчого самовдосконалення; популяризація педагогічного досвіду.

Цього разу Конкурс проводився в номінаціях "Початкові класи", Світова література», «Географія», «Трудове навчання».

            Усього в районному  турі Конкурсу взяли участь 33 учасника  із шкіл району.

            Про високий професійний рівень конкурсантів свідчить і те, що серед учасників - 6 вчителів вищої категорії, в тому числі  2 мають звання "вчитель-методист" і 1 – «старший учитель».

            Участь у Всеукраїнському конкурсі "Учитель року " дозволяє вчителю якнайкраще продемонструвати свій фаховий рівень, загальну культуру, педагогічний досвід та незмінне ставлення до своєї роботи та учнів. Учасники конкурсу "Учитель року " на своєму прикладі довели, що постійне навчання, вдосконалення форм і методів роботи з учнями відшліфовують вчительський талант, сприяють підвищенню рівня конкурентної спроможності вчителя.


ЕКСКУРСІЯ  ДО СВЯТИХ ГІР

            Делегації учнів загальноосвітніх навчальних закладів Артемівського району здійснили екскурсійну поїздку до м.  Святогірська. Незабутні враження справили на дітей зустрічі  з послушниками чоловічого монастиря, екскурсія до музею, відвідування храму та мілових гір. А велич  і краса Святогірської Лаври примусили кожного замислитися про вічні цінності буття.

ПОЇЗДКА ДО ЛЯЛЬКОВОГО ТЕАТРУ

            Учні початкових класів Артемівського району відвідали ляльковий театр м. Донецька. Незабутні враження отримали учні від вистави «Теремок». Майстерна акторська гра, яскраві ляльки надовго запам’ятаються учням. Атмосфера спілкування з прекрасним була дуже теплою, домашньою.

            Цікавим і повчальним стала екскурсія до цеху по виготовленню ляльок. Тут діти змогли долучитися до цього оригінального виду мистецтва, поспілкуватися зі справжніми майстрами: художниками, декораторами, режисерами .

            Свої відгуки про поїздку діти залишили у книзі відгуків. А цікаві  й оригінальні фото стануть для них яскравим спогадом про незабутню подорож.

Озеленення шкільного подвір’я в рамках акції «Зелена алея»

В Яковлівській школі розпочата добра традиція по озелененню шкільного подвір’я в рамках акції «Зелена алея», в якій прийняли участь народний депутат України Сергій Петрович Клюєв, голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, голова Артемівської районної ради Сергій Петрович Кравченко, депутат Донецької обласної ради Сергій Тимофійович Мальцев, депутат Донецької обласної ради Роман Олексійович Коваленко. Активну участь в даній акції взяли участь учні та вчителі усіх шкіл району.

Народний депутат України Сергій Петрович Клюєв висловив,  що для кожної людини посадити дерево своїми руками-це відповідальна справа, в свою чергу школяри пообіцяли доглядати за зеленою алеєю та продовжувати цю добру традицію.

Районний  інформаційно-ресурсний центр – відкрито!

25 жовтня в Опитненській загальноосвітній школі 1-111ст урочисто відкрито інформаційно-ресурсний центр .

На святі були присутні почесні гості:  голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, заступник голови Артемівської районної державної адміністрації Лариса Сергіївна Герасимова ,начальник відділу освіти Артемівської районної державної адміністрації  Світлана Олександрівна Василенко, директори шкіл району, вчителі , батьки.

Інформаційний центр дає можливість учням  самостійно готуватися до навчальних занять. Одна з можливостей перевірити свої знання – це інтернет-олімпіади та інтерактивні конкурси.

            Завдяки оснащенню центру сучасною технікою, педагоги і учні  мають змогу проводити відеоконференції, брати участь у вебінарах, отримувати консультації за допомогою електронної пошти чи он-лайн спілкування.

А за допомогою найновітнішого пристрою – активатора інтерактивної поверхні уроки стають більш сучасними.

Засідання «круглого столу» у рамках програми Міжнародної організації з міграції в Артемівському районі «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад».

23.11. 2013 року представники відділу освіти брали участь у засіданні «круглого столу» у рамках програми Міжнародної організації з міграції «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад». На зустрічі були присутні: координатор проекту П.Лазарчук, координатор українського фонду «Благополуччя  дітей» Н.Москвіна, представник Парасковіїївської громадської організації «Мрія» О. Власенко, голова Парасковіївської сільської ради О.Сергієнко, представники відділу освіти. В рамках засідання була надана оцінка просування проекту, визначені подальші напрямки роботи. Практичний психолог Парасковіївської ЗОШ 1-111ст. О.Капля представила свій досвід роботи з учнями в рамках проекту «Особиста гідність. Безпека життя. Громадська позиція.»

Заходи згідно плану Європейського тижня

Згідно плану проведення в Донецькій області у 2013 році Європейського тижня місцевої демократії за темою «Активне громадянство: голосувати, ділитися, брати участь» в районі проведено відповідні заходи. Всі учні ознайомлені зі Стратегією та Програмою інтеграції України до Європейського союзу. Проведено «круглі столи»: «Україна – європейський вибір», «Обговорюємо проблеми демократії в Європі та Україні», «Історичні та сучасні аспекти європейської інтеграції», «За європейські орієнтири місцевого і регіонального розвитку» - всі шкіл району.

«Зв'язок крізь роки та війну. Діти Другої світової війни очима сучасних дітей»

З  21 жовтня 2013 року в рамках проекту «Зв'язок крізь роки та війну. Діти Другої світової війни очима сучасних дітей» в загальноосвітніх школах  району проходять зустрічі дітей війни з учнями шкіл. Жителі селищ 1928 -1945 року народження діляться з учнями своїми спогадами про лихоліття дитинства, яке відібрала у них війна.

Учні читають вірші, виконують хореографічні композиції та пісні, пов'язані з темою зустрічей. Під час виступу учнів на екрані демонструються фотографії довоєнних і післявоєнних років, на яких присутні впізнавали себе та своїх односельців.

По завершенню зустрічей учні вручають гостям подарунки, зроблені своїми руками та  фотографуються на пам'ять.

Вітамінізація дітей у навчально-виховних закладах

Вже стало традицією в районі в осінньо-зимовий період проводити акцію «Вітамінізація». І цей рік не виняток, з метою зміцнення імунітету дітей в жовтні розпочато вітамінізацію та покращення харчування учнів шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів Артемівського району. Освітні заклади району отримали 6,3 тони яблук по 1,5кг кожному учню.

Здоров’язберігаючі технології початкової школи в Артемівському районі.

В Красненській загальноосвітній школі відбувся обласний семінар вчителів початкових класів за темою « Здоров`язбережувальні технології в контексті сучасного уроку в початковій школі». Метою заходу стали аналіз здоров’язбережувальних та здоров’яформуючих можливостей уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу  з позиції здоров’язбереження й здоров’яформування. Учасники семінару відвідали уроки в початковій школі з метою ознайомлення з організацією здоров’язбереження під час навчально-виховного процесу. У ході роботи було розкрито здоров’язбережувальні ресурси системи уроків на підставі особистісно-орієнтованої моделі навчання. Директором  школи Козаченко О.Є. висвітлено систему роботи начального закладу як базової обласної школи, що працює в режимі Школи сприяння здоров’ю. На заключному етапі заходу проведено засідання круглого столу, на якому обговорено питання визначення можливих шляхів здоров’язбереження та здоров’яформування учнів у навчальному процесі,   узагальнено досвід роботи кращих педагогів та надано методичну допомогу вчителям при підготовці до навчальних занять.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

З  метою  виховання  юних  патріотів  України  на  засадах  національної  гідності, високої  самовідданості  та  активної  громадянської  позиції,  здорового  способу  життя  духовно  багатої  та  фізично  розвиненої  особистості 11 жовтня  2013 року на  базі Сіверської  ЗОШ №1  серед   учнів    загальноосвітніх    навчальних   закладів   проведено   І  районний  етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учні взяли участь у вікторинах із знань історії козацтва, конкурсах, змаганнях на туристській смузі перешкод, зі спортивного та туристського орієнтування. За підсумками конкурсу учні-переможці були відзначені грамотами.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім. Т.Шевченка (шкільний етап)

З метою розширення читацьких інтересів, розуміння і відтворення глибини художнього тексту, підвищення рівня культури українського слова, популяризації творів української літератури, формування патріотичної позиції молодих громадян України та з нагоди вшанування 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в школах району проведено Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім. Т.Шевченка. У конкурсі взяли участь учні 5-11 класів навчально-виховних закладів. Переможці шкільного етапу конкурсу візьмуть участь  у районному етапі 12 жовтня в Парасковіївській ЗОШ І-ІІІ ст.

Свято до Дня працівників освіти

03 жовтня 2013р. в Артемівському районному будинку культури проведено урочисте свято до Дня працівників освіти. На святі були присутні Данилов В.М., голова Артемівської райдержадміністрації, Мальцев С.Т., депутат Донецької обласної ради , помічник – консультант народного депутата України Клюєва  С.П., Василенко С.О., начальник відділу освіти Артемівської райдержадміністрації, керівники шкіл, ясел-садків, вчителі, вихователі, голови профспілок. Традиційно свято було відкрито привітаннями ветеранів педагогічної праці. Кращі вчителі району нагороджені Почесними грамотами департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Грамотами Артемівської райдержадміністрації і Артемівської районної ради, Грамотами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації. 4 педагоги отримали Почесний знак «Золотий фонд освіти Артемівського району». Родзинками свята стали виступи ансамблів педагогів Володимирівської школи та Парасковіївської школи-інтернату № 40.

Заходи присвячені Міжнародному Дню миру

З  метою поширення європейських цінностей та ідей,  розвитку толерантності у дітей, виховання поваги до спільної спадщини і культурного розмаїття в загальноосвітніх навчальних закладах пройшли заходи присвячені Міжнародному Дню миру, Європейському Дню мов, Дню міжкультурного діалогу.

Осінній ярмарок в Артемівському районі

30 вересня для учнів  загальноосвітніх навчальних закладів Артемівського району проведено Осінній ярмарок «Золота осінь». Це справжнє осіннє свято  до якого учні готуються завчасно. Починаючи з літа, збирають у себе на городах і в садках найкращі, незвичайні за розміром чи формою, чудернацькі овочі та фрукти, приносять їх на виставку. Вигадують із сільськогосподарських плодів казкових героїв, тварин, цілі сюжетні композиції. Завдяки допомозі батьків, творчій уяві, знанням з народознавства, учні представили справжні шедеври майстерності. Гарбузи перетворилися на справжніх красунь, баклажани на коней, картопля на дикобразів, їжачків і поросят, шкарлупки з горіхів на жучків, черепашок, павучків. Багато красивих кошиків були наповнені овочами, фруктами, прикрашені квітами. Із року в рік дивуєшся, що безмежній уяві і фантазії виконавців немає меж.

Дитячий фестиваль в Артемівському районі

На виконання соціальної ініціативи Президента, завдань голови Донецької обласної державної адміністрації 27 вересня в дошкільному навчальному закладі «Зіронька» Красненської сільської ради проведено дитячий фестиваль «Маленька країна мого дитинства». На святі були присутні почесні гості: Данилов Віктор Миколайович, голова Артемівської райдержадміністрації, Артьомов Микола Єремійович, заступник директора департаменту освіти і науки, Мальцев Сергій Тимофійович, депутат Донецької обласної ради, помічник-консультант народного депутата України Сергія Петровича Клюєва, Василенко Світлана Олександрівна, начальник відділу освіти. На фестивалі булі відзначені кращі дошкільні навчальні заклади цінними подарунками, а також з теплотою і цінними подарунками були відзначені ветерани педагогічної праці. Мета фестивалю полягала в піднесенні ролі дошкільного працівника в суспільстві, виявленні та стимулюванні творчих пошуків колективів дошкільних навчальних закладів, сприянні вдосконаленню педагогічної майстерності працівників ДНЗ та поширенні перспективного педагогічного досвіду, накопиченого в дошкільних установах.

Відкриття дошкільного навчального закладу в Покровському НВК

            На виконання соціальної ініціативи Президента, завдань голови Донецької обласної державної адміністрації 27 вересня відбулося урочисте відкриття дошкільного навчального закладу Покровського навчально – виховного комплексу.

            На святі були присутні почесні гості: Данилов Віктор Миколайович, голова Артемівської райдержадміністрації, Лук’янчук Тамара Олексіївна, заступник голови Донецької облдержадміністрації, Артьомов Микола Єремійович, заступник директора департаменту освіти і науки, Мальцев Сергій Тимофійович, депутат Донецької обласної ради, помічник-консультант народного депутата України Сергія Петровича Клюєва, Василенко Світлана Олександрівна, начальник відділу освіти,  Гайдабука Сергій Валерійович, Покровський сільський голова та інші гості.              

            Близько 20 років в селі не було дошкільного закладу. Для охоплення дошкільною освітою діти підвозилися в село Бахмутське Артемівського району. Сьогодні ця проблема вирішена і дає можливість:

- додатково відкрити 2 групи та охопити дошкільною освітою 35 дітей, ти самим задовольнити потребу в охопленні дошкільною освітою на 100%;

- раціонально використати площі школи, тим самим збільшити наповнюваність закладу;

- утримувати дошкільнят за кошти районного бюджету.

            На реконструкцію вільних приміщень Покровської загальноосвітньої школи виділено 999,000 грн. субвенції із держбюджету при сприянні народного депутата України Клюєва С.П.

День відкритих дверей на тему: «Садочок рідний ти найкращий»

26 вересня пройшов цікавий та корисний захід – День відкритих дверей на тему: «Садочок рідний ти найкращий». Протягом дня батьки мали змогу переконатись, що педагоги не тільки відповідають за життя та здоров’я дітей, а й професійно здійснюють освітньо-виховну роботу в різних напрямках. Батькам було запропоновано ознайомитись з режимом дня, організацією та проведенням запланованих занять, фізкультурно-оздоровчих заходів, ігровою діяльністю, предметно-розвивальним середовищем у групах. У другій половині дня було проведено спортивне змагання разом з батьками на тему: «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Метою заходу стало формування в дітей усвідомлення потреби у регулярній руховій активності та ознайомлення з різноманітними видами спорту, зміцнення психологічних та емоційних стосунків в сім'ї шляхом об'єднання зусиль для досягнення спільних цілей, а також спонукання батьків на особистому прикладі заохочувати дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Круглий стіл «Імідж сучасного дошкільного закладу»

25 вересня в дошкільних навчальних закладах Артемівського району було проведено круглий стіл «Імідж сучасного дошкільного закладу». Педагогами району обговорювались питання щодо особливостей формування та факторів, що сприяють створенню позитивного іміджу сучасного дошкільного навчального закладу, стимулюють бажання формувати позитивний імідж вихователя, педагогічного колективу закладу.

Засідання методичного обєднання вчителів-логопедів

25.09.2013 згідно з планом роботи у відділі освіти Артемівської райдержадміністрації відбулось засідання методичного обєднання вчителів-логопедів Артемівського району. Метою засідання  було визначити основні задачі в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами логопедичної служби на навчальний рік, виділити пріоритетні напрямки діяльності. Особлива увага приділялась наступності  в роботі дошкільного навчального закладу та школи, визначені були форми роботи з вчителями щодо усунення недоліків писемного мовлення.

Конкурс на краще портфоліо педагогічного працівника

24 вересня в дошкільних навчальних закладах Артемівського району було проведено  конкурс на краще портфоліо педагогічного працівника. Метою заходу була демонстрація результатів практичної діяльності найбільш значимих для оцінки своєї професіональної компетентності, результатів навчання, виховання та розвитку вихованців. Педагогічні колективи підготували виставку-презентацію власних портфоліо, де була зібрана інформація про кожного педагога, кращі заходи, розробки занять, свят та розваг.

В Артемівському районі проведено районний конкурс малюнків «Мій садочок»

            23 вересня напередодні  Всеукраїнського Дня дошкілля у дошкільних навчальних закладах проведено виставку дитячих малюнків «Мій садочок». На виставці були представлені роботи вихованців дошкільних закладів. Приємно зазначити, що роботи дітей цікаві за змістом, різнопланові та виконані майстерно. Виставку відвідали запрошені батьки вихованців. Всі присутні були приємно вражені щирістю, безпосередністю, яскравістю, розмаїттям маленьких шедеврів. В кожній роботі розкривається внутрішній світ дитини.

            Мета виставки має пізнавальне, розвивальне, виховне значення, як для малюків, так і для дорослих, які ще раз переконуються, що заняття творчістю - один із засобів всебічного розвитку дітей.

Круглий стіл для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Здоров'язберігаючі технології в контексті сучасного уроку»

18.09.13 у відділі освіти відбувся круглий стіл для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Здоров'язберігаючі технології в контексті сучасного уроку». В круглому столі взяли участь начальник відділу освіти Василенко С.О., завідувач РМК Корона О.А., лікарі ЦРБ м.Артемівська, кращі вчителі фізичної культури та основ здоров’я, заступники директорів з навчально-виховної роботи. Учасники круглого столу мали змогу обмінятися досвідом роботи для  підвищення професійної діяльності педагогів навчально-виховного закладу. Виступаючі презентували яскраве надбання системи роботи з даної теми. Проблема збереження здоров’я завжди є актуальною, тому учасники круглого столу вирішили продовжити працювати над створенням єдиного освітнього здоров'язбережувального простору, залучаючи всі навчально-виховні заклади до роботи в режимі Школи сприяння здоров’ю.

В Артемівському  районі відкрито хореографічний зал

Завдяки перемозі  в конкурсі грантів – 2013  «Разом зробимо життя краще!»  під патронатом народного  депутата України  Клюєва  С.П.  16 вересня в Званівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося урочисте  відкриття хореографічного класу « В ритмі вальсу».

 На  святі були  присутні : Данилов  Віктор  Миколайович – голова  Артемівської  райдержадміністрації,  Михайлова  Наталя  Сергіївна  - представник   благодійного  фонду « Фонд Сергія Петровича  Клюєва», Василенко Світлана Олександрівна – начальник  відділу  освіти  АРДА .         

 Відкриття хореографічного класу – це свято.  Від благодійного фонду «Фонд Сергія Петровича Клюєва» хореографічний клас отримав музичний центр.

            Попереду нові оригінальні танцювальні композиції та хореографічні постанови.

В Артемівському районі проведено акцію «Увага! Діти на дорозі!»

16 вересня в навчально-виховних закладах проведено профілактичні заходи «Увага! Діти на дорозі!», в  рамках яких проводяться бесіди, виховні години, конкурси малюнків та плакатів.

Круглий стіл для старшокласників

На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України» з нагоди Дня фізичної  культури та спорту, в рамках проведення «Всеукраїнського олімпійського уроку» та «Олімпійського тижня» на базі Сіверської ЗОШ №2 проведено круглий стіл для старшокласників «Олімпійська символіка» за участю заступника голови райдержадміністрації Герасимової Л.С.

Открытие мини - футбольного  поля в Артемовском районе

          Для внедрения социальных инициатив  Президента Украины «Дети будущее Украины», с целью физического развития каждого ребенка 12 сентября торжественно и празднично прошло открытие мини-футбольного поля в Яковлевской школе. На празднике присутствовали гости: председатель Артемовской  районной госадминистрации Данилов Виктор Николаевич, заместитель председателя  Донецкой государственной администрации по вопросам образования и науки, молодежи, семьи и спорта Лукьянчук Тамара Алексеевна, начальник управления по вопросам физкультуры и спорта Донецкой обласной госадминистрации Кирбаба Виктор Иванович, первый вице-президент Федерации футбола Донецкой области Гайваронский Иван Григорьевич, директор благотворительного фонда «Фонд Бориса Колесникова» Диденко Марина Сергеевна,   заместитель председателя райгосадминистрации Герасимова Лариса Сергеевна, начальник районного отдела образования Василенко Светлана Александровна, начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер Александр Сергеевич, председатель совета ветеранов Пархоменко Надежда Ильинична, председатель совета ветеранов Бейс Алексей Степанович,  председатель Яковлевского сельского совета Бессмертная Лариса Викторовна, учащиеся Покровской школы, а также жители села.

         Искусственное мини – футбольное поле построено при поддержке Федерации футбола  Донецкой области и благотворительной организации «Фонд Бориса Колесникова». Такая спортивная площадка является намного безопаснее, чем стадион на грунтовой основе.         

         Под звучание песни «Команда молодости нашей» яркие, красочные шары взлетели в голубое  небо, подарив жителям села еще один счастливый день.

Cпортивні змагання

На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» з метою популяризації в районі здорового способу життя, всебічного фізичного розвитку кожної дитини в дошкільних навчальних закладах Артемівського району 12 вересня  проведено спортивні змагання. Разом зі своїми дітьми, виявили бажання позмагатися і  батьки. У ході змагань малята ділилися  своїми знаннями про здоровий спосіб життя, гралися та робили фізичні вправи. Діти розповідали вірші про спорт, сім’ю та здоров’я. Батьки та діти емоційно та жваво реагували на кожне з завдань, демонстрували свою спритність, швидкість, згуртованість та високий рівень спортивних вмінь і навичок.

Реквієм  «Летять журавлі»

11  вересня в Покровській загальноосвітній  школі 1-111ст. відбулося районне свято – реквієм «Летять журавлі», присвяченого  70-річчю визволення   Артемівського району   від  німецько-фашистських  загарбників.            

На святі  були присутні заступник голови Артемівської райдержадміністрації Герасимова Лариса Сергіївна, начальник відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Василенко Світлана Олександрівна, керівники загальноосвітніх закладів, ветерани,  очевидці, члени  пошукових  загонів  загальноосвітніх  шкіл  району,  учні  навчально - виховних закладів району,  мешканці  села Покровське.

За  традицією району  кращі учні Покровської школи  урочисто внесли  Прапор  Пам’яті. Він  складений  з  28  частин за  кількістю  загальноосвітніх шкіл  району,  на  кожній  з  частин  руками  дітей  та  педагогів  вишиті  імена  героїв – земляків.

Для вшанування пам`яті загиблих воїнів від  імені  всіх  учасників свята – реквієму до  пам’ятників  Невідомому  солдату  та  піонеру – герою Васі  Носакову   учні  поклали     квіти.

Олімпійський тиждень в районі розпочато

 На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», з метою всебічного фізичного розвитку кожної дитини та популяризацією здорового способу життя  у загальноосвітніх закладах району 9 вересня 2013 р. урочисто відкрито Олімпійський тиждень в Красненській ЗОШ.

Зі словами привітання до учнів звернувся голова Артемівської райдержадміністрації Данилов В.М., який побажав, щоб спорт приносив всім тільки радість, великі перемоги  та нові досягнення. Начальник відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Василенко С.О. привітала всіх вчителів фізичної культури з Днем фізичної культури та спорту  і вручила кращим вчителям грамоти. Після урочистого відкриття всі учні мали змогу позмагатися в різних видах спорту. Тож бажаємо всім учням  спортивних перемог!

Разом зробимо життя краще!

            В цьому році Клинівська і Луганська школи зустріли своїх учнів оновленими і красивими. Це стало можливим завдяки участі ініціативних груп сіл Клинове, Луганське в конкурсі грантів-2013 в рамках програми «Разом зробимо життя кращим!» при підтримці народного депутата України Сергія Петровича Клюєва. Проекти: «Тепло та уют в школу йдуть» по ремонту парадного входу та заміни двадцяти одного вікна в класних кімнатах в Клинівській школі, «Здоров’я на першу парту», це оновлена спортивна зала в Луганській школі. Майже вся громада сіл відгукнулася на добру справу. Результатом задоволені всі: і учні, і вчителі, і батьки.

            Під час відкриття після ремонту шкіл на Святі були присутні Данилов Віктор Миколайович, голова Артемівської районної державної адміністрації, Коваленко Роман Олексійович, депутат обласної ради, директор Донецької обласної громадської організації «Центр законодавчих ініціатив», Василенко Світлана Олександрівна, начальник відділу освіти АРДА, Клинівський та Луганський сільські голови, ветерани педагогічної праці, спонсори та  інші почесні гості.

Серпнева студія заступників директорів шкіл з навчально – виховної роботи

29.08.2013 у відділі освіти проведено серпневу студію заступників директорів шкіл з навчально – виховної роботи. На нараді розглянуті питання:  1. Аналіз роботи за2012-2013 н.р., завдання на 2013– 2014н.р. 2. Організація контролю за веденням шкільної документації, здача звітів на початок навчального року. 3. Підсумки проведення державної підсумкової атестації в 2012-2013 н.р. 4. Аналіз зовнішнього незалежного оцінювання випускників 2012 – 2013 н.р. 5. Впровадження Державного стандарту початкової освіти. 6. Впровадження Державного стандарту базової повної загально-середньої освіти. 7. Ознайомлення з планом методичної роботи на 2013-2014 н.р. 8. Управлінський аспект регіональної освітньої політики щодо впровадження профільного навчання.

Розширена колегія відділу освіти

            В рамках реалізації  завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року»  ( з 26 серпня по 01    вересня)  28 серпня в Опитненській загальноосвітній школі 1-111ст.відбулася розширена колегія відділу освіти.   В роботі   колегії взяли:  участь голова Артемівської райдержадміністрації    Данилов Віктор Миколайович, заступник голови райдержадміністрації         Герасимова Лариса Сергіївна, керівники відділів райдержадміністрації, керівники дошкільних і загальноосвітніх закладів району, голови профспілкових комітетів, ветерани педагогічної праці, молоді спеціалісти,  вчителі й вихователі, працівники   засобів масової інформації.

Перед початком роботи колегії педагоги району привітали   ветеранів педагогічної праці квітами. Керівники навчально – виховних закладів  урочисто вручили трудові книжки  молодим вчителям, які вступили до районної педагогічної сім’ї. Зі словами привітання з початком нового навчального року до освітян району звернувся голова Артемівської райдержадміністрації Данилов Віктор Миколайович.

Педагогами було розглянуто актуальні питання з  теми : « Нова школа – нові стандарти ».

Роботі розширеної колегії передували серпневі педагогічні студії, які проходили на минулому тижні.

Аналізуючи роботу за минулий навчальний рік , педагоги району  на серпневих педагогічних студіях, окреслили основні завдання районної системи освіти, відпрацювали всі означені в рекомендаціях проблеми, визначили напрями та засоби їх реалізації.

Для підведення підсумків роботи за минулий навчальний рік та окреслення завдань на новий навчальний рік  доповіла начальник відділу освіти Василенко Світлани Олександрівни.

Серпнева педагогічна студія

Минулий тиждень  департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації  розпочав  свою роботу серпневою педагогічною студією «Форум лідерів освіти Донеччини. Педагогічний тріумф».

На секції управлінців освіти Василенко Світлана Олександрівна , начальник відділу освіти, презентувала  свій досвід інноваційної діяльності району , що викликало  особливий інтерес  у присутніх.

Нарада директорів шкіл

23.08.2013 у відділі освіти відбулася нарада директорів шкіл  щодо  підготовки до нового 2013-2014 навчального року. На нараді розглянуті питання  стосовно організованого початку навчального року, проведення серпневої педагогічної  ради, свята Першого дзвоника.

Серпневі студії педагогів!

22.08.2013 згідно з планом роботи відділу Артемівської райдержадміністрації відбулися серпневі студії педагогів-організаторів, вчителів початкових класів, трудового навчання, іноземної мови, історії, природничого циклу та математики загальноосвітніх навчальних закладів. Підведено підсумки роботи  за минулий навчальний рік та визначені напрямки та завдання на новий 2013-2014 навчальний рік.

Керівники методичних об’єднань та методисти відділу освіти надали рекомендації щодо впровадження Державних стандартів початкової базової і повної середньої освіти в 2 та 5 класах.

В ході роботи педагогів-організаторів визначено, що значну увагу необхідно приділяти учнівському самоврядуванню та дитячим громадським організаціям. Педагоги-організатори обмінялись досвідом проведення загальношкільних свят.

Реалізація в регіонах завдань Президента України щодо модернізації освіти

            На виконання соціальної ініціативи Президента з 26 серпня по 01 вересня проводиться тиждень «Реалізація в регіонах завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року».

            20 серпня розпочали свою роботу серпневі студії: для шкільних бібліотекарів та  практичних психологів навчально-виховних закладів району. Підведено підсумки роботи за минулий навчальний  рік, окреслено завдання на 2013-2014 н.р.

            Увагу приділялась перерозподілу навчальної літератури  серед шкіл району для 100% забезпечення навчально-виховного процесу. Шкільні бібліотекарі ознайомилися з новими підручниками для учнів 5 класу.

            На практичній частині відбувся обмін досвідом роботи з проблеми «Бібліотека інформаційний центр забезпечення навчально-виховного процесу закладу».

            У ході засідання практичних психологів  визначено, що особливу увагу необхідно приділяти  - роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, з дітьми «групи ризику», пропаганді здорового способу життя. Практичні психологи ознайомилися з листом Міністерства освіти і науки України від 08.07.2013 за № 1/9-479 «Про діяльність психологічної служби у 2013/2014 навчальному році».

Закінчення роботи щодо підготовки до нового навчального року

Згідно з наказом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації від 12.06.2013р. №159 «Про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів та дошкільних навчальних закладів до роботи в новому 2013-2014 навчальному році та осінньо-зимовому періоді» в закладах освіти Артемівського району закінчуються роботи щодо підготовки до нового навчального року. Відділом освіти тривають перевірки готовності закладів до нового навчального року.

Засідання колегії

20.06.2013 р. у відділі освіти відбулася колегія відділу освіти Артемівської райдержадміністрації. На колегії розглядалися питання  про виконання рішень попередньої колегії, хід підготовки закладів освіти до нового 2013-2014 навчального року, підсумки проведення державної підсумкової атестації, нагородження медалями, видачу документів про освіту випускникам   9-х, 11-х класів за підсумками 2012-2013 навчального року та результати незалежного зовнішнього оцінювання учнів з базових дисциплін, результативність роботи вчителя з питань підвищення педагогічної майстерності. 

«Літо-2013»

13 червня відбулося урочисте закриття пришкільних відпочинкових таборів «Літо-2013». Всього в районі працювало 28 пришкільних відпочинкових таборів, в яких відпочило 590 дітей. Набравшись сил, позитивних емоцій, яскравих вражень дітлахи району вдячні освітянам району за організацію та проведення пришкільних відпочинкових таборів.

Обмін досвідом з керівниками шкіл Костянтинівського та Слов’янського районів

12-13 червня в рамках Всеукраїнської акції «Нова школа-нові стандарти» в районі проведено обмін досвідом з керівниками шкіл Костянтинівського та Слов’янського районів. Обговорювалася тема «Сучасний урок у контексті оновленого Державного стандарту початкової загальної освіти». Засідання «Круглого столу» між керівниками дала можливість обговорити та зробити порівняльний аналіз змісту чинного та нового Державних стандартів. Свої розробки представили загальноосвітні заклади Артемівського району у вигляді друкованих робіт, буклетів, електронних варіантів (диски). Підсумовуючи зустріч з керівниками шкіл Костянтинівського та Слов’янського районів, ми можемо впевнено сказати, що в Артемівському районі створено всі необхідні умови для успішного навчання учнів.


Виїзне засідання районної психолого-медико-педагогічної консультації

12.06.2013 на базі дошкільних навчальних закладів компенсуючого  типу  м. Сіверська №1   «Сонечко»   та   №2                           «Світлячок» пройшло виїзне засідання районної психолого-медико-педагогічної консультації. В ході засідання було обстежено та зараховано 26 дітей з мовленнєвими порушеннями.

Урочиста педрада з нагоди вручення свідоцтв про отримання базової освіти учням 9 класів

12 червня у загальноосвітніх закладах І-ІІІ та І-ІІ ступенів відбулася урочиста педрада з нагоди вручення свідоцтв про отримання базової освіти учням 9 класів. Всього в районі отримало свідоцтв - 334 учня, з  них  свідоцтв з  відзнакою отримали 11 учнів із шкіл: Сіверської № 3, Берестівської, Званівської, Парасковіївської, Новолуганської.

Екскурсія з літнім профільним табором «Екосвіт»

07.06.2013 року діти, що відпочивають у літньому профільному таборі «Екосвіт» Артемівського районного Центру дитячої та юнацької творчості, відвідали казковий куточок лісу, розташований на території державного підприємства «Краснолиманське лісове господарство»  у Ямпільському лісництві.

В ході екскурсії діти збагатили свої знання про флору і фауну нашого регіону, душею відчули красу, велич, неповторність та беззахисність  природи..

«Думи натхненнії, думи укохані…»

Вже 14 років поспіль в Артемівському районі збираються юні дослідники життя та творчості великого сина, письменника, вченого і державного діяча Микити Юхимовича Шаповала на літературно-історичні читання.

В цьому році гостинно зустрічала прихильників творчості поета Сіверська школа №3. Зустріч розпочали віршем Микити Шаповала «Думи». Перші рядки надихнули на роздуми: що хвилює сучасну молодь, про вона що мріє? Своїми виступами послідовники Шаповала з Кіровської, Серебрянської, Верхньокам’янської, Сіверських №1, 2, 3 шкіл дали відповіді на ці питання.

На святі лунали пісні «Квітуча Україна», «Ой не зоря», «Бажаємо удачі» вірші «Думи» , «У сосновому бору». Зачаровували всіх присутніх літературно-музичні композиції на вірші поета-земляка «Мандрівна арія», «Мрії». Родзинкою свята стала віртуальна екскурсія до музею Микити Шаповала. Яскравими були хореографічні постановки колективів Артемівського районного центру дитячої та юнацької творчості «Дитинство», «Ровесник». Традиційно усі учасники зустрічі завершили свято гімном «Грядущим нашим поколінням» на слова М.Ю.Шаповала.

«Золотий фонд Артемівщини -2013» 

               1 червня відбувся урочистий прийом голови Артемівської райдержадміністрації Віктора Миколайовича Данилова та голови Артемівської районної ради Кравченко Сергія Петровича з нагоди вручення Золотих медалей кращим випускникам Артемівського району. Приємний той факт, що урочистий прийом проводився в ювілейний рік Артемівського району, 90-річчя. Віктор Миколайович Данилов та Сергій Петрович Кравченко вручили Золоті медалі та стипендії учням: Денисенко Наталія, учениця Клинівської ЗОШ, Олійник Ольга, Малашина Вікторія, Кочнева Єлизавета, учениці Новолуганської ЗОШ, Кузнецова Катерина, учениця Берестівської ЗОШ, Павлова Ірина, учениця Парасковіївської ЗОШ. Цінними подарунками (наручними годинниками) медалістів привітав депутат обласної ради, помічник-консультант народного депутата України С. П. Клюєва Сергій Тимофійович Мальцев. Начальник відділу освіти Світлана Олександрівна Василенко привітала медалістів та вручила подяки батькам. Діти району привітали медалістів музичними номерами та подарунками.

День захисту дітей

У рамках року дитячої творчості, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Артемівському районі традиційно відбулося свято для обдарованих дітей.

З святковим привітанням до дітей звернувся голова Артемівської райдержадміністрації Данилов В.М. Стало традицією щорічно в свято День захисту дітей відзначати учнів, які увійшли до районного банку «Обдарована молодь».

Цього року 45 кращих учнів району відзначено стипендіями, буклетами та грамотами.

Данилов В.М. привітав учнів у номінації «Інтелектуальний потенціал Донеччини» та «Лідер-перспектива», начальник відділу освіти Василенко С.О. у номінації «Духовний потенціал Донецького краю», а також було нагороджено учнів у номінації «Здорове покоління Донбасу».

Приємно, що районне свято відзначається в ювілейний рік для артемівського району, його 90 річчя.

Веселе, яскраве свято відкрило завісу в казковий світ дитинства. Це було чудове свято з іграми, піснями й танцями, де головними героями були діти. Наприкінці свята кожна дитина отримала солодощі.

Городок моей мечты!

  В детском саду «Зиронька» Артёмовского района состоялось мероприятие посвящённое Дню защиты детей. Весёлый, красочный праздник приоткрыл занавес в волшебный мир сказочного детства. Это было чудесное приключение с любимыми сказочными героями, песнями, играми, танцами, где главными героями были дети. 

Команда ЮІД Артемівського района 

24 травня в м. Святогірськ відбувся 37 обласний  фестиваль команд ЮІР, в якому взяла участь команда Новолуганскої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Артемівського району "Осторожно дети" . За результатами змагань  команда посіла почесне 4 місце в загальнокомандному заліку серед 17 команд міст та районів області, нагороджена дипломом та цінними подарунками.З  окремих видів змагань,таких як – «Надання  першої медичної допомоги»(3місце), «Знання правил дорожнього руху» (2 місце) члени команди нагороджені  грамотами . Фестиваль пройшов цікаво ,змістовно,незабутньо 

Свято Останнього дзвоника

24 травня о 8.30 в  усіх загальноосвітніх навчальних закладах району відбулося свято Останнього дзвоника. У святі взяли участь голова Артемівської райдержадміністрації Данилов В. М., помічник-консультант народного депутата України Клюєва С.П., депутат обласної ради  Мальцев С.Т., начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, представники районної ради, депутати районної ради, голови сільських рад, в.о. голови Сіверської міської ради, батьки. На святі звучали теплі слова звернення до випускників, бажання, щоб шлях і доля випускників була щаслива, сповнена гарними подіями та здобутками. 

Приємно, що випускники  2013 закінчують школу у ювілейний рік для Артемівського району, його 90-річчя!

Умеем работать – умеем отдыхать!

18 мая 2013 года в сосновом лесу, вблизи с.Подгороднее, состоялся  девятый туристический слет педагогических работников Артемовского района.

Первый турслёт в нашем районе был проведён 19 мая 2004 года, где педагоги соревновались в конкурсной и спортивной программах. Это был настоящий праздник для наших коллег! С тех пор проведение турслёта педагогов стало доброй традицией.

В этом году туристический стлет собрал 25 команд, которые лично возглавляли руководители  учреждений образования района. Общее руководство подготовкой и проведением туристического слёта осуществляли Артемовская районная организация профсоюза работников образования и науки Украины и отдел образования.

Открыла слёт начальник отдела образования Василенко Светлана Александровна. С приветственным словом выступил председатель Артемовской районной государственной администрации В.Н.Данилов, ведь туристичесий слет педработников проводился в соответствии с программой мероприятий по случаю празднования 90-летия Артемовского района.

Программа турслёта предусматривала соревнования в спортивной и конкурсной программах. Очень увлекательным было приветствие, где команды проявили много выдумки, фантазии, сумели показать себя яркими, индивидуальными: исполнялись песни, речевки.

Участники соревнований доказали, что они могут быть «на высоте» не только у классной доски. Педагоги продемонстрировали хорошие туристические умения при прохождении этапов дистанции: установка туристической палатки, сборка рюкзака, разведение костра, туристическая эстафета, организация туристического быта.

В конце соревнований в теплой и дружеской обстановке участникам слета были вручены грамоты и подарки.

По словам учителей района, такое мероприятие стало праздником здоровья, подарило заряд бодрости и вдохнуло энергию в наших педагогов для новых творческих свершений. Да здравствует учительский турслет!

Засідання творчої лабораторії вихователів ДНЗ та початкової школи

          16 травня в Артемівському районі на базі дошкільного навчального закладу «Чебурашка» Яковлівської сільської ради відбулося засідання районної творчої лабораторії за темою «Проблема родинного виховання за педагогічною спадщиною В.О. Сухомлинського». Головною метою засідання було, обговорення особливостей системи сімейно-родинного виховання дітей дошкільного і шкільного віку за ідеями В.О. Сухомлинського.

           Педагогічні колективи ДНЗ  «Чебурашка» та Яковлівської ЗОШ презентували свій досвід роботи використовуючи сучасні освітні технології, форми та методи роботи, дорослі разом з дітьми показали цікавий світ родинного виховання з використанням педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського.

           Усі учасники творчої лабораторії обмінялися своїми позитивними враженнями та підвели підсумки районного заходу.

Колегія відділу освіти

26.04.13 у відділі освіти Артемівського району  проведено колегію де розглядалися питання:  про виконання рішень попередньої колегії, стан управлінської діяльності керівників навчальних закладів щодо організації та проведення роботи з охорони праці; спільну роботу дошкільних навчальних закладів і початкової школи щодо стану підготовки  старших дошкільників до навчання у загальноосвітній школі; атестація як фактор підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів.

Особливості психологічної роботи з казками. 

Під такою назвою 24.04.2013 в ДНЗ «Тополька» Парасковіївської с/ради відбувся семінар-практикум практичних психологів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району.

Основною метою семінару було розглянути  казкотерапію, як один із методів арт-терапії та особливості психологічної роботи з казкою, її функції і форми використання,  можливості казки у подоланні дитячих страхів, вплив казкотерапії на емоційно-вольову сферу дітей. З цією метою було розглянуте заняття з дітьми старшої групи дитячого садка, проведений навчальний тренінг щодо оволодіння навичками психологічної роботи з казкою, надані рекомендації з досвіду роботи у формі вправ,презентацій, буклетів.

В Артемівському районі відбувся зліт пошукових загонів «Нащадки перемоги»

 «Заповідаємо вам пам’ять»

24.04.2013 року відбувся районний зліт пошукових загонів «Нащадки Перемоги». На свято були запрошені гості: методист відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Щербак Людмила Іванівна, Сікварова Світлана Миколаївна - керівник проекту «Заповідаємо вам пам’ять», Карнацький Ігор Аркадійович – науковий працівник Артемівського краєзнавчого музею, Мамонова Віра Миколаївна – голова координаційної ради дитячих громадських організацій Артемівського району, настоятель Свято-Казанського храму м. Сіверська отець Сергій, директори шкіл, ветерани.       Учні, члени пошукових загонів шкіл району, підготували цікаві творчі звіти про проведену роботу в цьому напрямку. Керівник проекту «Заповідаємо вам пам’ять» Сікварова Світлана Миколаївна продемонструвала фрагмент документального фільму «Заповідаємо вам пам’ять», який був присвячений місту Артемівську у роки окупації.   Після завершення роботи зльоту пошукових загонів, всіх було запрошено до музею Бойової слави для перегляду нової експозиції часів окупації. 

Впровадження сучасних інноваційних технологій в роботі з дітьми з мовленнєвими вадами.

З метою підвищення професійної майстерності педагогів, впровадження в практику ефективних форм та методів роботи,  напрацьованого досвіду щодо використання сучасних інноваційних технологій в роботі з дітьми з мовленнєвими вадами 22.04.2013 року в ДНЗ №2 «Світлячок» Сіверської міської ради Артемівського району  відбулось  методичне об’єднання вчителів-логопедів дошкільних закладів.

Під час проведення заходу були розглянути два заняття в логопедичних групах з використанням хромотерапії, компютерних технологій, з використанням методики за В.Сухомлинським

Крім того розглядалось питання використання презентацій в навчанні дітей дошкільного віку, як метод роботи в корекції мовленнєвих порушень, використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям та інші інноваційні  форми та методи роботи з дітьми з особливими потребами.

В Артемівському районі проведено семінар для завідувачів дошкільних навчальних закладів «Гендерні аспекти виховання в організації творчо-розвивального середовища буття дитини»

У семінарі взяли участь завідувач районного методичного кабінету відділу освіти АРДА Корона О.А., методист з дошкільної освіти відділу освіти АРДА Чубатенко О.І., 20 завідувачів дошкільних  навчальних закладів.

До уваги учасників семінару представлені інтегровані заняття для дітей молодшого  дошкільного віку на тему «Хто я?» і для дітей старшого дошкільного віку пізнавально-музична вікторина «Казкова країна хлопчиків та дівчаток»

З відеопрезентаціями досвіду роботи виступили методист районного методичного кабінету Чубатенко О.І., завідувач ДНЗ «Зіронька» Неізвєстна В.А. та практичний психолог ДНЗ «Зіронька» Данько О.В.

Проведений семінар відповідав вимогам часу,  обговорювалась проблема гендерного виховання дошкільників через аспекти організації творчо-розвивального простору в умовах дошкільного навчального закладу. Наприкінці заходу підведені підсумки та визначені подальші напрямки роботи над проблемою. 

Ярмарок педагогічних ідей-2013

Вже стало традицією, що педагоги району навесні зустрічаються на Ярмарку педагогічних ідей. У цьому році – це ІХ Ярмарок педагогічних ідей! Кожна така зустріч неповторна. Всіх присутніх вразила яскрава та цікава  виставка педагогічних ідей кожного закладу. Ярмарок урочисто відкрила начальник відділу освіти Світлана Олександрівна Василенко, яка наголосила, що кожен рік Ярмарок має позитивну динаміку розвитку творчої праці вчителів, вихователів та відзначила кращих педагогів та вихователів, які брали участь в районних етапах  обласних конкурсах: «Кращий працівник року», «Кращий вихователь року».

Приємною новиною для присутніх стало, що досвід педагогів  Новолуганської загальноосвітньої школи 1-111ст. презентовано на IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти -2013».

Підсумовуючи вищесказане про районний Ярмарок педагогічних ідей, можна сказати  про людей, що несуть знання, словами великого французького письменника Ромена Роллана  «Вони освітлюють інших, бо носять у собі сонце».   


Звіт по районному фестивалю дитячої творчості «Творча мозаїка»

 29.03.13 року на базі Сіверської ЗОШ І-ІІ ст.№3 відбулося урочисте відкриття Року дитячої творчості. Школа радо вітала учасників районного фестивалю дитячої творчості «Творча мозаїка».

Святково прибрана зала, виставка малюнків, творчих робіт підняла настрій усім присутнім. Учасники фестивалю підготували номери художньої самодіяльності: сольні та колективні виступи, танцювальні та номери художнього слова.

Нікого не залишили байдужими виступи талановитих дітей. Наш  Артемівський район може пишатися своїми учнями.

Артемівський пересувний мобільний консультаційний пункт соціальної роботи

29.03.2013 року в Опитненській ЗШ І-ІІІ ступенів працював Артемівський пересувний мобільний консультаційний пункт соціальної роботи.

В роботі прийняли участь фахівці:

Кец О.В. – начальник служби у справах дітей Артемівської          райдержадміністрації

Резнікова В.О. – спеціаліст соціальної роботи Артемівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Пономаренко К.О. – оперуповноважений кримінальної  міліції у справах дітей ВКМСД Артемівського МВ(з обслуговування м. Артемівська та Артемівського району) ГУ   МВС  України в Донецькій області

Вершиніна В.А. – лікар акушер-гінеколог кабінету планування сім’ї  ЦРЛ

Молчанова О.О. – лікар-фтізіатр тубдиспансера м. Артемівська

Петров В.В. – лікар-венеролог кожно-венерологічного диспансеру     м. Артемівська

Карпов В.І. – нарколог диспансерного відділення №2 КЛПУ наркологічного диспансеру м. Горлівка

а також священнослужитель Свято-Покровського храму с. Опитне отець Миколай.           

Спеціалісти працювали з учнями 4-11 класів.

Ознайомили дітей з цікавою інформацією, відповіли на питання учнів.

Також о 16.00 під час загальношкільних батьківських зборів священнослужитель провів бесіду з батьками учнів з формування здорового способу життя.

Про проведення районного  етапу  обласної фотовиставки «Крокус – 2013»

           З метою виявлення талановитих фотоаматорів та фотонатуралістів, привернення уваги учнів до проблем екології  18.03.2013р  проведено районний  етап  обласної фотовиставки  «Крокус - 2013». Активну участь   в  конкурсі взяли учні з 14  шкіл  району. Переможцями  визнано  роботи  учнів  Званівської, Міньківської, Новолуганської, Яковлівської, Кіровської, Калінінської, Опитненської, Переїзнянської, Парасковіївської, Сіверської №1, Сіверської  №2, Сіверської №3  шкіл та районного ЦДЮТ. В своїх роботах діти красу рідного краю, тривогу за стан навколишнього природного середовища.


«Пташина хатка»

18.03.2013р. в районі підведені підсумки природоохоронної акції «Пташина  хатка», в ході якої учні шкіл охороняли птахів взимку, зустрічали весняний приліт птахів, розвішували для них годівнички та гніздівлі. Активними учасниками акції були учні Новолуганської, Яковлівської, Берестівської, Сіверської №1, №2, №3, Кіровської, Званівської, Міньківської, Опитненської, Покровської ЗОШ  та ЦДЮТ.

За рішенням журі переможцями  районного  етапу обласної природоохоронної  практично-пропагандистської акції  «Пташина хатка» у номінації «Кращій звіт» визнані: ЦДЮТ, Сіверської ЗОШ № 1, Сіверська ЗОШ № 2, Званівська ЗОШ, Кіровська ЗОШ.

Вітаємо переможців акції, які  виготовили найкращі домівки для птахів :  

Костюченко Богдана, учня 11 класу Міньківської ЗОШ; 

Савченко Анастасію, ученицю 3 класу Новолуганської ЗОШ;  

Неледова Михайла, учня 9 класу Луганської ЗОШ.

Вернісаж педагогічної  майстерності

        27 березня 2013 року в Новолуганській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходив районний технопарк « Впровадження Державного стандарту освіти в початковій школі», мета якого ознайомити з системою роботи вчителів початкових класів, іноземної мови, інформатики,  направленої на реалізацію вимог Державного стандарту початкової загальної освіти, показати прийоми та методи соціологізації особистості молодшого школяра, формування ключових компетентностей, зокрема полікультурної та інформаційно-комунікаційної.

            Під час проведення технопарку працювало дві  студії : для вчителів початкових класів, іноземної мови, інформатики.  Вчителі  початкових класів відвідали  урок  вчителя англійської мови Пащенко С.М. «Пори року» в 1-А класі, урок природознавства «Що знаємо про нашу країну»   вчителя початкових класів Іваннікової І.М.  (1 –А клас) та вчителя Мальцевої Г.В.( 2 клас)  урок-конкурс з української мови «Як намистини, диво калинове, частини мови».  В школі з другого класу ведеться викладання предмету інформатика.  Вчитель інформатики Літвінова В.В.   провела відкритий урок в  3-Б класі «Редактор Paint». Інструмент «крива».   В кінці семінару було  представлено    досвід роботи вчителів школи Іванникової І.М., Мальцевої Г.В., Пащенко С.М., Літвінової В.В., щодо побудови навчання в молодших класах як цілісного, творчого, дидактичного процесу з використанням інноваційних технологій.

       2013 рік – це рік учнівської творчості, тому гостям   було представлено  виставку творчих робіт учнів та вчителів початкових класів.

       По закінченню роботи студій практичний психолог школи Батлова В.В. провела тренінгові вправи з учасниками семінару.

Районні спортивні змагання на першість з настільного тенісу, шахів та шашок

22 березня на базі Красненської школи проведено районні спортивні змагання на першість з настільного тенісу, шахів та шашок серед школярів району.

Переможцями стали:

з настільного тенісу: Кобцова Маргарита, учениця  10  класу  Красненської  школи  та  Жилін  Віталій,  учень  10  класу Міньківської  школи;

з шашок: Данилова Яна, учениця 11 класу Бахмутської  школи  та  Марченко Олександр, учень 10 класу Берестівської школи;

з шахів: Мальцева  Вероніка,  учениця  5 класу  та учень 9 класу  Назаренко Олексій Опитненської  школи. 

Олімпійське лелеченя

Команда Парасковіївської школи "Олімпійці" дуже старанно працювала, щоб потрапити на зональний етап змаганнь "Олімпійське лелеченя". В місті Артемівську наші хлопці та дівчата зустріли достойні команди суперників, кожна з якої була кращою в своєму місті чи районі. Та бойовий дух юних Парасковіївських спортсменів було важко зламати.  В легкоаьлетичних естафетах наші юнака мусили показати всі свої здібності : відіння м яча, біг, стрибки на скакальці,  ведіння м яча клюшкою. Вміння виконувати ці вправи вимагало від спортсменів чітких дій та злагодженої роботи в команді, бо від дій кожного з Олімпійців залежав остаточнй результат і доля всяєї команди.

Зустріч в Покровській школі

22 березня 2013 року в рамках виконання комплексного плану спільних заходів з профілактики правопорушень та формування здорового способу життя серед неповнолітніх відбулася  зустріч учнів  Покровської школи  з працівниками служби у справах дітей Артемівської РДА, представниками ВКМСД Артемівського МВ, лікарями  та  настоятелем храму протоієреєм Костянтином.  В ході відвертої розмови діти мали змогу поспілкуватися з фахівцями та отримати відповіді на свої питання.  Зустріч дала їм поштовх замислитися над проблемами сучасного життя.

Свято – Масляна

З 11 по 15 березня у дошкільних навчальних закладах району проведено  свято – Масляна. Розпочалися свята театралізованим дійством завдяки якому діти та дорослі дізналися про народні традиції святкування Масляної. Діти з задоволенням приймали участь у веселих конкурсах та іграх, співали пісні та танцювали таночки. Кожен присутній мав можливість посмакувати млинцем.

Семінар заступників директорів з виховної роботи

13 березня 2013 року проведено семінар заступників директорів з виховної роботи за темою: «Громадянське виховання в умовах     українського державотворення», мета якого: ознайомлення з досвідом роботи школи над  цільовим творчим проектом з громадянського виховання учнівської молоді "Від я – до Я".  

Семінар сприяв пошуку сучасних шляхів і засобів громадянського виховання школярів. Спільна праця допомогла грунтовному осмисленню сутності громадянського виховання, його основних напрямків та методів запровадження.

Свята присвячені 8 березня

З 05.03.2013 по 07.03.2013 у дошкільних навчальних закладах відбулися свята присвячені 8 березня. 

«КВК-ЮІР-2013»

02.03.2013р. у місті Горлівка відбувся відбірковий тур XVII обласного конкурсу КВК-ЮІР-2013. Команда  «КИП» Сіверської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 захищала честь району та зайняла почесне IV місце. 

Екскурсія учнів району на соляну шахту

27.02.2013 року в рамках діяльності опорної школи – Школи сприяння здоров’ю, була проведена екскурсія до м. Соледар на соляну шахту для учнів 8-11 класів Красненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зайцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Васюківської ЗОШ І-ІІ ступенів у кількості 35 учнів.

Метою екскурсії було: формування комунікативних навичок; розширення кругозору про великі підприємства рідного краю, про багатства та добування солі у сучасних умовах; профілактична процедура оздоровлення учнів за допомогої повітряних соляних інгаляцій.

Учнів було опущено на 300 м  у шахтне виробництво. Екскурсія продовжувалась 1,5 години. Було пройдено 800 м шахтної вибудови. Відвідано картинну галерею, шахтну церкву, спеліосанаторій та футбольний майданчик.

Екскурсію проведено ефективно у напрямах оздоровчого, пізнавального, духовного та соціального аспектів. 

Вітаємо переможців районного етапу обласного конкурсу «Кращий працівник року» 

Вже  стало традицією протягом лютого проводити районний етап обласного конкурсу « Кращий працівник року» .У 2013 році даний конкурс проводився у таких номінаціях: «Кращий педагог груп спеціального та санаторного профілю дошкільного навчального закладу для дітей з обмеженими можливостями здоров’я»,  «Кращий керівник районного методичного об’єднання вчителів», «Кращий учитель іноземної мови початкової школи».

До заочного етапу конкурсу було надано 17 робіт від навчальних закладів: 4 роботи  у номінації «Кращий керівник районного методичного об’єднання вчителів», 10 робіт у номінації «Кращий учитель іноземної мови початкової школи» та 3 роботи у номінації «Кращий педагог груп спеціального та санаторного профілю дошкільного навчального закладу для дітей з обмеженими можливостями здоров’я». 

 Конкурсні роботи журі оцінювали за орієнтовними критеріями  обласного конкурсу «Кращий працівник року» .За результатами у районному етапі обласного конкурсу «Кращий працівник року» журі визначили переможців:

- у номінації «Кращий керівник районного методичного об’єднання вчителів» - Нагорна Людмила Григорівна – Красненська ЗОШ І-ІІІ ст.;

- у номінації «Кращий педагог груп спеціального та санаторного профілю дошкільного навчального закладу для дітей з обмеженими можливостями  здоров’я» - Пипенко Світлана Миколаївна – ДНЗ №1 «Сонечко» Сіверської м/р;

-  у номінації «Кращий учитель іноземної мови початкової школи» - Чаплик Наталя Володимирівна - Сіверська ЗОШ І-ІІІ ст.№2

Роботи переможців направлено для участі в обласному етапі  конкурса «Кращий працівник року» до обласного оргкомітету.

Семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи

28 лютого у Званівській загальноосвітній школі пройшов семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи з теми «Атестація педагога: управлінсько-методичний супровід», завдання якого – зорієнтувати учасників семінару на проведення атестації педагогічних працівників згідно вимог часу та шляхи впровадження сучасних технологій проведення атестацій.

У семінарі брали участь 26 заступників директорів, завідувач РМК Корона О.А. та методист відділу освіти Носкова О.В., які ознайомилися з цілеспрямованою системною роботою адміністрації школи, направленою на підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, поступового зросту їх педагогічної майстерності.

У теоретичній частині семінару заслухали  доповідь методиста РМК Носкової О.В. «Парадигма атестації», в якій було розкрито питання нормативно-правової бази для організації і проведення роботи щодо атестації педагогічних працівників, а також визначено, що  вимоги кваліфікаційних категорій  та кваліфікаційних характеристик, використання кваліметрії - важливі шляхи підвищення педагогічної майстерності.

Цікаво пройшла практична частина «Педагогічний калейдоскоп». Слід відзначити вчителів Максименко О.І., Дейнегу С.В., Шульдешову Н.С., Чаплик О.С.   Разом з дітьми вони продемонстрували сучасні інноваційні форми і методи  роботи на уроці та в позакласних заходах. 

Тренінг-експертиза «Атестаційна картка педагогічного працівника», в якій брали участь учасники семінару, дала змогу  підтвердити  кваліфікаційні категорії педагогів, які атестуються в Званівській ЗОШ.

На завершення семінару практичний психолог Тулейбич Л.І. провела тренінговий самотест і  кожен учасник виявив свій рівень професійного розвитку.

Вцілому, семінар пройшов у діловій співпраці та дружній атмосфері.

Продовжується  карнавал педагогічної майстерності …

У Сіверській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 26 лютого 2013 р. відбувся семінар вчителів початкових класів, музики та вихователів груп продовженого дня з теми «Використання на уроках інтерактивних методів навчання». На захід були гостинно запрошені вчителі шкіл району.

Вчителі початкових класів поділилися своїм передовим інноваційним досвідом, представляли майстер-класи, проводили відкриті уроки.

Т.С. Подоляк, вчитель початкових класів, презентувала свій досвід роботи з теми «Активізація пізнавальної діяльності на уроках у початкових класах». Було проведено майстер-клас, представлена групова робота з використанням інноваційних методів і прийомів. Присутні побачили цікаві відеоролики-приклади інтерактивного навчання – з практики вчителя. Даний майстер-клас відзначався неординарністю і оригінальністю у виборі інтерактивних методів навчання.

Р.М. Левицький, вчитель музики, провів відкритий урок з учнями         4 класу на тему «Танцювальний карнавал». Урок відзначався інноваційним підходом: всім відомі народні, класичні, бальні та сучасні танці презентувалися на мультимедійному екрані, вчитель в цей час озвучував їх на музичному інструменті, а учні давали словесну характеристику певному танцю. Урок викликав захоплення і зацікавленість у дітей та присутніх вчителів.

О.С. Федорова, вихователь групи подовженого дня, показала фрагмент виховного заходу з використанням інтерактивних методів «Брейн-ринг». У ігровій формі вчитель виховувала у дітей патріотичні почуття, пошану до Батьківщини, її історії. Також було підготовлено роботи учнів гуртка декоративно-ужиткового мистецтва – поробки переможців конкурсів.

Семінар пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері. Наприкінці заходу О.С. Федорова провела майстер-клас з гостями по виготовленню букетів весняних квітів з бісеру, які залишились на добру пам’ять всім присутнім про цю зустріч.

Районний педагогічний фестиваль

20 лютого 2013 року Покровська школа гостинно приймала вчителів російської мови та світової літератури на районному педагогічному фестивалі. Годла Т.І. (Сіверська школа №1) та Важинська А.І. (Володимирівська школа) презентували власний досвід роботи, показали форми та методи роботи, методичні знахідки, які використовують при проведенні уроків. Всі учасники заходу активно співпрацювали про проведенні майстер-класів. Російський критик, філософ Д.І.Писарев казав: «Знання складається із дрібних крихт щоденного досвіду». Саме тому проведення побідних заходів необхідне як для молодих так і для досвідчених вчителів.

Районний семінар вчителів фізики

19 лютого в Сіверській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 районним методичним кабінетом проведено районний семінар вчителів фізики  з питання «Використання ІКТ у проблемному навчанні на уроках фізики». В роботі семінару взяли участь, вчителі фізики шкіл району.

Учасники семінару ознайомились з роботою вчителів фізики Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Різник Н.А. та Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3 Малини Л.В., які презентували свій досвід роботи. Зацікавленість вчителів району викликали проведені майстер-класи вчителів. Різник Н.А. представила фрагмент уроку у 8 класі «Внутрішня енергія та способи її зміни. Теплообмін», Малина Л.В. показала фрагмент уроку в 7 класі « Відбивання світла. Закони відбивання». Представлені уроки містили широкий спектр можливостей застосування інформаційних технологій, що дозволяють в значній мірі інтенсифікувати навчальний процес, активізувати учнів. Вчителі продемонстрували можливості комп’ютера та мультимедійного проектора у підвищенні можливостей засобів навчання, а саме: наочність, ергономіку сприйняття навчального матеріалу, сприяння формуванню і прояву ключових компетентностей (інформаційної, комунікативної), ефективність навчання. 

Весь час роботи семінару був плідним, цікавим. За вікном падав сніг, діти працювали у піднесеному настрої, а це означає, що школа живе і  має жити з  користю, добром  і наснагою.

ПАМЯТИ ВЕЛИКОГО ПИСАТЕЛЯ

«Ты грустно прожил жизнь

Больная совесть века

Тебя отметила глашатаем своим

В дни злобы ты любил людей и человека

И жаждал веровать, безверием томим»

Так сказал о Всеволоде Михайловиче Гаршине его современник, поэт С. Минский.

 

            И мы не можем не согласиться с такой оценкой жизни и творчества писателя. Он был одним из выдающихся русских писателей литературного поколения семидесятых годов прошлого века, блистательным мастером рассказа, отличающегося эмоциональностью и философской сдержанностью.

            Всеволод Михайлович Гаршин родился 14 февраля 1855 года в деревне Приятная Долина (ныне с. Переездное) бывшего Бахмутского уезда Екатеринославской губернии. Он был не только великим писателем, но и незаурядной личностью, человеком беспримерного мужества и интернационального долга.

В Переезднянской общеобразовательной школе І-ІІ ступеней 15 февраля 2013 года прошли традиционные Гаршинские литературно-педагогические чтения. На празднике присутствовали представители со всех школ района.

У Гаршина было многое, о чем мечтается каждому: слава, признание, друзья, семья, любимое дело – писательство. А он страдал. И эти страдания четко видны в его рассказе «Красный цветок», инсценировку которого великолепно представили учащиеся Северской ОШ №1. И всё-таки он находил в себе силы, чтобы писать веселые, забавные и в тоже время поучительные истории. Учащиеся Северской ОШ №2 предоставили на суд слушателей историю Лягушки-путешественницы из одноименной сказки Гаршина, а учащиеся Парасковеевской ОШ «Сказку о жабе и розе». Так же были представлены инсценировки отрывков из рассказа «Медведи» Северской ОШ №3 и Верхнекаменской ОШ.

Гаршин любил поэзию, сам писал стихи. Во время литературно-педагогических чтений прозвучали произведения разных писателей Е. Евтушенка «Лучше уходи» (Зайцевская ОШ), А. Вознесенского «Вальс при свечах» (Покровская ОШ), Ф. Тютчего «День и ночь» (Переезднянская ОШ), И. Аненского «Свечку внесли» (Опытнянская ОШ), И. Тургенева «Природа» (Красненская ОШ). Хореографические композиции «Чёрное и белое», «Птицы надежды» были исполнены воспитанниками  ЦДЮТ.

Заместитель отдела образования Артемовской райгосадминистрации Грек Виктор Васильевич отметил тёплую семейную атмосферу, которая царила на Гаршинских чтениях и их позитивное влияние на моральное и духовное развитие подрастающего поколения.

Обласний методичний семінар

15 лютого 2013р. в Артемівському міському Центрі дітей та юнацтва відбувся обласний методичний семінар з розвитку туристсько-краєзнавчої роботи, на якому були присутні відповідальні за роботу МАН, музеїв, керівники туристичних та краєзнавчих гуртків шкіл Артемівського району та ЦДЮТ. До уваги учасників семінару була представлена виставка творчих та пошукових робіт.  

Заняття педагогічної майстерності

13.02.2013 відбулося заняття у районній школі педагогічної майстерності на базі Бахмутської ЗОШ за темою «Формування самоосвітньої компетентності учнів». На заході були присутні завідуюча районним методкабінетом Корона О.А. , голова районної профспілки працівників освіти Заморська Т.М. , методисти відділу освіти Дараган С.І. та Васкевич В.В., члени районної атестаційної комісії, вчителі іноземної мови та математики шкіл району.

        Своєю педагогічною майстерністю поділилися досвідчені вчителі: заслужений вчитель України , вчитель математики Бахмутської ЗОШ Скоріна О.С.  та  вчитель англійської мови  вищої кваліфікаційної категорії .

        Скоріна О.С. презентувала свої наробки з теми «Розвиток самоосвітньої компетентності учнів»  та показала колегам застосування на практиці інноваційних методів і прийомів викладання математики на уроці « Подорож до Країни трикутників» у 7 класі.

         Вчитель  англійської мови   Корчагіна О.О. поділилася досвідом з теми « Впровадження елементів  інноваційних технологій  при особистісно– орієнтованому підході на уроках англійської мови   в початкових класах» на уроці у 2 класі.

        Учасники заходу збагатили знання  та отримали практичні рекомендації з впровадження  досвіду роботи Скоріної О.С. та Корчагіної О.О. 

Змагання з баскетболу серед шкіл району

12 лютого було проведено районні спортивні змагання на першість з баскетболу серед школярів району. Переможцем стала команда Званівської загальноосвітньої школи.

Чергове засідання школи молодого керівника

Відповідно до плану роботи відділу освіти, районного методичного кабінету 8 лютого 2013р. на базі Васюківської ЗОШ І – ІІІ ст.  проведено чергове засідання Школи молодого керівника, в роботі якого брали участь вновпризначені заступники директорів загальноосвітніх закладів.

Виконанню поставлених завдань: ознайомлення з системою роботи школи щодо управлінської діяльності з  атестації педагогічних працівників, обґрунтування теоретичних та практичних  засад,  управлінських технологій,  зорієнтування фахівців на організацію атестації у відповідності до сучасних вимог та визначення шляхів впровадження сучасних технологій проведення атестації, сприяла ґрунтовна підготовка, творча атмосфера та  нестандартний підхід у вирішенні стандартних ситуацій. Під час практичного модуля учасникам була надана можливість відвідати уроки, проаналізувати уроки вчителів, які атестуються на відповідність раніше встановленим кваліфікаційним категоріям та скласти зразки характеристик та атестаційних листів. Параметрами оцінювання рівня діяльності визначено результативність фахової діяльності педагогів, методична компетентність, професіоналізм, моральні якості, освітній рівень, стаж педагогічної діяльності. Одним із провідних наслідків роботи Школи молодого керівника  було створення колективу однодумців. Підсумком роботи стало створення для заступників директорів шкіл методичних рекомендацій  щодо використання комплексного оцінювання фахової діяльності педагогів.   

Воспитывать культуру здоровья сельской молодёжи со школы!

       Организация учебно-воспитательного процесса в сельских школах ничем не отличается от её организации в городских. Те же рабочие планы; учителя, окончившие те же высшие учебные заведения, что и педагоги городских школ; условия обучения: спортзалы, столовые, учебные классы… Но вот, что отличает сельские школы от городских, - это протяжённость их от городского центра.

       Ученики городских учебных заведений занимаются вне школы в кружках и секциях, сконцентрированных в одном месте, что помогает им получать коммуникативный опыт на протяжении всего периода обучения. У ученической молодёжи села такой возможности нет. Они ограничиваются общением в школе и в пределах своих сёл.

       Но здесь на помощь приходят разные формы организации учебно-воспитательного процесса. Одна из которых - деятельность опорных школ. Общеобразовательное заведение, с соответствующей учебно-материальной базой, квалифицированным, творчески работающим педагогическим коллективом, легко в комплексе решает задачи современного образования, добивается высоких результатов в деле обучения и воспитания учащихся и, главное,  помогает объединить старшеклассников района с общими интересами в одну молодёжную группу.  

       Так, Красненская общеобразовательная школа І-ІІІ ступеней, является районной опорной школой по внедрению в образовательный процесс здоровьеукрепляющих и здоровьесохраняющих функций. С 2008 года – базовая областная школа по вопросу оздоровительной функции образования, а с 2012 – внесена в состав областных учебных учреждений, имеющих статус Школ содействия здоровью.

       Для эффективной работы опорной школы и распространения передового педагогического опыта коллектива  отделом образования определены учебные заведения-спутники (Зайцевский ДНЗ, Красненский ДНЗ,  Парасковеевский ДНЗ, Северский ДНЗ №3, Зайцевская ОШ І-ІІІ ступеней, Звановская ОШ І-ІІІ ступеней, Парасковеевская ОШ І-ІІІ ступеней, Северская ОШ І-ІІ ступеней № 3), которые принимают активное участие в реализации основной цели опорной школы – формировании культуры здоровья у участников учебно-воспитательного процесса.

       В начале учебного года опорной школой и школами-спутниками спланирована работа и намечены основные приоритеты деятельности. Курс взят на развитие туристического движения и организацию спортивных мероприятий. С сентября были проведены однодневные и двухдневные походы  на природу, экскурсии в г. Донецк,  г. Запорожье. Участие приняли ребята из всех школ-спутников.

       А с целью реализации спортивного движения в Красненской школе          8 февраля открыт І этап Малых Олимпийских Игр (зимний сезон), на который было собрано 43 спортсмена из пяти школ района. Они состязались в 5 видах спорта: шашки, настольный теннис, стрельба, художественная гимнастика, баскетбол.

       Ребята показали отличную подготовку во всех видах спорта, активно включились в пропаганду здорового образа жизни при открытии мероприятия и за свои достижения были награждены медалями и грамотами при подведении итогов. Золотые медали в честной борьбе завоевали спортсмены Красненской школы ( Роженко Мария, 9 класс; Ногин Андрей, 8 класс – шашки; Боева Наталья, 5 клас – художественная гимнастика; Козаченко Юлия, 10 класс – стрельба; Кобцова Маргарита, 10 класс – настольный теннис); Парасковеевской школы (Лыхненко Владислав, 10 класс – настольный теннис); Зайцевской школы (Ипатов Александр, 11 класс – стрельба); Звановской школы (Шваник Сергей, 10 класс; Стыранец Дмитрий, 10 класс; Шванык Михаил, 10 класс; Максименко Максим, 11 класс; Жуганов Алексей, 10 класс; Прыхидный Павел, 8 класс - баскетбол)

       Удалось объединить ребят через их стремление быть нужными и полезными гражданами Украины. Намечены дальнейшие пути развития лидерских способностей молодёжи района. Учащиеся выведены из стен своих школ, за границы своих сёл. Они активно развиваются в направлении формирования культуры здоровья, помогает эфективно адаптироваться в новом обществе, найти своё место в жизни. 

Розширена колегія відділу освіти Артемівської райдержадміністрації

1 лютого 2013 року в Опитненській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася розширена колегія відділу освіти Артемівської райдержадміністрації присвячена підведенню підсумків педагогічної діяльності навчальних закладів протягом 2012 року. З доповіддю про підсумки виконання Програми соціального та економічного розвитку освіти Артемівського району за 2012 рік виступила начальник відділу освіти Василенко С.О.

 «Проаналізувавши роботу, можна сміливо сказати, що попередній рік був прожитий недарма. Він був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями» - такий висновок про виконану роботу  зробила Світлана Олександрівна під час доповіді.

Досвідом власної роботи та досягненнями з присутніми поділилися директор Покровської ЗОШ І-ІІІ ступенів Машарова Т.В., Жучок В.Г. – директор Опитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Макеєнко В.М. – директор Дронівської ЗОШ І ступеня та Суворова І.В. – завідувач дошкільним навчальним закладом «Золотий півник» Берестівської сільської ради.

Про виконання угоди між відділом освіти і Артемівською організацією профспілки працівників освіти і науки щодо захисту соціально-економічних прав працівників у 2012 році познайомила голова районної профспілкової організації Заморська Т.М.

Довгоочікуваним кульмінаційним моментом  колегії стало нагородження  педагогічних колективів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів – переможців, які досягли  високих результатів у  2012 році: дошкільний навчальний заклад №2 «Світлячок» Сіверської міської ради, Сіверська ЗОШ І-ІІ ступенів №3, Сіверська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Новолуганська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Берестівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Грамотою за вклад у розвиток освіти району були нагороджені вчителі – переможці другого етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»: в номінації «Російська мова» - Сімінченко О.М. (Сіверська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), в номінації «Фізика» - Рижова О.В.  (Новолуганська ЗОШ І-ІІІ ст.), в номінації «Інформатика» - Пипенко О.О. ( Сіверська ЗОШ І-ІІІ ст.), В номінації «Музичне мистецтво» - Смолинська В.В. (Званівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Наприкінці засідання колегії було висловлено щиру подяку всім, хто розділяє турботи про долю районної освіти. Хай щедрою буде освітянська нива, невичерпною – скарбниця педагогічної мудрості, безмежними – горизонти професійних планів!

Школа педагогічної майстерності

25 січня проведено школу педагогічної майстерності вчителів української мови та літератури в Яковлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Сєрова Т.В. презентувала досвід роботи з теми «Формування національної свідомості на уроках словесності». В практичній частині проведено анкетування вчителів «Чи справжній ви вчитель української мови, патріот держави», методичний ринг. Усі учасники були запрошені на виховний захід «Ми - українці», де учні школи представили інсценізації творів українських письменників. В завершенні пролунали слова-заклик: «У сьогоднішній бурхливий час ніщо не може зупинити відродження національного духу. Всім нам треба плекати у серці любов до духовної і культурної спадщини нашої Батьківщини. І буде вона великою, а з нею великими будемо і ми, її діти.»

Передовий педагогічний досвід

 23 січня в Міньківській ЗОШ  відбувся семінар вчителів фізики, мета якого підвищення рівня науково – педагогічної компетентності вчителів, ознайомлення з інноваційним педагогічним досвідом вчителів  школи.  Свій  досвід з теми «Розвиток творчих здібностей на уроках фізики» презентувала директор школи, вчитель фізики вищої категорії Шарудило Л.Є.  Вчитель поділилась з колегами  актуальними  проблемами розвитку творчих здібностей учнів, розкрила лабораторію  моніторингового  дослідження мотивів навчання.  У нетрадиційній формі з використанням інноваційних технологій пройшов відкритий урок в 9 класі з теми «Електричний струм та його характеристики». Урок був побудований у формі подорожі «Країною Електрики». Учні разом з вчителем відвідали міста Ерудитів і Кмітливих, Замок науки і техніки, Станцію нерозгаданих таємниць; розв’язували цікаві завдання, показали вміння  застосовували набуті знання на практиці.  Урок пройшов на високому методичному рівні. Вчитель виявила ґрунтовну професійну компетентність, добре володіння ефективними формами організації навчально – виховного процесу, інтерактивними формами  організації пізнавальної діяльності учнів в процесі викладання фізики та відслідковувала їх вплив на результативну діяльність учнів.

Вітаємо переможців. 

23 січня  проведено  районні спортивні  змагання на першість з волейболу серед школярів району. Переможцем стала команда Сіверської загальноосвітньої школи №2.

Конкурс юних декламаторів
чня в Опитненській школі вдруге відбувся ІІ (районний) етап обласного конкурсу ораторського мистецтва "Красномовна Донеччина". Мета цього конкурсу - популяризація сучасної української літератури рідного краю, розвиток читацької та ораторської культури учнів загальноосвітніх шкіл. У наш час, час експансії комп'ютерної техніки, молодь дуже багато часу проводить перед монітором, усне спілкування замінилося обміном коротеньких повідомлень. А між тим вміння висловлювати свою думку і відстоювати його є дуже важливим у житті. Це вміння допомагає сучасній людині бути конкурентоспроможним.

Юні оратори Артемівського району продемонстрували не тільки своє вміння "говорити просто і ясно", але й акторські здібності. Кожен конкурсант виступав у супроводі групи підтримки, яка створювала музично-мистецьку композицію з відповідними костюмами і декораціями. Композиції були присвячені вшануванню пам'яті загиблих в Афганістані, першого кохання, оспівуванню материнської любові та любові до матері, краси рідного краю. Розповідаючи про улюблених поетів рідного краю (М.Деркача, С.Решетової, В.Сосюри, М.Шаповала, В.Черепкова, М.Руденко та ін.). Читаючи напам'ять їхні вірші, вони довели, що "поезія - ції Завжди Неповторність, якійсь Безсмертний дотик до душі ». Це відчули слухачі, душі яких сповнювалися тими емоціями, які переживали герої творів, що звучали зі сцени: скорботою, радістю, гордістю, замилуванням, красою рідного краю.

Журі конкурсу опинилося в дуже складному становищі: треба було визначити переможця серед 18 учасників, кожен з яких був неповторний. І все-таки переможеці були визначені.

І місце

Козаченко Юлія (Красненська ЗОШ),

Коваленко Денис (Берестівська ЗОШ).

ІІ місце

Данилова Яна (Бахмутська ЗОШ),

Махник Аліна (Званівська ЗОШ).

ІІІ місце

Бушуєв Максим (Опитненська ЗОШ),

Сеннікова Дарія (ЦДЮТ),

Сайко Євген (Сіверська ЗОШ №3)

ВІЧНИЙ СОСЮРА

 Ім'я поета-лірика невіддільне від Донбасу так само, як поетичний образ Донецького краю невіддільний від усієї творчої біографії Володимира Сосюри. Своїй батьківщині він присвятив значну частину творчої спадщини, завжди з теплотою й синівською любов'ю говорив про Донеччину, де народився, провів дитинство та юність, куди часто повертався в різні роки свого життя. Дорогими серцю місцями стали для В. Сосюри села Чорногорівка, Званівка, Яма (сучасне місто Сіверськ), куди переїхала сім'я, де жили родичі – тітка, бабуся. Тут Володя    «крапка я малюсінька, хлопчик в десять літ» –  купався в Бахмутці, ловив рибу, грав із товаришами. У 1914 році навчався у сільськогосподарському училищі. У 1986 році в Сіверській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1було відкрито меморіальний музей поета. І з цього ж року стали традиційними Сосюринські літературні читання, які відбуваються у січні кожного року.

16 січня 2013 року школа гостинно відкрила двері для учасників Сосюринських читань з нагоди 115-річчя В.М. Сосюри і 90-річчя Артемівського району. З усього Артемівського району з’їхалися шанувальники творчості поета. Урочистим і піднесеним був виступ начальника відділу освіти Василенко Світлани Олександрівни, яка привітала щирими словами учасників свята та нагородила дипломами переможців районного конкурсу «Юні поети». За результатами районного конкурсу юних поетів видано збірку «На струнах юних сердець», яку презентовано на святі. Літературні читання були насичені атмосферою добра, ніжності, тепла. Учасники перейнялися почуттям любові до рідного краю. Звучала поезія В.Сосюри, цікаві сторінки біографії.  Учні школи проявили творчі здібності: інсценували, танцювали, співали, показали фільм, створений власноруч. Незабутньою сторінкою свята стали виступи  юних поетів Артемівського району.Нові імена співців прикрасять наш рідний обрій, але серед них світитиме і зігріватиме душу ніжне і тривожне, повне людської любові і краси ім’я ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ. А шанувальники таланту поета будуть з нетерпінням чекати нових зустрічей!

18 січня  проведено  районні зональні спортивні  змагання з волейболу серед школярів району. Переможцями стали команди Сіверської №2, Яковлівської, Парасковіївської та Луганської шкіл.

16.01.13  у Парасковіївській ЗОШ працював пересувний мобільний консультаційний пункт соціальної роботи щодо профілактики правопорушень злочину та  здорового способу життя.

Новорічні дива Артемівського району.

Зимові свята – це, мабуть, найчарівніший час в році, коли люди підтримують атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку. Цього року новорічна казка завітала в Артемівський район. Доказом цього стала  коляда 11січня учнів Званівської школи у всіх відділах та управліннях Артемівської райдержадміністрації. Герої вертепу в театралізованій формі нагадали про  події пов’язані з Різдвом Христовим, побажали щоб Новий рік приніс радість в кожну родину, щоб родило із землі, щоб всього було доволі, щоб здоров’я добре мали, щоб горя не знали!

Новорічна ялинка голови райдержадміністрації

3 та 4 січня  2013 р. у районному будинку культури с.Опитне  відбулася Новорічна ялинка голови райдержадміністрації на яку були запрошені  обдаровані діти та діти пільгової категорії навчально –виховних закладів району . Це було найсправжнє Новорічне диво. Театр районного будинку культури подарував молодшим школярам новорічну театралізовану виставу «Новорічна казка» , а старшокласникам – Новорічне  шоу . Наприкінці усі учасники свята отримали солодкі подарунки.

Новорічні ранки

У навчально-виховних закладах району з 25.12.12 по 28 .12.12   відбулися новорічні ранки.  Діти з задоволенням кружляли в новорічному хороводі навколо ялинки, грали з Дідом Морозом, розповідали вірші, інсценували казки.  Кожний новорічний ранок став незабутнім, феєричним святом. Під час проведення свята кожна дитина отримала солодкі подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

Культура - фундамент управління загальноосвітнім закладом

З метою поширення інноваційного методичного й педагогічного досвіду щодо стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації педагогічних працівників навчально – виховних закладів 21.12.12р. в Красненській загальноосвітній школі  проведено семінар керівників загальноосвітніх закладів з теми: «Культура - фундамент управління загальноосвітнім закладом» .На семінарі директори шкіл ознайомилися із досвідом Красненської ЗОШ 10111ст., взяли участь в роботі секцій: «Управління організаційною культурою школи», «Формування управлінської культури керівників закладів освіти».Під час семінару вироблено рекомендації для подальшої роботи. 

 «Замість ялинки – зимовий букет 2012»

З метою  пошуку та розкриття юних талантів, пропаганди  шанобливого  відношення  до  природи,  естетичного  виховання  молоді,  формування  практичних  умінь  та  навичок  з  виготовлення  новорічних    та  різдвяних  композицій  у грудны 2012  року   був  проведений    районний  етап обласного конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет ».

На конкурс були  представлені    роботи учнів  у різних номінаціях, які  дали  можливість  проявити  здібності  в декоративно – прикладній  творчості та показати альтернативу згубленому  дереву, виготовленому  з  будь – якого  матеріалу (крім  природних  хвойних  гілок)  з  використанням  новорічної  атрибутики.  

Свято " Святого Миколая"

19.12.2012 р. в загальноосвітніх навчальних закладах та дошкільних навчальних закладах відбулося свято  «Святого Миколая». Учні та вихованці з великим задоволенням  читали вірші, співали пісні, відгадували загадки,танцювали.  Учні старшої школи намалювали плакати. На свято були запрошені  батьки, гості. Кожній дитині Святий Миколай  подарував солодкі подарунки.

«Формування здорового способу життя»

18.12.2012 в Парасковіївській ЗОШ 1-111ст. відбувся семінар-практикум практичних психологів Артемівського району за темою «Формування здорового способу життя». Мета семінару  була визначити основні напрямки роботи практичних психологів з цього питання, вдосконалити компетентність, відпрацювання навичок роботи.


В ході роботи семінару було розглянуто фрагмент інтегрованого уроку в 4 класі з основ здоров я та психології «Вибираємо правильний шлях, щоб бути здоровим».


Учасники семінару прийняли участь у засіданні дискусійного клубу «Плюс і мінус.»


Познайомились з презентаціями досвіду роботи своїх колег, через практичні вправи визначили основні методи та форми роботи з дітьми з цього напрямку.

Семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів

Творча спадщина Василя Сухомлинського в науці і практиці стала в пригоді вчителеві та його вихованцям на уроках мови й читання, праці та природознавства, малювання і музики, під час осягнення краси народної казки.

Саме  26.10.2012р. у дошкільному навчальному закладі «Івушка» Зайцівської сільської ради  пройшов  семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів та вчителів початкових класів. На ньому обговорювалися  актуальні проблеми наступності між дошкільною і початковою освітою та вихованням у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського.

Творча група вихователів та вчителів початкових класів  підготували методичний кейс, яким із задоволенням поділилися з учасниками семінару. Усім доречно було отримати методичні рекомендації щодо використання новаторських ідей Сухомлинського у навчально-виховній роботі.

Гості залишали дошкільний навчальний заклад «Івушка» у мирі,  любові, з великим натхненням. Велике спасибі і Василю Олександровичу Сухомлинському, який ще раз нагадав усім: «Живи так, щоб твоя серцевина була здоровою, чистою і сильною. Бути справжньою людиною – це значить віддавати сили своєї душі в ім’я того, щоб люди навколо тебе були красивішими, духовно багатшими, щоб у кожній людині, з якою ти зустрічаєшся в житті, залишалося щось хороше від тебе, від твоєї душі».

 

Районний семінар  

Семінар для вчителів музики та початкових класів 

 

Найкращий читач 

 

Ярмарок 

 
 
 
Літературно-історичні читання до дня народження М. Шаповала
 
 
 
 
    13.12.2011 в Парасковіївській ЗОШ серед учнів 5-6 класів загальноосвітніх навчальних  закладів   пройшли   районні змагання  в рамках Всеукраїнського спортивно – масового заходу «Олімпійське лелеченя»,  з метою сприяння вихованню дітей в дусі олімпійських цінностей та впровадження в суспільстві здорового способу життя. Журі визначило  переможців  І-місце отримала Парасковіївська школа І-ІІІ ступенів, ІІ-місце Красненська ЗОШ,  ІІІ-місце   Званівська ЗОШ.


Засідання методичного об’єднання


Виховуємо патріотів…

Новорічні свята

 

ВІЧНИЙ СОСЮРА

З досвіду роботи щодо подолання мовленних вад

Бути здоровим - це модно 

Гаршинские литературно-педагогические чтения

Фестиваль педагогічної майстерності 

21 лютого 2012 року в Новолуганській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено технопарк «Зростання професійної компетентності педагогів в умовах інноваційної діяльності» для вчителів математики, фізики, хімії, української мови та літератури. Метою заходу було сприяння впровадження вчителями інноваційних технологій та розвиток  навичок особистісно професійного росту.

Учасників технопарку ознайомили з власним досвідом роботи вчителі Новолуганської школи Кравченко О.М., Буднєва Л.М., Скарлат А.О. та вчитель Сіверської ЗОШ №2 Миронова Н.Г.

У практичній частині працювали 3 студії: «Природничі науки», «Філологічна», «Математична». Учасникам студії «Природничі науки» учні 11 класу на чолі з учителем хімії Скарлат А.О. показали захист навчального проекту на тему «Вплив алкоголю на організм людини». Миронова Н.Г. продемонструвала фрагмент уроку в 9 класі «Метанол, етанол, гліцерин як представники спиртів». Кравченко О.М. познайомила учасників філологічної студії  з практичним використанням технології колективно-групового навчання «Ажурна пилка». Математична студія  працювала над темою «Розвиток творчих компетентностей учнів через впровадження дидактичних та рольових ігор».

Наприкінці заходу всі учасники обмінялися своїми враженнями та думками, висловили подяку організаторам за отриманні знання та позитивний настрій. 

Правове виховання учнів

В період становлення правової держави правове виховання учнів стає актуальною проблемою. Тісна співпраця школи, сім”ї та державних правових органів допоможе виховати законопослушних членів суспільства, які знатимуть свої права, поважатимуть права інших та відповідально виконуватимуть свої обов’язки .

        З метою вдосконалення правового виховання на базі Званівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 29.02.2012 року було проведено районний семінар для заступників директорів з виховної роботи та вчителів правознавства . Робота якого почалася з виставки що стимулювала пізнавальний інтерес проектних робіт учнів , наочно зобразила сухі правові терміни.

        Провідний спеціаліст Артемівської міськрайонної юстиції Борщ О.Г. презентувала  концепцію підходу до правовиховної та правоосвітньої діяльності загальноосвітніх навчальних  закладів та звернула увагу на роль та значення право виховної роботи в  школі.

Учасники проаналізували заходи щодо вдосконалення профілактичної роботи щодо правопорушень та організації дозвілля школярів,наголосила на необхідності партнерських відносин: батьків – школи – учнів.

        Учасники ознайомили із роботою координаційної ради профілактики правопорушень  школи.

        Практична частина семінару дала можливість учасникам семінару взяти участь у засіданні Міністерства дисципліни і порядку  та в виховному заході для учнів 5-6 класів, де учні вдосконалили свої знання по правам та обов’язкам дітей згідно Конвенції прав дитини.

        Інсценізації, уривки мультфільмів та дитячий гумор не давали згасати як увазі гостей так і учнів. Таким чином,  семінар розширив практичний досвід учасників семінару по правовиховній та правоосвітній діяльності.

 Вітаємо  переможців 

            У лютому  в  районі  пройшов  ІІ  етап  обласного  конкурсу – виставки  декоративно – ужиткового  мистецтва  «Таємниці  народних  ремесел».  Учні  загальноосвітніх шкіл  та  вихованці  ЦДЮТ  прийняли  активну  участь  у  конкурсі. Всього  надано  52 індивідуальні роботи, які   виконано  у  традиційних  та  сучасних  напрямках  декоративно – ужиткового  мистецтва:  вишивки,  різьба  по  дереву, витинанки,  малюнки,  народні  обереги,  бісероплетіння,  вироби  з  тіста, з  соломи,  природного  матеріалу  та  ін. 

            Виставка  працювала  з  20.02.2012  року  по  01.03.2012  року  у  виставковому  залі  ЦДЮТ.  Її  оглянули   учні та  директори загальноосвітніх  шкіл,  батьки,    працівники  відділу  освіти  та працівники  Сіверської  міської  ради.  Всього  виставку  відвідали  67 чоловік.

            За  рішенням  журі  переможцями  стали:

І місце        - Маркова  Ольга (Сіверська ЗОШ № 1)  з  роботою  «Домовичок» (народний оберіг); 

                  - Горбатих  Ольга  (Сіверська ЗОШ № 1)  з  роботою  «Райський садочок » (бісероплетіння) ; 

       - Шульдешова Марія  (ЦДЮТ)  з роботою  «На щастя,  на  долю, на  добро» (природний матеріал);

       -  Божко Ольга (ЦДЮТ)  з роботою  «Квіти Донбасу» (робота стрічками);

ІІ  місце    - Скиба  Наталя  (Бахмутська ЗОШ)  з  роботою  «Ведмежатко» (вишивка);

       - Мясоєдова Олександра  (Сіверська ЗОШ №3)  з  роботою «Женці» (витинанка);

ІІІ  місце  - Мороз  Катерина (Клинівська ЗОШ)  з  роботою  «Веселий їжачок» (вишивка);

       - Рочвак Катерина (Парасковіївська ЗОШ)  з  роботою «Калинонька» (малюнок);

       - Букей Кирило (Опитненська ЗОШ)  з  роботою  «Скринька для прикрас» (різьба по дереву).

Роботи,  які  зайняли  І  місце,   направлено  на  обласний  етап  конкурсу. Маємо надію, що ці роботи гідно представлять район.

 VІІІ Ярмарок педагогічних ідей

З метою обміну досвідом роботи, узагальнення, поширення та впровадження передового педагогічного досвіду в Парасковіївській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів  відбувся Ярмарок педагогічних ідей «Творчий  обдарований  учитель – учитель  майбутнього».

Розпочався  Ярмарок хореографічною  композицією  «Вальс» у виконанні вихованців Сіверської загальноосвітньої школи І – ІІІст. №2. В.о. начальника відділу освіти В.В. Грек відкрив VІІІ Ярмарок педагогічних ідей та привітав всіх учасників.

Депутат обласної ради, помічник-консультант народного депутата України Сергія Клюєва  Сергій Тимофійович Мальцев привітав та  нагородив цінними подарунками переможців обласного  конкурсу «Кращий працівник року» Олійниченко О.І., заступника директора з виховної роботи Володимирівської ЗОШ І – ІІІ ст.., Шумай Л.П., учителя хімії Опитненської ЗОШ і – ІІІ ст.., Брильову , вихователя ДНЗ «Івушка» Новолуганської сільської ради

Заступник голови Артемівської райдержадміністрації Герасимова Лариса Сергіївна відзначила переможців обласного конкурсу «Кращий працівник року» Почесними грамотами та грошовими винагородами від Артемівської райдержадміністрації та Артемівської районної ради.

У ході роботи   проведено педагогічні студії вчителів фізичної культури, української мови, етики, біології, англійської мови, класних керівників, на яких досвідченими творчими педагогами, корифеями педагогічної думки проведено майстер-класи з учасниками Ярмарку, які ще раз підтвердили, що творчу  дитину  може  виховати  тільки  творчий  учитель. Перегляд  запропонованих  майстер – класів  дав  можливість  не  тільки  познайомитися  з  педагогічним  досвідом  своїх  колег,  але  й  запровадити  в  свою  роботу  цікаву  родзинку,  яка  внесе  у  методичну  скарбничку  щось  нове  та  цікаве.

Традиційно, кожен учасник Ярмарку мав можливість придбати методичний продукт, власні наробки колег-педагогів району. Компетентне журі, яке оцінювало виставки шкіл, додавало бонуси найбільш активним учасникам продаж авторських ідей освітян.

Ярмарок завершився відзначенням кращих педагогічних колективів за цікавість, креативність представлених педагогічних ідей. Сподіваємось, що  Ярмарок став генератором інноваційних ідей, які освітяни району будуть продовжувати втілювати в навчально-виховний процес.

Шагаем навстречу ЕВРО – 2012

          24 марта  2012 г.  город Северск гостеприимно встречал юных футболистов  школ Артемовского района. По- весеннему светило солнышко, изо всех уголков  Артемовского  района съезжались автобусы  к спортивно-оздоровительному комплексу «Доломитчик» для проведения районного этапа Национального Кубка  школьного футбола ЕВРО -2012.

       Эти соревнования, как нельзя лучше, повысили двигательную активность школьников, оторвали их от компьютеров, создали хорошее настроение,

 укрепили здоровье ребят во время весенних каникул.

          В районном этапе Национального Кубка  школьного футбола ЕВРО -2012 приняли участие 14  команд (Луганской, Берестовской, Владимировской, Зайцевской, Звановской, Клиновской, Красненской, Новолуганской, Опытненской, Прасковеевской, Покровской, Яковлевской,  Северских общеобразовательных школ №1 и 2).

           Открытие  соревнований прошло торжественно: все команды  с табличками школ, в ярких спортивных формах, под звуки футбольного марша выстроились в зале. Их приветствовали: Грек В.В.,  исполняющий обязанности начальника отдела образования Артемовской райгосадминистрации, Гура А.Н,  Северский городской Голова, Олейник Т.И., директор спорткомплекса «Доломитчик», Гура К.А. начальник отдела семьи, молодежи и спорта АРГА. Главный судья соревнований Сергей Иванович Прокопюк скомандовал: «Смирно!», капитаны команд подняли  флаг Украины, прозвучал государственный Гимн Украины.

          Футболистов и болельщиков порадовали своим выступлением участники танцевального коллектива «Непоседы» (руководитель Красова Л.А.) Артемовского районного Центра детского и юношеского творчества.

          Соревнования проходили как в зале, так и на открытой площадке. В честной спортивной борьбе старшеклассники проявили свои лучшие качества: волю, выносливость, чувство коллективизма. К финалу страсти накалились, очень напряженно прошла игра между командами Красненской и Северской школы №2. Ребята самоотверженно  сражались за честь своей школы. На трибунах не умолкали болельщики.

            Победила сборная команда по футболу Северской школы №2(учитель физкультуры Смоляков С.Л.). Она вместе со сборной командой  г.Артемовска поедет на областной этап соревнований.

           Торжественное закрытие соревнований районного этапа Национального Кубка  школьного футбола ЕВРО -2012

 прошло при участии председателя Артемовского районного Совета  Кравченко С.П.. Вместе с поздравлениями  команде-победительнице  был вручен Кубок. За занятое 2 место команда Красненской школы награждена памятным призом - статуэткой, изображающей футболиста. Почетное 3 место заняли команды Северской ОШ № 1 и  Прасковеевской школы. Все победители получили почетные грамоты.                     

               Организаторы мероприятия выражают  благодарность всему коллективу городского спорткомплекса «Доломитчик» и его директору Олейник Татьяне Ивановне   за прекрасные условия, созданные для соревнований школьников. А также хочется сказать огромное спасибо всем   тренерам и учителям физкультуры  за труд по воспитанию молодежи и популяризации футбола. А юным футболистам пожелать дальнейших успехов в спортивной жизни.  

 Здорові діти – здорова нація. 

Колективи батьків, учнів, педагогів Артемівського району щиро дякує відділу освіти Артемівської райдержадміністрації за чітке організування забезпечення учнів свіжими фруктами (яблуками), згідно розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 01.03.2012 № 126 «Про використання у 2012 році коштів субвенції обласного бюджету і місцевих бюджетів».

Всім відомо, як реагує організм дитини на нестачу вітамінів у весняний період.

Вітаміни знаходяться в різних продуктах харчування, а один із розповсюджених – яблука. Якщо дитина кожен день вживатиме хоч одне яблуко, то вона захистить себе від хвороб. Розумуючи проблему, підтримуючи програму профілактики захворювань, пов’язаних із авітамінозом, всі діти шкіл та дошкільних навчальних закладів безкоштовно забезпечено по 2 кілограми свіжих яблук.

Держава, яка дбає про здоров’я дітей, дбає і про здоров’я нації. Тож нехай такі благодійні акції мають місце у житті.


«Туберкульозу скажемо «Ні!»

               Щороку  24 березня  відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз (Указ Президента України від 22.03.02
№ 290).
В рамках проведення місячника, присвяченого цьому дню, у навчальних закладах району до 24 квітня заплановані та проводяться інформаційно-освітні заходи «Дитинство без туберкульозу» щодо стимулювання у молоді прагнення до здорового способу життя, зустрічі з лікарями-фтизіатрами, відомими діячами у галузі медицини, науки, культури, спорту.

               4 квітня 2012 року був конкурс малюнків та плакатів, присвячений Дню боротьби з туберкульозом на тему  «Туберкульозу скажемо «Ні!». У конкурсі взяли участь 24 навчальні заклади у номінаціях «малюнок» та                           «плакат». Результати конкурсу було підведено 5 квітня на районному заході в Красненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, який проводився у формі телевізійного ток-шоу і мав назву «Освітній проект «Твій вибір».

На заході були присутні: заступник голови Артемівської райдержадміністрації Герасимова Л.С., в.о. начальника відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Грек В.В., завідуюча диспансерним відділенням лікар-фтизіатр  Артемівського тубдиспансера Молчанова Олена Олексіївна, спеціалісти відділу соціальної роботи Артемівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Проценко Марина Володимирівна Гогенко Світлана Олександрівна, представники СМІ, психологи, педагоги, учні та їх батьки.

               На заході піднімались питання боротьби людства з теберкульозом. Свою думку висловили медичні працівники, психологи, вчителі, учні та їх батьки. Переможців конкурсу було нагороджено цінними подарунками:

               Місячник продовжується і попереду багато цікавих справ, направлених на боротьбу з туберкульозом.

 

 

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ ФУТБОЛІСТІВ АРТЕМІВСЬКОГО РАЙОНУ!

Суботній день 7 квітня 2012 року зібрав на стадіоні «Авангард» міста Артеміська справжніх шанувальників футболу. Команди міста Артемівська та Артемівського району зустрілися в 1/32 фіналу. Футболістів району прийшли підтримати 195 вболівальників на чолі з головою Артемівської райдержадміністрації Даниловим В.М. і виконуючим обов′язки начальника відділу освіти АРДА Греком В.В.

Рахунок гри відкрила команда міста Артемівська. Пропущений м′яч заставив футболістів району зібратися і відповісти команді-супротивнику достойною грою.  Вболівальники підтримували улюблену команду як могли: тримали плакати, піднімали різнокольорові прапорці і маракаси, підбадьорювали гучними оплесками, викрикували слова підтримки гравцям. А вже як вони раділи кожному забитому голу! Навіть погода (накрапав дощ) не могла охолодити напруження гри і запалення вболівальників. І команда їх не підвела: 5 разів м′яч опинявся в сітці воріт команди м.Артемівська. Перемогою команди Артемівського району з рахунком 5:1 завершився цей матч. Щасливі своєю перемогою гравці і радісні й горді за свою команду  вболівальники фотографувались на пам′ять про цю переможну зустріч.

А вже наступного дня, 8 квітня, команда Артемівського району зустрілася в 1/16 фіналу зі збірною командою міста Костянтинівки Донецької області. Багато цікавих і гострих моментів спостерігали вболівальники під час цього матчу. Супротивники виявилися гідними один одного. Та все ж і цього разу фортуна була на стороні наших гравців. Матч закінчився з рахунком 2:1 на користь футболістів Артемівського району.  На даний час на нашу команду чекає зустріч з командою м. Дзержинська в 1/8 фіналу.

 Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних

10 квітня 2012 року у м. Артемівську ( Міський народний будинок) відбувся зональний етап Донецького обласного конкурсу Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. У фестивалі взяли участь 7 команд із міст: Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ, Красний Лиман, Артемівськ та Артемівський район. Метою цього конкурсу є активізація діяльності юних пожежних, набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я.

У напруженій боротьбі команда Артемівського району «Шість кадрів» виборола 3 місце, ставши в один ряд з досвідченими командами м. Краматорська та м. Костянтинівки!  


 Екскурсія до Криму

5 травня 2012 року делегація учнів 4-8 класів Новолуганської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснили екскурсійну поїздку до Криму, присвячену 67-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Учнями  було відвідано місто-герой Севастополь, бухту Ласпі, «Галявину казок», Микитський ботанічний сад.   Під час екскурсії в Севастополі учні дізналися про славний історичний шлях міста, героїв Великої Вітчизняної війни, участь севастопольців у довготривалих, виснажливих боях з фашистськими загарбниками.

Реекспозиція музею Бойової Слави

Протягом 2011-2012 н.р. в Сіверській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 відбувалася реекспозиція музею Бойової Слави. Активну участь в цій роботі проявили вчителі, техпрацівники, батьки під керівництвом і ідейним керівництвом директора школи Подоляк Тетяни Сергіївни. 9 травня 2012 року, в 67 річницю Великої Перемоги , відбулося урочисте відкриття «нового обличчя» музею. Після урочистостей, які відбувалися в парку Слави м. Сіверська, гості завітали до школи. У відкритті прийняли участь: в.о. відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Грек В.В., директор школи Подоляк Т.С., завідувач музею Ткаченко С.М., педагоги – ветерани: Сірокурова Л.С., Іванченко Н.Г., Ворона Ю.О.   Особливими гостями на святі відкриття музею була сім’я колишнього директора школи Кондратенка Семена Лаврентійовича, із міста Донецька, який працював на цій посаді з 1946р. по 1948 роки. Очолювала гостей донька Кондратенка С.Л. - Нона Семенівна, яка приїхала до школи.  Спочатку гості оглянули матеріали музею Бойової Слави та обмінялися своїми враженнями. Потім прослухали змістовну екскурсію по експозиціям музею, яку провів вчитель історії Ткаченко С.М.  Ветерани, присутні на цьому заході, згадали свою діяльність пов’язану із шкільними роками та початком педагогічної праці. Іванченко Н.Г. пригадала поїздку учнів її класу та вчителів до міста Москва, де вони були гостями генерала Іванова Г.В., який був командиром дивізії, в якій воював і загинув випускник школи, Герой Радянського Союзу Новодран Павло Федотович. Грек Віктор Васильович, привітав присутніх зі святом Перемоги. Побажав всім міцного здоров’я та довголіття. Наша школа пишається своєю історією і має надію на те, що музей Бойової Слави з часом буде поповнюватися все новими відкриттями.

                            Екскурсія до Донецька 

 8 травня 2012року 9-А клас Новолуганської ЗОШ І-ІІІ ступенів, як переможець  програми Новолуганської сільської ради  «Діти майбутнього» в  номінації «Кращий клас», здійснив екскурсійну поїздку до м. Донецьк, присвячену 67 –річниці Перемоги. Учні відвідали краєзнавчий музей,прийняли участь у святковій церемонії відкриття Донецького обласного музею Великої Вітчизняної війни у комплексному  меморіалі «Твої визволителі, Донбас». Учні стали одними з перших відвідувачів музею, ознайомилися з його експозиціями, прослухали лекцію «Донбас.Рік 43» 

День прийшов до нас барвистий, довгожданий, урочистий, з сонця зітканий, з пісень!  

12 травня 2012 року відбувся урочистий прийом з нагоди вручення Золотих та Срібних медалей кращим випускникам Артемівського району «Золотий фонд Артемівщини – 2012».7 учнів ( 6 Золотих медалей,  1 Срібна) стали не тільки гордістю своєї школи, Артемівського району, а й надійним майбутнім нашої держави.

Привітав випускників-медалістів голова Артемівської райдержадміністрації  Данилов В.М. Він побажав учням нових вершин та нових досягнень, бути принциповими та відповідальними, впевненими у завтрашньому дні. Голова Артемівської райдержадміністрації вручив учням медалі та від фонду народного депутата України Клюєва С.П. на згадку подарував наручні годинники.   Заступник голови Артемівської районної ради Тутова Н.О. побажала випускникам-медалістам успіхів, цінувати людей, які будуть поруч протягом життя і вручила грошову винагороду.   Батьки (Зайцев О.В. і Бєлкова О.В.) благословили своїх дітей на щасливу долю та успішну життєву дорогу.    За давньою народною традицією батьки подарували вишитий рушник. Теплим та сердечним було привітання малят дитячого садка «Зіронька» Красненської сільської ради, вихованців ЦДЮТ м.Сіверська та Новолуганської ЗОШ.  Кожна людина має потаємне бажання, саме воно дає поштовх у життя. І ці бажання були задумані випускниками і на знак здійснення мрій у небо були випущені яскраві кульки.  Бажаємо випускникам успіху, поваги, тепла і любові, міцних надійних крил!

Піонерія відзначила 90 років з дня свого народження  

19 травня 2012 року  Піонерія відзначила 90 років з дня свого народження . В цей день юні піонери та ветерани Великої Вітчизняної  війни та праці Донецької області зібралися в селі Покровське Артемівського району  в рамках обласного автоагітпоходу « Красные галстуки Донбасса». Серед почесних гостей свята голова Артемівської районної державної адміністрації. Данилов В.М, заступник голови Артемівської районної державної адміністрації Герасимова Л.С., голова районної ради ветеранів Соколко Л.І., голова ради ветеранів с. Покровське Пархоменко Н.І., ветерани війни та праці Донецької області, член Каровської  спілки піонерів Нікуліна О.П.

            У своєму виступі Віктор Миколайович Данилов висловив  подяку ветеранам Великої Вітчизняної війни за їх ратний подвиг, а юним піонерам побажав зберігати пам'ять про героїчне минуле своїх земляків.

Про  своїх земляків ,12 відважних піонерів -  каровців, які в роки Великої Вітчизняної війни боролися з фашистами, розповіли  старшокласники Покровської школи.

            Кульмінацією свята стало прийняття до лав піонерської дружини ім. Васі Носакова  п’ятикласників . Червоні краватки  юним покровчанам  пов’язали почесні гості свята. Гордо звучали слова урочистої обіцянки юних піонерів.

            В знак пошани і безмежної вдячності героям минулого учасниками автоагітпоходу були покладені  квіти до пам’ятника Васі Носакову та меморіалу загиблих воїнів.

Всі гості були запрошені до шкільного музею « 12 відважних» .

 Свої  враження від спілкування з ветеранами учениця Покровської школи  Рубцова Влада висловила у вірші :

            Як добре, що тепер нема війни,

Під ясним сонцем покоління виростає.

Під чистим мирним небом ми зросли.

Хай , що таке війна,  ніхто не знає.

Хореографічний конкурс " Парад капелюшків" 

17 травня у дошкільному навчальному закладі №1 «Сонечко» Сіверської міської ради  відбувся перший етап музично хореографічного конкурсу «Парад капелюшків». Дві королеви розпочали парад, на якому кожен учасник мав змогу показати свій талант.  Головними атребутами на святі звичайно були капелюшки: з ними танцювали,  співали, грали в ігри. Голова йшла обертом від розмаїття яскравих костюмів, оригінальних капелюшків, талановитих дітей. Вразило те, з яким ентузіазмом підійшли батьки до підготовки свята. А саме головне, що під час створення капелюхів батьки врахували індивідуальні особливості та інтереси власних дітей, капелюхи чарівників, джентльменів, вишукані та тендітні для дівчаток, оригінальні для любителів природи.

 У кінці параду учасники були нагороджені у номінаціях і отримали солодкі подарунки, грамоти та подяки. Переможцями стали з вокального жанру : І місце – ДНЗ №3 «Золота рибка», ІІ місце – ДНЗ №1 «Сонечко», ІІІ місце – ДНЗ №2 «Світлячок» міста Сіверська. З  хореографічного жанру: І місце – ДНЗ №2 «Світлячок»,  ІІ місце – ДНЗ «Золота рибка», ІІІ місце – ДНЗ №1 «Сонечко» міста Сіверська.  Подяки отримали ДНЗ №4 «Червона гвоздика» міста Сіверська та ДНЗ «Буратіно» село Серебрянське.

Наприкінці другому етапі який відбувся 18 травня в дошкільному навчальному закладі «Тополька» село Парасковіївка приймали участь вісім дошкільних навчальних закладів Артемівського району ДНЗ-ЗНЗ Роздолівка, Федорівка, Новогригорівка, ДНЗ «Ромашка» с. Бахмутське, «Чебурашка» с.Яковлівка, «Золотий півник» с.Берестове, «Берізка» с.Зеленопілля, «Тополька» с.Парасковіївка.

Конкурс розпочався з дійства головних героїв казки «Папелюшка». Відкриття казкового балу перевтілилось в незабутні враження від різноманіття дизайнерських здібностей від капелюха до створеного цілого казкового образу. Вокальні та танцювальні композиції додали бурю позитивних емоцій всім присутнім. Переможцями другого туру з вокального жанру: І місце - ДНЗ «Ромашка» с.Бахмутка, ІІ місце – ДНЗ-ЗНЗ с.Роздолівка, ІІІ місце – ДНЗ «Тополька» с.Парасковіївка. У хореографічному жанрі: І місце – ДНЗ- ЗНЗ с.Роздолівка, ІІ місце – ДНЗ «Золотий півник» с.Берестівське, ІІІ місце – ДНЗ «Чебурашка» с.Яковлівка. Подяками були нагородженні дитячі колективи ДНЗ-ЗНЗ с.Васюківка, с.Новогригорівка, ДНЗ»Берізка» с.Зеленопілля.

Започаткування оригінальних, нестандартних свят та заходів стане для нашого Артемівського району традицією.

Танцювальне свято.

             18 травня 2012 року  в  місті  Донецьку  відбулося  танцювальне  свято,  присвячене 80-річчю Донецької  області, яке  проходило  під  патронатом  голови Донецької облдержадміністрації  О.В.Шишацького.

            На  площі  біля  Донецької облдержадміністрації  зібралися 1292  учасника хореографічних  колективів з  усіх  куточків  області, щоб  разом  прийняти  участь  у  Міжнародному  проекті  «Парад  танцю  Квадриль» для Книги рекордів Гіннеса.

            О 12.00 за Європейським часом (о 13.00 – за Київським) за  допомогою  Першого  каналу  супутникового радіо Словенії велася трансляція  великого танцю  молоді, яка виконувала «Квадриль» під музику  із оперети Штрауса «Летучая мишь».  Одноразово танець виконували більше 32 тисяч  учасників проекту із 6 країн Європи.

            Сорок учнів хореографічного  колективу  «Ровесник»  Артемівського  районного  Центру  дитячої  та  юнацької  творчості  прийняли участь у цьому проекті. Дівчатка підготували  три хореографічні  композиції: «Квадриль», «Євро – 2012», загальний танець.

              Ми сподіваємося,  що  рекорд  відбувся! Ми  з  великим  нетерпінням  будемо  чекати  результатів проекту.

 Обласний конкурс Юних Інспекторів Руху 

25-27 травня у м. Святогірськ СРЦ «Смарагдове місто» відбувся ХХХVI обласний конкурс команд Юних Інспекторів Руху. Артемівський район представляла команда Новолуганської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Учасники прийняли участь у таких конкурсах: «Знання ПДР», «Дорожні знаки», «Велоестафета», «Захист агітплакатів». «Юний регулювальник», «Надання долікарської допомоги», «Творчий урок: виступ агітбригади».

 Команда показала добрий результат і була нагороджена грамотою за зайняте 4 місце серед 15 команд ЮІР Донецької області. Отримала диплом, як краща команда на етапі «Творчий урок: виступ агітбригади». Д’яков Валерій отримав подяку за відмінні знання на етапі «Надання долікарської допомоги». Команда була нагороджена цінними подарунками.

  Інтерактивний круглий стіл до Міжнародного Дня Захисту дітей

31 травня учні - активісти шкільного самоврядування  Красненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяли участь в інтерактивному круглому столі за участю заступника голови Донецької облдержадміністрації Т.О. Лук’янчук.

Учнів гостинно зустріла заступник голови Артемівської райдержадміністрації Герасимова Л.С. Перед початком розмови із обласною студією Герасимова Л.С. провела круглий стіл на районному рівні, де були обговорені питання місцевого самоврядування, роботи райдержадміністрацій та райради, а також участь дітей в реалізації своїх прав.

Інтерактивний круглий стіл проводився у режимі відеоконференції за участю представників всіх міст та районів області.

 Т.О. Лук’янчук  звернулася до дітей та характеризувала роботу Донецької облдержадміністрації, її структурних підрозділів, щодо захисту прав дітей, створення умов для їх виконання та закликала дітей бути активними і брати участь в реалізації своїх прав. На відповідь із студій міст та районів звучали пропозиції дітей. Від Артемівського району зі своїми пропозиціями виступила учениця 9 класу  Козаченко Юлія. По закінченню Т.О. Лук’янчук підвела підсумки роботи.

 Міжнародний День захисту дітей

Вже стало традицією 1 червня на районному святі відзначати учнів, які увійшли до районного банку «Обдарована молодь».  За підсумками навчальної і позакласної роботи  2011-2012 н.р. до районного банку «Обдарована молодь» за напрямками: інтелектуальний потенціал Донеччини, духовне відродження Донецького краю, здорове покоління Донбасу, спортивний потенціал, лідер-перспектива зараховано 45 учнів, які були відзначені грошовою винагородою, грамотою та іменним буклетом. Голова Артемівської райдержадміністрації В.М. Данилов та заступник голови Артемівської районної ради Н.О. Тутова привітали всіх учасників свята та побажали всім дітям району  гарно відпочити, загартуватися влітку та мати активну позицію в шкільному житті. До привітань приєдналися в.о. начальника відділу освіти В.В.Грек, начальник відділу у справах сімۥї, молоді та спорту К.О. Гура та начальник відділу культури і туризму О.О. Кучер. 

Невмируща спадщина митця

6 червня життєдайна Серебрянська земля святкує 130-ту річницю з дня народження нашого видатного земляка, визначного поета, державотворця, професора соціології, людини, яку знав і поважав весь світ Західної Європи та Америки - Микити Юхимовича Шаповала. Традиційні літературно – історичні читання завжди залишають глибокий слід в кожній душі, змушують переосмислити власне життя.

На гостинній Сріблянській землі зібрались шанувальники літературно – історичної спадщини славетного земляка Микити Юхимовича Шаповала:            Грек В.В., в.о. начальника відділу освіти Артемівської райдержадміністрації, Добровольський О., історик, голова фонду «Спадщина», Шаповал Є.О., голова товариства ім. Олекси Тихого, Корнацький І.А., старший науковий співробітник Артемівського краєзнавчого музею, Доценко Ю.Т., член національної спілки письменників, представники еколого-культурного центру «Бахмат», керівники навчальних закладів, вчителі, учні.

Невмируща спадщина митця зачаровує своєю самобутністю, любов’ю до природи, зокрема до лісу, адже за професією Шаповал був лісничим. Декілька років Микита Юхимович керував лісовими маєтками його родини, збудував єдиний в Росії безвідходний лісотехнічний комплекс. Він був відомим вченим серед лісоводів, автором двох підручників для студентів лісотехнічних закладів. Юна дослідниця Серебрянської школи Бондаревська Маргарита висвітила факти з життя та творчості .

Учні Званівської, Верхньокам’янської, Сіверських № 1,2 шкіл представили інсценізації різних етапів життя Микити Шаповала.

Родзинками свята були танцювальні номери хореографічних гуртків «Ровесник», «Дитинство» Артемівського районного центру дитячої та юнацької творчості та пісня «Україна» у виконанні Степурко Марії, учениці Кіровської школи.

В.о.начальника відділу освіти Артемівської РДА Грек Віктор Васильович вручив грамоти учасникам свята.

Юні екскурсоводи Серебрянської ЗОШ запросили всіх гостей до музею. Швидко спливає час, але дослідження життєво-творчого шляху Микити Юхимовича продовжується. Тож нехай з кожним роком пам’ять про нього зближає нас, допомагає цінувати свою малу Батьківщину, вчить спілкуватися, дружити, адже це так важливо у нашому непростому житті . 

 ПЕДАГОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«Інновації – освіті Артемівщини ХХІ століття»

Кожної року у відділі освіти є традиційним проведення форуму освітян. Цього року про нові досягнення в навчальному процесі можна  дізнатися, відвідавши  виставку-презентацію «Методичний супровід оновленого Державного стандарту початкової загальної освіти».

        Одним з найважливіших стратегічних завдань на сучасному  етапі модернізації освіти  є забезпечення якості підготовки спеціалістів. Розв’язання цього завдання можливе за умови зміни педагогічних методик та впровадження інноваційних технологій навчання. Тому участь у конференції взяли педагоги дошкільних закладів, вчителі початкових класів, іноземної мови, інформатики та практичні психологи. Освітян Артемівського району турбує стрижневе питання – модернізація освіти, виховання нової сучасної моделі випускника початкової школи.

Саме тому учасники педагогічної конференції сьогодні підводять підсумки своєї роботи, презентують методичні продукти творчих педагогічних груп.

 На виставку подано більше 50 інноваційних робіт. Свої розробки представили загальноосвітні заклади району у вигляді друкованих робіт, буклетів, електронних варіантів (диски). Кращими роботами визнано роботи Володимирівської ЗОШ, Званівської ЗОШ, Верхньокам'янської ЗОШ, Міньківської ЗОШ, Опитненської ЗОШ, Сіверської ЗОШ № 1, Берестівської ЗОШ.

Проведення таких виставок — підтвердження підвищеної уваги педагогів  до процесів, що відбуваються в системі освіти. Сьогодні ми переходимо до якісно нового стану суспільства — «суспільства знань», а ці знання продукує саме освіта. Тому розгляд питань, пов’язаних з упровадженням нового покоління методичних, дидактичних засобів навчання та інформатизації надто важливий і актуальний. Інноваційні методи дозволяють підняти навчання на якісно новий рівень, забезпечити рівний доступ до освіти. Спеціалізовані виставки створюють широке поле для дискусій і обміну досвідом працівників галузі, сприяють упровадженню інноваційних педагогічних і інформаційно-технологічних проектів, розширенню можливостей діяльності всіх учасників освітнього процесу.

Програма « Шкільний автобус» в дії

У рамках Державної цільової соціальної програми рівного доступу сільських дітей до якісної освіти «Шкільний автобус» відбулася урочиста церемонія вручення 2  автобусів для  Луганської та Покровської шкіл.

Також за кращу підготовку до нового навчального року сертифікатами на отримання ноутбуків і плазмених панелей були нагороджені педагогічні колективи  Сіверської ЗОШ І-ІІ ступенів №3,  Опитненскої ЗОШ І-ІІІ ступенів та ДНЗ-ЗНЗ І ступеня  Роздолівської сільської ради.

 Серпнева розширена колегія 

30 серпня 2012 року в Опитненській ЗОШ І-ІІІ ступенів традиційно відбулася серпнева розширена колегія відділу освіти  - це стало стартом до початку нового навчального року. Перед початком колегії школами району була організована виставка творчих наробок з досвіду роботи педагогів-новаторів «Державні стандарти світи – вектори оновлення».

Однією з актуальних проблем системи освіти району є визначення шляхів і перспектив  розвитку сільських освітніх закладів відповідно до інноваційних викликів суспільства й освіти. Важливість зазначеного питання зумовлена конституційним правом кожного громадянина України на отримання якісної освіти незалежно від місця проживання.

З доповіддю «Про підсумки роботи дошкільної та загальної середньої освіти 2011-2012 н. р., завдання на 2012-2013 н. р. щодо забезпечення розвитку освіти району» виступила начальник відділу освіти Василенко С.О. Весь минулий навчальний рік педагоги невтомно і натхненно працювали над вихованням особистості, здатної до повноцінного життя, яка зможе реалізувати набуті знання, досвід та життєві компетенції. 

Зі словами привітання до освітян району звернулися кандидат в народні депутати Клюєв С.П., голова Артемівської райдержадміністрації Дани-      лов В.М. та  заступник голови Артемівської райдержадміністрації Гераси-мова Л.С.

З найкращими побажаннями та інноваційним баченням роботи у новому навчальному році виступили представники дошкільних навчальних закладів, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів та голова районного профспілкового комітету працівників освіти і науки.

У районі стало доброю традицією на серпневій конференції вітати молодих учителів, які після закінчення вищих навчальних закладів призначені в загальноосвітні навчальні заклади району. У цьому році до великої і дружної районної сім’ї педагогів прийшли 5 молодих спеціалістів. Трудові книжки молодим педагогам вручили директора загальноосвітніх навчальних закладів.

Словами вдячності, глибокою повагою та пошаною до метрів педагогічної праці, ювілярів вчительської справи, легенд освітянської ниви Артемівщини, до тих, з щедрого благословення яких вийшло у світ не одне покоління українців, які своєю натхненою працею звеличують нашу Україну, звернулася начальник відділу освіти Василенко С.О.

Наприкінці юні таланти Красненської ЗОШ І-ІІІ ст. привітали учасників серпневої розширеної колегії своїм виступом, бажаючи всім успіхів у новому навчальному році. 

 Районне свято до Дня працівників освіти

04.10.2012 в районному Будинку культури с.Опитне проведено професійне свято Дня працівників освіти. На святі були  присутні шановні гості: голова Артемівської райдержадміністрації  Данилов Віктор Миколайович; голова Артемівської районної ради  Кравченко Сергій Петрович; народний депутат України Клюєв Сергій Петрович; Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Табачник Дмитро Володимирович; заступник голови Донецької облдержадміністрації Лук’янчук Тамара Олексіївна; начальник управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації     Соловйов Юрій Іванович; голова Донецького обкому профспілки  працівників освіти  і науки України Горшкова Ася Семенівна та інші почесні гості. На святі грамотами Донецької облдержадміністрації, управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Артемівської райдержадміністрації, відділу освіти АРДА були відзначені педагоги за особистий вклад в розвиток районної  освіти.

 

 

 

Новини
06.08.2020
  Шановні будівельники, ветерани галузі!   Від щирого серця вітаю Вас і ваші родини з професійним святом - Днем будівельника ! Ваша професія відповідальна, благородна та поважна. Усе, що...
Деталі >
17.07.2020
Шановні мешканці Бахмутського району!          Товариство Червоного Хреста України приймає активну участь у реагуванні на виклики пандемії Covid – 19, підтримує...
Деталі >
16.07.2020
Шановні металурги!   Вітаю Вас з професійним святом - Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. Ви присвятили своє життя найгарячішій, складній та почесній професії. Ваша...
Деталі >
12.07.2020
Чемпіонат області з пляжного волейболу
  З 10 по 12 липня 2020 року у Лиманській ОТГ на пляжі «Дарина» відбувся Чемпіонат Донецької області з пляжного волейболу серед команд чоловіків та жінок сільських районів, присвячений 70-річчю...
Деталі >
02.07.2020
Шановні співробітники та ветерани правоохоронних органів!
  Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем Національної поліції України! Ваша щоденна самовіддана служба пов'язана з величезним ризиком і відповідальністю. Саме від Вас залежить порядок...
Деталі >
Фотогалерея