Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Архів новин

 

Відкриття центрів вільного доступу до мережі Інтернет – Бахмутська та Яковлівська сільські бібліотеки

24 грудня  2013 року в Бахмутській сільській бібліотеці та Яковлівській сільській бібліотеці урочисті церемонії з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету та початку надання нових послуг.

Це вже друга перемога громади Артемівського району в конкурсі програми «Бібліоміст». До бібліотек-переможців другого раунду 2011 року долучилися ще 5 сільських бібліотек. Відтепер мешканці  Сіверської міської та дев’яти сільських рад можуть безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати і отримувати електронну пошту, слухати музику, дивитися фільми, обмінюватися фотографіями, спілкуватися у програмі «Скайп», скористатися веб-ресурсами для пошуку роботи чи потрібних послуг, покупки товарів, організації поїздок, доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо.

На заходах були присутні заступник голови Артемівської районної державної адміністрації Л.С.Герасимова, начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, директор Центраної районної бібліотеки О.О.Коломієць, сільські голови, жителі громади, учні шкіл.

У ході урочистостей присутні побачили на практиці, як телефонувати рідним та близьким за допомогою «Скайпу» в інші міста та за кордон, здійснювати пошук інформації в мережі, замовити через Інтернет квитки на літак, автобус, потяг, ознайомитися з інформацією органів влади в мережі, надсилати повідомлення електронною поштою, пройти курси комп’ютерної грамотності та здобути навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом.

Презентация Центров открытого доступа к Интернет в рамках программы "Библиомист" - Красненская сельская библиотека

            17 декабря в Красненской сельской библиотеке состоялась презентация Центра открытого доступа к Интернет, созданного в рамках программы "Библиомост". Открытие этого Центра стало возможным благодаря победе библиотеки в  5 раунде конкурса "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" программы "Бібліоміст".

            На празднике присутствовали: заместитель председателя АРГА Герасимова Л.С., Красненский сельский голова - Столбовой С.А., начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер А. А., жители громады, читатели библиотеки, учащиеся школы.

            Работа библиотеки в сети Интернет - реальность сегодняшнего дня. В рамках реализации проекта Красненская сельская библиотека получила компьютерное оборудование с лицензионным программным обеспечением и её читатели получили  возможность бесплатно работать на персональном компьютере, имеют свободный доступ к сети Интернет, могут распечатывать материалы и копировать их на носители.

            В этот день библиотеку пришли поздравить маленькие читатели, которые подготовили для гостей литературно-музыкальную композицию. Сюрприз-подарок для жителей громады вручил заведующей библиотекой сельский голова Столбовой С.А . - современный ноутбук от Красненского сельского совета. Теперь Красненская сельская библиотека может по праву называться современным культурно-информационным центром.

«Свої права потрібно знати»

З 02 по 09 грудня 2013 року з метою підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободу людини та набуття навичок їх застосування в бібліотеках Артемівського району було проведено Всеукраїнський тиждень права, у рамках якого були організовані заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (бесіди, виховні години, уроки права, конкурси, вікторини тощо).

Для читачів Центральної районної  бібліотеки, Прасковївської сільської бібліотеки були організовані інформаційно-правові куточки «Свої права потрібно знати», в Сіверський міський б-ці законодавчий прожектор «Наші права та обов’язки».

Для читачів-дітей, у Бахнутської с/б проведено вікторину «Як я знаю свої права», в який вдало орієнтувалися учні Бахмутський ЗОШ. З кожної, теоретично створеної ситуації, учні шукали правильний вихід, згадуючи свої права, гарантовані Конституцією України. Правові ігри пройшли в: «Сімейний кодекс» (Прасковіївський с/б), «Ти на Землі Дитина!» (Серебрянський с/б); експрес-виставка «Територія права» (Новолуганський с/б); юридична хвилинка «Права людини починаються з прав дитини» (Комунівський с/б).

В Покровської с/б пройшла година спілкування «Знаємо свої права – виконуємо свої обов’язки», де ведуча познайомила молодь з важливими документами міжнародних, державних норм щодо прав людини, зокрема дитини. В Яковлівської с/б протягом тижня були проведені: брейн-рінг «Закон і порядок», ігровий турнір «На терезах Феміди», правові дебати «Злочин і кара».  

В читальних залах ЦРБ, Сіверської міської бібліотеці розгорнулась книжкові виставки веб-сайт "Твої права on-line", яка допомагає юним користувачам краще вивчити свої права. Також в бібліотеках району створені тематичні папки за матеріалами періодичних видань «Домашній адвокат», «Консультації юристів», «Закон і ти», які містять інформацію з правових питань.

Протягом року в бібліотеках оформлені книжкові виставки, тематичні полички та інформаційні куточки з питань права: «Знати і виконувати», «Свої права потрібно знати», «Закон про мене, мені – про закон», «Домашній адвокат» та ін.

«Доброта врятує світ»

У рамках відзначення Міжнародного Дня інвалідів в Україні,  працівниками культури Артемівського району було проведено відповідні заходи, а саме:

           Творчими колективами Артемівського районного Будинку культури 02.12.2013 року для пацієнтів і працівників Артемівського психоневрологічного інтернату с. Весела Долина відбувся святковий концерт «Ми разом».  Творчі колективи РБК подарували присутнім веселі пісні та теплі витання.

          03.12.2013 року  в дитячому реабілітаційному центрі відбувся День милосердя, турботи і доброти.  Для дітей-інвалідів, сумісно з районним реабілітаційним центром, було проведено розважальну програму «Под парусами надежды». Це була розвивальна, розважально - ігрова програма з активною участю дітей.  Головні герої сюжету – Капітан і Боцман вели корабель до бажаної мрії.  Присутня на святі Герасимова Лариса Сергіївна, заступник голови Артемівської райдержадміністрації, побажала дітям  міцного здоров’я, наснаги, здійснення їх мрій.

             У Володимирівському СБК відбулась виставка художніх робіт дітей - інвалідів  «Наперекір долі».  В Сіверському  Центрі  культури проходив день добра та милосердя «Посмішка, надія, рук тепло – жертвуй, віддавай, твори добро!». Також були проведені  бесіди на тему:  «Пожилым  забота, внимание и льгота» (Покровський СБК), бесіда під назвою «Від серця до серця» (Бахмутський СБК);  година спілкування у школі «Повір у добро, повір у себе» (Званівський СБК); урок – роздум у школі, присвячений до Дня інвалідів «Нехай навколо  світ добро приносить»  (Луганський СБК), зустріч з інвалідами «Добро й милосердя єднають серця» (Зайцівський СБК).

         До Міжнародного дня інвалідів в бібліотеках Артемівського району були проведені: година інформаційних повідомлень «Соціальний захист інвалідів» (Володимирівська с/ б), свято «Повір у себе» для вихованців  Парасковіївської школи - інтернату  (Парасковіївська с/б), бесіда «Повір у себе» (Луганська с/б), експрес-виставка «Передай добро по кругу» (Новолуганська с/б), огляд-бесіда «Милосердя – слова та вчинки» (Кіровська с/б).

          Проведення цих заходів спрямовано на посиленні уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, посиленні уваги суспільства до переваг які воно отримує від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

          Послуги з вільного доступу до мережі Інтернет для осіб з обмеженими можливостями  в Артемівському районі користувачам надають центральна районна бібліотека, Сіверська міська та Сіверська дитяча бібліотека, Парсковіївська, Роздолівська сільські бібліотеки. У грудні 2013 року вільний доступ до Інтернету також надаватимуть Володимирівська, Бахмутська, Красненська, Покровська та Яковлівська сільські бібліотеки в рамках проекту програми «Бібліоміст».

Районна виставка ужитково-прикладного та образотворчого мистецтва " Скарбниця майстрів Артемівщини"

22 листопада у виставковому залі  Артемівському краєзнавчому музею відбулася презентація  районної  виставки ужитково-прикладного та образотворчого мистецтва «Скарбниця майстрів Артемівщини», яка присвячена 90-річчю Артемівського району.

Виставка організована відділом культури і туризму Артемівської райдержадміністрації, за підтримкою голови Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилова, Артемівського краєзнавчого музею, Донецького обласного учбово-методичного центру культури.

На виставці були присутні: заступник голови райдержадміністрації Герасимова Л.С., начальник відділу культури і туризму АРДА Кучер О.О., директор Артемівського краєзнавчого музею Семенкова М.А., завідувач відділом декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва ДОУМЦК Ярова В.В., методист відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва ДОУМЦК Ясіненко Я.М., директора клубних та бібліотечних закладів, майстри району та представники реріховського суспільства  творчої майстерні «Оберіг».

Гості виставки змогли ознайомитися з 330 роботами 43-х майстрів Артемівського району - народних умільців, людей талановитих  і  незвичайних, здатних передати настрій  і  свій внутрішній світ через образотворче мистецтво, живопис, графіку, вишивку, різьблення та розпис по дереву, плетіння з соломки, вироби з бісеру, клаптеву і паперову пластику, кружевоплетення, макраме, м'яку іграшку та інші види творчості. Серед приставлених робот на виставці  - вишита карта Артемівського району та герби 26 громад,  художній альбом, на сторінках якого відображені історичні моменти життя кожної громади.

            Представлені роботи не залишили байдужими жодного відвідувача і отримали найкращі відгуки. Гості виставки отримали масу позитивних емоцій і відмінний настрій.

Запрошуємо всіх жителів і гостей міста Артемівська та

Артемівського району відвідати виставку !

Виставка працюватиме  з 22.11.2013 по 14.01.2014.

Режим роботи Артемівського краєзнавчого музею: понеділок - субота, з 8.00 до 16.00.

Планування – запорука успішної роботи бібліотеки

6 листопада в Центральній районній бібліотеці  відбувся семінар керівників бібліотечних закладів району за темою  «Програма діяльності бібліотек району на 2014 рік».

Відкрив зустріч начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, який розповів про  підсумки реалізації програми «Бібліоміст» в Артемівському районі та окреслив шляхи інноваційного розвитку публічних бібілотек Артемівського району на 2014 рік.

Попередні результати моніторингу діяльності та технічного стану бібліотечних закладів оголосила О.О. Коломієць – директор Центральної районної бібліотеки Артемівського району.

З методичними консультаціями та порадами щодо складання річних планів роботи та звітів бібліотек виступила провідний методист ЦРБ Артемівського району О.Ю. Литовченко.

Аспекти нових тенденцій та сучасні вимоги до обліку бібліотечного фонду  висвітила у своєму повідомлені Т.В. Леженіна – методист ЦРБ Артемівського району.

Всі учасники семінару отримали в електронному вигляді корисні рекомендації,  багатий методичний матеріал для вдосконалення подальшої роботи.

 

Нарада  директорів клубних закладів

5 листопада в районному Будинку культури с.Опитне, за участю начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації  Кучера О.О.  відбулась виробнича нарада працівників клубних закладів району.

На початку наради начальник відділу культури і туризму Кучер О.О вручив директору Новолуганське ЦЕВД «Юність» Мануйловой В.М. - Диплом, що підтверджує присвоєння звання «народний аматорський колектив » фольклорному ансамблю «Журавка» , який плідно працює на базі цього клубного закладу.

 На порядку денному наради розглядались питання про організаційно-творчу та фінансово-господарську діяльність клубних закладів у 2013 році та пріоритетні завдання на 2014 рік, а також підготовка до урочистостей з нагоди святкування 90-річчя Артемівського району, з інформацією по якому виступила директор районного Будинку культури Навоцена Р.Г.. В обговоренні взяли участь заступник директора з методичної роботи РДК Крошка С.О., яка проаналізувала роботу звітності та планування прийшлого року, зазначивши зауваження і позитивні моменти, а також дала відповідні рекомендації щодо складання річного звіту за 2013 рік  та провідний методист РБК Тришкіна Т.В., яка розповіла про підготовку районної виставки майстрів Артемівського району, яка стане заключним заходом марафону культурних подій на честь ювілею району, в Артемівському краєзнавчому музею.

У рішеннях які були прийняті за результатами наради основний акцент було зроблено на модернізацію клубної діяльності на селі, збереження та зміцнення матеріальної бази, поліпшення ефективності роботи клубних закладів району на основі поєднання традиційних та новітніх форм і методів культурно - дозвіллєвої діяльності.

На при кінці, як впровадження інновації в роботу гуртків декоративно - прикладної творчості всі учасники наради подивилися персональну виставку робіт майстрині села Опитне - І.Т.Прокопенко, яка пройшла під назвою «Красиве поруч».

Сучасні технології в сільських бібліотеках

Програма «Бібліоміст» працює над розширенням вільного доступу до інформації громадян України шляхом обладнання публічних бібліотек комп'ютерами та доступом до Інтернету.

4-5 листопада бібліотеки Артемівського району – переможці 5 раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» програми «Бібліоміст» отримали комплекти комп’ютерного обладнання та підключення до мережі Інтернет. Працівники бібліотек-переможців проходять навчання у Регіональному тренінговому центрі ДОУНБ ім. Крупської. З 1 грудня 2013 року в Бахмутській, Володимирівській, Красненській, Покровській та Яковлівській сільських бібліотеках будуть відкриті центри вільного доступу до мережі Інтернет.

«Роль методичных служб у формуванні і розвитку культурної роботи»

30 жовтня в Донецькому Будинку працівників культури  відбулася науково-методична конференція «Інноватика в клубному закладі: стан, проблеми, перспектива»,   організатор - Донецький обласний учбово-методичний центр культури.

З докладом за темою: «Роль методичных служб у формуванні і розвитку інноватики в напрямках і формах  культурної роботи» на конференції виступила заступник директора з культурно-масової, інформаційної та науково-мкетодичної роботи Артемівського районного Будинку культури – Крошка Світлана Олександрівна.

День директора ЦБС

30 жовтня згідно наказу Управління культури і туризму ОДА «Про проведення заходів з підвищення кваліфікації працівників бібліотечних закладів на 2013 рік» в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Крупської пройшов день директора ЦБС за темою  «Організація бібліотечного простору: від стереотипів до творчості».

З доповіддю про хід виконання Регіональної програми «Розвиток публічних бібліотек Донецької області на 2012-2015 роки» виступила Новакова Л.О. - генеральний директор ДОУНБ ім. Крупської. Під час заходу керівники бібліотечних систем області ознайомилися з попередніми результатами моніторингу діяльності та технічного стану бібліотечних закладів та визначили основні задачі та напрямки діяльності на 2014 рік. Регіональний представник програми «Бібліоміст» С.Г.Бойцова розповіла про підсумки реалізації програми у Донецькій області. В ході обговорень теми заходу директори бібліотек отримали консультації фахівців з охорони праці, бібліотечного маркетингу та методичні консультації від провідних бібліотечних працівників області. 

Крок до реабілітації

Діти з особливими потребами. Діти, що вимагають до себе особливої ​​уваги. Діти ... Вони просто діти. Вони, як і всі діти, хочуть любові і турботи про себе.

23 жовтня 2013 для вихованців Сіверського реабілітаційного центру  Сіверська міська бібліотека провела годину цікавих повідомлень "Чудеса і таємниці нашої природи". Особливістю цих дітей є не зовсім звичайне сприйняття навколишнього світу, але, не дивлячись на це, юні гості з цікавістю слухали розповідь працівників бібліотеки, розглядали книжки та ілюстрації і, як змогли, відобразили своє бачення природи у власних малюнках.

«Від села - до села. Від громади - до громади» Покровська громада

12 жовтня мешканці села Покровське  святкували  два свято – День села «Люблю тебе, село моє єдине» та естафету культури, освіти і праці ««Від села – до села, від громади – до громади», присвяченої 90-річчю Артемівського району.

Щирими привітаннями та запашним короваям зустрічали  почесних гостей на Покровської землі: начальника управління агропромислового розвитку Артемівської райдержадміністрації Черняєва А.О., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, Благочинного Артемівського округу, отця Костянтина, делегацію сільських рад та представників громадськості.

Для гостей голова сільської ради Гайдабука Сергій Валерійович організував екскурсію по с.Покровське. Гості поклали квіти к пам’ятнику «Василю Насокову і піонерам-підпільникам» та к братської могили радянським воїнам та жертв фашизму; відвідали загальноосвітню школу та новий дитячий садочок, сільську бібліотеку, звукозаписуючу студію та хореографічний клас у Будинку культури.

На святковому концерті з привітальним словом від імені Артемівської райдержадміністрації та Артемівської районної ради, до мешканців села звернувся начальник відділу культури і туризму АРДА Кучер Олександр Олексійович, якій побажав присутнім міцного здоров'я, життєвої мудрості, людської доброти та великої любові, усмішок дітей та родинного затишку, а селу Покровське – процвітання та розвиток.

            Почесні грамоти і подарунки за  вагомий внесок у розвиток  села  та району на святі отримали шановані громадяни Покровського, ветерани праці, ювіляри.

Чудовий концерт мешканцям села подарували: народний колектив «Покровчанка», солісти та танцювальні колективи Покровського СБК.

На при кінці свято була передача символу естафети – художнього альбому, голова Яковлівської сільської ради та вишитого герба калінінської громади в музей Артемівського району.

Ступки Голубовские – красота и уникальность природы

10 октября  в Красненском ДК  прошло открытие визит-центра  «Памятка природы местного значения «Ступки Голубовские». Площадь нового памятника природы составляет 91 га. Создан он с целью сохранения в естественном состоянии уникальных природных образований, которые имеют важное природоохранное, научное и познавательное значение.

 С приветственным словом выступили: директор общественной организации ЭКЦ "Бахмат"  Березин В.Б., член координационного совета Чищевая Е.В.

Вниманию гостей были представлены стенды: «Ступки Голубовские - памятка природы местного значения», «Флора и Фауна», «Краси такої не знайти ніде».  Был организован просмотр материалов по истории села Красное, которая начинается в 17 столетии, когда три брата по прозвищу Ступки положили начало свободному хутору под названием Ступки. Предоставлена информация об образовании природоохранной территории, о редких растениях, произрастающих здесь, многие из которых занесены в Красную книгу Украины.

Также на суд зрителей и гостей были представлены конкурсные работы по созданию герба «Ступок Голубовских».

Для гостей открытия  центра прозвучали стихи и песни в исполнении юных артистов Красненского СДК.

День учителя.

День Учителя (5 октября) один из любимых праздников педагогического коллектива школы искусств №2 пос.Опытное. В этот день для педагогов, учеников,  и их родителей фортепианной отделений школы подготовила  праздничный концерт.

С приветственным словом и поздравлениями, перед гостями, выступила директор школы искусств Кучер Светлана Николаевна: «Учитель - это очень важный человек в жизни каждого из нас! Сколько бы лет не прошло с окончания школы, мы помним своих учителей. Являясь образцом мудрости и справедливости, учителя обучают детей не только своему предмету, но и умению жить в человеческом обществе. Дорогие учителя! Вы закладываете основы мировоззрения своим ученикам, прививаете любовь к искусству, к музыке. Колоссального терпения и душевного труда требует ваша работа. Учитель - это больше, чем профессия, учитель - это призвание. Спасибо за ваш благородный труд!»

«Від села - до села. Від громади - до громади» Берестівська  громада

                04 жовтня в Берестівської сільської ради відбулись урочисті нагоди: День села та передача естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади».

Щирими привітаннями та запашним короваям  зустрічали  почесних гостей на Берестівської землі: начальника управління агропромислового розвитку Артемівської райдержадміністрації Черняєва А.О., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, делегацію сільських рад та представників громадськості.

Голова  сільської ради Устинова Галина Іванівна для гостей організувала екскурсію по с.Берестіве. Гості змогли відвідати: дитячий садочок «Золотой петушок», який у цьому році відзначає 30-річчя; загальноосвітню школу, ювілей якій – 40 років; сільську бібліотеку, а також  поклали квіти до братської могили радянських воїнів та земляки, яки загинули у роки Великої Вітчизняної війни.

            Святковий концерт відбувся в Берестівському сільському Будинку культури, де в урочистій обстановці  було вшановано та нагороджено – грамотами і цінними подарунками кращі сельчани громади, які внесли свій вагомий внесок у її розвиток, економіку, соціальну та культуру сферу.

На при кінці свята голова сільської ради Устинова Галина Іванівна передала художній альбом – символ естафети голові  Покровської сільської ради Гайдабуці Сергію Валерійовичу , а також герб Берестівської громади в майбутній музей Артемівського району.

Відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана.

День літньої людини - це свято нескінченно дорогих нам людей - наших мам і тат, бабусь та дідусів. Це свято людської мудрості, громадянської зрілості, душевної щедрості - якостей, якими наділені люди, що пройшли війни і пережили економічні потрясіння.

1 жовтня вся країна відзначає Міжнародний День людини похилого віку та День ветерана. В установах культури Артемівського району відбулися свята і вогники для літніх людей в рамках акції «Золота пора листопада», а також вечори - зустрічі та книжкові виставки.

В сільських Будинках культури для людей похилого віку були організовані прекрасні частування, різні веселі конкурси, чудові концерти вокальних і танцювальних груп, а саме:  вечори відпочинку «Не зря ведь мы с Вами живем» (РБК), «Мои года, моё богатство!» (Новолуганський ЦЭВД «Юність»), «Крізь призму прожитих літ» (Володимиривський СБК); святковий вогник «Согреем ладони, розгладим морщины» (Покровський СБК), «Старость меня дома не застанет» (Бахмутський СБК), «Вспомним молодость» (Клинівський СБК), «Нам года не беда» (Комунівський СБК); вечора спілкування  «Тепла осінь життя» (Красненський СБК).

 Директором Яковлівського СБК  організована зустріч учнів старших класів з ветеранами, а активісти клубу «Краєзнавець» клубу – музею с.Новолуганське разом з директором відвідували в цей день ветеранів на дому.

          Працівники бібліотечних закладів провели бесіди з учнями загальноосвітніх шкіл на теми: «Хай сивина Вас тільки прикрашає», «Покинь усе, провідай матір», «Шануй та поважай роки».  У  Серебрянській сільській бібліотеці пройшов урок доброти «З повагою до старості» пройшов, а в Луганської селищної бібліотеки  - година спілкування «Скрасимо осінь життя милосердям».

Також для людей похилого віку були проведені вечір поезії «Похилий вік – це ще і шана» (Сіверська міська бібліотека) та свята «Мудрі і багаті літами» (Роздолівська с/б), «От всей души» (Верхньокам’янська с/б).

Протягом року бібліотечні працівники району обслуговують на дому людей похилого віку, інвалідів війни та праці, які за станом здоров’я не можуть відвідувати бібліотеку, приносять їм книги та періодичні видання.

Бібліотека відкриває двері 

30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський День бібліотек. До цього свята бібліотеки Артемівського району готуються заздалегідь: оголошують конкурси малюнків, проводять благодійні акції «Подаруй бібліотеці книжку», Дні відкитих дверей та екскурсії до бібліотек. Яскраво, цікаво та весело проходять в бібліотеках Свята книги, творчі зустрічі, книжкові ранки.

"Якщо б я був бібліотекарем" - під такою  назвою до Всеукраїнського Дня бібліотек у Сіверській міській бібліотеці пройшов тиждень самоврядування, протягом якого відвідувачі приймали участь в обслуговуванні читачів,  оформленні нових стендів,  в наданні консультаційної допомоги користувачам Інтернету, а також   знайомили з  книжковими виставками маленьких друзів.

Учнів 1,5,6 класу запросила на бібліотечне свято «Юні читайлики» Красненська сільська бібліотека. В гості до дітей завітали Королева Книга та Книжкова Фея, які довели, що тільки той, хто багато читає – багато знає. Веселі конкурси, ігри, вікторина дали змогу юним читачам продемонструвати свою ерудицію та визначити кращих читайликів.

День відкритих дверей «Хвала тебе, библиотекарь!» провела Яковлівська сільська бібліотека. Читачі та гості бібліотеки дізналися про минуле сільської бібліотеки, здійснили екскурс в історію видатних бібліотек світу, познайомилися з роботою шкільної бібліотеки. Для маленьких гостей свята цікавими були різноманітні конкурси та вікторини, компетентне журі обрало переможців конкурсу  малюнків до Дня бібліотек. Всі переможці отримали солодкі призи.

А Вас, шановні наші читачі, ми завжди з радістю чекаємо у бібліотеках кожного дня:

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж, в цей вселюдський храм науки.

«Від села - до села. Від громади - до громади» Бахмутська громада

     27 вересня в Бахмутської сільської раді відбулася урочиста передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Голова сільської ради Чернова Олена Іванівна передала художній альбом – символ естафети голові  Берестівської сільської ради Устиновій Галині Іванівні.

Іду в село і бачу, як тополі

Мене вітають  поглядом здаля

Як легко дихать у квітучім полі

Коли під сонцем ніжиться земля…


Мене в селі завжди чекає мати,

Там квітнуть мальви, білі спориші…

І як цей край Бахмутський не кохати,

Коли він будить струни  у душі?

        Щирими привітаннями та запашним короваям зустрічали почесних гостей на Бахмутський землі: першого заступника голови райдержадміністраці Амеліна С.В., заступник голови районної ради Тутову Н.А., начальника управління агропромислового розвтку Артемівської райдержадміністрації Черняєва А.О., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, начальника відділу освіти райдержадміністрації  С.О.Василенко, делегації сільських рад та представників громадськості.

         Голова сільської ради Чернова Олена Іванівна з гордістю показувала та розповідала гостям про значні місця Бахмутської громади, про людей які мешкають та працюють в ній.

«Землі Бахмутської громади це переважно сільськогосподарські угіддя та рілля, що орендуються господарськими товариствами, приватними підприємствами та фізичними особами. На території громади розташовані 4 промислових та 7 сільськогосподарських підприємства, діють 2 промислові та 2 продуктові магазини, аптека.

Соціально-побутова сфера Бахмутської сільської ради складається з двох фельдшерських пунктів, дитячого садка, школи, клуба, бібліотеки. Село Бахмутське телефонізоване.

Фельдшерські пункти працюють в селі Бахмутське та в селищі Підгородне. Кваліфіковані фахівці обслуговують не лише населення, але й дітей загальноосвітньої школи та дитячого садку «Ромашка». У ФП села Бахмутське в спеціально обладнаному кабінеті веде прийом лікар-стоматолог. Працює фізкабінет, кімната для прийому дітей, маніпуляційний кабінет.»

Святковий концерт та виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які були організовані у честь естафети, відбулись в Бахмутському сільському Будинку культури. На святі було вшановано та нагороджено – грамотами і цінними подарунками кращі сельчани громади, які внесли свій вагомий внесок у її розвиток, економіку, соціальну та культуру сферу.

На при кінці свята герб Бахмутської сільської ради був переданий в майбутній музей Артемівського району.

Всеукраїнський День бібліотек

            26 вересня в Донецькому наіональному драматичному театрі відбулися урочистості, присвячені Всеукраїнському Дню бібліотек. На святі були присутні заступник голови Донецької обласної ради О.О.Кравцов, керівники Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, директори Донецьких обласних бібліотек та бібліотечних систем області. На заході вшановували кращих бібліотечних працівників області.

            Директор Центральної районної бібліотеки Артемівського району Коломієць Оксана Олександрівна була нагороджена Почесною грамотою Донецької обласної державної адміністрації. Вітаємо із нагородою! Зичимо творчих успіхів, наснаги та подальшого розвитку.

            Також, Подяками та Грамотою Донецької обласної бібліотеки ім. Крупської нагороджені працівники  бібліотек Артемівського раойну.

Фотоконкурс "Мальовнича Артемівщина"

            25 вересня завершився он-лайн фотоконкурс "Мальовнича Артемівщина". Фотоконкурс проводився Центральною районною бібліотекою  в рамках 90-річчя Артемівського району в тематичній групі "Библиотеки Артемовщины", яка зареєстрована в соціальній мережі "Одноклассники".

            Мета конкурсу - розкрити красу та природне багатство рідного краю. На фотоконкурс були представлені 30 фотографій, зроблених в різних куточках Артемівського району. Переможці конкурсу визначалися шляхом відкритого голосування користувачів Інтернет-сайту. 

            Перше місце зайняла робота О. Молчанової "Мягкий и пушистій хмель мой золотистій", друге - Євгеній Білоус "Чарівні куточки рідного Сіверська", третє місце також посіла О.Молчанова з роботою "Там, де ставки, де духмяна трава, де соловей вночі співа, - там під холмом моє село". Вітаємо переможців! Дякуємо всім учасникам фотоконкурсу!

«Від села - до села. Від громади - до громади» Зайцівська  громада

20 вересня в Зайцівській с/р відбулась урочиста передача естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади».

Щирими привітаннями та запашними короваями зустрічали  почесних гостей на Зайцівській землі: заступника голови райдержадміністрації Голуба С.С., заступник голови районної ради Тутову Н.А., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації  В.В. Грека, делегацію Якоалівської сільської ради, Покровської сільської ради, представників громадськості.

            На святковому концерті з вітальним словом та словами вдячності до всіх учасників естафети звернувся заступник голови райдержадміністрації Голуб С.С.  Почесні грамоти і подарунки, за вагомий внесок у розвиток громади та району, на святі отримали шановані громадяни Зайцівської громади: механізатор  фермерського  господарства  «Сойма»  Мороз  М.  О., механізатори  фермерського  господарства  «Приорітет»  Покусай В.  А.  та  Мороз  С.  О.,  жителька села   Бос  І.  М., вчитель  російської  мови та  літератури Зайцівської  загальноосвітньої  школи I-III ступенів Іпатова  В. М.; переможець районних олімпіад, учень  11 класу  Власов  Едуард;  керівники  ініціативних  груп,  які  склали  та  захистили  міні – проекти  та  обласні  гранти  по  благоустрою  Зайцівської  громади -  Левченко Н.А., Лисенко  О.  А.. 

На при кінці свята художній альбом був переданий Бахмутській громаді, а герб Зайцівської громади в майбутній музей Артемівського району. 

«Рани пам’яті без строку давності»

20 вересня в клубі-музей с.Новолуганське було проведено захід  присвячений До Дня партизанської слави.

Для учнів восьмих класів загальноосвітньої школи с.Новолуганське було організовано в клубі-музеї зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни та  поїздка  до музею піонерів каровців с.Покровське, де діти змогли доторкнутися до історії воєнних років, познайомитися зі судьбами своїх однолітків. З великою увагою учні слухали розповідь екскурсовода: « 31 жовтня 1941 року фашисти окупували Покровське. Багато жителів села пішли у партизанський загін І.Г. Чапліна, який діяв на території Артемівського району.15 травня 1942 року в селі створена піонерська підпільна група “Каровська спілка піонерів”, якою керував Носаков Василь Григорович. Члени цієї організації влаштовували диверсії, розповсюджувала серед населення пропагандистські листівки повстанського змісту, допомагали в роботі партизанським загонам, військовополоненим-втікачам. На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 585 мешканців села, 367 – загинули, 67 нагороджені бойовими орденами та медалями. 5 вересня 1943 року село Покровське було звільнене воїнами 259-ї стрілкової дивізії 32 стрілкового полку Південно-західного фронту…». А в при кінці екскурсії  учні поклали квіти до пам’ятника Василю Носакову та піонерам-підпільникам.

Сучасні бібліотеки - поруч

17 вересня у відділі культури і туризму Артемівської райдержадміністрації відбулася зустріч керівників бібліотек Артемівського району - переможців 5 раунду конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет".

На зустрічі обговорювалася низка питань з організації роботи нових сучасних бібліотек, зокрема: процес поставки обладнання, налагодження роботи центрів вільного доступу. Найближчим часом, вільний доступ до Інтернету жителям району надаватимуть вже 10 бібліотек в рамках конкурсу програми "Бібліоміст". Своїм досвідом роботи в програмі поділилися працівники Центральної районної бібліотеки, яка надає читачам нові інформаційні послуги з 2011 року. А до кінця 2013 року перевагами сучасних інформаційних технологій зможуть користуватися жителі сіл Покровске, Красне, Володимирівка, Бахмутське, Яковлівка.

Необычное в обычных вещах

16 сентября в Красненском сельском Доме культуры прошел необычный праздник "Он и гладит, он и греет", посвященный обычному...утюгу. Ребята познакомились с историей возникновения утюга, его видами. С недоверием и веселым интересом, широко открытыми глазами смотрели они на прапрадедушек привычного домашнего электроприбора. Каким долгим был его путь в наши дома! На празднике можно было самим подержать в руках и попробовать погладить вещи старинным деревянным рубелем, угольным утюгом с крышкой, тяжелым чугунным утюгом.  А еще, конечно же, были веселые конкурсы, игры, загадки! Домой маленькие гости унесли хорошее настроение, много новой информации и уважительное отношение к привычному утюжку.

«Від села - до села. Від громади - до громади» Яковлівська громада

     12 вересня в Яковлівської сільської раді відбулися святкові заходи -  відкриття міні-футбольного поля у Яковлівської школи та передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади».

            Щирими привітаннями та запашними короваями зустріли на Яковлівської землі почесних гостей: голову Артемівської райдержадміністрації Данилова В.М., заступника голови Донецької облдержадміністрації з питань освіти і науки, молоді, сім’ї та спорту Лук’янчук Т.О., начальника управління з питань фізкультури і спорту Донецької облдержадміністрації Кірбаба В.І., першого віце-призедента Федерації футболу Донецької області Гайваронського І.Г., директора благодійного фонду «Фонду розвитку Бориса Колеснікова» Діденко М.С., заступника голови райдержадміністрації Герасимову Л.С., начальника відділу освіти райдержадміністрації Василенко С.О., начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Кучера О.О., місцевих голів, представників громадських організацій.

            Для гостей в залі сільської ради було організовано презентація - екскурс Яковлівської громади, де голова сільської ради Безмертна Л.С. з гордістю показувала та розповідала гостям про значні місця ради, про людей які мешкають та працюють в ній. Гості відвідали дитячий садок, бібліотеку,  загальноосвітню школу, сільський Будинок культури. Поклали квіти до братської могили радянських воїнів  с.Яковлівка. В урочистій обстановці було відкрито міні-футбольне поля зі штучним покриттям.

            Святковий концерт та виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які були організовані у честь естафети, відбулись в Яковлівському сільському Будинку культури. На святі було вшановано та нагороджено – грамотами і цінними подарунками кращі сельчани громади, які внесли свій вагомий внесок у її розвиток, економіку, соціальну та культуру сферу.

На при кінці свята голова сільської ради Безсмертна Лариса Вікторівна передала художній альбом – символ естафети голові  Зайцівської сільської ради Пономаренко Олександру Анатолійовичу, а також герб Яковлівської громади в майбутній музей Артемівського району

Презентація 6-го випуску літературного альманаху «Кристал»

           11 вересня в читальному залі центральної міської бібліотеки м. Артемівська відбулася презентація 6-го випуску літературного альманаху «Кристал», який був виданий за підсумками конкурсу «Все віддзеркалюється в Слові ... », де почесними гостями від Артемівського району були начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Кучер О.О., директор Артемівської центральної районної бібліотеки Коломієць О.О., завідувач клубу-музею с.Новолуганське Кочура О.В.

          Ця зустріч творчих людей пройшла в дружній та затишній обстановці. Протягом всього заходу звучали вірші В. Черепкова , М. Габелева , лауреатів та учасників конкурсу.

         Переможцям краєзнавчої вікторини «Історія рідного міста» Ємельянової Наталії, Семенової Людмилі, Ставруловой Валентині, Кривенко Віолеті були вручені грошові призи від спонсора вікторини А. Вєтрова.

         Музичні привітання прозвучали від Кучера Олександра (начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації), Іщенко Ксенії (директор Калінінського сільського Будинку культури)  та Леонтьєвої Софії (учениці школи мистецтв м. Артемівськ).


Нарада-семінар директорів та художніх керівників клубних закладів

11.09.2013 в Артемівському районному Будинку культури відбувся  нарада-семінар директорів та художніх керівників клубних закладів щодо  підвищення якості культурно-дозвіллєвої діяльності в клубних закладах Артемівського району. На нараді були розглянуті питання  стосовно  підготовки районного заходу, присвяченого 90-річчю Артемівського району;   аналізу  попередніх  результатів здійснення моніторингу діяльності та технічного стану закладів культури району; участі у культурно-мистецьких заходах. 

«Випробування війною»

            05 вересня біля братської могили радянських воїнів Південного і Південно-Західного фронтів с.Новолуганське відбувся святковий мітинг, присвячений святкуванню 70-ї річниці Дня Визволення Донбасу та Дня Визволення Артемівського району від німецько-фашистських загарбників. В заході прийняли участь голова райдержадміністрації Данилов В.М., депутат Донецької обласної ради, консультант народного депутата України С.П. Клюєва Мальцев С.Т., голова Новолуганської сільської ради Саркісов К.Ю., начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучер О.О., ветерани війни та праці, мешканці селища Новолуганське.

            Зі словами теплою подяки звернувся до ветеранів голова Артемівської райдержадміністрації Віктор Миколайович Данилов: «Шановні ветерани! Прийміть найщиріші вітання з 70-ї річницею визволення Артемівського району та Донбасу від німецько-фашистських загарбників. Цей день займає особливе місце в історії нашого краю, він дорогий і священний для всіх поколінь. Спасибі вам і низький уклін за мирне небо, свободу донбаської землі, за ратну працю і життєву мудрість. Ми в неоплатному боргу перед вами. Доброго здоров'я вам, щастя, благополуччя, довгих радісних років життя, дорогі герої. Вічна пам'ять полеглим нашим воїнам і нехай ніщо не потривожить їх спокій!».

            Усі присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам визволителям.

            А завершальним акордом свята стала презентація книги «Витримані війною. Спогади мешканців села Новолуганське», яка створювалась на спогадах корінних жителів селищ Кодемо та Новолуганське, та святковим  концертом у виконанні місцевих талантів, які виконали пісні «вогненних років».

Видеомост «Твоим освободителям, Донбасс»

70 лет назад наш славный трудовой Донбасс был освобожден частями Красной Армии от ига немецко-фашистских захватчиков. В эти дни в Артемовске, Артемовском районе, по всей Донецкой области проходят торжественные мероприятия, посвященные этой  памятной дате.

5 сентября Центральная районная библиотека совместно с Северской городской библиотекой провели видеомост «Твоим освободителям, Донбасс», участники которого имели возможность в режиме скайп-общения услышать и увидеть гостей и приглашенных и в п. Опытное, и в городе Северск.

С приветственным словом к участникам обратился начальник отдела культуры и туризма Артемовской райгосадминистрации А.А. Кучер. От имени Северского городского совета присутствующих поздравила ведущий специалист по работе с военнообязанными и льготной категорией населения Н.В. Милько.

С болью в душе и слезами на глазах говорили о тех далеких событиях председатель Совета ветеранов п. Опытное Корниец В.П. и председатель Северского Совета ветеранов Коломийцева С.А.  Особым вниманием были окружены почетные гости: участники и дети войны, ветераны труда.  Этим людям выпала нелегкая доля, но они с честью выполнили свой долг.  С повзрослевшими лицами и серьезными глазами слушали представители молодого поколения рассказы тех, кто знает о войне не понаслышке. И, наверное, надолго останутся в памяти молодых горькие кадры военной кинохроники, отражающие страницы освобождения Украины и Донбасса от немецко-фашистских захватчиков.

Низкий поклон всем павшим и живым освободителям  Донбасса.  Мы – дети, внуки, правнуки ветеранов той войны  навсегда в долгу перед вами за мужество и стойкость, терпение и милосердие, за беспредельную любовь к Отчизне и горячую веру в Победу.  Мы выражаем вам наше глубочайшее уважение и огромную признательность за всё то, что вы сделали на протяжении своей жизни – для Родины, родного района и нас – своих земляков. Желаем мирного неба, здоровья  и благополучия на долгие годы.

«Від села - до села. Від громади - до громади»

Калінінська громада

В Артемівському районі триває святкове проходження естафети культури, освіти і праці ««Від села – до села, від громади – до громади», присвяченої 90-річчю Артемівського району.

Прийнявши її від Красненської громади, Калінінська громада в урочистій обстановці  03 вересня передала її Яковлевскої  громаді.

Калінінський край дивно щедрий на краси природи і родючу землю. Населені пункти Калінінської територіальної громади розташовані у мальовничому місці біля державного ботанічного пам’ятника природи «Рідкодуб’я», який входить до природно-заповідного фонду України та розташований в передмісті Часів-Яру, в урочищі Орлово, у водорозділі річок Бахмутки та Кривого Торця. Землі громади це переважно сільськогосподарські угіддя, сіножаття та рілля, що орендуються господарськими товариствами, приватними підприємствами - ВАТ «Племзавод ім. Калініна», Артемівська дільниця Костянтинівської сортовипробувальної станції, Фермерське господарство «Ольвія», а також на території громади, працює ТОВ «Григорівський рудник» по видобуванню бентонітових глин, рудник «Північний» Часівоярського вогнетривкого комбінату. Соціально-побутова сфера Калінінської сільської ради складається з трьох фельдшерських пунктів, дитячого садка, школи, клуба, комунального підприємства.

Але головне багатство Калінінської громади – це люди, працьовиті, щедрі, гостинні і всебічно талановиті. Так Калінівчани пишаються своїми Героя Соціалістичної праці, які прославили село своїми трудовими подвигами. Їх імена: Архіпкіна А.С., Зінченко Ф. С., Іваненко С.С., Задорожний С.А., Косенко М.Л, Ліпатова П.П., Макогон А.К., Решетняк З.С., Рудий І.Є., Сивирин Л.С., Триножкіна А.Ф., Харченко А.С., Юхно Ф.Л.

Щирими привітаннями та запашним короваям зустрічали  почесних гостей на Калінінської землі: заступника голови райдержадміністрації Герасимову Л.С., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучера О.О., начальника відділу освіти райдержадміністрації  Василенко С.А., представники громадськості та делегації з Яковлівскької сільської ради, Красненської сільської ради, Парасковіївської сільської ради. Для гостей голова Калінінської сільської ради Бойко Наталя Олексіївна  організувала екскурсію по с.Калініно, де  з гордістю показувала та розповідала гостям про значні місця ради, про людей які мешкають в ній.

Змінюються часи, змінюється історія, змінюється уклад життя людей. І нині існують люди, які працювали і працюють заради процвітання Калінінського краю, так Почесними  грамотами і подарунки, за вагомий внесок у розвиток громади та району, на святі отримали: ветеран, учасник трьох війн: Фінської, Японської, Другої Світової -Ковалевський В.П.; голова ветеранської організації - Зогов Сафар; заслужений робітник почтового відділення, листоноша - Ткаченко І.Г.; депутат  Калінінської сільської ради – Нестеренко Г.В.; директор сільського будинку культури – Іщенко К.С.; передова доярка – Дмітрієва О.Г. та  ветеран педагогічної праці – Денисенко М.П.

На святі звучали вірші та пісні,  радували шановних гостей своїми виступами маленькі танцюристи с.Калініно, а при кінці свято була передача символу естафети – художнього альбому, голові Яковлівської сільської ради та вишитого герба калінінської громади в музей Артемівського району.


Навчатися у кращих

Згідно з планом роботи управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації на 2013 рік 27-28 серпня був проведений зліт бібліотекарів села на базі бібліотек Шахтарського району. Від Артемівського району участь у зльоті взяли Власова Н.С. - бібліотекар районної бібліотеки та Бєлікова О.Г. - завідувачка Яковлівської сільської бібліотеки. Також, на базі Волноваської централізованої бібліотечної системи 28-29 серпня відбулася творча лабораторія для працівників сільських бібліотек за темою «Бібліотечні послуги – сільській молоді: поширюємо асортимент, підвищуємо якість». Від Артемівського району присутня на лабораторії Дем’яненко К.П. - бібліотекар Сіверської міської бібліотеки.

Працівники наших бібліотек познайомилися з  досвідом роботи кращих бібліотек області, з організацією та методикою проведення інноваційних заходів саме в сільських та селищних бібліотеках, матеріалами методичного портфоліо; відвідали літературне дефіле, на якому дізналися про п’ятірку наймолодших українських авторів; взяли участь в обговоренні відеофільму « Бібліотечна мозаїка виставкової діяльності».

«Від села - до села. Від громади - до громади» Кодемська – Красненська громади

 22 серпня в Кодемської с/р та 29 серпня в Красненської с/р відбулись урочисті – передача естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади».

Щирими привітаннями та запашними короваями зустрічали  почесних гостей на Кодемської землі: заступника голови райдержадміністрації Голуба С.С., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації  В.В. Грека; та на Красненської землі: заступника голови райдержадміністрації Герасимову Л.С., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучера О.О., начальника відділу освіти райдержадміністрації  Василенко С.А., провідного методиста Артемівського районного Будинку культури Тришкіну Т.В., делегацію Калінінської сільської ради, представників громадськості.

Для почесних гостей та делегацій були організовані екскурсії по значним місцям громад, так в с. Кодемо гості змогли відвідати- Свято-Преображенський Храм, фермерські хазяйства «Династия», «Криниця», ФАП, бібліотеку, сільський клуб; в с. Красне - фермерське господарство «Чайка плюс», д/з «Зіронька»,  загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, амбулаторію загальної практики сімейної медицини, бібліотеку та сільський Будинок культури.

Почесні грамоти і подарунки, за вагомий внесок у розвиток громад та району, на святі отримали шановані громадяни Кодема,  Красне та Кліщіївки, ветерани праці та ювіляри, трактористи, комбайнери, працівники культурної та освітньої сфери.

На при кінці свята герби Кодемської та Красненської громад були передані в майбутній музей Артемівського району. 

 

 

«Україно - ти моя, радість і слава».

21 серпня у великій залі Артемівської райдержадміністрації відбулися урочистості, присвячені державним святам - Дню Незалежності України, Дню Державного Прапора України.

На святі з вітальним словом виступили  голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов та голова Артемівської районної ради Кравченко Сергій Петрович.

            За сумлінну працю, високий  професіоналізм та з нагоди державних свят Почесними грамотами та Подяками Донецької облдержадміністрації, Артемівської райдержадміністрації, Артемівської районної ради були нагороджені кращі працівники району,  ветерани праці та патріоти своєї малої батьківщини.

Після офіційної частини відбувся святковий концерт за участю творчих колективів району.

22-24 серпня на території Артемівського району пройшли святкові концерти, присвячені Дню Незалежності України, під назвою: «Край мій пісенний, рідно Україно!», «Розквітай наш рідний край»,  виставки декоративно-прикладного мистецтва, в бібліотечних закладах — книжкові виставки «Всім серцем любіть Україну», виставки малюнків «Кольори незалежної України».

 

«Від села - до села. Від громади - до громади»

Новолуганська громада

     08 серпня в НоволуганськоЇ сільської раді відбулася урочиста передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Голова сільської ради Саркісов Костянтин Юрійович передав художній альбом – символ естафети голові  Кодемської сільської ради Тищенко Ірини Костянтинівні.

            Щирими привітаннями та запашним короваєм зустріли на стелі Новолуганської с/р почесних гостей: заступника голови райдержадміністрації Герасимову Л.С., начальника відділу освіти райдержадміністрації Василенко С.О., заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації Грека В.В., провідного методиста РБК Тришкіну Т.В., місцевих голів, представників громадських організацій.

            Голова сільської ради Саркісов К.Ю. організував екскурсію по с.Новолуганське для гостей, де  з гордістю показував та розповідав гостям про значні місця ради, про людей які мешкають в ній. Гості відвідали дитячий ясла-сад, загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, клуб-музей, футбольну та дитячу ігрову площадку.

            Святковий концерт та виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва відбулись в Новолуганському Центрі естетичного виховання і дозвілля «Юність». На святі було вшановано та нагороджено – грамотами і цінними подарунками кращих сельчан, які внесли свій вагомий внесок у його розвиток, економіку, соціальну сферу та культуру: директора ВОТ «Вуглегорький експериментальний комбікормовий завод» - Катаєву С.В., голову профспілкового комітету Бахмутського Аграрного Об’єднання -  Курбатову Т. М., ветерана ВВВ - Гончарову О.П., ветеранів праці – Пурисман В.Й., Артемову М.С., Сакун М.М., Ходареву З.В.

На при кінці свята герб Новолуганської сільської ради був переданий в майбутній музей Артемівського району.

 

«Від села - до села. Від громади - до громади» Новогригорівська – Комунівська  громади

30 липня в Новогригорівській с/р та 02 серпня в Комунівській с/р відбулись урочисті – передача естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади».

Щирими привітаннями та запашними короваями зустріли  почесних гостей на Новогригорівській та Комунівській землі: заступника голови райдержадміністрації Герасимову Л.С., начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації  В.В. Грека, делегацію Луганської селищної ради, Новолуганської сільської ради, представників громадськості.

На святкових концертах з вітальним словом та словами вдячності до всіх учасників естафети звернулась заступник голови райдержадміністрації Герасимова Л.С.: «Наш район з кожним роком стає все красивіше і багатше, зберігаючи при цьому свою культуру і традиції. Це відбувається завдяки його корінним жителям та жителям-переселенцям, яким наш район став рідним домом, які люблять свій край і працюють для його процвітання…». Почесні грамоти і подарунки, за вагомий внесок у розвиток громад та району, на святі отримали шановані громадяни Новогригорівки та Комуни, ветерани праці, ювіляри.

На при кінці свята герби Новогригорівської та Комунівської громад були передані в майбутній музей Артемівського району. 

 

Естафета «Від села-до села. Від громади – до громади»

В районі успішно проходить естафета «Від села-до села. Від громади – до громади», яка присвячена 90 річчю району. Сьогодні гостинно зустрічала гостей громада Луганської селищної ради. В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Герасимова Л.С., начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадськості, ЗМІ. Захід почався з відвідування Луганській ЗОШ, де ознайомились з ходом реалізації міні проекту «Здоров»я – на першу парту». Новими соціальними ініціативами Президента України передбачено створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів. В Луганській ЗОШ навчаються 112 учнів, які займаються фізичною культурою, молодь селища відвідує спортивні секції. Завдяки реалізації даного проекту  проведено ремонт та обладнаний спортивний зал школи, що створить належні умови для заняття фізичної культури та спортом. Далі гості відвідали сільський будинок культури, де відбулося урочиста передача символу естафети –художнього альбому, Новогригорівській сільській раді.  На святі були вшановані активні члени громади, ветерани.

«Від села - до села. Від громади - до громади»

Дронівська громада

12 липня  відбулася урочиста передача естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Луганська селищна рада отримала символ естафети – художній альбом від Дронівської сільської ради.

Щирими привітаннями та запашним короваєм зустріли  почесних гостей на Дронівської землі: начальника відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучера, заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації  В.В. Грека, делегацію Луганської селищної ради, представників громадськості.

                 Святковий концерт відбувся в Дронівському сільському клубі де в урочистої обстановці були нагороджені подяками та цінними подарунками односільчани  громади: Соколенко В.І. – директора СФГ «РОЙ»,Олійник О.О., Олійник Ф.С., Івченко Л.І.– ветерани праці, Макеєнко В.М. -  директор Дронівської загальноосвітньої школи, Пузик Г.І. -  заступника голови Дронівської с/р,  Ломакін А.В. – депутат Дронівської с/р, Губенко О.В. – завідувач фельдшерським пунктом, Москаленко О.І. – завідувач поштовим відділенням,  які заслужили це своєю сумлінною працею і активною участю у громадському житті сільської ради.        

На при кінці свята герб Дронівської сільської ради був переданий в майбутній музей Артемівського району.

«Купальська ніч – чарівна ніч»

6 на 7 липня відбувалися справжні дива в Артемівському районі. Кожен житель міста Сіверськ та  сіл Опитне, Дронівка, Зайцеве, Бахмутське, Яковлівка, Федорівка, Званівка, Парасковіївка, Комуна, Васюківка, Покровка, Міньковка, Калініна, хто долучився до «купальського» святкування, зміг насолодитись святковим настроєм, який правив цього вечора до самої ночі. На берегах річок, ставів зібралось багато люду, не обійшлось без нечистої сили, добрих Чародіїв, Водяного та Русалок, які не залишили жодного із присутніх без уваги. Адже ніч на Купала повна всяких чудес: чути мову звірят, рослини ходять з місця на місце, цвітуть чудодійні квітки, а між ними й папороть. Папороть розцвітає опівночі, і загорається дивним-вогнем, але зараз і осипається; хто встигне вирвати цю квітку, тому закопані скарби відкриваються самі, і він дістане чудодійну силу та знання; але цю квітку стереже вся нечиста сила, щоб хто не зірвав. Дівчата прикрашали та уквітчували Марену, плили вінки та ворожили, шукаючи свою долю. Тай хлопці не стояли без діла. Родзинкою традиційної купальської програми стало величезне купальське вогнище, яке, здавалось, своїм теплом та величчю очищало від нечисті усе навкруги. Завершилось ж дійство грандіозною дискотекою під відкритим небом біля купальського вогнища.

Семінар-практикум для керівників закладів культури

4 липня у відділі культури і туризму Артемівської райдержадміністрації був проведений семінар-практикум для працівників закладів культури за темою «Підвищення якості культурно-освітніх послуг в закладах культури».  З доповіддю про загальний стан роботи закладів культури у першому півріччі виступив начальник відділу культури і туризму АРДА Олександр Олексійович Кучер, який зазначив, що якість проведених культурно-масових заходів залежить, в першу чергу, від особистого відношення працівника до творчого процесу, від його бажання навчатися, саморозвиватися та втілювати отримані знання у практику роботи. Методичні роз’яснення щодо моніторингу діяльності та технічного стану закладів культури, запровадженого управлінням культури і туризму Донецької ОДА надали заступник директора РБК з культурно-масової, інформаційної, науково-методичної роботи Крошка С.О. та провідний методист Центральної районної бібліотеки Литовченко О.Ю. Практична частина семінару містила обмін досвідом з різних аспектів культурно-дозвіллєвої роботи: впровадження інноваційних форм, шляхи і джерела позабюджетного фінансування, співтворчість працівників культури з організаціями та підприємствами. Учасники семінару мали змогу ознайомитися з виставкою творчих робіт «Краса своїми руками» та отримати консультації майстрів. На семінарі були оголошені умови та строки проведення нових конкурсів: конкурсу регіональних культурних ініціатив (Управління культури і туризму ДОДА), конкурсу дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше» (Національна бібліотека України для дітей) та відкритого фотоконкурсу «Мальовнича Артемівщина» у віртуальній мережі «Однокласники», присвяченого 90-річчю Артемівського району. 

«Від села - до села. Від громади - до громади»

Серебрянська громада

27 червня в  Серебрянської сільської раді відбулася урочиста передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Голова сільської ради Ходак  Віктор Павлович передав художній альбом – символ естафети голові  Дронівської сільської ради Кисіленку Анатолію Івановичу. Щирими привітаннями та запашним короваєм зустріли в Серебрянської громаді почесних гостей: заступника голови райдержадміністрації Голуба С.С.,заступника голови районної ради Тутову Н.О., начальника відділу культури і туризму О.О. Кучера, начальника відділу освіти райдержадміністрації С.В. Василенко, делегацію Дронівської сільської ради, представників громадськості. Гості свята відвідали шкільний музей ім..Микити Шаповалова, дитячий садочок «Буратино»,  старинний Свято – Преображенських храм, прийняли участь у освяченні нового хреста, який був встановлений у в’їзді в село Серебрянка.        Святковий концерт відбувся в Серебрянської  загальноосвітньої школи де в урочистої обстановці були нагороджені подяками та цінними подарунками односільчани  громади – ветеранів праці, майстрині - рукодільниці,  які заслужили це своєю сумлінною працею і активною участю у громадському житті сільської ради.   На при кінці свята герб Серебрянської сільської ради був переданий в майбутній музей Артемівського району.

Святкування Дня працівників державної служби та Дня Конституції України

 в Артемівському районі 

26 червня в великому залі Артемівської райдержадміністрації пройшов урочистий прийом з нагоди Дня Конституції України та  Дня державної служби. До державних службовців Артемівського району зі словами вдячності та побажанням успіхів у роботі звернулися  голова райдержадміністрації Данилов В.М., голова районної ради Кравченко С.П., голова Артемівського райкому профспілки працівників державних установ Носкова Н.В.. За сумлінну, багаторічну працю Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради з грошевою винагородою, подяками райкому профспілки працівників державних установ  були нагороджені  кращі працівники району. Артисти районного Будинку культури та сільських клубів подарували святковий концерт усім присутнім.

«Закон про мене – мені про закон»

         Щорічно в бібліотеках Артемівського району в рамках циклів «Прийди до мене, Україно, благослови добром мене», «Я маю право жити на землі, творити, дихати, учитись» проходять заходи з популяризації літератури правознавчого характеру, народознавства, історії та культурі України.

Так, 25-27 червня До Дня Конституції України в бібліотеках були оформлені книжкові виставки, тематичні полиці, інформаційно-правові стенди та куточки на яких представлені книги і матеріали про Конституцію України, українське державотворення: «Конституція – основний Закон України», «Держава і громадянин», «Право на кожен день», «Закон про мене – мені про закон».

Працівниками бібліотечної справи були організовані для дітей та підлітків району: бесіда-дискусія «Кожна людина має право» (центральна районна бібліотека), виставка українських рушників «Рушник, наче доля» (Зеленопільська с/б), вечір запитань і відповідей «Основні закони нашого буття» (Мінківська с/б), бліц-турнір з правової тематики «Перевір себе» (Володимирівська с/б), історико-літературний журнал «Наші символи – наші святині» (Покровська с/б), огляд літератури «Маєш права – маєш і обов’язки» (Новолуганська с/б), година цікавих повідомлень «Знання і повага прав людини – шлях до взаєморозуміння» (Луганська селищна б-ка), урок державності «Україна. Конституція. Творення» (Комунівська с/б), година запитань «З чого починається Україна?» (Кліщіївська с/б), юридичний урок «Жити по законам добра» (Кодемська с/б), бесіда «Закон і молодь» (Роздолівська с/б), «Подорож країною Правляндією» (Серебрянська с/б), конкурс малюнків «Моя рідна Україна» (Яковлівська с/б), година державності «Конституція – Основний Закон України» (Сіверська бібліотека для дітей), юридичний урок «Конституція – основний Закон для влади і громадян» (Красненська с/б), «Жити по законам добра» (Верхньокам’янська с/б), урок державності «Права людини» (Берестівська с/б). 

«Троица - зеленые святки»

23 июня в Артемовском районе отмечался православный праздник Святой Троицы.

Троица - один из любимых в народе переходящих двунадесятных праздников, в котором христианские понятия перемешались с древними языческими традициями. Работниками клубных учреждений района для детей и взрослых жителей района были организованы разнообразные и познавательные мероприятия  с элементами обрядовости. Гости праздника с удовольствием принимали участие в троичных обрядах, пели песни возле березки, наряженной  лентами, водили хороводы, отгадывали загадки, вспоминали летние приметы, пословицы и поговорки, связанные с праздником Троицы.

            В Прасковеевском СДК и Миньковском СДК были организованы для подростков тематические дискотеки «Водимо куста щоб пшениця була густа».  Работники культуры Серебрянского СДК,  Зайцевского СБК, Бахмутского СБК, Красненского СДК провели уроки -экскурсии  «Цілющі трави України», «Лечебная трава – полезна для здоровья»  на которых, ребята  собирали лекарственные травы,  приукрашали  вербу разноцветными лентами, изучали народные игры.

             В Покровском СДК и Коммуновском СДК после сбора лекарственных трав ребят пригласили на чаепитие. Где в гостях у тетушки Травницы ребята учились заваривать травяной чай,   знакомились с  их лечебными и полезными свойствами.

              Для участников клубного объединения «Разом з Іванівною» та народного фольклорного ансамбля «Веселка» районного Дома культуры был проведен день коллективного отдыха с выездом на природу. Участники, в этот день, не только собирали  лечебные травы но, и пели обрядовые и народные песни.

Память про війну живе в наших серцях

22 червня 1941 - одна з найсумніших дат в нашій історії  - початок Великої Вітчизняної війни. Цей день нагадує нам про всіх загиблих у боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду та поневірянь. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий борг, захищаючи в ті суворі роки нашу Вітчизну.

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні  в населених пунктах Артемівського району біля пам'ятників загиблим воїнам пройшли траурні мітинги, в закладах культури проведені тематичні хвилинки, уроки пам’яті «Вічна наша пам’ять», уроки історії «Нам жить и помнить», «Згадаємо трагічні ті роки», «Памяти павших будьте достойны». З літературно-художньої композиції під назвою “22 червня – ми пам’ятаємо” розпочався тематичний ранок в Красненській сільській бібліотеці. В бібліотеках також пройшли літературні читання, оформлені тематичні полички, книжково-ілюстративні виставки, перегляди літератури.

«Від села - до села. Від громади - до громади»

Верхньокамянська громада

 20 червня в Верхньокамянської сільської раді відбулася урочиста передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Голова сільської ради Тимчак Віктор Михайлович передав художній альбом – символ естафети голові  Серебрянської сільської ради Ходаку Віктору Павловичу. В урочистостях взяли участь заступник голови районної ради Тутова Н.О., начальник відділу культури і туризму О.О. Кучер, начальник відділу освіти райдержадміністрації С.В. Василенко, делегація Серебрянської сільської ради, представники громадськості. Cвятковий концерт відбувся в Верхньокам’янської загальноосвітньої школи де в урочистої обстановці були нагороджені подяками та цінними подарунками односільчани  громади – керівники фермерських господарств, ветерани праці, матері-героїні, воїни-афганці, які заслужили це своєю сумлінною працею і активною участю у громадському житті сільської ради.На при кінці свята герб Верхньокам’янської сільської ради був переданий в майбутній музей Артемівського району.


 

 

Навчання для зростання

4-5 червня в м. Добропілля відбулася обласна творча лабораторія для методистів міських та районних бібліотек, організована Донецькою обласною універсальною бібліотекою ім. Крупської в рамках програми підвищення кваліфікації. Від Артемівського району участь у лабораторії взяла провідний методист Центральної районної бібліотеки.

Під час проведення творчої лабораторії учасники ознайомилися з кращими здобутками та інноваціями в області бібліотечної справи, обмінялися досвідом роботи з бібліотечними працівниками області. Основною частиною лабораторії стали тренінги та робота у малих групах, під час яких розроблялися та обговорювалися учбові проекти з адвокації, реклами бібліотеки, інтерактивних форм підвищення кваліфікації.

Підводячи підсумки дводенної роботи, організатори та учасники обласної творчої лабораторії дійшли висновку, що професійна консолідація є залогом успіху бібліотеки.

Літо-літечко, радіє дітвора!

Літо-пора канікул, радості та гарного настрою. З 26 травня в Артемівському районі почали роботу пришкільні  табори та майданчики.  Головна їх мета - оздоровлення дітей соціально-незахищених категорій, створення оптимальних умов для організованого дозвілля дітей, творчого, інтелектуального і фізичного розвитку.

Працівники закладів культури району особливу увагу приділяють організації дозвілля та змістовного відпочинку дітей на літніх майданчиках.

Літні канікули для дітей пришкільного табору Опитненської ЗОШ почалися з віртуальної прогулянки м. Донецьк, на яку їх запросили працівники центральної районної бібліотеки: маленькі мандрівники поблукали вулицями міста, відвідали дельфінарій, парк кованих фігур, стадіон Донбас-Арена. А до дня народження російського поета О.С.Пушкіна в бібліотеці відбулася гра-вікторина «Что за прелесть єти сказки!» з переглядом мультфільмів за казками Пушкіна.

"Я люблю літо" під такою назвою пройшов конкурс малюнку для дітей пришкільного табору "Весела сімейка" (Красненська сільська бібліотека). А трохи згодом, завітавши до бібліотеки, діти розгадували загадки про літо, брали участь у конкурсах  казкових стартів "Вітальня Василини Премудрої".

Калейдоскоп цікавих фактів: "Книжкові загадки - дитячі відгадки" провела з дітьми літнього табору завідувачка Роздолівської сільської бібліотеки. 

Цікавою і змістовною виявилася екскурсія "Перегортаючи сторінки книг" пришкільного оздоровчого табору "Дивосвіт" до Сіверської дитячої бібліотеки.

Працівники Новолуганського ЦЕВД «Юність» організували для дітей екскурсію до пекарні с.Новолуганське, провили розважальну-ігрову програму «Веселий мурашник».

Для дітей Бахмутської, Васюківської, Калінівської сільських рад було проведено: конкурс ілюстрацій до улюблених мультфільмів та казок; театралізовано дійство з казковими героями мультфільмів «По дороге с облаками»; мультяшни години «Світ мультфільма».

Під девізом: «Не сразу приходят победы,

Но снова вперед и вперед

Нас юность настойчиво, твердо

К спортивным рекордам зовет!»

пройшли спортивно-ігрові заходи організовані працівниками клубних закладів: «Мій веселий стрибкий м’яч»(РБК), «Наше спорт лото, або 6 з 49» (Новолуганський ЦЕВД «Юність»), «Веселі туристичні стежки» (Верхньокамянська с/б), «Веселі старти» (Покровський СБК), «Дитячі забави» (Дронівський СБК).

 

«Планета Дитинства»

Свято дитинства, яке пройшло  30 травня в районному Будинку культури, зібрало ціле сузір’я талановитих дітей Артемівського району.

В фойє юних гостей  зустріли веселі казкові герої, які подарували їм  розважально-ігрову програму з конкурсами, іграми, запальними танцями та улюбленими піснями у виконанні молодих артистів. Святковий настрій та море позитивних емоцій отримали всі!

А потім, в глядацькій залі РБК, в 15 раз підводилися підсумки роботи регіональної комплексної програми «Обдаровані діти», яка діє в районі під патронатом голови Артемівської райдержадміністрації В.М. Данилова та голови Артемівської районної ради В.П. Кравченко.  В церемонії нагородження взяли участь 45 талановитих учнів загальноосвітніх шкіл району, імена яких занесені до районного банку  обдарованих дітей Артемівського району. А також 15 дітей, які неодноразово приймали участь в різних культурно-масових заходах та музично-танцювальних конкурсах. Та 8 юних спортсменів Артемівського району. Всі учасники заходу отримали солодкі призи.

 

Славянский фестиваль «Кордон»

28 мая 2013г. на центральной площади г.Славянска Донецкой области  проходил 6-ой Открытый Славянский фестиваль «Кордон».

Фестиваль проводился совместно с содружеством ветеранов пограничных войск, казачеством станицы «Торская»  Миусского округа Всевеликого Войска Донского, Славянской организацией ветеранов Афганистана, творческим союзом «ХороШОУ».  

При поддержке  председателя Артемовской районной государственной администрации В.Н.Данилова, Артемовский район достойно представляли  творческие коллективы из районного Дома культуры, Покровского СДК и Яковлевкого СДК.

Из 150 участников фестиваля  было отобрано 50 конкурсантов, которым и было присвоено звание лауреатов. Радует то, что из 11 заявленных участников из района 10 стали лауреатами фестиваля.

Мы еще раз поздравляем победителей: Худолий Дарью, Гордиенко Анастасию, Чмыреву Руслану (Покровский СДК, рук. Левитов Э.В.); трио «Веселые ребята» (Яковлевский СДК, рук. Горбатов А.А.). А также участников и лауреатов Артемовского районного Дома культуры: народный фольклорный ансамбль «Веселка» (рук. Головина Л.С.), солистов - Хоружевскую Маргариту, Грахно Дарину, Сыроватскую Веру, Кольцова Михаила, Цодикову Эллину (народная студия «Мажор плюс» рук. Цодикова Э.М.)

 

 

Районный фестиваль детского и юношеского творчества

«Засвіти свою зорю»

18-19 мая 2013 г. в Артемовском районе под патронатом председателя Артемовской районной государственной администрации Виктора Николаевича Данилова проходил одиннадцатый районный фестиваль детского и юношеского творчества «Засвіти свою зорю». 

Ежегодное проведение фестиваля стало доброй традицией и знаменательным событием в культурной жизни Артемовского района.

За прошедшие годы не один десяток его участников: вокалистов, танцоров, музыкантов, художников, мастеров декоративно-прикладного творчества впервые зажгли свою звезду. Многие из них  теперь известны и любимы не только в нашем районе. Их знают не только в Донецкой области. Многим аплодировали на Всеукраинских и Международных смотрах, конкурсах и фестивалях.

В этом году фестиваль проходил в рамках года детского творчества и 90-летия Артемовского района. 

Фестиваль проходил на трех сценических площадках: районном Доме культуры, школе искусств №2 пос. Опытное и музыкальной школе г. Северск. Более  чем 100  его участников  показывали свое мастерство в вокальном, хореографическом жанре, декоративно-прикладном творчестве и живописи.

Компетентное жюри во главе председателя – Кучера А.А., начальника отдела культуры и туризма Артемовской райгосадминистрации, членов жюри: Навоценой Р. Г., директора Артемовского районного Дома культуры, заслуженного работника культуры Украины, Чумаковой Е.С., старшего преподавателя постановки голоса Артемовского педагогического училища, отличника образования, Добротворской Е.Б., художника, руководителя  изостудии «Палитра» Артемовского городского центра  детей и юношества, Тришкиной Т. В.,  ведущий методист Артемовского районного Дома культуры оценивали выступления  конкурсантов в двух номинациях: «Перший крок» и «Засвічені».

 

Свято тих, хто творить свято

17 травня у великому залі Артемівської райдержадміністрації пройшов урочистий прийом, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Тепло і сердечно привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва голова Артемівської районної державної адміністрації В.М.Данилов, заступник голови районної ради Н.А Тутова, заступник голови райдержадміністрації Л.С. Герасимова, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О.О. Кучер, голова міськрайонної профспілкової організації працівників культури О.І. Вороненко.

Найкращі, найталановитіші та найвшанованіші працівники культури, учасники художньої самодіяльності, ветерани праці  з нагоди професійного свята були нагороджені Почесними грамотами, Подяками, цінними подарунками.

Артисти районного Будинку культури та сільських клубів подарували своїм колегам чудовий концерт.

 

 

Четырнадцать народных коллективов

Артемовского района подтвердили свои звания!

13 мая четырнадцать  творческих коллективов Артемовского района прошли нелегкий экзамен перед Донецкой областной аттестационной комиссией – в районном Доме культуры, Северском Центре культуры прошел районный смотр на подтверждение и присвоение званий «Народный (образцовый) самодеятельный коллектив».

Периодичность проведения таких смотров – один раз в три года. Присвоение звания «народный (образцовый) самодеятельный коллектив»  является хорошим творческим стимулом для каждодневной работы коллективов, обязывает их руководителей и участников к постоянному повышению профессионального уровня, качественному росту и способствует количественному увеличению объединений.

В этом году, заявки на участие в смотре подали 14 коллективов. В адрес комиссии необходимо было представить отчеты, копии наград, дипломов, публикаций в прессе, программы выступлений, концертов и прочий материал за период творческой деятельности с 2010 по 2012 год включительно. Каждое объединение готовилось к экзамену с большой ответственностью.

По мнению аттестационной  комиссии, в состав которой входили: преподаватель Донецкого музыкального училища М.Н.Целовальник,  руководитель детской хореографической школы-студии при  заслуженном академическом ансамбле танца и песни Украины «Донбасс» В.А.Волоховский, методисты Донецкого областного учебно-методического Центра культуры Кобец Л.Г., Сидоренко Д.М.,  Хамитова О. С.,  наш район достойно показал себя на смотре. Четырнадцать коллективов подтвердили свои звания!

Смотр показал, что в районе имеется множество коллективов с большим творческим потенциалом, которые ведут системную творческую, учебно-воспитательную и организационную работу.

 

«Бібліоміст»  в Артемівському районі – ми знову перемогли!

Програма «Бібліоміст» підбила підсумки 5-го раунду конкурсу на організацію нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету. До участі в цьому раунді конкурсу долучилися районні та міські бібліотечні системи та бібліотеки, які перемогли за результатами 1, 2, і 3 раундів цього ж конкурсу, ефективно впроваджують інноваційні бібліотечні послуги, а також змогли залучити необхідне спів фінансування.  У Донецькій області 18 бібліотек отримають до кінця 2013 р. 54 комп'ютери, з них – 10 компютерів - бібліотеки Артемівського району.

Наступні бібліотеки  Артемівського району у селах: Покровське, Бахмутське, Володимирівка, Красне та Яковлівка отримають компютерне обладнання у цьому раунді. 

 

Перемога одна на всіх

Все далі йде від нас  9 травня 1945 року, але ми,  як і раніше,  пам'ятаємо,  якою ціною дісталася нашим батькам і дідам Перемога у той день і кожного  року відзначаємо це  прекрасне і трагічне  свято разом з ветеранами.

До 68-ї річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні з 7 по 9 травня колективи закладів культури Артемівського району провели святкові заходи за участю ветеранів та громадськості: урочисті мітинги, святкові концерти, «вогники»  та зустрічі з ветеранами. В бібліотеках району оформлені книжково-ілюстративні виставки, стенди та експозиції з матеріалами, що висвітлюють події 1941-1945 років. Біля них проводяться уроки мужності, години памяті, літературні хвилинки.

9 травня для країни, яка виграла дуже складну війну, є святим днем, святом кожної родини, тому що війна не залишила осторонь жодну сім'ю. І покоління, яке принесло цю перемогу, гідне шанування і поваги, а найголовніше - гідне того, щоб про їх подвиг пам'ятали наступні покоління. Ми –  діти, онуки і правнуки переможців, і ми цим пишаємося.

«Свято свят і торжество торжеств»

Так іменують Великдень православні християни. Цього дня весь християнський світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих — подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла — над темрявою.

До свята готуються заздалегідь – розписують писанки, готують подарунки для рідних. Учасники клубу за інтересами «Мир творчества», що працює в районній бібліотеці,  вирішили порадувати своїх близьких власноруч виготовленими пасхальними листівками. Під час творчої роботи діти ознайомилися з Великодніми звичаями та традиціями, переглянули виставку-дарунок «Писанка мальована з любов,ю подарована», дізналися деякі факти з історії Свята свят.

Дуже теплою була зустріч давніх знайомих на черговому засіданні клубу "Господарочка", яке відбулося у Сіверській міській бібліотеці і було присвячене найулюбленішому святу християн. Господині з гордістю демонстрували свої кулінарні вироби, ділилися секретами та рецептами виготовлення пасхальних блюд. Працівники бібліотеки провели народознавчий екскурс в історію свята.

Тож вітаємо зі святами і бажаємо усім Божої благодаті!

Чорнобиль не має минулого

27 років тому сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - аварія на Чорнобильській АЕС, яка призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій. Указом Президії Верховної Ради УРСР від 29 березня 1990 року (N 8985-ХI) 26 квітня проголошено "Днем чорнобильської трагедії".

Цього дня люди вшановують пам'ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. В центральній районній бібліотеці пройшла Година пам’яті «Чорнобиль… біль і пам’ять вічні» з переглядом документального фільму «Чернобыль. Хроники молчания».

25 квітня до Сіверської бібліотеки для дітей завітали учні 4 класу школи №3 на урок мужності "Чорнобильські дзвони сумно гудуть". Метою якого являється: поглиблення знання учнів про аварію на Чорнобильській АЕС. Вчити любити рідну землю, відчувати чужий біль, як свій власний. В рамках заходу відбувся конкурс малюнку «Чорнобиль очима дітей», під час якого діти не тільки малювали свої враження від почутого, а й намагалися презентувати свої витвори.

27 річниці трагедії на ЧАЕС був присвячений День скорботи " Гірчіть попід вікнами сивий полин", який пройшов 25 квітня у Красненській сільській бібліотеці. Сьогодні дзвін скорботи , що став символом Чорнобильського лиха б'є на сполох, на тривогу , разом з тим закликає нас до розуму. Якою б гіркою не була наша пам'ять про скоєне лихо, та ми залишаємось жити мрією майбутнього з добротою, надією ,вірою до рідної землі.  Цього дня в бібліотеці також  пройшов конкурс дитячого малюнка " Квітів чарівна краса", та вікторина " Все про квіти".

Згадали ті страшні події, вшанували пам’ять всіх ліквідаторів і учні 8-го кл. Сіверської ЗОШ №3, з якими 25квітня була проведена Година-спогад: "Трагічний постфактум Чорнобиля", підготовлена працівниками Сіверської міської бібліотеки. Мирний атом став для України і прилеглих земель гірше війни і підростаюче покоління вже усвідомлює всю відповідальність та наслідки втручання людини у закони природи.

У рамках пам'ятних заходів, присвячених 27-ій річниці Чорнобильської трагедії, в бібліотеках Артемівського району також були проведені:

урок пам’яті «Це гірке слово – Чорнобиль» Берестівська с/б; година спілкування «На Чорнобиль летять журавлі» Верхньокам’янська с/б; день скорботи «Терновий вінок Чорнобиля» Дронівська с/б; година спогадів «Гіркота пече полинна» Зайцівська с/б; екологічний мітинг «За чисту землю, повітря і воду, за чисту душу та розум народу» Яковлівська с/б; урок пам’яті «Нехай в серці не згасне пам’ять» Парасковіївська с/б; день пам’яті та скорботи «Трагедія Чорнобиля» Серебрянська  с/б; літературний урок «Мужність і біль Чорнобиля» Роздолівська с/б; година спілкування «Річниця Чорнобильської катастрофи – погляд у майбутнє» Клинівська с/б; День подвигу та слави заради павших і живих «Птахи складають гімн весни, всміхаються до сонця квіти, а пам’ять лине в моторошні дні, гудуть жорстокі дзвони квітня» Кліщіївська с/б; бесіда-діалог «Радіація. Що ми про неї знаємо?» Комунівська с/б; бесіда-роздум «Чорнобиль – два кольори»; конкурс дитячих малюнків «Наслідки Чорнобиля» Бахмутська с/б.

Есть таланты на селе школа искусств №2 пос. Опытное на II Международный фестиваль-конкурс «Созвездие вятогорья – праздник весны».

14 апреля 2013 года в городе Святогорске состоялся ІІ Международный фестиваль-конкурс «Созвездие Святогорья – праздник весны», в котором приняли участие и стали лауреатами и дипломантами ученики и преподаватели школы искусств № 2 пос.Опытное.

Цель фестиваля - выявление и поддержка новых молодых талантов, показ достижений и сценического мастерства детей и молодежи, эстетическое развитие подрастающего поколения.

            Честь сельской школы Артемовского района защищали:

            - Ансамбль народных инструментов (в нем приняли участие 8 преподавателей школы, руководитель Кучер Светлана Николаевна) –  стал лауреатом ІІ степени.

          - Грахно Артем, ученик 7 класса фортепиано (преподаватель Путря Наталья Ивановна)– получил звание лауреата ІІІ степени.

          - Ансамбль флейтистов (Дубовая Алина, Острецова Виктория, Гончарова Маргарита, Воронов Богдан, руководитель Данильченко Юлия Андреевна, концертмейстер Тропашко Евгения Петровна) –  стали дипломантами конкурса.

           - Дубовая Алина, ученица 6 класса флейты (преподаватель Данильченко Ю.А.) – дипломант конкурса.

         Все участники школы искусств №2 с.Опытное в номинации «Инструментальный жанр» одержали победу и были награждены кубками.  

Мы гордимся нашими талантливыми детьми и благодарны педагогическому составу и директору школы искусств №2 пос.Опытное Кучер Светланы Николаевны, за то что несмотря на все трудности нашей жизни, о наших детях знают не только в Донецкой области, но в Украине и ее приделами.

Районна естафета культури, освіти і праці

«Від села - до села. Від громади - до громади» Васюківська громада

12 квітня в Васюківської сільської раді відбулася урочиста передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Голова Васюківської сільської ради Мороз Юрій Митрофанович передав художній альбом – символ естафети голові Никифорівської сільської ради Точеному Дмитру Сергійовичу.

В урочистостях взяли участь заступник голови райдержадміністрації Герасимова Л.С., начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадськості та ЗМІ. Гостям голова Васюківської сільської ради Мороз Ю.М. з гордістю показав дитячий садок-школу в селі Федорівки, школу та дитячий садочок в селі Васюківки де завдяки участі ініціативних груп громади в малих грантів Сергія Клюєва були зроблені в кімнатах ремонти.

            Святковий концерт відбувся в Федорівському сільському клубу-бібліотеці де в урочистої обстановці були нагороджені подяками та цінними подарунками односільчани Васюківської громади, які заслужили це своєю сумлінною працею і активною участю у громадському житті сільської ради.

            На при кінці свята герб Васюківської сільської ради був переданий в майбутній музей Артемівського району.

Тиждень дитячої книги

З 1 по 7 квітня в бібліотеках Артемівського району пройшов Тиждень дитячої книги, який традиційно проходить щороку під час весняних канікул.

Під час проведення Тижня дітей та підлітків чекали цікаві зустрічі з героями улюблених літературних творів «Мандри сторінками улюблених книг» (районна бібліотека), літературний круїз «Чарівний світ книжок» (Бахмутська с/б), бібліомарафон «Інтелектуальне перехрестя» (Луганська селищна б-ка), бібліотечний урок «360 градусів навколо книги» (Роздолівська с/б), брейн-ринг «Старі казки на новий лад» (Яковлівська с/б); хіт-парад читацьких думок «Я читаю, тому що…» провели читачі Новолуганської с/б, подорож до Палацу чарівних казок здійснили читачі Комунівської бібліотеки разом з героями книг В.Нестайка, а юні гості Берестівської с/б отримали своє перше Посвячення у читачі. Вже традицією стали лялькові вистави для молодших читачів у Красненскькій с/б. Театралізовану гру-подорож для своїх однолітків «Країна мудрого Казкаря» підготували учасники клубу за інтересами «Казочник» Красненської с/б.

Протягом Тижня діти приймали участь у літературних іграх та вікторинах, літературних оглядах, екскурсіях до бібліотеки; в бібліотеках працювали книжкові виставки, тематичні перегляди літератури, книжкові лікарні.


Районна естафета культури, освіти і праці «Від села - до села. Від громади - до громади» Різниківка

29 березня в відбулася урочиста передача естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади». Різниківська сільська рада отримала символ естафети – художній альбом від Сіверської міської ради, якій дісталося почесне право першими стартувати в районній естафеті, присвяченій 90-річчю Артемівського району.

            Щирими привітаннями та запашним короваєм зустріли в Різниківській громаді почесних гостей: заступника голови райдержадміністрації Герасимову Л.С., начальників відділів райдержадміністрації, місцевих голів, представників громадських організацій.

            Голова сільської ради Кабацький В.М. з гордістю показував та розповідав гостям про значні місця ради, про людей які мешкають в ній. Гості відвідали Свято-Покровський храм села Кірове, братську могилу радянських воїнів та односільчан, дитячий садочок «Дюймовочка» та школу.

            Давньою традицією в селі Кірове стало до ювілейних дат в житті громади та району, висаджувати біля школи карликові дерева вишні. І в цьому році до 90-річчя Артемівського району почесне право висадити деревця було надано гостям.

          «Прийміть цей коровай, як святиню, як символ добра і достатку Від нашої громади», - з такими щирими вітаннями зустріли гостей учасники вокального ансамблю «Сузір’я» на порозі Кіровської  ЗОШ І – ІІ ст., де проходило свято естафети культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади».

В фойє школи були розміщенні виставки декоративно-ужиткового мистецтва сільських майстрів, стенди з фотографіями та замітками, цікавими подіями з життя  мешканців сільської громади.

Святкову програму відкрив колектив працівників Кіровської школи - гімном Різниківської громади. Оплесками проводили глядачі з імпровізованої сцени вокальний ансамбль «Сузір’я».

З вітальним словом до учасників естафети звернулась заступник голови райдержадміністрації Герасимова Л.С: «Наш район з кожним роком стає все красивішим і багатшим, зберігаючи при цьому свою культуру, свої традиції ... І як би не складалися наші долі, але любов до рідної артемівської землі, небайдужість до її долі, об'єднує всіх нас. Нехай 90-річний ювілей Артемівського району відкриє нову сторінку в його історії, а жителі нехай доповнять її своїми трудовими і творчими досягненнями».           

            На святі було  вшановано кращих сельчан, які внесли свій вагомий внесок у його розвиток, економіку, соціальну сферу та культуру, ветеранів праці: Бабенко С.В. – керівник СФГ «Обрій», Тищенко О.Г. – директор ПП «Колос», Різник Н.В. – директор Кіровської школи, Крохіна О.В. – завідувач Різниківського СБК, Бабенко В.В. – завідувача СФП с.Кірове, Різник В.Ю. – ветеран педагогічної праці.

            Наприкінці святкового концерту, в урочистій обстановці, голова Різниківської сільської ради Кабацькій В.М. передав Ларисі Сергіївні панно вишитого гербу сільської ради та художній альбом – символ естафети – голові Васюківської сільської ради.

Жінки, обпалені війною

Одне з покликань жінки - оберігати свій будинок і зберігати мир. На жаль, бувають ситуації, коли жорстока війна стукає у двері міст. І тоді, коли немає більше іншого виходу, хранителька домашнього вогнища бере в руки зброю і виходить на вулиці, захищати свій світ від ворога нарівні з чоловіками. Стає до верстата, сідає на трактор і приймає на себе весь тягар війни і відповідальність за життя своїх близьких. Але все одно залишається Жінкою – люблячою, ніжною, сильною, терплячою…

27 березня в рамках проекту «Заповідаємо Вам пам’ять» в Яковлівській сільській бібліотеці пройшла чергова зустріч молоді з очевидцями подій Великої Вітчизняної війни «Жінки, обпалені війною». На зустрічі були присутні начальник відділу культури і туризму АРДА Кучер О.О., голова Яковлівської сільської ради Безсмертна Л.В., керівник проекту «Заповідаємо Вам пам’ять» Сікварова С.М., директор Центральної районної бібліотеки Коломієць О.О., голова спілки ветеранів с. Яковлівка Бейс О.С., ветерани Великої Вітчизняної війни, учні та викладачі загальноосвітньої школи.

«Такі зустрічі дають можливість молоді доторкнутися серцем до нашої історії, зрозуміти і відчути спадковість поколінь», - зазначив у своєму виступі начальник відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер.

«Нам надзвичайно важливий кожен Ваш спогад, кожна крихта нашої пам’яті, якою Ви володієте, бо це – наша історія», - наголосила керівник проекту С.М. Сікварова. 

На зустрічі панувала невимушена, дружня атмосфера. Із сумом згадували ветерани події воєнного лихоліття, тяжкі повоєнні роки. Щиро і зворушливо звучали розповіді молоді з пошукового загону, озвучуючи зібрані свідоцтва-спогади своїх  земляків про окупаційні часи. Багато теплих, вдячних слів і щирих побажань почули ветерани від голови Яковлівської сільської ради Л.В. Безсмертної. Порадували гостей і виступи талановитих артистів сільського Будинку культури: маленьких солістів, які з завзяттям виконали пісню «Три танкіста».  

Естафета культури, освіти і праці «Від села – до села, від громади – до громади» Сіверська громада

19 березня в Сіверському Центрі культури в святковій обстановці пройшла передача районної естафети культури, освіти і праці «Від села - до села, від громади - до громади», яка проводиться з метою активізації творчої участі населення в суспільному та культурному житті району, підвищення продуктивності праці, розвитку народного творчості, підвищення художнього рівня виконавської майстерності у зв'язку з відзначенням 90-річчя Артемівського району. На свято були запрошені заступник голови райдержадміністрації  Герасимова Л.С., начальники відділів райдержадміністрації, місцеві голови, представники громадських організацій.

Гості мали можливість відвідати виставку декоративно-прикладного  мистецтва шкільних та дошкільних закладів міста, професійного ліцею, виставку робіт дитячої студії «Палітра», персональну виставку юної художниці К. Самойлової та побачити роботи учасниць клубів за інтересами: «Мистецтво вишивки стрічками» (Центр культури), «Господарочка» (міська бібліотека).

Святкову програму відкрили солісти ансамблю «Мрія», учасники хореографічного класу Центру культури та танцювального колективу Центру дитячої та юнацької творчості, які виконали танцювально-музичну композицію «Мій Сіверськ». Оплесками проводили зі сцени і народний хор «Надвечір'я».

З вітальним словом та словами вдячності до всіх учасників естафети звернулись заступник голови райдержадміністрації Лариса Сергіївна Герасимова та в.о. голови Сіверської міської ради Гатченко Світлана Вікторівна. Почесні грамоти і подарунки за  вагомий внесок у розвиток міста та району на святі отримали шановані громадяни Сіверська, ветерани праці, ювіляри.

В урочистій обстановці Сіверська міська рада передала естафету Різниківській сільській раді. В.о. голови Сіверської міської ради Гатченко С.В. вручила Ларисі Сергіївні панно вишитого гербу міста.

Концертну програму продовжив народний гурт «Ямчани», вокальний ансамбль «Сузір’я» та учасники танцювальних колективів Центру культури.

Ай да Масленица!

В Артемовском районе 15-17 марта сельские жители провожали Зимушку-Зиму и весело праздновали Масленицу.

Работники культуры подготовили яркие праздничные программы, насыщенные театрализованными представлениями, играми и конкурсами. Были на праздниках и Скоморохи-Весельчаки, и Баба-Яга, и Зима с Дедом Морозом. 

В какие игры только не играли. Популярными же играми у наших селян остаются  перетягивание каната и лазанье на столб за  сувенирами.

Непременными атрибутами Масленицы были народные гуляния, организована торговля, продажа шашлыков и…море блинов, которые в эти дни поедались  в большом количестве и с разной начинкой.

Широко встречали Масленицу в селах: Новолуганское, Серебрянка, Резниковка, Покровское,  Красное, Зайцево. Несмотря на капризы погоды, организаторам удалось сделать праздник ярким, красочным и веселым - с песнями, с хороводами, с молодецкими забавами. А в конкурсах и викторинах – принимали участие все желающие, от мала до велика.

В малой форме с элементами театрализации Масленица была проведена для молодежи  села, участников клубов по интересам, художественной самодеятельности в селах Коммуна, Дроновка, Миньковка. В остальных сельских клубных учреждениях были проведены тематические вечера отдыха.

А представители СМИ (газета «Вперед», ТВ «Заказ», городского сайта «06274») и председатель Артемовской районной организации «Молоді регіони» Сопельник О.А. сами стали участникам  театрализованного представления «Веселая Масленица», которое  проходило в селе Яковлевка. На праздник собралось более сотни местных жителей, которые с удовольствием принимали активное участие в конкурсах частушек, в хороводах и богатырских забавах. «Разрумянными блинами Мы Весну встречаем с вами. Чучело Зимы сжигаем, в хороводе распеваем!» с таким словами и сжиганием чучела Зимы закончился праздник.

Виїзний  районний семінар-нарада культпрацівників Артемівського району

            13 березня на базі Красненського сільського Будинку культури відбувся виїзний семінар-нарада працівників культури Артемівського району.

   В роботі семінару прийняли участь начальник відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер і Никифорівський сільський голова Точений Д.С. Гостинно зустрічали учасників районного семінару – директорів  та художніх керівників закладів культури району, голова Красненської сільської ради С.О. Столбовий, директор сільського Будинку культури К.В.Чищева.

Семінар відкрив начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучер О.О.

       С.О.Столбовий в своїй промові розповів про роботу Красненської сільради в цілому, окремо  зупинився на культурному житті селян, побажав успіхів, результативності на культурній ниві.

        Роботу семінару, який мав тему: «Новий підхід до організації клубної роботи на селі» було розпочато зі знайомства з сільською бібліотекою. Завідуюча бібліотекою Л.М.Пташнікова  розповіла присутнім про основні напрямки бібліотечної роботи, інноваційні перетворення в бібліотеці,  акцентувала увагу на перспективах подальшого розвитку.

             Домовичок Кузя, який живе в сільському Будинку культури, і все-все знає про його роботу, зробив екскурс по сільському Будинку культури, який він закінчив показом робіт майстринь с. Красне. Виставка декоративно-прикладної творчості так і називалась «Сузір’я красненських майстрів», на якій було представлено і вишивки, і паперова пластика, і витинанки, і ляльки-мотанки.

               Директор СБК К.В.Чищева та художній керівник М.В.Шевченко підготували презентацію клубної роботи «Сільський Будинок культури: сучасний етап, проблеми та перспективи», яка дала змогу  об’єктивно оцінити роботу клубного закладу.

                 На семінарі було розглянуто питання  проведення районної естафети культури, освіти та праці «Від села до села, від громади до громади». Участь закладів культури у культурно-мистецьких заходах у 2 кварталі. А також  підведено підсумки 2-го районного фестивалю снігових фігур «Сніговик-2013».

              Питання організаційно-методичного характеру містили аспекти підготовки та проведення атестації працівників культури; аналіз надання фото інформаційного матеріалу для розміщення на  сторінці сайту Артемівського району;  надання щорічних планів роботи, майстер-клас «Ігрова програма на Масляну в інноваційному форматі».

              Семінар закрито. Учасники семінару вивчили досвід роботи ще одного клубного закладу, робота, якого була відмічена ДОУМЦК «Як кращій заклад Артемівського району за матеріалами обласного огляду-конкурсу   клубних закладів у сільській місцевості у 2010 р.»

Шевченківський тиждень у бібліотеках

Навесні, у березні, ми вшановуємо пам'ять Великого Кобзаря. Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму і вселенської любові до України. У бібліотеках Артемівського району у цей час проходять Шевченківські дні, під час яких проводяться різноманітні тематичні заходи.

З 9 по 15 березня в бібліотеках проведені: усні журнали «І мене в сім’ї великій, в сім,ї новій, вольній. Не забудьте…» (Луганська с/б), «Вогненне слово Кобзаря» (Клинівська с/б), літературно-музичні композиції «Безсмертна поезія Великого Кобзаря», «Думи мої, думи», «Тарасові слова – то правда жива», літературні читання «Кобзар» - святиня українського народу», «Шевченківські твори сяють, як зорі», Шевченківські уроки та літературні години «Слово Тараса вічне, як вічна матінка земля» (Кліщіївська с/б), «Вшануємо великого Кобзаря» (Комунівська с/б),  «З любов,ю до Кобзаря» (Верхньокам,янська с/б). Школярі і студенти відвідують тематичні виставки літератури в бібліотеках, беруть участь у конкурсах читців «Свято великої душі» (Комунівська с/б), «Навчись у Кобзаря любити слово рідне» (Роздолівська с/б), вікторинах, турнірах знавців поезії Т.Г.Шевченка «Літературна спадщина Шевченка» (Різниківська с/б), «Що я знаю про Т.Г.Шевченка?» (Покровська с/б), «Гортаючи сторінки «Кобзаря» (Красненська с/б), «Поезія Кобзаря» (Володимирівська с/б).

Також, в березні, в Артемівському районі проходить конкурс "Найкращий читач", який проводить відділ освіти АРДА разом з районною бібліотекою. Цього року у першому, відбірковому турі, взяли участь 11 учнів 6-7 класів з різних сіл Артемівського району. 13 березня вони презентували журі свої улюблені книги, розповідали про свої читацькі уподобання та відповідали на запитання однолітків. Найкращі учасники конкурсу отримали від районної бібліотеки книги сучасних українських авторів у подарунок. Після завершення ІІ туру будуть об'явлені переможці, які візьмуть участь у обласному турі конкурсу "Найкращий читач-2013".

«Афганистан болит в моей душе…»

             15 февраля 1989 года состоялся вывод Ограниченного контингента советских войск из Афганистана после многолетней войны, в которой не было ни поражения, ни победы. Но были многочисленные жертвы. И для её участников  день 15 февраля -  стал вечным Днем памяти. К этой памятной дате в учреждениях культуры, клубах и библиотеках Артемовского района прошли  уроки мужества, памятные встречи, литературно-музыкальные композиции, посвященные событиям афганской войны, памяти воинов-интернационалистов.

           Артемовский районный Дом культуры также не остался безучастным к этим событиям. 12 февраля совместно с Артемовским аграрным лицеем был проведен тематический вечер, посвященный 24-ой годовщине вывода советских войск из Афганистана. На вечере присутствовали участники боевых действий в Афганистане: Гребенюк Юрий Викторович – исполняющий обязанности председателя совета союза ветеранов Афганистана, Гриневич Иван Николаевич, Рождественский Александр Анатольевич, Грузь Руслан Борисович, председатель союза десантников  г. Артемовска Тесленко Александр Васильевич. Вниманию присутствующих демонстрировались кадры из документального фильма тех времен, которые по сей день болью и горечью отражаются в сердце людей, отдавших свой интернациональный долг Родине. Учащиеся лицея с интересом задавали вопросы очевидцам афганской войны. Минутой молчания все присутствующие почтили память погибших солдат. В исполнении солистов студии «Мажор плюс» прозвучали песни об Афганистане, ребята читали стихи. В заключение  - ветеранам Афганистана были вручены цветы и сказаны слова благодарности. После окончания тематического вечера воины-афганцы подарили учащимся лицея книгу «История войны в Афганистане» и пригласили посетить музей боевой славы афганской войны.

           13 февраля работники Артемовского районного  Дома культуры совместно с Центральной районной библиотекой провели для учащихся ОШ п. Опытное памятный вечер-встречу с участниками боевых действий в Афганистане. Ребята активно участвовали в диалоге  с ветеранами афганской войны, проявили заинтересованность к событиям тех лет. Для многих общение с воинами-афганцами стало настоящим открытием, позволило другими глазами посмотреть на афганскую войну.

            Тематические вечера и встречи молодежи с участниками афганской войны прошли в Северском городском Центре культуры, Яковлевском сельськом Доме культуры, Новолуганском клубе-музее, Парасковиевском сельськом Доме культуры.  

Всьому початок є любов

14 лютого закохані всього світу відзначають День Святого Валентина, який вважається їх покровителем. У цей день прийнято дарувати коханим подарунки, часто символічні - у вигляді сердець.      

Закохані пари Артемівського району щороку охоче долучаються до святкування.В цьому році. сільська молодь із задоволенням брала участь у розважальних програмах: «В цей день Святого Валентина», «Валентин і Валентина», «День Освяченого коханням», які проходили в Яковлівському СБК, Різниківському СБК, Парасковіївському СБК, Комунівському СБК, Міньківському СБК, Зайцівському СБК,  Бахмутському СБК, ЦЕВД «Юність», Кліщіївскому СК. Пройшли заходи і в інших закладах культури.

Напередодні Дня закоханих, учасники гуртків дитячої художньої самодіяльності  Сіверського Центру культури та клубу «Перлини талантів», за ініціативою завідуючої клубами за інтересами Гури Світлани Павлівни, прийняли участь у цікавому заході «Твори добро з любов’ю до природи».

З великим інтересом та захопленням  діти власноруч   майстрували годівнички для птахів у вигляді  сердечок, які були оздобленні зернами пшениці, кукурудзи, соняшника.  Пишаючись своїми роботами, маленькі  майстри  розвішували  навкруги Центру культури свої вироби. 

 А учасники клубу за інтересами «Казочник» Красненської сільської бібліотеки з творчим піднесенням захопилися виготовленням ексклюзивних валентинок для близьких та друзів. Яскраві, добрі та веселі дитячі вироби радували відвідувачів бібліотеки.

Социальная акция «Дети - детям»

8 февраля к воспитанникам районного реабилитационного Центра детей- инвалидов в очередной раз пришли юные артисты детского кружка театрализованных представлений «Золотой ключик» Артемовского районного Дома культуры с новой творческой работой  «Путешествие по сказкам».

С помощью чудесного сундучка дети путешествовали по различным сказкам и встречались с героями любимых  сказок.

Ребятишки реабилитационного центра на протяжении всего мероприятия были активными его участниками.  С удовольствием  надевали колпак сказочника, накрывали сундучок волшебным платком, колдовали, после чего появлялся долгожданный сказочный персонаж. Все вместе  помогли смышленому поросенку Фунтику  собрать школьный портфель, Чебурашку познакомили и рассказали «Что такое снег», Буратино – прочитали  поздравительные открытки с Днем рождения.  Когда пришел добрый Доктор Айболит ребята с удовольствием  «мерили температуру», делали дыхательную гимнастику, и, даже, ворчливую Бабу Ягу научили  танцевать. Красавице-труженице Золушке помогли сделать работу по дому: перебрать орехи и фасоль, подобрать пуговицы и ленточки к платьям  Мачехи и ее дочерей.

Все вместе и артисты, и  воспитанники реабилитационного Центра детей – инвалидов играли и танцевали.

Очередная встреча со сказкой прошла весело, интересно.    

Нарада керівників закладів культури

8  лютого 2013 року в залі засідань  Артемівської райдержадміністрації відбулася підсумкова нарада керівників закладів культури Артемівського району щодо аналізу роботи сфери культури за 2012 рік та перспективи розвитку на 2013 рік.

            В нараді прийняла участь  заступник голови Артемівської райдержадміністрації Герасимова Лариса Сергіївна.

З доповіддю виступив начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучер О.О., який провів аналіз роботи закладів культури та наголосив головні завдання діяльності на 2013 рік.

 «Загальний висновок аналізу діяльності закладів культури Артемівського району за 2012 рік полягає в тому, що всю роботу можна визначити як стабільну, з ознаками позитивних перспектив.», - зазначив Олександр Олексійович під час доповіді.

Досвідом своєї роботи та власними досягненнями у минулому році з присутніми поділилися Заслужений працівник культури України, директор Артемівського районного Будинку культури Р.Г.Навоцена, директор Покровського сільського Будинку культури О.С.Худолій, директор ПСМНЗ школи мистецтв №2 с.Опитне С.М.Кучер, завідуюча Яковлівською сільською бібліотекою О.Г.Бєлікова. Узагальнений аналіз роботи методичної служби РБК, центральної районної бібліотеки зробили заступник директора з культурно-масової, інформаційної та науково-методичної роботи Артемівського РБК Крошка С.О. та провідний методист ЦРБ Артемівського району Литовченко О.Ю.

Підводячи підсумки наради, заступник голови Артемівської райдержадміністрації Л.С.Герасимова окреслила основні задачі закладів культури на 2013 рік в межах святкування 90-річниці створення Артемівського району, 70-річчя визволення Донбасу та Артемівського району від німецько-фашистських загарбників, а начальник відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер висловив подяку всім працівникам культури: «Завдяки Вам, керівникам закладів культури, талановитим творчим колективам району, розвивається та вдосконалюється культурне життя, а проведені заходи вписують яскраві сторінки в життя району».

 

 

Памть серця не згасає

Пам'ять про війну живе в нас генетично, бо перейшла нам у спадок, як колір очей і риси обличчя переходять від батьків - дітям і онукам.

3 лютого 2013 року в рамках проекту "Заповідаємо вам память" в Роздолівській сільській бібліотеці пройшла зустріч молоді з очевидцями подій Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, які пережили німецьку окупацію. Такі зустрічі з очевидцями воєнних подій нам потрібні, тому що на них зв’язуються епохи та покоління, тому, що пам’ять про нелегкі часи повинна зберігатися в серцях тих, заради кого пережиті всі ці лихоліття та незгоди.

В заході прийняли участь Роздолівський сільський голова - БоровіковаО.В.., керівник проекту "Заповідаємо вам память." - Сікварова С.М., свідки цих страшних подій, діти та молодь села. Своїми спогадами про часи німецької окупації поділилися «діти війни» - Василишин О.Є., Шилова О.Ю., Понамаренко П.В., Кіосєва А.Й. Погорєлова Н.Т., на долю яких випали голод, бомбардування, втрата близьких. Присутні на зустрічі діти уважно слухали розповіді цих скромних та мужніх людей, читали їм вірші і дарували пісні.

В цій зустрічі прийняв участь житель села Роздолівка - учасник війни в Афганістані - Пукач А.А.,який на своєму життєвому шляху молодим солдатом також пізнав всі тяжби війни. Він побажав ветеранам здоровя, а молодому поколінню ніколи не бачити й не знати наяву, що таке війна..

Новорічний ярмарок у м.Донецьку 

25-29 грудня 2012 року у м. Донецьку на площі Жовтнева перед будівлею Донецької обласної державної адміністрації під патронатом голови Донецької облдержадміністрації Шишацького А.В. відбувся святковий новорічний ярмарок, у якому прийняли активну участь творчі колективи Артемівського району, завдяки підтримки голови Артемівської райдержадміністрації  В.М. Данилова, голів Покровської сільської ради С.В. Гайдабуці, Новолуганської сільської ради Ю.К.Саркісова, керівника СФГ «Артеміда» Е.В. Левітова.

На ярмарку для жителів регіону були представлені широкій вибір сільськогосподарської продукції, кондитерських виробів та інших продуктів харчування. Крім торгових новорічних будиночків на території ярмаркового містечка працювали фермерські торгові майданчики відкритого типу.

           На ярмарку - народні майстри мистецтв регіону пропонували вироби ручної роботи, штучні ялинки та ще безліч найрізноманітніших товарів.

            Але самими яркими заходами у Новорічної ярмарці стали театралізовані вистави за участю Діда Мороза та Снігуроньки. Актори на ходулях, скоморохи, ярмарочні зазивали, ляльки-велетні, музичні, циркові та хореографічні колективи Донецької області розважали всіх відвідувачів ярмарку.

28 грудня на великій сцені з шаленим успіхом прийняли жителі Донецьку виступ ансамблю народної пісні «Покровчаночка» (с.Покровське) та вокального ансамблю «Журавка» (с.Новолуганське), весело і завзято жителі та гості міста танцювали під народні пісні «Зимушка -  зима», «Валенки», «Прийшов кум до куми», «Чорнява – кучерява» та інші.

Масу світлих, радісних емоцій і заряд позитивної енергії подарував Артемівський район гостям та жителям Донецьку. 

Поэтические голоса родного края

 11.01.2013 года состоялось подведение итогов шестого открытого Артёмовского литературного конкурса «Все віддзеркалюється в Слові», учреждённого почётным гражданином города Артёмовска, членом НСПУ, лауреатом национальных и международных премий, поэтом Владимиром  Черепковым. По установившейся традиции праздничное мероприятие прошло в центральной городской библиотеке и открыл его В.Черепков. Он напомнил о богатейшей литературной истории нашего края, поздравил Артёмовский район с предстоящим 90-летием в лице председателя Артёмовской райгосадминистрации В.Н.Данилова.

          В свою очередь Виктор Николаевич рассказал как сохраняются литературные традиции в районе, о работе литературных объединений «Муза северской души» (Северск), «Струны души» (Новолуганское), вручил грамоты и премии лауреатам конкурса Сергею Волохову, Зинаиде Жилиной, Якову Клиновскому.

         Стихов в этот день было много. Читали свои произведения как уже известные поэты Сергей Чернявский, Виктор Титов, Валентина Ставрулова, так и молодые, начинающие авторы.

          Эта встреча запомнится обилием добрых слов, пожеланий, поздравлений, радостью духовного общения творческих людей, т.к. в очередной раз подтвердила известную пословицу

«не хлебом единым жив человек».

Зимові Святки

Напередодні Старого Нового року 13 січня православні українці відзначають щедрий вечір Маланки, а 14 - свято Василя. Це другі за значенням зимові свята після Різдва Христового. За давніми звичаями ці дні проходять в обрядових вертепах із колядками та щедрівками.

В Артемівському районі Щедрий вечір розпочався з веселих гуртів ряджених, які традиційно завітали до кожного села.  Маланка зі свитою не оминули жодної хати. Біля кожної співали щедрівку, вітали господарів з Новим роком та бажали їм усіляких гараздів. Прихід ряджених є доброю ознакою, тому їх зазвичай радо запрошували в оселю, слухали пісні про Маланку та за традицією  обдаровували щедрувальників. 

А в м. Сіверськ на свято Маланки керівник клубів за інтересами Сіверського Центру культури С.Гура організувала «Конкурс Сніговиків», що в Сіверську став вже традиційним. В конкурсі, який проходив на площі Центру культури  прийняли участь учасники хореографічного класу з батьками. Поки діти танцями займалися, батьки кулі сніжні крутили та сніговиків ліпили. А потім, на допомогу батькам діти прибігли, та стали сніжні фігури прикрашати і в  одяг наряджати! І кого тільки тут не було!

  Дід Мороз і Снігуронька, циганки-ворожки, українські Маланки веселим хороводом прикрасили площу і радо зустрічають відвідувачів Центру культури.

Новорічні та Різдвяні зустрічі 

Початок Нового 2013 року для дітей та молоді Артемівського району  почався з казкових зустрічей, розваг та веселощів.

            До районної красуні ялинки на новорічні свята, які проходили в районному Будинку культури під патронатом голови Артемівської районної держадміністрації В.М. Данилова  та голови  Артемівської районної ради С.П. Кравченко було запрошено учнів - переможців олімпіад, конкурсів та дітей пільгової категорії з усіх шкіл Артемівського району.

3-го січня на новорічну дискотеку зібралися учні старших класів. Заступник голови Артемівської райдержадміністрації Л.С. Герасимова привітала учнів та вчителів зі святами і побажала успіхів у навчанні та творчого натхнення. Золоту молодь Артемівщини чекали зустріч з Дідом Морозом і Снігуронькою, веселі конкурси, розваги. Старшокласники з задоволенням показали свої таланти у конкурсі «Хвилина слави» та розучили танок наших бабусь «Єтька-лєнка».  А вели новорічну диско-програму  учасники конкурсного шоу  «Обери народну зірку», яке проходило  в м. Артемівську в жовтні місяці 2012 року,  Еліна Цодікова, Борис Голощапов, Михайло Кольцов.   

Не менш яскравим виявилася і новорічна театралізована казка для учнів середніх класів, яка відбулася 4-го січня. Гостей свята чекали незабутні пригоди в пошуках секретних ключів  від сундучку, які сховав Чудо-Юдо. На їх пошуки діти вирушили разом зі Скоморошкою. В дорозі вони зустрілися з казковими героями та пройшли всі випробування у Солов’я Розбійника, Водяного, Баби Яги та Кікімори. Врешті-решт,  головні герої казки Дід Мороз і Снігуронька, за допомогою знайдених ключів  засвітили новорічні вогники на красуні ялинці. 

Гідним завершенням новорічної дискотеки та казкового дійства було вручення солодких подарунків, які від імені голови Артемівської райдержадміністрації  В.М.Данилова вручила учням присутня на новорічних  святах заступник голови Артемівської райдержадміністрації Л.С. Герасимова.

Також новорічні та різдвяні ранки, карнавали, новорічно – розважальні шоу – програми, святкові дискотеки та вечори відпочинку пройшли в усіх закладах культури Артемівського району: «В гостях у ялинки» (Парасковіївський СБК), «Пригоди Діда Мороза та лісових звірят» (Кліщіївський СК), «З Новім роком, громадо!» (Сівеський ЦК), «Когда часы двенадцать бьют» (Міньківський СБК), «Різдвяна зірка» (Роздолівська с/б), «Щедрівочки щедрували, здоров’я усім бажали» (Краснеський СБК), «Колядочка співає, добробут бажає» (Новолуганський ЦЕВД «Юність») та інші. Гостей традиційно вітали Дід Мороз і Снігуронька, а святковий настрій і чудову концертну програму щедро дарували односельцям талановиті  артисти-аматори.  


Новорічний ярмарок у м.Донецьку

                        25-29 грудня 2012 року у м. Донецьку на площі Жовтнева перед будівлею Донецької обласної державної адміністрації під патронатом голови Донецької облдержадміністрації Шишацького А.В. відбувся святковий новорічний ярмарок, у якому прийняли активну участь творчі колективи Артемівського району, завдяки підтримки голови Артемівської райдержадміністрації  В.М. Данилова, голів Покровської сільської ради С.В. Гайдабуці, Новолуганської сільської ради Ю.К.Саркісова, керівника СФГ «Артеміда» Е.В. Левітова.

На ярмарку для жителів регіону були представлені широкій вибір сільськогосподарської продукції, кондитерських виробів та інших продуктів харчування. Крім торгових новорічних будиночків на території ярмаркового містечка працювали фермерські торгові майданчики відкритого типу.

           На ярмарку - народні майстри мистецтв регіону пропонували вироби ручної роботи, штучні ялинки та ще безліч найрізноманітніших товарів.

                        Але самими яркими заходами у Новорічної ярмарці стали театралізовані вистави за участю Діда Мороза та Снігуроньки. Актори на ходулях, скоморохи, ярмарочні зазивали, ляльки-велетні, музичні, циркові та хореографічні колективи Донецької області розважали всіх відвідувачів ярмарку.

28 грудня на великій сцені з шаленим успіхом прийняли жителі Донецьку виступ ансамблю народної пісні «Покровчаночка» (с.Покровське) та вокального ансамблю «Журавка» (с.Новолуганське), весело і завзято жителі та гості міста танцювали під народні пісні «Зимушка -  зима», «Валенки», «Прийшов кум до куми», «Чорнява – кучерява» та інші.

Масу світлих, радісних емоцій і заряд позитивної енергії подарував Артемівський район гостям та жителям Донецьку.

«Заповідаємо вам пам’ять» - духовная связь между поколениями

26 декабря 2012  года в рамках проекта ЭКЦ "Бахмат" "Заповідаємо вам пам"ять" была проведена встреча очевидцев фашистской оккупации и старшеклассников школы с.Красное. Группа волонтеров этой школы очень активно вела работу по сбору воспоминаний очевидцев событий оккупации на территории села. При немцах здесь, на территории села, работала сельскохозяйственная община, также жители постоянно привлекались на расчистку дорог от снега зимой, рытье окопов  и  другие тяжелые работы.

На встрече присутствовали представители отдела культуры и туризма Артемовской райгосадминистрации и Красненского сельского совета, очевидцы событий 1941-1943 годов.

 Со словами приветствия и добрыми пожеланиями перед ветеранами и учениками школы выступил начальник отдела культуры и туризма АРГА О.О. Кучер. В своем выступлении он отметил «Участие в проекте ребят послужит укреплению духовной связи между поколениями и важному делу сохранения памяти о событиях Великой Отечественной войны».

В ходе встречи старшеклассники рассказали о проделанной работе, зачитали отрывки из собранных воспоминаний, послушали "живые" рассказы, задали свои вопросы, их было немало. Серьезные выступления  чередовались с трогательными номерами маленьких артистов, пением песен военных лет.  

Это мероприятие подвело своеобразный итог полугодия плодотворной работы Эколого-культурного центра "Бахмат"  и Артемовской райгосадминистрации. Ученики 26-ти школ Артемовского района собрали много информации, сведений, воспоминаний очевидцев событий оккупации для базы персональных данных  бывших жертв рабского и принудительного труда национал-социализма Международной общественной организации "Международный фонд "Взаимопонимание и толерантность" при финансовой поддержке которой работает этот проект.

В конце мероприятия руководитель проекта ЭКЦ "Бахмат" "Заповідаємо вам пам"ять" С.Н. Сикварова поздравила с Новым годом и Рождеством Христовым ветеранов Великой Отечественной войны, поблагодарила за поддержку и  помощь Артемовскую райгосадминистрацию, за плодотворную работу в проекте ребят, за сотрудничество работников школ, библиотек и Домов культуры Артемовского района.

За это время старшеклассники-волонтеры и  учителя встречались с пожилыми людьми, записывали их воспоминания, многие из которых войдут в книгу, собирали материалы для музейных экспозиций. Было проведено 5  встреч старшеклассников и очевидцев событий оккупации:  в с.Новолуганское, с.Звановка, с.Красное, с.Покровское, был проведен видеомост "Непридуманные истории о войне" между Центральной районной библиотекой п.Опытное и библиотекой г.Северска.

Это сотрудничество будет продолжаться и в 2013 году. Будут новые встречи, открытие новой музейной  экспозиции в  Северской школе  и обновленной экспозиции в клубе-музее с.Новолуганское. Кульминацией работы над проектом будет проведение презентации книги воспоминаний, вечер-мемориал в районном Доме культуры и проведение общерайонного Дня памяти жертв оккупационного режима в мае месяце. 

День святого Миколая - дитяче свято

18-20 грудня у рамках циклу новорічних свят в закладах культури Артемівського району для дітей та підлітків пройшли святкові заходи на честь Дня Святого Миколая.

Працівниками культури були організовані тематичні - театралізовані дії «Святий Миколай на всяк час помагай» (Покровський СБК, Роздолівська с/б, Верхньокамянська с/б) , святковий концерт «Свято Миколай – Добрі справи» (школа мистецтв № 2 с.Опитне), святкові програми «По країні з краю в край ходить Святий Миколай»(ЦРБ), «Ой, хто Миколая любить» (Парасковіївська с/б), майстер-класи «Майстерні Святого Миколая» з виготовленням новорічних прикрас на ялинку (ЦРБ, Кліщіївський СК, Красненський СБК, Міньковський СБК). У бібліотеках для читачів влаштовані книжково-ілюстративні виставки присвячені історії виникнення свята, атрибутиці Нового року.

Свято Святого Миколая - це перше новорічне свято, яке дарує дітям подарунки та відчуття передноворічної атмосфери. Отже, по переду ще багато веселих зимових розваг, чудових подарунків та цікавих зустрічей.

Всеукраїнський тиждень права

З 10 по 17 грудня  2012 року в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права. Дана акція, яка стала в Україні традиційною, відбувається щорічно, в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який у світі відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. В бібліотеках Артемівського району у рамках Всеукраїнського тижня права проходили  ряд правоосвітніх заходів. Читачі центральної бібліотеки знайомилися з книжковою виставкою «Закон про мене – мені про закон» розміщеною у вітражах бібліотеки. У Красненської, Кліщіївської бібліотеках були оформлені книжкові виставки «Право у нашому житті», «Правовий обрій», У Роздолівської бібліотеці розгорнулася книжкова виставка «Права. Гарантії. Захист» де були виставлені книги з різних галузей права, та  правові документи з газети «Урядовий кур`єр». Для читачів-дітей та юнацтва були оформлені книжкові виставки, тематичні полиці: «На вістрі закону», «Право територіальної громади», «Свої права потрібно знати»,  «Право на кожен день». В читальних залах ЦРБ, Сіверської міської бібліотеці розгорнулась книжкові виставки веб-сайт "Твої права on-line", яка допомагає юним користувачам краще вивчити свої права. Також у рамках Всеукраїнського тижня права бібліотеки підготували та провели:  юридична година «Усі люди вільні і рівні у своїх правах» (Яковлівська с/б-ка), година міркувань «Права людини починаються з прав дитини» (Серебрянська с/б-ка), вечір запитань і відповідей «Основні закони нашого буття» (Володимирівська с/б-ка), урок-диспут «Знання: повага прав людини – шлях до взаєморозуміння» (Луганська селищна б-ка), бесіда «Розуміємо права людини» (Парасковіївська с/б-ка).   В бібліотеках створені тематичні папки за матеріалами періодичних видань «Домашній адвокат», «Консультації юристів», «Закон і ти», які містять інформацію з правових питань. У 2012 році книжковий фонд бібліотек Артемівського району  поповнився новою літературою суспільно-правового характеру: словники, інформаційні посібники з питань права, періодичні видання: газети «Урядовий кур’єр»,  «Жизнь», «Голос Украины», «Пенсионный курьер», «Вперед», журнал «Фокус».

День доброты и милосердия 

3 декабря в Международный день инвалидов - день сильных духом людей, день доброты и милосердия, в районном Доме культуры состоялось праздничное мероприятие, которое было посвящено 10-летнему юбилею со дня открытия районного Центра социальной реабилитации.

На празднике присутствовали: первый заместитель председателя Артемовской райгосадминистрации Амелин С.В.,  заместитель председателя Артемовской райгосадминистрации Герасимова Л. С., заместитель председателя Артемовского районного совета Тутова Н.А. В числе приглашенных также были  председатели  сельских (поселковых) советов и спонсоры.

Но самыми главными гостями  в этот день, конечно же, были воспитанники Центра социальной  реабилитации, которые пришли  на праздник вместе со своими родителями.

Почетные гости праздника Амелин С.В. и Тутова Н.А. сказали много теплых слов в адрес сотрудников Центра реабилитации детей-инвалидов.

            Со словами приветствия и добрых пожеланий благополучия Центру и его воспитанникам от имени всех председателей сельских\поселковых и городского советов  выступила представитель И.К.Тищенко.

            Директор Центра социальной реабилитации Шаповалова Н.Ф. поблагодарила присутствующих гостей праздника за понимание и поддержку, сочувствие и помощь. И вручила постоянным спонсорам Благодарности и сувениры, изготовленные руками детей.

             Гости праздника смогли познакомиться с жизнью и творчеством воспитанников Центра. Они увидели выставку поделок, изготовленных детскими ручонками; фото презентацию о работе Центра:  как на  игровых занятиях дети учатся говорить, вести диалог, рассуждать, а в экскурсионных поездках расширяют свой кругозор.

          Сами же ребята в этот день не только посмотрели мультипликационные фильмы на большом экране, но и приняли активное участие в театрализованном представлении. Они вместе с доброй Феей совершили путешествие на планету доброты, улыбок и веселья. А творческий коллектив Районного дома культуры подарил им встречу со сказочными героями: почтальоном Печкиным, доктором Айболитом, клоуном Трюком, Красной Шапочкой и Зимушкой-Зимой.

            Разноцветные шары – сюрпризы  дарили ребятам стихи,  загадки,  танцы и песни. Присутствующие тепло принимали выступления Дипломанта 2-ой степени областного фестиваля «Поверь в себя», Вани Серова,  который исполнил песни «Волшебный сон» и «Желаем удачи».

В конце праздника почетные гости вручили, как и полагается, к юбилею «теплого  уютного дома»   всем  ребятам подарки. 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом та акцентує увагу на тому, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. У рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в установах культури  Артемівського району були організовані різноманітні тематичні заходи.

 У бібліотеках району  проведені  бесіди, зустрічі-діалоги, уроки здоров'я: Вікторина «Що ми знаємо про СНІД» (Парасковіївська сільська бібліотека);  Кн. виставка «СНІД – трагедія людства» (Різниківська сільська бібліотека); Сценічна мініатюра «Вони живуть серед нас» (Серебрянська сільська бібліотека);  Бесіда «Небезпечно для здоров’я» (Яковлівська сільська бібліотека);  Бесіда «СНІД – шлях у прірву» (Новолуганська сільська біблотека);  Інформаційно-профілактична година «Венера, наркотики та СНІД» (Берестівська сільська бібліотека);  Година попередження «Життя проти Сніду» (Красненська сільська бібліотека);  Бесіда «Розмова про СНІД» (Комунівська сільська бібліотека);  Бесіда «Чи є спасіння від СНІДу?» (Кодемська сільська бібліотека);  Експрес-подорож  «Маршрут безпеки» (центральна районна бібліотека); Година толерантности  "Ми діти єдиної планети" (Сіверська міська бібліотека).

В ході заходів  молоді була надана інформація про те, що таке СНІД, як і чому він розвивається, як розпізнати і попередити цю страшну хворобу. Були наведені показники носіїв СНІДу в Україні й рекомендована література, яка висвітлює цю тему. Мета таких заходів:  сформувати у юнаків і дівчат поняття про походження СНІДу; дати відповіді на найпоширеніші запитання; вказати на шляхи профілактики; пропагувати здоровий спосіб життя та високоморальну поведінку людини в суспільстві.

24 листопада - День пам`яті жертв Голодоморів в Україні

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій.

Цього року 24 листопада 2012 р. в День пам`яті жертв Голодоморів Україна згадала найбільшу трагедію українського народу та вшанувала память про невинно-убієнних. Скорботні заходи пройшли і в закладах культури Артемівського району.

В бібліотеках були проведені: уроки пам’яті «Пам’ять повертає нас у минуле», «Голодомор 1932-1933 років: пам’ятаємо», вечір-пам’ять «Дзвони зраненої пам’яті», урок-реквієм «На Україну повернусь через роки, через віки», тематичні заходи в рамках всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», урок історії «Запаліть скорботну свічку», урок пам’яті «Голодомор 1932-1933: Україна пам’ятає».

            Також в бібліотеках оформлені книжкові виставки, ілюстративні фото стенди, тематичні полички «Про голодомор на Донеччині», «Історія трагедії народу», «Український Голокост», «Голодомор 1932-1933 років: документи і матеріали».

            Траурний мітинг-реквієм з панахидою за померлими від голоду  відбувся біля памятного знаку жертвам Голодомору в м.Сіверськ.

 

Хвала рукам, що пахнуть хлібом

16 листопада в  Артемівському районному Будинку культури було багатолюдно.  Тут зустрічали поважних, шановних гостей свята, ветеранів сільськогосподарської праці, кращих хліборобів фермерських господарств.

Перед початком свята гостей запросили до великого фойє РБК де було розташовано виставку виробів з головного продукту селян – борошна.  На столах красувалися пишні  величні короваї, рум’яні пироги, весільні шишки та гільця. А вареників, пиріжків, пампушок, кручеників та фігурних пряників  неможливо було перелічити. Було відмічено та нагороджено трьох переможців: Сіверська міська рада, Покровська сільська рада, Зайцівська сільська рада.

            Зі словами привітань до присутніх на святі звернулися голова Артемівської районної державної адміністрації, заслужений працівник сільського господарства України В.М.Данилов та заступник голови Артемівської районної ради  Н.О.Тутова.

             Привітали селян зі святом і шановні гості - депутат Донецької обласної ради Сергій Тимофійович Мальцев, помічник-консультант  народного депутата України С. П. Клюєва, який вручив Подяки і квіти ветеранам сільгосппраці району та  почесний громадянин  Артемівського району Омельяненко Григорій Григорович.

Цього дня приймали почесні нагороди кращі працівники сільськогосподарської праці району. Переможці  змагання «Жатва-2012» в різних номінаціях отримали  Почесні грамоти Артемівської райдержадміністрації, Артемівської райради, іменні кубки та грошові винагороди..

На святі, також, вітали людину, яка має професію, без якої не може бути ні хлібороба, ні вченого.  В.М.Данилов з задоволенням вручив почесну нагороду за учительську працю директору Сіверської загальноосвітньої школи I-III ступенів  №2  Череповській Людмилі Іванівні, якій Указом Президента України за особистий внесок у розвиток національної освіти, високий професіоналізм та багаторічну плідну педагогічну діяльність, присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України».

А ще на святі було підведені підсумки конкурсу на кращий твір про сільську працю «Хвала рукам, що пахнуть хлібом». Конкурс було приурочено до основного свята району - Дню працівників сільського господарства і проведено по школам районним відділом освіти Артемівської райдержадміністрації.  Більше 200 учнів взяли участь у  цьому конкурсі, за результатами якого було визначено трьох переможців: Зайченко Карина, учениця 10 класу Бахмутської школи, Малашина Вікторія, учениця 11 класу Новолуганскої  школи та Михайліна Карина, учениця 11 класу Яковлівської школи. Юні переможці отримали подарунки та гучні оплески глядачів.

 Творчі колективи районного Будинку культури та учасники музично-змагального шоу «Обери народну зірку» подарували присутнім концерт, який завершився святковим феєрверком.

            17-18  листопада в селах Артемівського району для робітників сільського господарства та селян працівниками закладів культури були організовані святкові концерти.

Семінар керівників бібліотечних закладів «Програма діяльності бібліотек району на 2013 рік»

9 листопада відбувся семінар керівників бібліотечних закладів з питань звітності бібліотек за 2012 рік та планування роботи на 2013 рік.

Відкрив семінар начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер. Він окреслив задачі  та інноваційні механізми розвитку бібліотек Артемівського району,.

Директор Центральної районної бібліотеки О.О.Коломієць ініціювала обговорення програми діяльності бібліотек на 2013 рік. Проаналізувавши зроблене у 2012 році, успіхи та невдачі, оптимально визначивши свої  можливості, кожна бібліотека приступає до планування роботи у 2013 році.

Бібліотечні працівники були ознайомлені з необхідним переліком документів для звітності, отримали методичні рекомендації щодо складання звітів роботи бібліотеки за 2012 рік.

Також методичною службою був проведений практикум «Інтернет-ресурси на допомогу плануванню», індивідуальні консультації «Плануємо роботу публічної бібліотеки на 2013 рік».

Відеоміст «Непридумані розповіді про війну»

7 листопада в рамках проекту «Заповідаємо вам пам,ять» відбувся відео міст «Непридумані розповіді про війну» між центральною районною (с. Опитне) та Сіверською міською (м.Сіверськ) бібліотеками. У заході взяли участь начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, в.о. Сіверського міського голови С.В.Гатченко, керівник проекту «Заповідаємо вам пам,ять» С.М.Сікварова, голови ради ветеранів С.А.Коломійцева (м. Сіверськ) та В.П.Корнієць (с.Опитне), ветерани Великої Вітчизняної війни, «діти війни», учні загальноосвітніх шкіл.

Відеоміст був присвячений людям, які пережили фашистську окупацію, чиє дитинство було опалене війною. Завдяки сучасним Інтернет-технологіям зустріч з ветеранами проходила паралельно у двох бібліотеках, спілкуючись за допомогою програми Skype присутні змогли почути і побачити виступи гостей і в м.Сіверськ, і в с. Опитне.

Від імені райдержадміністрації зі словами привітання до присутніх звернувся начальник відділу культури і туризму АРДА Кучер Олександр Олексійович. Він подякував ветеранам за мужність та стійкість, за терпіння та любов до вітчизни і побажав їм здоров,я, довгих років та уваги близьких.  

В.о. Сіверського міського голови Світлана Анатоліївна Гатченко також привітала  за допомогою відео учасників заходу та побажала їм мирного неба та міцного здоров,я.

Зворушливо і тужливо прозвучали виступи «дітей війни», які поділилися своїми спогадами про воєнні та повоєнні часи, згадали розповіді батьків і старших братів-сестер про окупаційні часи. Лейтмотивом цих виступів стала думка про те, що діти і війна – поняття несумісні.

В рамках проекту «Заповідаємо вам пам’ять» учні загальноосвітніх шкіл району відвідують очевидців воєнного часу, збирають і записують їх розповіді, спогади про період окупації німецькими військами території Артемівського району. На зустрічі виступили учні 9-10 класів шкіл с. Опитне та м. Сіверськ, які озвучили зібрані документальні свідчення .

Музичним супроводом заходів прозвучали виступи творчих колективів та солістів Районного Будинку культури і Сіверського Центру культури.

Проведення відео мосту стало можливим завдяки введенню в бібліотеках району нових інформаційних технологій, використанню Інтернет-ресурсів.   Наступним кроком заплановано відео міст поміж Парасковіївською та Роздолівською сільськими бібліотеками.

 

Виїзний семінар «Впровадження нових моделей і технологій культурно-дозвіллєвої діяльності в клубну практику» 

             6 листопада в Центрі культури м. Сіверськ відбувся районний семінар для директорів та художніх керівників закладів культури клубного типу. Захід був організований відділом культури і туризму Артемівської райдержадміністрації.

             Відкрив семінар начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер. Працівники клубних закладів були ознайомлені з переліком звітності за 2012 рік, плануванням роботи на 2013 рік. Директор Центру культури Драненко Л.І. показала роботу клубів за інтересами: «Мистецтво вишивки стрічками», «Палітра», «Муза Сіверської душі» з проведенням майстер-класу. Кращі виконавці Центру культури подарували гостям концерт «На крилах пісні».

             У цей день директора та художні керівники відвідали Сіверська міську бібліотеку. Завідуюча бібліотекою Вірченко Л.В. розповіла присутнім про роботу закладу, нові бібліотечні послуги з використанням вільного доступу до Інтернет.

             Підсумком роботи клубних закладів за рік було нагородження кращих працівників дипломами та цінними подарунками.

Круглий стіл «Бібліотека і громада: орієнтири на майбутнє»

30 жовтня 2012 року в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Крупської відбувся круглий стіл за підсумками обласних громадських обговорень  «Бібліотека і громада: орієнтири на майбутнє» за участю представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бібліотечної спільноти  мм. Димитров, Добропілля, Кіровське, Костянтинівка, Макіївка, Маріуполь, Вугледар, Шахтарськ та Артемівського, Великоновосілковського, Володарського, Добропільського, Першотравневого, Шахтарського районів, де такі обговорення пройшли найбільш зацікавлено і результативно.

Від Артемівського району в круглому столі взяли участь начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, директор Центральної районної бібліотеки О.О.Коломієць.

Під час обговорення на круглому столі учасники розглянули питання про те, які бібліотеки потрібні сьогодні місцевій громаді; які нові бібліотечні сервіси та послуги треба розвивати; що мають зробити органи влади, бібліотечні працівники, місцева громада для розбудови сучасної системи бібліотечного обслуговування громадян.

У своєму виступі начальник відділу культури і туризму АРДА О.О. Кучер відзначив, що Артемівський район зробив великий крок вперед в галузі інформатизації бібліотек та розвитку бібліотечної діяльності: «Питання діяльності бібліотек Артемівського району  постійно знаходиться в зоні уваги районної адміністрації. Робота бібліотек заслуховується на засіданнях колегії райдержадміністрації, актуальні питання, що виникають під час роботи вирішуються конкретно, конструктивно, з діловим підходом. Останнім часом, значно покращились як умови роботи бібліотек, так і якість  обслуговування читачів. Для створення комфортних умов для користувачів бібліотек активно використовуються позабюджетні джерела фінансування, працівники бібліотек приймають участь у регіональних, українських та міжнародних грантових проектах».

По закінченні круглого столу відбулася прес-конференція з представниками регіональних засобів масової інформації. «Опитування мешканців Артемівського району дало можливість зробити комплексну оцінку стану бібліотек, визначити місце бібліотек в житті громади, пріоритети в інформаційних потребах та ступінь їх задоволення, а також дізнатися думку користувачів щодо покращання діяльності бібліотеки» - розповів в інтерв’ю Першому муніципальному та 27 телеканалам Олександр Олексійович Кучер. 

 „Ніхто не забутий, ніщо не забуто".

23 жовтня 2012 року  у Покровської ЗОШ І –ІІІ ступенів  відбулася зустріч учнів старших класів з людьми,  що пережили німецьку окупацію в Артемівському районі. Ця зустріч була організована відділом культури і туризму АРДА спільно з відділом освіти АРДА, ЕКО «Бахмат» у рамках проекту «Заповідаємо вам пам’ять» міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» .

Почесними гостями були запрошені:  Озерова Віра Антонівна - заслужений вчитель України, яка виховала і вивела в люди не одне покоління покровчан, діти війни -  Лєснякови  Геннадій Георгійович та  Раїса Тимофіївна, які поділилися своїми спогадами про нелегкі окупаційні часи.

            В рамках акції  « Заповідаємо вам пам’ять» члени загону «Спадкоємці Перемоги» зібрали багато письмових та відео матеріалів, спогадів, життєвих історії людей, які пережили фашистку окупацію на території району та Покровської сільської ради, які були заслухані на зустрічі.

Зустріч пройшла в теплій та затишній обстановці. Для запрошених гостей був організований концерт, на якому виступили ансамбль народної пісні «Покровчаночка» та учні Покровської школи.

 Члени гуртка «Спадкоємці Перемоги» планують продовжити роботу над поповненням книги Пам’яті, відкрити нові  експозиції, присвячену  воїнам – інтернаціоналістам та дітям війни. 

 

Презентація проектів «Вместе сделаем жизнь лучше!»

 23.10.2012року  м.Сіверську  відбулася презентація проекту,  реалізованого  в рамках конкурсу малих грантів «Вместе сделаем жизнь лучше!» під егідою народного депутата України Сергія Клюєва. На святі були присутні: народний депутат України Сергій Петрович Клюєв, голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, в.о.голови Сіверської міської ради Гатченко Світлана Вікторівна, начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Олександр Олексійович Кучер.

 Проект «Попытка не пытка, а спрос не беда» ініціативної групи м.Сіверська, що передбачав ремонт актового залу та фойє Сіверського ЦК вартістю 111 637,90 грн., був реалізований при фінансовій підтримці  народного депутата України Сергія Петровича Клюєва, спів фінансуванні Сіверська міська рада, приватних підприємців  та жителі громади.

За ефективно реалізований проект Сіверському Центру культури  фондом Сергія Клюєва на відкритті був подарований комплект диванів.

Конкурс на краще виконання віртуозних етюдів «Хто швидше?».

20 жовтня в школі мистецтв міста Артемівська відбувся ІІ тур міського конкурсу на краще виконання віртуозних етюдів «Хто швидше?»,  мета якого  – це активізація роботи учнів по вдосконаленню виконавської техніки та виявлення обдарованих дітей. В цьому конкурсі активну участь прийняли учні і викладачі ПСМНЗ школи мистецтв № 2 селище Опитне та отримали високі результати.

У другому турі приймали участь 7 учасників і за рішенням членів журі визначені пять переможців від ПСМНЗ школи мистецтв № 2 селище Опитне:

1.     Грахно Артем (учень 7 класу) в номінації сольний спів одержав І місце і Гран – при (клас викладача Нарожної Л.І.);

2.     Острецова Вікторія (учениця 3 класу) в номінації духові інструменти  (флейта) зайняла І місце і Гран – при (клас викладача Данильченко Ю.А. );

3.     Мальцева Вероніка (учениця 3 класу) в номінації духові інструменти (блокфлейта) одержала ІІ місце (клас викладача Данильченко Ю.А. );

4.     Бушуєв Максим (учень 7 класу) в номінації сольний спів зайняв ІІІ місце (клас викладача Нарожної Л.І.);

5.     Дубова Аліна (учениця 7 класу) в номінації духові інструменти (флейта) одержала ІІ місце (клас викладача Данильченко Ю.А. ).

Ворушило Микита (учень 2 класу) та Помогаєв Денис (учень 5 класу, Новолуганська філія) в номінації фортепіано одержали  грамоту за успішну участь  в  конкурсі.

Вітаємо з перемогою! Аналіз конкурсу демонструє, що ПСМНЗ школи мистецтв № 2 селище Опитне підтверджує високий рівень серед шкіл естетичного виховання міста Артемівська та Артемівського району та  ріст професійної майстерності учнів.

Презентація проектів «Вместе сделаем жизнь лучше!» 

          09 жовтня с.Володимирівка  відбулася презентація проекту,  реалізованого  в рамках конкурсу малих грантів «Вместе сделаем жизнь лучше!» під егідою народного депутата України Сергія Клюєва. На святі були присутні: голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, голова Володимирівської сільської ради Борщевський  Микола Семенович, начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Олександр Олексійович Кучер.

          Міді-проект «Танцевальная страна» ініціативної групи с.Володимирівка, що передбачав ремонт танцювальної зали вартістю  14 083 грн., був реалізований при фінансовій підтримці  народного депутата України Сергія Петровича Клюєва, спів фінансуванні ТОВ «Аргоінвест» та жителі громади.

          Зі словами вітання на презентації виступили голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, яким побажав маленьким талантам с.Володимирівки творчих успіхів, наснаги та нових перемог і   вручив подарунок від  народного депутата України Сергія Клюєва - цифровий фотоапарат.

Міждународний День людей похилого віку та День ветеранів  

 До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в сільських будинках культури та бібліотеках Артемівського району пройшли зустрічі з ветеранами війни та праці, для них були організовані: вечір вшанування та святковий концерт «Согреем ладони, разгладим морщины» (Новолуганський  Центр естетичного виховання і дозвілля «Юність»), святковий вогник «Посидим по-хорошему»(Покровський сільський Будинок культури), «Роки людини до обличчя» (Бахмутський сільський Будинок культури), бесіди з учнями загальноосвітніх шкіл «Хай сивина Вас тільки прикрашає» (Кодемська сільська бібліотека), «Покинь усе, провідай матір» (Зайцівська сільська бібліотека), «От всей души» (Мінківська сільська бібліотека), «Шануй та поважай роки» (Кіровська сільська бібліотека).

Протягом року бібліотечні працівники району обслуговують на дому людей похилого віку, інвалідів війни та праці, які за станом здоров’я не можуть відвідувати бібліотеку, приносять їм книги та періодичні видання.

День людей похилого віку – це хороша нагода ще пильніше поглянути на проблеми літніх людей, а також ще раз засвідчити всенародну повагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми плечима – нелегкі життєві дороги. Люди старшого покоління – джерело народної мудрості, а їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – нерозривний місток, який з’єднує покоління.

Не забувайте ветеранів, які свою молодість, свої сили віддали праці поряд з Вами. Привітайте їх, надайте посильну допомогу, і вони будуть вам щиро вдячні! Своїм благодійним вчинком Ви принесете радість і надію в оселі цих соціально незахищених громадян, зігрієте кожну душу своєю добротою.

 Библиотечный день в моём Отечестве!

30 сентября украинская общественность отмечает праздник - Всеукраинский день библиотек. Учрежденный  Указом Президента Украины в 1998 г. это не только профессиональный праздник библиотечных работников, но и праздник всех тех, кто не представляет свою жизнь без книг.

За окном прекрасная осенняя пора и по традиции в конце сентября библиотеки открывают свои двери, приглашая старых и новых читателей в удивительный книжный мир. В эти дни в библиотеках Артёмовского района проводятся экскурсии в библиотеки, праздники Книги, детские книжные утренники, викторины и конкурсы для читателей.

Просвещать умы и согревать сердца – вот главная функция библиотек. «Памятью человечества» называли книги великие мыслители древности и современности. Проходят годы и десятилетия, меняются лица читателей, изменяется образ библиотеки, наполняется новым смыслом работа библиотекаря. На смену традиционным словарям и справочникам пришёл черёд Интернет-ресурсов. 6 библиотек района подключены к информационной сети Интернет, более 4 тысяч пользователей зарегистрированы в течение года в пунктах открытого доступа к Интернет.  Книжные полки радуют читателей новой литературой.  Сегодняшняя, современная библиотека уже не кажется воплощением тишины, покоя и порядка. Как и во все времена, она служит людям.

 

Всеукраинский день библиотек

27 сентября в гостиной районного Дома культуры прошел праздник, посвященный Всеукраинскому Дню библиотек «Я – библиотекарь. Презентация профессии». С приветственным словом и поздравлением к присутствующим обратился начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер А.А. 

Библиотекарь - это не простая профессия. Она объединяет, увлекает особых людей, у которых особое состояние души — они умеют отдавать себя людям! В этот день о себе и своей профессии коллегам рассказали Котынская В.В.(Северская детская библиотека) в номинации «Библиотекарь-новичок», Пташникова Л.М. (Красненская сельская библиотека) – номинация «Человек на своем месте», Кабацкая Н.А. (Резниковская сельская библиотека) в номинации «Призвание – библиотекарь». Конкурс «Лоцман книжного моря» определил лучшего в профессии по мнению самих библиотекарей. Победителем стала ведущий методист ЦРБ Литовченко О.Ю.

За прошедший год коллектив библиотекарей района пополнился тремя новыми работниками, которые в этот день прошли посвящение в профессию и получили напутственное слово от директора центральной районной библиотеки Коломиец О.А.

От районной организации Партии Регионов библиотеки получили в подарок новые книги. А профсоюзная организация работников культуры района подарила участникам праздника экскурсионную поездку в Святогорье.

Прекрасным музыкальным обрамлением праздника стали выступления маленьких артистов Красненского сельского Дома культуры (директор Чищева Е.В.) и солистов РДК (директор засуженный работник культуры Украины Навоцена Р.Г.).

День партизанської слави.

          Щороку 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Напередодні цієї події в Артемівськом районі пройшли ряд заходів, покликаних вшанувати пам'ять партизанів і підпільників, чий подвиг у часи Великої Вітчизняної війни врятував життя багатьох людей.

         Сіверської міської, Луганської селищної та  сільських радах пройшли мітинги та покладання квітів до братських могил радянських воїнів та партизанів-підпільників.

         В бібліотеках району  до Дня партизанської слави були проведені масові заходи: зустріч з цікавою книгою «Ви честь наша, гордість і слава» (Сіверська м/б), вечір солдатських вдів «Багато мальв засіяла війна» (Мінківська с/б), вечір пам’яті «Навічно в пам’яті народній (Дронівська с/б), інтерв’ю-зустріч з ветеранами «Згадуючи ті роки» (Комунівська с/б), урок історії «Партизанськими стежками» (Луганська б-ка),  урок пам’яті «Партизани і війна» (Яковлівська с/б),  урок мужності «Рани пам’яті – без строка давності» (Володимирівська с/б).

        Оформлені книжково-ілюстративні виставки та перегляди  літератури «Вони захищали – пам’ятаємо!», «Навічно залишаються молодими», «Стежками партизанської слави», «Вічна пам’ять нескореним», «Партизанськими стежками», «Годы партизанские», «На смертный бой за нашу землю»  в районній бібліотеці, Сіверський міській бібліотеці, Сіверський дитячій бібліотеці та сільських бібліотеках.

 Конкурс «Струны души – 2012». Встреча двух поколений. 

20.09.2012 в клубе-музеи с.Новолуганское был подведен итог литературного конкурса «Струны души - 2012», на котором почетными гостями присутствовали: начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер А.А., главный специалист отдела культуры и туризма Безмалая Е.С., директор центральной районной библиотеки Коломиец О.А., руководитель проекта «Заповідаємо вам пам"ять" ЭКЦ "Бахмат" Сикварова С.Н.

Конкурс проходил по трем номинациям, победителями которого стали:

  - «За лучшее произведение о селе Новолуганское» -   Глаговская Г.П.

 - «За лучшее произведение о родном крае» - Клиновский Я.А.

 - «За лучшее произведение о ВОВ» - Бобрицкий Сергей.

Участники конкурса были отмечены грамотами и премиями. По результатам конкурса будет издана книга, в которую войдут лучшие поэтические произведения не только победителей, но и других участников.

Особое внимание на конкурсе было уделено произведениям о Великой Отечественной войне, на мероприятие были приглашены люди, которые пережили фашистскую  оккупацию на территории Артемовского района.

В теплой, неформальной обстановке волонтеры проекта «Заповідаємо вам пам"ять" старшеклассники Новолуганской школы смогли пообщаться с ветеранами, услышать их воспоминания об оккупации нашего района, о том как в эти страшные годы люди несмотря ни на что верили в Победу наших солдат.

Такие встречи-диалоги двух разных поколений в рамках проекта «Заповідаємо вам пам"ять" будут организованы и в дальнейшем ЭКЦ "Бахмат" совместно с отделом культуры и туризма АРДА и отделом образования АРДА. По результатам встреч волонтеров и очевидцев событий оккупации будет издана книга воспоминаний. Проект выполняется при финансовой поддержке МОО "Международный Фонд "Взаимопонимание и толерантность".

 

Виїзний семінар «Забезпечення належного рівня змістовної діяльності закладів культури»

             14 вересня в с. Покровське відбувся районний семінар-практикум для директорів та художніх керівників закладів культури клубного типу. Запланований захід був організований відділом культури і туризму Артемівської райдержадміністрації. Гостей привітно зустрів колектив Покровського сільського Будинку культури. Організатору заходу, начальнику відділу культури і туризму АРДА Олександру Олексійовичу Кучеру було вручено коровай. Для гостей була організована презентація знайомства з Покровським СБК та концерт. Також гості мали змогу ознайомитись із творчістю місцевої майстрині Я.Мінаєвої.

             Відкрив семінар начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучер. Олександр Олексійович спочатку представив нових керівників закладів культури, ознайомив з планом семінару. З інформаціями: «Інтернет-мережа як засіб висвітлювання клубної діяльності», «Контрольна документація» виступила головний спеціаліст відділу культури і туризму Безмала О.С. «Про нормативно-правові акти для закладів культури, підготовку державної атестації працівників клубних закладів» проінформувала провідний методист районного Будинку культури Крошка С.О. Художнім керівником Покровського сільського Будинку культури Черкасовою К.М. було проведено мастер-клас «Хореографія. Бальні танці». «Про організацію культурно-дозвіллєвої діяльності дітей в літній період» розповіла директор Бахмутського сільського Будинку культури Галушка Л.М.,  завідуюча театральним відділом Сіверського Центру культури Дем’яненко О.П. поділилась досвідом роботи з питання «Клуби за інтересами як засіб задоволення соціокультурних потреб населення» -  «Робота клубу Сіверського Центру культури «Моя сім’я». Для усіх цікавим було проведення вчителем Покровської сільської школи, відмінником Народної просвіти Пархоменко Н.І. психологічного тесту «Пізнай себе. Як стати кращим». По закінченню семінару працівникам закладів культури були надані інформаційні матеріали стосовно розглянутих питань семінару для подальшої роботи клубів.   

 

 

Мероприятия в библиотеках

14 сентября в Покровской сельской библиотеке прошел открытый урок здоровья «Мы – за здоровый образ жизни». На мероприятии присутствовали: начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер А.А., главный специалист отдела культуры и туризма Безмалая Е.С., директор центральной районной библиотеки Коломиец О.А., читатели библиотеки.

Участники мероприятия подготовили театрализованное приветствие, отражающее тему встречи,   заведующая библиотекой Чепенко В.И. ознакомила присутствующих с  книжной выставкой «Азбука здоровья» и провела библиографический обзор литературы, о влиянии вредных привычек на организм человека, особенно в подростковом и юношеском возрасте,  рассказала в своей беседе с молодежью заведующая сельским ФАПом Корниятченко Е.А.;  из разговора с социальным работником Лечонкиной И.Е.   молодые люди узнали, какая работа проводится в селе для организации досуга молодёжи, привлечения их к здоровому образу жизни.

В этот день в Бахмутской сельской библиотеке состоялся детский праздник «Свято тих, хто любить книгу», в рамках мероприятий к Всеукраинскому дню библиотек. В празднике приняли участие ученики Бахмутской общеобразовательной школы и приглашенные гости: Бахмутский сельский голова Чернова Е.И., начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер А.А., главный специалист отдела культуры и туризма Безмалая Е.С., директор центральной районной библиотеки Коломиец О.А.

 Заведующая Бахмутской сельской библиотекой Фоменко А.В. и её маленькие помощники рассказали о роли книги в жизни великих людей, подготовили интересные и забавные факты о книге и библиотеке.  А дальше – конкурсная программа.  Две команды маленьких  умников и умниц «Познайки» и «Читайлики» весело и активно выполняли конкурсные задания, разгадывали сложные головоломки и даже рисовали библиотеку будущего. Победила – дружба, а наградой всем участникам праздника стали подарки от сельского головы Черновой Е.И. и сладкие призы.

 

"Библиомост" в Артёмовском районе: первые яркие итоги

Под таким названием на базе Парасковиевской сельской библиотеки прошло совещание руководителей библиотек - победителей 2 раунда конкурса "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет". На совещании выступили: начальник отдела культуры и туризма АРГА Кучер А.А., председатель Прасковиевского сельского совета Сергиенко А.П., директор центральной районной библиотеки Коломиец О.А., библиотечные работники района.

Все выступающие отметили, что внедрение Интернет-услуг в практику работы библиотек позволило по-новому взглянуть на развитие библиотечного обслуживания читателей, положительно повлияло на имидж библиотеки, дало возможность привлечь в библиотеку новых читателей. Были подведены итоги работы библиотек в течение первого года в программе "Библиомост", определены задачи и перспективы библиотечного обслуживания, в частности, в сельской местности. Участники совещания поделились опытом по оказанию новых услуг пользователям, предоставили фото и видео отчеты своей работы.

Полезным оказалось совещание и для тех библиотечных работников, которые тоже планируют принять участие в следующем раунде конкурса "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет". Для них был организован тренинг по подготовке к написанию проекта, предложены рекомендации.

 День освобождения Донбасса и Артёмовского района

Ежегодно 3-5  сентября жители Артемовского района отмечают День освобождения Донбасса и Артемовского района. В эти дни проходят праздничные мероприятия во всех населённых пунктах района.

У братских могил и памятников погибшим воинам состоялись митинги, посвященные освобождению посёлков и сёл района от немецко-фашистских захватчиков.  В торжественных мероприятиях приняли участие председатели Северского городского, Луганского поселкового и сельских советов, учащиеся школ, представители ветеранских и общественных организаций Артёмовского района. В память об освободителях Донбасса и Артёмовского района,  были подготовлены литературные композиции, возложены цветы и гирлянды Славы к подножию памятников и братских могил.

В библиотеках района прошли уроки мужества, уроки памяти «Донбасс и его герои», «Нелегкие пути освободителей Донбасса», «Донбасс в огне войны», оформлены книжно-иллюстративные выставки, экспозиции, тематические выкладки литературы «Освобождение – трудные годы», «Донбасс непокорённый», «Донбасс. Год 1943».

 Путешествие в страну Знаний

Первого  сентября распахнула гостеприимно свои двери школа искусств № 2 п. Опытное. В учебном заведении в этот день для ребят  традиционно проводятся мероприятия, посвященные началу нового учебного года с целью дать учащимся заряд бодрости, трудолюбия в  дорогу по Волшебной Стране Знаний.

В этом году преподаватели подготовили и провели для ребят театрализованное представление со сказочными героями Домовёнком Кузей, Нафаней и Бабой Ягой.

Большой радостью для ребят было активное участие в различных интересных играх, конкурсах которые проводил Кузя и дарил победителям сладкие призы.

Завершился праздник День Знаний  обращением директора школы Кучер Светланы Николаевны ко всем присутствующим со словами поздравления и пожелания доброго, успешного учебного года.

Отрадно отметить тот факт, что контингент учащихся пополнился новыми учениками – первоклассниками. Ребята понимают, что учёба в школе искусств – это дорога не только к знаниям, но и дорога к прекрасному, к искусству, к творчеству, раскрытию своих талантов.

 Святкування Дня Незалежності України

День Незалежності — найважливіше національне державне свято в Україні. 22-24 серпня в Артемівському районі відбулися різні святкові заходи, присвячені Дню Незалежності.

В Сіверському міському, Луганському селищному та сільських закладах культури району пройшли святкові концерти «Я люблю свою країну – Україну», «Вишнева моя Україна», «Душа співала, квітку вишивала», виставки дитячих малюнків. В Новолуганському клубі-музеї був проведений тематичний захід «Історія державного прапора України», в бібліотеках – уроки державності, бесіди, літературні години та літературно-музичні свята «Подорожуємо Україною», «Історичними шляхами незалежності», «Батьківщино, Вітчизно! Я пишаюсь твоєю красою!», «Наша рідна Україна», «За Україну молюся» тощо.

 

 

«Ти у серці моїм, Україно!»

22 серпня у великій залі Артемівської райдержадміністрації відбулися урочистості, присвячені державним святам - Дню Незалежності України, Дню Державного Прапора України.

Зі святковим привітанням до присутніх звернувся голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, який відзначив кращі трудові колективи, завдяки яким вирішуються економічні, соціальні питання, людські долі.

 За сумлінну працю, високий  професіоналізм та з нагоди державних свят Почесними грамотами та Подяками Артемівської районної державної адміністрації, Артемівської районної ради були нагороджені кращі працівники району, кращі сім’ї, ветерани праці та патріоти своєї малої батьківщини.

Яскравим акордом свята став концерт, підготовлений творчими колективами району.

Перед урочистим святом гості та усі присутні мали змогу ознайомитися з виставкою робіт народних майстринь Артемівського району. До уваги присутніх на виставці були представлені вишиті рушники, картини.

 

 Презентація проектів «Вместе сделаем жизнь лучше!»

          20 серпня в с. Кодемо та Кліщіївка відбулася презентація проектів,  реалізованих в рамках конкурсу малих грантів «Вместе сделаем жизнь лучше!» під егідою народного депутата України Сергія Клюєва. На святі були присутні: голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, депутат обласної ради, довірена особа кандидата у народні депутати України Сергія Петровича Клюєва Сергій Тимофійович Мальцев, начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Олександр Олексійович Кучер.

          Міді-проект «Уютные  встречи» ініціативної групи с. Кодемо, що передбачав ремонт ігрової кімнати вартістю 28605 грн., був реалізований при фінансовій підтримці  народного депутата України Сергія Петровича Клюєва, співфінансуванні приватних підприємців  - Каплі В.В., Литовченко Ю.М., Шепеленко О.І., Геєва В.М.

          Зі словами вітання на презентації виступили голова Артемівської районної державної адміністрації Віктор Миколайович Данилов, депутат обласної ради, довірена особа кандидата у народні депутати України Сергія Петровича Клюєва Сергій Тимофійович Мальцев.

        Цього ж дня в с. Кліщіївка  урочисто відкрила двері після ремонту сільська бібліотека. Проект «Путешествие в Книгоград» вартістю 23030 грн. передбачав ремонт приміщення бібліотеки, придбання нових меблів і був реалізований за підтримки народного депутата України С.П.Клюєва. Спонсорську допомогу в реалізації проекту надала голова ТДВ «Красносельское» Бесєдіна Г.О.

На святі прозвучали щирі слова подяки організаторам конкурсу, Артемівській райдержадміністрації та місцевій раді, спонсорам, односельцям, всім, хто надавав підтримку та допомагав в реалізації проекту.

Почесне право перерізати святкову стрічку отримали голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов та депутат Донецької обласної ради С.Т.Мальцев. Нова затишна бібліотека стане справжнім центром спілкування, осередком культурного життя села.


 Бібліотека – центр громади

16 серпня в центральній районній бібліотеці відбувся семінар для керівників бібліотечних закладів району «Бібліотека – центр громади». У заході взяли участь: начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер,  директор центральної районної бібліотеки О.О.Коломієць, методист відділу освіти райдержадміністрації С.С.Пилипчатіна, координатор програм еколого-культурного центру «Бахмат» С.М.Сікварова та бібліотечні працівники району.

З вступним словом виступив начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучер Олександр Олексійович, який висловився про необхідність покращення розвитку бібліотек, їх співпрацю з громадою.

Своїм досвідом роботи в цьому напрямку з присутніми поділилися завідуюча  Яковлівською сільською бібліотекою Бєлікова О.Г. та завідуюча Покровською сільською бібліотекою Чепенко В.І.

Методист відділу освіти Артемівської райдержадміністрації Пилипчатіна С.С. висловила пропозиції  щодо спільної роботи бібліотек та загальноосвітніх закладів району.

Про співпрацю бібліотек з громадськими організаціями розповіла координатор програм  еколого-культурного центру «Бахмат», керівник проекту «Заповідаємо вам память» Сікварова С.М., яка подарувала бібліотекам району 10 примірників книги «…И каждый из них память».

            Учасникам заходу були надані рекомендації щодо роботи з громадою,   співпраці з органами місцевого самоврядування.

 До уваги творчих колективів!

17-20 серпня 2012 року в м. Сватове Луганської області відбудеться IX Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної  творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський Спас – 2012». Запрошуються творчі колективи до участі у фестивалі. Положення  конкурсу додається.

 Презентація проекту
«Пусть память павшим позовет потомков к подвигам и славе»

11 липня в селі Яковлівка відбулася презентація проекту «Пусть память павшим позовет потомков к подвигам и славе», реалізованого в рамках конкурсу грантів «Вместе сделаем жизнь лучше» під егідою народного депутата України Сергія Петровича Клюєва. На святі були присутні почесні гості: народний депутат України С.П.Клюєв, голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов, голова Артемівської районної ради С.П.Кравченко, Артемівський міський голова О.О.Рева, депутат обласної ради, помічник-консультант народного депутата України С.П. Клюєва Мальцев С.Т., директор Центру законодавчих ініціатив Р.О.Коваленко.

Проект  «Пусть память павшим позовет потомков к подвигам и славе», що передбачав поточний ремонт пам’ятника Братська могила воїнів Південного та Південно-Західного фронтів вартістю близько 170313 грн., був реалізований при фінансовій підтримці  народного депутата України С.П.Клюєва, співфінансуванні Яковлівської сільської ради, за участі приватного підприємства «Артбудгруп», комунального підприємства «Яковлівське», Ради ветеранів, сільської громади.  

На святі звучали щирі слова подяки всім, хто долучився до доброї справи увічнення пам’яті загиблих воїнів, хто надавав підтримку та допомагав в реалізації проекту. Адже добре відомо, що забуваючи своє минуле, ми не можемо збудувати майбутнє.

Зі словами привітання на презентації виступили народний депутат України Сергій Петрович Клюєв, голова Артемівської райдержадміністрації Віктор Миколайович Данилов, голова Яковлівської ради ветеранів Олексій Степанович Бейс. С.П.Клюєв та О.С.Бейс отримали почесне право запалити Вічний вогонь біля підніжжя пам’ятнику.

По закінченні мітингу почесні гості, запрошені, мешканці села поклали квіти до Братської могили загиблих воїнів.

  «Заповідаємо Вам пам’ять»

7 липня в районному Будинку культури відбулася презентація проекту «Заповідаємо вам пам’ять» міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність». Мета цього проекту - збереження історичної пам’яті про жертв окупаційного режиму в Артемівському районі періоду Другої світової війни.

На презентацію були запрошені голови міської, селищної та сільських рад Артемівського району, учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, журналісти.

З метою та задачами проекту присутніх ознайомили керівник проекту Сікварова С.М., голова громадської організації Еколого-культурний центр «Бахмат» Березін В.Б.

Про необхідність підтримки реалізації проекту в Артемівському районі висловилися в своїх виступах заступник голови Артемівської райдержадміністрації Герасимова Л.С. та заступник голови Артемівської районної ради Тутова Н.О. 

Проект передбачає реалізацію заходів по збереженню пам’яті про історичне минуле нашого краю створення  історичних музейних експозицій, проведення тематичних зустрічей свідків історії з молоддю, створення клубів для зустрічей та спілкування, збір свідчень та видання тематичної літератури за результатами проекту.

Чари Купальської ночі

З 6 на 7 липня українці традиційно відзначають ніч на Івана Купала, яка вважається святом молоді та кохання.

В Артемівському районі на містичне свято Купальської ночі, яке проходило в селі Дронівка на березі річки Сіверський Донець в рамках 3 прес-туру, з’їхалось близько 300 гостей. В прес-турі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Герасимова Л.С., керівник апарату райдержадміністрації Марченко Н.Г., представники громадських організацій, районних та регіональних засобів масової інформації, жителі Артемівського району.  

Гостей свята зацікавили виставка-продаж виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Артемівського району, молоді прийшлися до вподоби традиційні козацькі розваги, а для дівчат найочікуванішим моментом був конкурс з плетіння вінків. Гостей розважали містичні персонажі слов’янського фольклору. Святковий настрій всім присутнім дарували творчі колективи Сіверського Центру культури, Дронівського та Покровского сільських Будинків культури.

І, певне, що кожний на святі загадав біля вогнища найзаповітніше бажання, бо всім відомо, що загадане в купальську ніч неодмінно має справдитися.

Традиційні святкові гуляння та театралізовані дійства пройшли 6 та 7 липня і в інших селах Артемівського району. Для молоді були підготовлені розважально-конкурсні програми, українське частування,знайомство з обрядами та традиціями, що пов’язані з святом Івана Купала. А дітлахи з с. Красне вирішили своїми руками зробити найвідоміше диво Купальської ночі – квітку папороті. І тепер мешканців села радує незвичайна клумба з чаклунськими квітами, тож чари Купальської ночі не зникають зі сходом сонця.

День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

22 червня 1941 року в 4:00 фашистська Німеччина завдала СРСР удару величезної сили. Почалася 1225 денна війна.

На підтримку пам'яті про цю трагічну дату 22 червня оголошено в Україні Днем Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Цього дня в селах Артемівського району біля пам'ятників загиблим воїнам пройшли траурні мітинги, в закладах культури проведені літературні читання «Маленькие рассказы о большой войне», тематичні години, уроки пам’яті «Вічна наша пам,ять», уроки мужності «Нам жить и помнить», «Згадаємо трагічні ті роки», «Памяти павших будьте достойны». В бібліотеках оформлені тематичні перегляди літератури, книжкові виставки, стенди, полички.

Роки йдуть і багато стирається з нашої пам'яті. Але цю дату 22 червня будемо пам'ятати з покоління в покоління. Ми знаємо, пам'ятаємо і не зможемо забути.

 

Культурно-масова робота з дітьми та підлітками під час літніх канікул

Літо у всіх асоціюється з теплом, добрим настроєм і, безперечно, літнім відпочинком. Але, як відомо, відпочинок повинен бути не лише приємним, але й корисним. З 28 травня по 15 червня в Артемівському районі працювали  пришкільні табори та майданчики.  Протягом їх роботи працівниками культури району було проведено понад 100 розважальних заходів.

Масові заходи у пришкільних таборах проводили в напрямах: спортивно-оздоровча, художньо-естетична, краєзнавча та гурткова робота.

Спортивно-оздоровчий напрям роботи включає в себе різноманітні спортивні змагання: щоденна ранкова гімнастика, рухливі ігри на свіжому повітрі, веселі старти «Мій веселий стрибкий м’яч», «Спортландія закликає», Малі Олімпійські ігри, козацькі розваги «Богатир літа», футбольний турнір, турнір із шахів.

Особливою популярністю користується у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють дітям реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчій потенціал. Цікаво та весело пройшли в таборах такі заходи:  конкурс «Караоке в Бахмутском», пісенний вернісаж «Заспіваємо друзі»,конкурс-малюнків «Світ-очима дітей».


Краєзнавчий напрям виховної роботи - це різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного краю. Кожного року діти подорожують різними маршрутами та відшуковують нові, ще невідомі їм куточки свого району. Наші діти вже відвідали краєзнавчий музей, подорожували екологічними стежинками рідного села, влаштували «Свято печеної картоплі», екологічний турнір «Знай, люби, бережи», прийняли участь у акція «Допоможи джерельцю» та інші цікаві заходи. 

Щоб у дітей не залишалося жодної хвилинки для нудьги для них проводились різноманітні ігри та вікторини, конкурсно-розважальні програми, віртуальні екскурсії, малюнки на асфальті тощо.


Пришкільні табори закінчили свою роботу, але літні канікули тільки почалися. Майже все літо ще попереду, тож у наших дітей ще багато щасливих миттєвостей літнього відпочинку.  Якщо не відправити їх у літній табір, то як зробити так, щоб вони не нудьгували і були щасливі? До того ж одночасно хочеться бути впевненим у тому, що вони дізнаються і навчаються чогось нового. Під час літніх канікул для дітей Артемівського району заплановано багато цікавих, змістовних та веселих заходів в сільських Будинках культури та бібліотеках.

Правильно організований відпочинок – це гарний настрій, здоров’я, нові друзі. Це розкриття свого творчого потенціалу і заряд бадьорості на тривалий час. 

 

Літні розваги

 З 28 травня в Артемівському районі почали роботу пришкільні  табори та майданчики. Головна їх мета - оздоровлення дітей соціально-незахищених категорій, створення оптимальних умов для організованого дозвілля дітей, творчого, інтелектуального і фізичного розвитку.
Працівники закладів культури району особливу увагу приділяють організації дозвілля та змістовного відпочинку дітей на літніх майданчиках. За час роботи проведено 15 заходів, серед яких дітям найбільш запам'яталися участь у конкурсі «Мисс Дюймовочка»(Бахмутський СБК) ,  святі присвяченому Дню захисту дітей (Красненський СБК), віртуальні мандрівки стадіонами чемпіонату Європи з футболу «Євро - 2012»(центральна районна бібліотека), конкурси «Веселимось, граємо, літечко вітаємо» , пізнавальні та інтелектуальні ігри «Спитайте про мене у моїх книг» (Сіверська бібліотека), вікторини «Знавець казок» (Зайцівська сільська бібліотека), краєзнавча екскурсія «Моє рідне село» (Луганський СБК), тематичні дні та свята.

Пусть будут на планете счастливыми все дети 

Начало лета детвора Артёмовского района встретила весело, шумно и радостно.

1 июня у сельских  Домов культуры, в библиотеках, на площадках детских пришкольных лагерей собрались ребятня и взрослые, и всем было не скучно.

Концертные номера и игры, призы и веселое настроение дарили всем собравшимся

юные артисты. Не могли усидеть на месте и гости и активно танцевали под зажигательные ритмы. Азарт эстафет и конкурсов зашкаливал.

Ну и какой же праздник без сюрпризов?!

Бесплатное мороженое, сладкие призы от спонсоров. Одним словом – праздник удался!

Праздник детства

1 июня Праздник детства  собрал в  зале районного Дома культуры  целое созвездие талантливых детей Артемовского района. Детей, которые наметив цель в своей жизни, своим старанием, усердием и прилежанием добились больших успехов.  В этот день в 14 раз  район подводил  итоги работы региональной комплексной программы «Одаренные дети».

Программа "Одаренные дети" в Артемовском районе действует под патронатом председателя Артемовской районной государственной администрации Виктора Николаевича Данилова и председателя Артемовского районного совета Сергея Петровича Кравченко.         

В церемонии награждения приняли участие 45 учеников общеобразовательных школ  района,  чьи  имена занесены в районный банк  одаренных  детей Артемовского района. И 8 талантливых детей, которые неоднократно проявили себя в различных  культурно-массовых мероприятиях или музыкальных конкурсах.

В номинации «Интеллектуальный потенциал Донетчины» Грамоты, стипендии, именные буклеты  призерам районной программы «Одаренные дети»  вручили глава Артемовской районной государственной администрации Данилов Виктор Николаевич, заместитель председателя Артемовского районного совета Тутова Надежда Алексеевна.

Начальник отдела образования Артемовской районной государственной администрации Грек Виктор Васильевич поздравил призеров районной программы «Одаренные дети» в номинации «Духовное возрождение  Донецкого края».

Призеров районной программы «Одаренные дети» в номинации «Здоровое поколение Донбасса», а так же лидеров детских общественных организаций района  поздравил начальник отдела по делам семьи, молодежи и  спорта Артемовской районной государственной администрации Гура Кирилл Александрович.

С праздничным приветствием и поздравлением  юных талантов - музыкантов, художников, певцов и танцоров – обратился к гостям начальник отдела культуры и туризма Артемовской районной государственной администрации Кучер Александр Алексеевич.

Завершением Праздника детства стал  гала-концерт, подготовленный творческим коллективом районного Дома культуры, на котором выступили победители районного фестиваля  детского и юношеского творчества «Засвіти свою зорю».

Праздник  прошел при финансовой поддержке Фонда народного депутата Украины Сергея Клюева. Все юные участники получили еще один праздничный подарок - сладкие призы.

ПСМНЗ школа мистецтв №2 с. Опитне

Випускний вечір

30 травня у ПСМНЗ школі мистецтв №2 c.Опитне пройшов урочистий концерт присвячений завершенню навчального року і врученню дипломів випускникам школи 2012 року. На врученні атестатів звучало багато теплих напутливих слів для випускників від адміністрації школи, слова вдячності вчителям від батьків не лише за музичний розвиток, але і за розуміння, терпіння, працю, моральне виховання. На випускному вечорі прозвучали музичні поздоровлення і від випускників. присвячені вчителям:
-           Єрмакова Олеся, І.Стецюн «Вариації» викл.. Зайцева С.Д.

-           Бушуєв Максим, С.Геллер «Інтермецо» викл. Зайцева С.Д.;

-           Чічкан Віктор, В.Баканов «Експромт» викл. Величкова Ю.А.;

-           Іващенко Киріл, Л.Бетховен «Елизе» викл. Зайцева С.Д.

Викладачі, у свою чергу, були вдячні батькам за підтримку і відзначили, що «музика буде присутня в житті завжди»,  побажали своїм учням залишатися людьми з великої букви. У концерті взяли участь учні оркестрового і вокального відділення. У репертуарі прозвучали твори класичної і сучасної музики, була обіграна театральна сценка «Вступний іспит», не обійшлося без частівок і цікавих музичних загадок.

Концерт залишив в душі кожного присутнього крапельку радості за  випускників, адже вони пройшли довгу дорогу по струнах музики і завершили свою маленьку симфонію з гідністю. Хай у когось своя дорога в житті не пов'язана з музикою, але вона залишиться в душі назавжди.     

Наші випускники 2012 року:

1) 8 клас фортепіано, викладач Зайцева С.Д.,
- Бушуєв Максим

- Єрмакова Олеся

- Іващенко Кирил

2) 6 клас народних інструментів, викладач  Величкова Ю. С.

- Чічкан Віктор

- Абовян Віталій

- Віницький Іван

3) 5 клас художнього відділення, викладач Мороз В.Ю.

- Ярчук Олександра

У концертній залі ПСМНЗ школи мистецтв №2 с. Опитне відбулися  концерти  присвячені 80– річчю Донецької області. 

ДО 80-річчя Донецької області

23-24 травня в рамках культурно-мистецької акції «Молодь Донеччини – ювілею області» в селах Артемівського району пройшли благодійні концерти учнів та викладачів Артемівського музичного училища. Глядацькі зали Будинків культури сіл Красне, Роздолівка, Покровське, Новолуганське зібрали в ці дні шанувальників музичного мистецтва, які сповна оцінили високий рівень професійної майстерності музикантів та змогли насолодитися зустрічами з прекрасним.

 А «Срібні дзвони» лунають…

 У рамках святкування 80-річчя  Донецької області 18-19 травня 2012 року в м. Дебальцеве   відбувся п'ятий відкритий конкурс «Срібні дзвони», присвячений славетному поету-земляку, лірику ХХ століття  Володимиру Сосюрі.Захід викликав неабиякий інтерес, зібрав велику кількість учасників з міст та селищ Донецької області.Урочисте відкриття конкурсу розпочалося парадом учасників. Присутніх   вітали письменники, поети, літератори Донеччини. У святі взяв участь правнук В.М.Сосюри – Олексій Олегович Сосюра.  Далі гостей чекала екскурсія до літературного центру ім. В. Сосюри. Сам конкурс проходив у трьох номінаціях: читці-декламатори, поети, художники.Артемівський район представляли: Євгеній Нарижний, учасник театру естрадних мініатюр «На задворках» Артемівського РБК (Диплом лауреату III ступеню в номінації «Читці») та учениці 10-го класу Новолуганської школи Ольга Олійник і Єлизавета Кочнєва. Дівчата були відзначені Почесними грамотами.  За результатами суддівської перевірки понад 50 переможців і призерів конкурсу  були запрошені на урочисту церемонію нагородження. Серед них і  Яків Клиновський, вчитель (нині на заслуженому відпочинку), «Відмінник народної освіти України»,член літературного об'єднання «Струни душі» при клубі-музеї с. Новолуганське, автор збірки «Життя прожити – не поле перейти». Наш земляк посів перше місце в номінації «Поети». Його вірші -  «Незабутньому соловейкові Донеччини – Володимиру Сосюрі», «Я – син Донеччини»  стали неперевершеними. Високу нагороду та Диплом лауреату I ступеню в номінації «Читці» він отримав з рук відомого поета Станіслава Жуковського.

  Свято працівників культури та майстрів народного мистецтва Артемівського району!

17 травня 2012 року у великому залі Артемівській райдержадміністрації відбувся урочистий прийом, присвячений Всеукраїнському Дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.  Зі святом працівників культури привітали голова Артемівської райдержадміністрації В.М. Данилов, помічник народного депутата України Сергія Клюєва С.Т. Мальцев, начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О. Кучер.  За творчу майстерність, особистий внесок у розвиток культури району та з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва грамотами, квітами та грошовими винагородами були нагороджені працівники закладів культури, аматори народного мистецтва, художні керівники народних ансамблів та ветерані праці. Багато теплих слів було сказано про працівників культури, про їх самовіддану працю і високий професіоналізм:
«Більшість із Вас визначили служіння культурі як основу своєї долі. Ви працюєте тоді, коли відпочивають інші, щедро віддаєте людям багатство своєї душі, даруєте радість спілкування з прекрасним. Щиро дякую ам за професіоналізм, любов до прекрасного і прагнення прищепити цю любов іншим», – сказав у своєму привітанні Віктор Миколайович Данилов.
Зі словами поздоровлення та привітання звернувся до присутніх начальник  відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер: «Ви проводите велику копітку роботу по збереженню, відтворенню та примноженню культурної спадщини. Завдяки Вашій повсякденній праці в будинках культури, бібліотеках, дитячих школах мистецтв, художніх студіях, зберігають і примножують духовні багатства і традиції нашого суспільства».

 

Для всіх працівників культури району відбувся святковий концерт, де виступили артисти народної студії сольного співу «Мажор-плюс» Артемівського РБК, народні фольклорні ансамблі «Веселка» (РБК) та  «Роздолівчанка» (с.Роздолівка), учасники художньої самодіяльності – переможці районних фестивалів та конкурсів.

Від Артемівської міськрайонної організації профспілки працівників культури  подарунком до свята всім учасникам стала екскурсія до краєзнавчого музею на виставку воскових фігур та на виставку «Схід і Захід разом», де були представлені роботи художників і майстрів прикладного мистецтва з сусіднього Слов'янська та художника-модельєра Лілії Мехно з Коломиї Івано-Франківської області.

9 травня – День перемоги над фашизмом

 

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті.

 Напередодні Дня Перемоги, 8 травня, делегація Артемівського району в складі представників  керівництва району та громадськості відвідала Святогірськ. На горі Артема, де знаходиться меморіал Військової слави, відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь представники міст і сіл Північного регіону Донецької області.Мітингу передувала панахида за душі покійних воїнів і проповідь настоятеля Святогірської Свято-Успенської лаври отця Арсенія. За традицією, учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих фронтовиків хвилиною мовчання. Офіційна частина заходу включала виступи голови Артемівської райдержадміністрації В.М. Данилова, заступників голів Донецької облдержадміністрації Тамари Лук'янчук та Донецької облради Олександра Кравцова. Завершився мітинг урочистим покладанням квітів до плит меморіалу з висіченими на них іменами загиблих солдатів.

До 67-ї річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні з 7 по 9 травня колективи закладів культури Артемівського району провели святкові заходи за участю ветеранів та громадськості.

9 травня у селі Роздолівка відбувся урочистий мітинг «Народ пам’ятає – народ славить». У заході взяли участь: заступник голови Артемівської районної ради Тутова Н.О., сільський голова Боровікова О.В., родичі загиблого воїна Кандаурова Петра Ілліча, учасники війни, жителі села та учні школи. На святі особливими гостями були президент асоціації народів Дагестану в Донецькій області Омаров Алі Мірзаєвич, внучата племінниця загиблого солдата Шавлукова Уста-Бути Курбанмагомедовича, могилу якого вони знайшли через 68 років. Працівники культури підготували для учасників та гостей свята літературно-музичний вечір «Для вас, ветерани». 

В День Перемоги біля братської могили воїнам-захисникам в с. Серебрянка, зібралися жителі села, представники Кремінської районної організації Спілки ветеранів Афганістану, групи пошуку «Реквієм», Рубежанського відділення Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас», представники Рубежансько-Кремінського військкомату, родичі загиблих воїнів, для того, щоб віддати борг пам'яті тим, хто відстояв для нас мирне небо над головою.  Зі святом присутніх привітали: представник Артемівської райдержадміністрації Струсь Н.М., сільський голова Ходак В.П.,  помічник депутата Верховної Ради Курило В.С. - Кладка В.М.  У цьому році почесними гостями свята були син та онук загиблого воїна Штепи Дмитра Івановича, місце поховання якого стало відоме родичам завдяки роботі групи пошуку «Реквієм» з м. Кремінне. По закінченню мітингу відбувся святковий концерт.

 В цьому році завдяки проекту Сергія Клюєва «Разом зробимо життя кращим!» був реконструйований пам'ятник на братській могилі селища Луганське. Саме тут 9 травня пройшли урочисті заходи, присвячені Великій Перемозі. Відкрила мітинг секретар Луганської селищної ради Неледва Г.П. З урочистою промовою та словами глибокої вдячності до ветеранів виступив голова селищної ради Козачок А.А. Від імені ветеранів війни і праці селища Луганське виступила голова селищної ветеранської організації Комісаренко Є.І. зі словами подяки на адресу народного депутата України С.П. Клюєва, Артемівської райдержадміністрації, голови Луганського селищної ради, керівників селищних підприємств і підприємців за матеріальну допомогу в будівництві пам'ятника, вшанування ветеранів, небайдуже ставлення до проблем ветеранів війни та праці.  В організації свята активно брали участь жителі, молодь села, школярі, вихованці дитячого садка. Мітинг був завершений святковим концертом «Низький уклін Вам, переможці». По закінченні концерту ветеранам були вручені квіти та подарунки.

       

Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.  

   Чорнобиль – біль та пам’ять 

26 років тому Чорнобильська катастрофа сколихнула весь світ. Упродовж усіх цих років ми схиляємо голови перед мужністю тих, хто вступив у боротьбу з ядерною стихією і ціною власного життя і здоров'я врятував мільйони людей.

Кожного року в річницю аварії люди згадують цю подію і тих, хто постраждав від її наслідків та виявив мужність і самовідданість при їх ліквідації. Вшанувати людську гідність, яку проявили наші співвітчизники на час того страшного періоду і детальніше ознайомитись з подіями техногенної катастрофи зібралися учні 9-х класів ЗОШ№2 у Сіверській міській бібліотеці на день пам’яті «Рани Чорнобиля турбують і сьогодні». З документальними фактами, з подробицями важкої ліквідації, з невиправними наслідками цього лиха ознайомили учнів під час заходу працівники бібліотеки. За допомогою комп’ютерної техніки і Інтернету були продемонстровані слайди, які показали жахливу правду трагедії нашого народу. Різноманітну інформацію з цієї теми надала виставка печатних матеріалів « Чорнобиль – гірка пам'ять людства».

У рамках пам'ятних заходів, присвячених 26-ій річниці Чорнобильської трагедії, в бібліотеках Артемівського району також були проведені:

Бесіда «Чорнобиль – невгамовний біль» – Сіверська дитяча бібліотека, урок пам’яті «Дзвони Чорнобиля не змовкають» - Луганська міська бібліотека, бесіда «Цінуймо мужність», виставка дитячих малюнків «Наслідки Чорнобильської біди» – Бахмутська с/б, урок пам’яті «Це гірке слово - Чорнобиль» - Берестівська с/б, вечір-спогад «Попіл Чорнобиля в наших серцях» - Васюківська с/б, літературно-музична тематична композиція «Дзвони екологічної біди» - Комунівська с/б, виставка-розповідь «Дзвони Чорнобиля» - Кіровська с/б, урок мужності «Забуттю не підлягає» - Кліщіївська с/б, день скорботи «Відлуння Чорнобильських дзвонів» з переглядом документального фільму «Жизнь в метрвой зоне» - Красненська с/б, літературно-музична композиція «А душа людська пам’ятає» - Роздолівська с/б, тематичний вечір «Дзвони Чорнобиля». Зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕС Харитоновим І. – Міньківська с/б, час довкілля, присвячений дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС «Любіть тваринку і травинку» Різниківська с/б, урок екології «Чорнобильський дзвін над землею» - Яковлівська с/б, урок мужності з переглядом документального фільму «Чорнобиль – мій біль»– Зайцівська с/б. Оформлені тематичні перегляди та книжково-ілюстративні виставки літератури. 

Нарада бібліотечних працівників 

24 квітня в центральній районній бібліотеці відбулася нарада керівників бібліотечних закладів Артемівського району за темою: «Робота бібліотек в умовах інформатизації громади». У нараді взяли участь начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, директор центральної районної бібліотеки О.О.Коломієць, головний бухгалтер відділу культури і туризму АРДА Е.М.Голубницька, бібліотечні працівники району.

            На нараді розглядалися питання про організацію роботи бібліотек Артемівського району в сучасних умовах, участь у проектній діяльності та подальший розвиток інформатизації бібліотек, про підготовку і проведення заходів до визначних подій (80річчя Донецької області, Євро-2012, травневих свят) в Україні. Працівники бібліотек отримали консультації та методичні поради від фахівців.

Підсумовуючи роботу бібліотек у І кварталі 2012 року начальник відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер відзначив позитивні зміни у їх діяльності та окреслив пріоритетні напрямки розвитку бібліотечної сфери щодо покращення бібліотечного обслуговування, матеріально-технічного стану та умов бібліотечних закладів. З метою активізації проектної діяльності в бібліотеках було вирішено провести низку тренінгів «Навчаємося писати проекти» для працівників бібліотек.

 10-й ювілейний районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Засвіти свою зорю».

              20-21 квітня 2012 року в музичній школі м. Сіверська, в школі мистецтв № 2 с. Опитне та в районному Будинку культури відбувся 10-й ювілейний районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Засвіти свою зорю». Фестиваль проходив в рамках святкування 80-річчя Донецької області, під патронатом голови Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилова.

            В заході прийняли участь 35 солістів-вокалістів та 17 танцювальних колективів з 13 клубних закладів Артемівського району.

            Відкрив фестиваль голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов, який побажав учасникам творчих перемог та достойних нагород. Також з  привітальним словом виступив начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер.

            Конкурсна програма фестивалю складалась з вокального, хореографічного та музичного жанрів, в двох номінаціях «Перший крок» та «Засвічені». У фестивалі взяли участь більше 150 виконавців віком від 6 до 21 року.

У перший день фестивалю, 20 квітня, свою майстерність показували юні музиканти  ПСМНЗ ШМ№ 2 с.Опитне та  ПСМНЗ МШ  м.Сіверськ.

Номери відповідали професійному рівню, а найяскравішим з них журі присудило I місце ПСМНЗ ШМ№ 2 с.Опитне: оркестру народних інструментів (кер. Ільченко М.М.), Аліні Дубовій (учениця оркестрового відділення, викл. Данильченко Ю.А.), Артему Грахно (учень фортепіанного відділення, викл. Путря Н.І) та Ангеліні Полькіній (учениця класу сольного співу, викл. Васильєва О.С.) та I місце ПСМНЗ МШ  м.Сіверськ: Надії Галичиній (учениця фортепіанного відділення, викл. Щербіна Л.В.), Ігорю Васильківському (учень оркестрового відділення, викл. Старажилов А.А.) і Денису Штраух (учень оркестрового відділення, викл. Ємельянов Ю.В.), Єлизаветі Білик (в номінації «вокальний жанр», викл.  Прісяжненко А.А.).

21 квітня фестиваль зібрав на сцені  районного Будинку культури усіх вокалістів і любителів танцю Артемівського району. Учасники фестивалю продемонстрували свої найкращі виступи, серед яких I місце журі присудило у номінації «Вокальний жанр»: Данилу Мазуркевичу, Смородовій Карині, Аліні Завгородній, вокальному ансамблю «Єгоза» (Новолуганський ЦЕВД), Катерині Неведомській (Яковлівський СБК).

У номінації «Хореографічний жанр» місця розподілилися наступним чином: I місце - танцювальний клас Сіверського ЦК з танцем «Веселий гопачок» (кер. Козак Н.В.), танцювальний колектив «Сузір'я» Бахмутського СБК c танцями «Ляльки» і «Червона стрічка».

            Компетентне журі фестивалю «Засвіти свою зорю визначило високий рівень виконання та майстерність конкурсантів. Голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов нагородив переможців грамотами, дипломами та пам’ятними подарунками. 

Ще раз вітаємо переможців. Бажаємо їм подальших творчих перемог!

«Збережемо Донбас нащадкам»

10 квітня 2012 року відбувся м. Донецьку відбірний тур обласного конкурсу на кращий історико - архітектурний об’єкт культурної спадщини «Збережемо Донбас нащадкам» заснований управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації до 80-річчя заснування Донецької області, де були приставлені відділом культури і туризму Артемівської райдержадміністрації два об’єкти:  Каплиця Всіх Святих   (Українська Православна Церква Московського Патріархату, Горлівська єпархія) та Свято – Преображенський храм (Українська Православна Церква Московського Патріархату, Горлівська єпархія) с.Серебрянка.

Представлені об’єкти увійшли в відбір 50 об’єктів для участі у відкритому голосуванні, який відбудеться на сайті управління культури і туризмe Донецької облдержадміністрації.

За підсумками відкритого голосування обласна конкурсна комісія відбере  10 об’єктів, які будуть включені до туристичних і екскурсійних маршрутів, їх зображення використовуватися в рекламній і сувенірній продукції, а також вони увійдуть у фотоальбом «Збережемо Донбас нащадкам».

Просимо усіх жителів Артемівського району, підтримати та проголосувати за наші унікальні об’єкти культурної спадщини!

Заняття виїзної групи підвищення кваліфікації «Керівники сільських клубних закладів  Артемівського району»

З 9 по 13 квітня 2012 року на базі Артемівського районного Будинку культури пройшли заняття виїзної групи підвищення кваліфікації «Керівники сільських клубних закладів  Артемівського району». Заняття проводили викладачі Донецького обласного учбово-методичного центру культури за проблемою «Клубні заклади – осередки культурно – просвітницької та дозвіллєвої роботи».

На курсах  працівники закладів культури були ознайомлені з темами:

-                           Нормативно-правове забезпечення закладу культури і платні послуги;

-                           Культурно-просвітницька робота з дітьми і молоддю;

-                           Робота з родиною. Традиції української сім’ї

-                           Менеджмент у культурній сфері. Функції менеджера культури;

-                           та інше.

По закінченню занять працівники закладів культи отримали свідоцтва.


Фестиваль “Червона рута”

7 апреля 2012 года, в Донецке в ДК им. Куйбышева состоялся 1–й отборочный тур всеукраинского фестиваля современной песни и популярной музыки «Червона рута», в котором приняли участия и достойно представили  Артемовский район -  солисты Эллина Цодикова (Артемовский районный Дом культуры), Бондарева Екатерина ( Коммуновский СДК), Ищенко Ксения (Калининский СДК) в номинации сольное пение (исполнение украинских народных песен в аутентичной древней манере пения).

Фестиваль “Червона рута” проводится в Украине более двадцати лет. Он дал путевку  сотням исполнителей. Так пожелаем нашим участникам творческих побед!

 

«МИССИС СЕВЕРСКАЯ ВЕСНА 2012»

 

31 марта 2012 года в Северском Центре культуры прошла конкурсно -развлекательная программа «Миссис Северская весна -2012», конкурс красоты, шарма, артистизма и очарования!

             «Миссис зрительских симпатий» стала – Светлана Шаповалова, «Миссис  Симпатия» завоевала – Оксана Коханюк, «Миссис Весна» – Ирина Ткаченко, титула «Вице Миссис 2012»  удостоена    обаятельная, обворожительная – Светлана Шаповалова.

Самый главный приз и звание «Миссис Северская весна -2012» был присвоен победительнице конкурсной программы – Лидии Беленко.

            На конкурсе присутствовал начальник отдела культуры и туризма Артемовской райгосадминистрации А.А.Кучер, который поздравил победительниц конкурса и вручил подарки.

 

            Участницы конкурсной программы порадовали зрителей ярким и  зрелищным мини-концертом, где пели и танцевали на радость всем. Шикарные платья, аксессуары, блеск глаз, сияние лучезарных улыбок создали поистине впечатляющую картину «Вечера прекрасных дам».

Вітаємо переможців

28 марта 2012 года в г. Луганске состоялся Всеукраинский фестиваль-конкурс  исполнителей на народных инструментах  имени династии  Воеводиных. В фестивале-конкурсе приняли участие представители городов нашей Украины. В числе победителей дипломантом стал  Нимченко Игорь, ученик школы искусств п. Опытное  Артемовского района, преподаватель высшей категории Ильченко Наталя Константиновна.

01 апреля 2012 года в г. Донецке проходил заключительный тур областного конкурса «Крок до Олимпа» исполнителей фортепианного отдела. От Артемовского района был представлен Грахно Артем, ученик 6 класса школы искусств № 2 п. Опытное, преподаватель высший категории Путря Наталья Ивановна.  Артем достойно выступил и защитил честь нашей школы.

Юбилей организации ветеранов Украины 

2012 год – год 25-летнего юбилея организации ветеранов Украины. В Артёмовском районе прошли торжественные мероприятия, тематические программы, встречи  ветеранов и молодёжи, посвященные юбилею ветеранского движения.

22 марта Центр Культуры г. Северск совместно с советом ветеранов города (председатель Коломийцева С.А.) провели тематическую программу «Ветеранов величаем – песню прославляем». На встрече присутствовали председатель Артёмовской райгосадминистрации В.Н. Данилов, С.Т. Мальцев – помощник народного депутата Украины С.П. Клюева, Северский городской голова А.Н. Гура, начальник отдела культуры и туризма Артёмовской райгосадминистрации А.А.Кучер, председатель районного совета ветеранов Л.И. Соколко.  Много теплых слов в прозвучавших поздравлениях было адресовано ветеранам труда, активистам ветеранского движения района. А «золотых юбиляров» Александру Николаевну и Михаила Осиповича Ермоленко сердечно поздравили с 50-летней годовщиной супружеской жизни.  Для приглашенных гостей звучали любимые песни в исполнении хора «Ветеран» (рук. А.Тишковская), который создан на базе клуба ветеранов. Закончился праздник торжественным концертом лучших творческих коллективов города.

20 марта в СДК с.Покровское прошло расширенное заседание совета ветеранов с приглашением ветеранов-активистов. С приветственным словом выступил начальник отдела культуры и туризма райгосадминистрации А.А. Кучер. Тёплые слова благодарности в адрес ветеранов прозвучали от секретаря сельского совета М.И. Ладик.

Председатель совета ветеранов с.Покровское Н.И. Пархоменко познакомила присутствующих с буклетом, выпущенным в честь 25-летия организации ветеранов «Память, долг, забота». Ветеранам В.С. Забаре, А.П. Ятченко, В.Ф. Плугатарь за их активную работу были вручены цветы.

Музыкальным подарком для ветеранов было выступление ансамбля народной песни «Покровчанка».

В  рамках  празднования  25-летия  Организации  ветеранов    Украины  актив  клуба-музея   с.Новолуганское ,   председатель  совета  ветеранов  В. Н. Драчева  посетили  ветеранов,  проживающих  на  территории  Новолуганского   сельского  совета:  М. В. Неледву,  И. И. Кравченко,  Л. А. Клят, А. Я. Скорик.  В  ходе  общения  изучены  условия  проживания,  состояние  здоровья  ветеранов.  Новолуганский  сельский  голова  К. Ю. Саркисов  вручил  подарки  юбилярам:  Н. Ф. Азарову,  О.Н. Беспаловой,  Е. В. Голубятниковой,  А.В. Кучеренко.

20  марта  была проведена  встреча  членов  литературного  объединения  "Струны  души", где наряду с ветеранами приняли участие представители новолуганской молодёжи.

Зустріч директорів клубних закладів Донеччини 

24 березня 2012 р. Донецьким обласним учбово-методичним центром культури було проведено «Пиксель-арт» для директорів клубних закладів Донецької області. Артемівський район представляли шість директорів закладів культури с. Кліщіївка, с.Красне, с. Новолуганське, с.Кодемо, смт Луганка та районного Будинку культури.

В програмі дружньої зустрічі директорів клубних закладів Донеччини були привітання обласної Ради директорів «Ради Вас вітати», конкурс солістів-директорів «Голос директора», концертна програма «Представляємо Вам…».

Цікаво пройшов обряд посвячення в директори клубного закладу «Вітаємо в нашому колі», в якому прийняли участь і директори закладів культури нашого району: Матюшенко Анна Юріївна (Луганський селищний Будинок культури),Чищева Катерина Валеріївна (Красненський сільський Будинок культури), Цибуля Наталя Сергіївна (Кодемський сільський клуб).

Ще одним приємним моментом «Пиксель-арту» стало вшанування переможців обласного огляду методичних служб клубних закладів. Директор Артемівського районного Будинку культури Р.Г.Навоцена та провідний методист РБК С.О.Крошка отримали Дипломи за зайняте II місце в цьому огляді.

 «Найкращий читач 2012»

21-22 березня в Артемівському районі пройшов ІІ (районний) тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач-2012» на базі Сіверської міської та центральної районної бібліотек. Конкурс  традиційно проводиться під час Тижня дитячої та юнацької книги районним відділом освіти разом з центральною районною бібліотекою.
Цього року у конкурсі взяли участь 27 учнів 6-7 класів шкіл району. Переможці ІІ туру отримали призи та Грамоти.
Вітаємо всіх учасників та переможців конкурсу і запрошуємо до читання!

Фестивалі. Конкурси. Переможці!  

11 березня 2012  року  відбувся в м. Донецьк ІІ тур обласного конкурсу для учнів ПСМНЗ «Крок до Олімпу». Артемівський район достойно представили на конкурсі Дубова Аліна та Острецова Вікторія – учениці 6-го та 2-го класу з фаху флейти, викладач Данильченко Ю.А., концертмейстер  Тропашко Є.П. 

17 березня в Артемівському музичному училищі ім. І.Карабиця відбувся обласний огляд-конкурс виконавців на духових інструментах учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Бахмутська весна». Артемівський район представили троє учнів ПСМНЗ ШМ №2 с.Опитне. Дипломантами конкурсу стали Мамочка Дар’я учениця 3-го класу блок-флейти та Дубова Аліна учениця 6-го класу флейта (викладач ІІ категорії Данильченко Ю.А., концертмейстер Тропашко Є.П.). Острецова Вікторія одержала грамоту за участь.  

18 березня 2012 року  відбувся в м. Донецьк ІІ тур обласного конкурсу для учнів ПСМНЗ «Крок до Олімпу». Від Артемівського району на конкурсі виступив учень 6-го класу з фаху акордеону Німченко Ігор (викладач вищої категорії Ільченко Н.К.).

 

Артемівський район на Всеукраїнському фестивалі мистецтва і творчості «Музика любові» представляла юна солістка Анастасія Тащенко. 25 лютого 2012 м. Новомосковськ Дніпропетровської області прийняло 51 учасника. Солістка народної вокальної студії сольного співу «Мажор плюс» районного Будинку культури Анастасія Тащенко, учениця Соледарської дитячої музичної школи, мешканка с. Бахмутське та учениця 7 класу Бахмутської школи виступала під № 50 і зайняла почесне III місце у середній категорії «Естрадний вокал». 

29 лютого 2012 року відбувся в базовій школі мистецтв міста Артемівська міський конкурс концертмейстерів.
Мета конкурсу: підвищення виконавської майстерності концертмейстерів школи та підтримка педагогічної творчої ініціативи.

       
У конкурсі брали участь викладачі, концертмейстери ПСМНЗ ШМ №2 с. Опитне: 

       
І місце одержала викладач по класу духових інструментів Данильченко Юлія Андріївна.

       
ІІ місце зайняла викладач по класу фортепіано Волкова Альона Ігорівна.
 

В лютому 2012 році відбувся І тур обласного конкурсу для учнів ПСМНЗ «Крок до Олімпу» заснований Управлінням культури і туризму облдержадміністрації та Донецьким обласним учбово-методичним центром культури.
Переможцями стали учні ПСМНЗ ШМ №2 с. Опитне:

1.         Грахно Артем 6 кл. (фортепіано) викл. Путря Н.К.

2.         Німченко Ігор  6 кл. (акордеон) викл. Ільченко Н.К.

3.         Дубова Аліна  6 кл. (флейта) викл. Данильченко Ю.А. конц. Тропашко Є.П.

4.         Острецова Вікторія 2 кл. (флейта) викл. Данильченко Ю.А. конц. Тропашко Є.П.

І  комісією методичного об’єднання ці учні рекомендовані до ІІ обласного туру в місті Донецьку. 


 «Золоті зерна поезії Шевченка»

4 березня 2012р. пройшов 21-ий обласний конкурс читців "В сім'ї вольній, новій" в училищі культури м. Донецька в межах Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка.
         Понад сімдесят читців та учасників театральних колективів віком від десяти до сімдесяти трьох років представили своє бачення творчості Т.Г.Шевченка. Мистецтво художнього читання продемонстрували мешканці понад 12 міст та районів області, серед яких і   представники Артемівського району. За творчі досягнення в читецькому мистецтві отримали грамоти - учасники гуртку читців «Прислів’я»  Яковлівського сільського Будинку культури:   Ягібекова Рагіма, учитель Яковлівської школи та Гришаєва Людмила, учениця 11 класу.

Вітаємо наших учасників! 

 «Клинівська скарбниця»

13-14 березня в селі Клинове пройшла виставка самобутніх майстрів народної творчості, які на протязі багатьох років займаються улюбленою справою, створюючи шедеври з ниток та бісеру.
             Виставку відкрив Клинівський сільський голова Жубанов В.М., на виставці були присутні начальник відділу культури і туризму АРДА Кучер О.О., кореспонденти газети «Донбасс» Є. Гончарова та газети «Вперед» В. Голопьоров. 

             Чи замислювалися ви над тим, скільки сил і терпіння вимагає будь-яка, навіть найпростіша вишивка? Потрібно не лише визначитися з ідеєю та сюжетом, але і знайти час і бажання попрацювати над картиною. Спробуйте підрахувати кількість хрестиків в якій-небудь вишитій роботі. Не зможете – швидше зіб'єтеся з рахунку, чим дізнаєтесь правильну відповідь.  А проте, клинівські майстрині вибрали як улюблене хобі саме вишивку.

           На виставці представлені роботи, виконані Лобченко Галиною Іллівною, Карповою Валентиною Іллівною, Шамріною Ніною Іллівною, Зубковою Тамарою Володимирівною, Чапандзе Наталією Іванівною, Цой Людмилою Іванівною, Вітчинник Наталією Анатоліївною, яка почала вишивати зовсім недавно, але її роботи за якістю не поступаються заслуженим майстриням.

              У числі початківців слід відзначити цікаві роботи Куликової Каміли, а також роботи учнів гуртка «Народні візерунки» Мороз Каті, Осадчої Вікторії, Шпаченко Анастасії, які під керівництвом майстра Зубкової Т.В. роблять перші кроки в народній творчості.

 Свято весни, краси і жіночності 

         Жіноче свято... Воно приходить навесні із першим теплим сонячним промінням.
         В закладах культури Артемівського району 6-7 березня пройшли  концерти-поздоровлення для прекрасної половини людства.

        В районному Будинку культури 6 березня жінок району вітали зі святом голова Артемівської районної державної адміністрації В.М. Данилов, голова Артемівської районної ради С.П.Кравченко, народний депутат України С.П.Клюєв. Весняний настрій подарували жінкам народний вокальний ансамбль козачої пісні «Бахмутська вольниця», вокальна група «Гусари», зразковий дитячий хореографічний колектив «Фаворити», маленька співачка з с. Кірово Марія Степурко. Приємною несподіванкою для глядачів став виступ танцювального клубу «Шарм».

         Відділ культури і туризму райдержадміністрації приєднується до всіх привітань. 

        Ми вітаємо жінок, наших мам, бабусь, дружин, сестер. Всіх, кого ми знаємо і не знаємо. Всіх, хто живе поруч з нами і далеко від нас. Посивілих жінок і молодих дівчат. Низький уклін Вам, дорогі жінки. Хай же буде на Землі довіку прославлена в пісні хорошій Ваша материнська любов.


Шевченківський тиждень

              Навесні, у березні, ми вшановуємо пам'ять Великого Кобзаря. Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму і вселенської любові до України.
             У бібліотеках та закладах культури Артемівського району у цей час проходять Шевченківські дні, під час яких проведені: усні журнали «І мене в сім’ї великій, в сім,ї новій, вольній. Не забудьте…» (Луганська с/б), «Вогненне слово Кобзаря» (Клинівська с/б), літературно-музичні композиції «Безсмертна поезія Великого Кобзаря», «Думи мої, думи», «Тарасові слова – то правда жива», літературні читання «Кобзар» - святиня українського народу», «Шевченківські твори сяють, як зорі», Шевченківські уроки та літературні години «Слово Тараса вічне, як вічна матінка земля», «Вшануємо великого Кобзаря», «Слово Кобзаря живе у віках», «З любов,ю до Кобзаря». Школярі і студенти відвідують тематичні виставки літератури в бібліотеках, беруть участь у конкурсах читців «Свято великої душі» (Комунівська с/б), «Навчись у Кобзаря любити слово рідне» (Роздолівська с/б), вікторинах, турнірах знавців поезії Т.Г.Шевченка «Літературна спадщина Шевченка»    (Різниківська   с/б), «Що я знаю про Т.Г.Шевченка?» (Покровська с/б), «Гортаючи сторінки «Кобзаря» (Красненська с/б), «Поезія Кобзаря» (Володимирівська с/б). 

             Тих, хто любить Шевченкове слово,
щорічно запрошує на обласний конкурс читців «В сім,ї вольній, новій» Донецький обласний навчально-методичний центр культури. Мистецький захід, присвячений 198-й річниці від дня народження поета, відбувся 4 березня 2012 року. Конкурсну програму складали твори Т.Шевченка, театралізовані композиції, твори українських письменників, присвячені Кобзареві, авторські поетичні твори. Від Артемівського району участь у конкурсі взяли учасники гуртку читців «Прислів’я»  Яковлівського сільського Будинку культури   Якібекова Рагіма Ібрагимівна,  учитель Яковлівської школи, та учениця 11 класу Людмила Гришаева .

 

Масляна! 

            В Артемівському районі 25-26 лютого барвисто відсвяткували Масляну. Масниця - останній тиждень перед Великим постом - почалася в понеділок, 20 лютого. Стародавні слов'яни проводжали зиму і зустрічали весну з Масляною.
           
У народі кожен день Масляної має свою назву: понеділок - зустріч, вівторок - загравання, середа - ласунки, четвер - розгул (розгуляй), п'ятниця - тещині вечірки, субота - зовичині посиденьки, неділя - проводи.

           
З четверга Масляного тижня припинялися господарські роботи і народ вдавався до всіляких потіх. В кінці свята урочисто спалювали опудало Масляної, отриманий попіл розсипали по полях.
Танцювально-розважальні програми були проведені в Кліщіївському СК, Комунівському СБК, Парасковіївському СБК, Яковлівському СБК, Зайцівському СБК, Міньківському СБК.
А традиційні народні гуляння відбулися селах Красне, Покровське, Серебрянка, Кодемо, Званівка, Калініно,
Новолуганське, Володимирівка.

           
Всією сім'єю прийшли на свято односельці, щоб покататися на санях, взяти участь в пісенних переспівах, конкурсах, зробити фото на згадку про свято. В нагороду за участь у конкурсах та забавах - подарунки, смачні млинці і незабутні враження!

 

Фестиваль Снеговиков-2012

В последнюю неделю февраля в Артёмовском районе прошёл первый фестиваль Снеговиков, организованный методическим кабинетом Артемовского районного Дома культуры. Ах, какие это были снеговики!
           На фестиваль в Артемовский район «приехали» более 100 снеговиков. Все они были неординарны и неповторимы. В их числе: казачка Наталка и казак Степан (Звановский СДК),  баба Глашка и баба Параска (Миньковский СДК), топ-модели (Покровский СДК),
сороконожка-модница (Красненский СДК), солидный джентльмен (Клещеевский  сельский клуб) и сельский рубаха-парень (Серебрянский СДК), Юля Тимошенко и Мадам Брошкина  (Коммуновский СДК), Михаил Боярский (Владимировский СДК), цыганка Аза и цыган Яшка (Кодемский СК).  А  Господар Петро та Господиня Мотря  приехали на снежный фестиваль со своим самоваром (Северский Центр культуры).
           Вот так жители района провожали зиму-зимушку - вместе с разгульной Масленицей и сказочными снеговиками.

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав           

14 лютого - День Святого Валентина

До дня Соборності України  

 

Новини
04.06.2020
Прийміть найтепліші та сердечні вітання з Днем Святої Трійці!
  Шановні земляки!   Прийміть найтепліші та сердечні вітання з Днем Святої Трійці! Нехай це велике свято зміцнить в ваших серцях віру, надихне на добрі справи, наповнить серця любов’ю, принесе...
Деталі >
01.06.2020
З Днем захисту дітей
Хлопчики і дівчатка! Від щирого серця вітаю Вас з Міжнародним днем ​​захисту дітей! Дитинство - це неповторний період у житті кожної людини, прекрасний, яскравий, повний можливостей і планів,...
Деталі >
28.05.2020
Засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району
      28 травня під керівництвом голови Бахмутської районної ради Євгена Пластуна пройшло засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району....
Деталі >
26.05.2020
Чергова 42 сесія Бахмутської районної ради
26 травня пройшла чергова 42 сесія Бахмутської районної ради. До початку пленарного засідання свої засідання провели постійна комісія з питань соціальної політики та комісія з питань агропромислового...
Деталі >
21.05.2020
Відбулося засідання постійної комісії з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства і промисловості районної ради
    21 травня відбулося засіданняпостійної комісії з питань комунальної власності,   житлово – комунального господарства і промисловості Бахмутської районної ради.         ...
Деталі >
Фотогалерея