Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Новини

Коммунальное учреждение «Артемовский районный центр первичной медико-санитарной помощи»

объявляет конкурс на право аренды объектов совместной собственности территориальных громад сел, поселка, города, находящейся в управлении Артемовского районного совета (районной коммунальной собственности)

Объект аренды:  нежилое помещение площадью 14,6 кв.м., находится на балансе КУ «Артемовский районный центр первичной медико-санитарной помощи» и расположено по адресу: Донецкая область, Артемовский район, пос. Новолуганское, ул. Школьная, 25.

Условия конкурса:

- использование объекта аренды для размещения склада;

- срок аренды – не менее 5 лет.

Победитель конкурса оплачивает проведение экспертной оценки объекта.

Информацию о минимальной арендной плате и документах, которые подаются на конкурс можно получить по телефону 06274-3-12-64. 

Конкурс будет проведен 15 ноября 2013 года в 10.00 по адресу: Донецкая область, г. Артемовск, ул. 60 лет образования СССР, 7, каб. № 1 (1 этаж).

Заявления для участия в конкурсе подаются на рассмотрение конкурсной комиссии до 14 ноября включительно в письменном виде в запечатанном конверте с надписью «на конкурс», указанием объекта аренды, наименования и адреса заявителя. К заявлению подаются предложения по размеру арендной платы, эффективному использованию и эксплуатации объекта аренды, сроку аренды и другие документы.

Ознакомиться с объектом аренды можно в рабочие дни по месту его расположения.

По вопросам организации и проведения конкурса обращаться по адресу: Донецкая область, г. Артемовск, ул. 60 лет образования СССР, 7, каб. № 1 (1 этаж). 

МОЗ України відмовляється від паперових медичних карток

Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я Роман Богачев. За його словами, паперові медичні картки найближчим часом стануть історією, оскільки МОЗ України впроваджує Всеукраїнський електронний реєстр пацієнтів (ЕРП).

Це стало можливим завдяки впровадженню Концепції інформатизації сфери охорони здоров’я України на 2014 2018 роки, яку у квітні цього року було підтримано Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Серед заходів реалізації зазначеної Концепції є й створення електронного реєстру. Днями Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова затвердила технічні завдання для створення централізованого електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації у ньому.

«Із переходом на електронну систему збору та зберігання інформації відійдуть у минуле і проблеми, пов’язані із паперовим медичними картками. Нині картки зберігаються за місцем проживання пацієнта і з цим пов’язані довготривалі бюрократичні процедури, – говорить Роман Богачев. – Також виникають труднощі у процесі збору анамнезу, наприклад, коли пацієнт потрапляє у заклад охорони здоров’я у невідкладному стані без медичної картки. Часом через людський фактор трапляються випадки втрати медичної інформації. Централізований ЕРП дозволить вирішити ці питання, що, безумовно, підвищить доступність медичної допомоги».

Персональні дані пацієнтів розміщуватимуться на серверному обладнанні МОЗ України, що дозволить централізовано забезпечувати контроль за їх збереженням. Таке рішення було прийнято на основі аналізу роботи ЕРП у «тестовому» режимі у пілотних регіонах – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві.

«Впровадження електронного реєстру пацієнтів автоматично модернізує службу медичної статистики, завдяки якій вестиметься облік обсягів та моніторинг якості фактично наданих населенню медичних послуг. А це одна з умов комфортного переходу до страхової медицини», – зазначив заступник Міністра.

Впровадження електронного реєстру пацієнтів – лише один із етапів інформатизації галузі охорони здоров’я, який здійснюється за допомогою залучення інвестицій. Головним інвестором цьому напрямку є Світовий банк, який не лише фінансово, а й ідеологічно підтримує Міністерство охорони здоров’я України у новітніх перетвореннях.  

Вдосконалення нормативів для надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам

У сфері подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу вдосконалено законодавче підґрунтя для надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам.

Відповідний Наказ № 585 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ» розроблено Держслужбою України соцзахворювань та видано Міністерством охорони здоров’я України. Документ запроваджує Порядок встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції, Порядок ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними та Порядок організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, а також дітям, народженим ВІЛ-інфікованими жінками.

У зазначених порядках визначені основні нормативи та правила щодо організації медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам на різних ланках, обсяг та порядок надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІД.

Порядок встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції визначає показання для надання стаціонарної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, окреслює основні вимоги, які стосуються забезпечення медичною допомогою хворих, які страждають на ко-інфекцію – ВІЛ та туберкульоз. Порядок також регламентує процес лікування хворих на ВІЛ/СНІД препаратами антиретровірусної терапії (АРТ). Мова йде про координацію та порядок надання АРТ, її децентралізацію, планування, моніторинг діагностики і лікування ВІЛ-інфекції, цільове використання та забезпечення запасу антиретровірусних препаратів.

Згідно із документом, АРТ проводиться за наявності письмової інформованої згоди пацієнта на проведення АРТ з дотриманням умов щодо конфіденційності персональних даних та поваги до особистих прав і свобод громадян, визначених законодавством України. Видача антиретровірусних препаратів пацієнту здійснюється відповідно до вимог клінічних протоколів антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції з розрахунку на один місяць лікування, а при високій прихильності до лікування – з розрахунку на три місяці лікування.

Для забезпечення процесу безперервного АРТ, при зміні місця медичного нагляду, лікарські засоби видаються пацієнту з розрахунку на три місяці лікування. У порядках також окреслено вимоги до закладів охорони здоров’я, які забезпечують спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, а також — до кваліфікаційного рівня фахівців.

Таким чином, Наказ № 585 чітко стандартизує процеси діагностики та лікування ВІЛ-інфекції в закладах охорони здоров’я, встановлює основні вимоги, які поширюються на заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу ВІЛ-інфікованим особам.

Триває пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

З 1 червня 2012 року в Україні діє пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 340 від 25 квітня 2012 року. МОЗ України визначив референтні (порівняльні) ціни та встановив граничні рівні оптово-відпускних цін на 247 торговельних назв лікарських засобів, що лікують гіпертонію та знижують тиск.

Для успішного втілення проекту МОЗ України розробило чіткі методичні рекомендацій для лікарів щодо правил виписування рецептів на такі лікарські засоби. Рецепт виписується на рецептурному бланку форми № 1 із зазначенням міжнародної непатентованої назви препарату (молекули), дози та має бути завірений печаткою лікувально-профілактичного закладу. Його можна отримати у кардіолога, терапевта, педіатра, сімейного лікаря. Рецепт дійсний протягом 1 міс з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі. Рецепт є не лише важливим медичним та юридичним, але водночас і фінансовим документом, який становить основу для розрахунків між аптекою і покупцем. Рецепт гарантує хворому одержання знижки на ліки, а аптекам, в свою чергу, відшкодування тієї знижки, яку вони надають пацієнтові.

Аби механізм, за яким купуються такі ліки, був зрозумілий самим гіпертонікам, Держлікслужба України розробила спеціальні рекомендації також для провізорів та фармацевтів. Так аптекар, неодмінно перевіривши у покупця наявність відповідного рецепту, має запропонувати йому передусім більш доступний лікарський засіб, який містить виписану в рецепті молекулу. Потому обрахувати його вартість за спеціальною формулою. При цьому пацієнт сплачує не усю вартість ліків, а лише різницю між роздрібною ціною та референтною ціною, тою, яка була визначена МОЗ.

Часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою здійснюється відповідно до Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2012 року. № 907.
 

В Україні розробляють інформаційну систему заходів для боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом

В Держслужбі України соцзахворювань під час засідання робочої групи з питань розробки електронного реєстру ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб було представлено варіант концепції інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні» (ІС ВІЛ), після розгляду якої прийнято рішення, що концепція потребує суттєвого доопрацювання.

Зокрема, під час засідання визначено суть та основні функції ІС ВІЛ, яка покликана стати загальнодержавною автоматизованою інформаційною системою, що забезпечує процеси створення, оброблення та захисту даних про епідемію ВІЛ-інфекції. Система базуватиметься на основі державного реєстру ВІЛ-інфікованих осіб в Україні, який міститиме дані щодо всіх ВІЛ-інфікованих осіб, які були офіційно зареєстровані в Україні.

ІС ВІЛ в автоматизованому режимі забезпечуватиме: формування, підтримування та використання даних Реєстру; інформаційну та адміністративну взаємодію організацій, установ і закладів, які впроваджують заходи з протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні; інформаційну підтримку керівників закладів охорони здоров’я, органів державної влади, інших установ та організацій для прийняття рішень в галузі протидії епідемії ВІЛ-інфекції.

ІС ВІЛ створюється та функціонуватиме відповідно до чинних нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері інформатизації (зокрема в галузі охорони здоров’я), обліку та звітності даних про ВІЛ-інфікованих осіб, захисту персональних даних тощо. 

Новини
01.04.2020
  БАХМУТСЬКА   РАЙОННА   РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ   ГОЛОВИ   РАЙОННОЇ   РАДИ   від   «01»  04.2020 № 78 м. Бахмут   Про...
Деталі >
17.03.2020
  БАХМУТСЬКА РАЙОННА РАДА ДОВОДИТЬ ДО ВІДОМА що у зв`язку з установленим постановою Кабінету Міністрів України в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 карантином...
Деталі >
07.03.2020
Спортсменки району провели змагання з нагоди Міжнародного жіночого дня
7 березня у спортивно-оздоровчому комплексі "Доломітчик" м. Сіверськ відбулися змагання між командами жінок Бахмутського району. У програмі змагань було багато веселих конкурсів та естафет, які по-справжньому...
Деталі >
06.03.2020
Зі святом весни та краси!
6 березня в міському Будинку культури міста Світлодарськ відбулося районе свято з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня. З чудовим святом весни та краси, присутніх на урочистостях жінок, привітав...
Деталі >
Фотогалерея