Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Інформація

 УМОВИ ЗВІЛЬНЕННЯ
 
Статтею 258-3 Кримінального кодексу України
(створення терористичної групи чи терористичної організації)
передбачено
            звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, які добровільно повідомили правоохоронним органам про відповідну терористичну діяльність, сприяли її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створеннями або діяльністю такої групи чи організації.
 
             Статтею 260 Кримінального кодексу України
(створення не передбачених законом воєнізованих
або збройних формувань)
передбачено
            звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, які перебували у складі не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, якщо вони добровільно вийшли з такого формування і повідомили про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.
 
Статтею 263 Кримінального кодексу України
(незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)
передбачено
            звільнення від кримінальної відповідальності для осіб, якщо вони добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої. 
 
 

 
УХВАЛИ СУДУ
 
Єдиний державний реєстр судових рішень
 
Справа № 235/5750/14-к
Провадження 1-кп/235/428/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2014 року
Красноармійський  міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Токарєва А.Г.;
при секретарі -  Ященко А.В.,
за участю прокурора - Щербак Д.М.,
підозрюваного- ОСОБА_1
захисника - ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22014050000000158, за клопотанням прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності  ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, українець, який має повну середню освіту, тимчасово не працює, одружений, має неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2, раніше не судимий, паспорт громадянина України серії НОМЕР_2, виданий Красноармійським МВ УМВС України в Донецькій області 29 листопада 2000 року, -
який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2014 року до Красноармійського міськрайонного надійшло клопотання старшого прокурора відділу прокуратури Донецької області Щербак Д.М. про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України.
         Ухвалою суду від 23.10.2014 року по вказаному провадженню було призначено підготовче судове засідання.
           В підготовчому судовому засіданні учасники судового засідання проти звільнення від кримінальної відповідальності  ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 258-3 КК України не заперечували.
Заслухавши прокурора, підозрюваного ОСОБА_1 та  захисника ОСОБА_2, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю з наступних підстав.
ОСОБА_1 визнав себе винним в тому, що вчинив кримінальне правопорушення при слідуючих обставинах: у період з 11 травня 2014 року по 24 серпня 2014 року, діючи умисно на території м. Красноармійськ Донецької області, за власною ініціативою, сприяв діяльності терористичної у відповідності до ст.1 п.16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» організації «Донецька народна республіка», утвореної 07 квітня 2014 року у м. Донецьку, одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку,  встановленому Конституцією України - тобто стійкого об'єднання невизначеної кількості осіб (більше трьох), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій,  встановлено правила поведінки,  обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних  актів, та в якому її  структурні  підрозділи  здійснюють  терористичну діяльність  з відома керівників (керівних органів) усієї організації.
Відповідно розподілу функцій, встановленого організаторами та керівниками терористичної організації «ДНР», що діяла на всій території Донецької області, загальнополітичне керівництво терористичною діяльністю вказаної терористичної організації здійснювали ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ін., а безпосереднє керівництво силовим блоком, до складу якого входили незаконні збройні формування батальйон «ВОСТОК», «ОПЛОТ», СВД «БЕРКУТ» здійснювали ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ін.
Так, ОСОБА_1, у вказаний період часу за власною ініціативою, підтримуючи ідею створення нелегітимного державного утворення «Донецька народна республіка» на території Донецької області України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, діючи з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, на постійній основі, систематично здійснював цілеспрямований збір та передачу учасникам терористичної організації «Донецька народна республіка», які 11 травня 2014 року ініціативно запропонували йому займатись вказаною  злочинною діяльністю, деталізованих даних про дислокацію та пересування військової техніки та військовослужбовців Збройних Сил України та правоохоронних органів, що беруть безпосередню участь в антитерористичній операції у Красноармійському районі Донецької області, для подальшого використання учасниками «Донецької народної республіки» даної інформації у здійсненні терористичної діяльності проти органів державної влади та військових підрозділів України.
Зокрема, приблизно у травні-липні 2014 року, точна дата органами досудового розслідування не встановлена, ОСОБА_1, діючи умисно, з власного телефонного номеру НОМЕР_3, цілеспрямовано сприяючи діяльності терористичної організації «Донецька народна республіка», передав невстановленим учасникам терористичної організації «Донецька народна республіка» інформацію щодо місця дислокації в м. Красноармійську Донецької області співробітників Служби безпеки України, задіяних в проведення антитерористичної операції на території Донецької області.
Приблизно в перших числах серпня 2014 року ОСОБА_1, діючи умисно, з власного телефонного номеру НОМЕР_3, цілеспрямовано сприяючи діяльності терористичної організації «Донецька народна республіка», передав невстановленим учасникам терористичної організації «Донецька народна республіка» інформацію щодо громадсько-політичної обстановки в м. Красноармійську, зокрема, щодо автопробігу, організованого з приводу святкування Дня державного прапора України.
Крім того, в період з 11 травня 2014 року по 26 серпня 2014 року, точні дати органами досудового розслідування не встановлені, ОСОБА_1, діючи умисно, з власного телефонного номеру НОМЕР_3, цілеспрямовано сприяючи діяльності терористичної організації «Донецька народна республіка», систематично (не менше трьох разів) передавав невстановленим учасникам терористичної організації «Донецька народна республіка» інформацію щодо  руху по території м. Красноармійська Донецької області військової техніки Збройних Сил України та інших збройних формувань України, очевидцем переміщень якої він був.  .
В зв'язку з тим, що ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 258-3 КК України добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та розкриттю злочину, а саме: впізнав у вказаному кримінальному  провадженні ОСОБА_9 як прихильника терористичної організації «ДНР», який повідомив йому про прибуття до міста Красноармійська та дислокації в м. Красноармійську співробітників Служби безпеки України, задіяних в проведенні антитерористичної операції на території Донецької області, для проведення так званої «зачистки», що є сприянням з боку ОСОБА_1 розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із діяльністю терористичної організації «Донецька народна республіка», подав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності, та в його діях немає складу іншого злочину, клопотання підлягає задоволенню.
З врахуванням вищенаведеного суд дійшов висновку, що дане клопотання прокурора підлягає задоволенню, тому що зазначені вище обставини згідно ч. 2 ст. 258-3 КК України є підставами для звільнення підозрюваного ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Керуючись ст.ст. 284, 285, 288, 314 КПК України, на підставі ст.ст. 44, 258-3 КК України, суд,      
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 258-3 КК України на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Обраний відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою  у СІ № 7 м. Маріуполя УДПС України в Донецькій області - скасувати. ОСОБА_1 звільнити з під варти у залі суду негайно.
Кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22014050000000158, відносно ОСОБА_1 за його підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3  КК України - закрити.
Речові докази: мобільний телефон «Nokia» 1800, який зберігається в сейфі службового кабінету № 19 ГВ в м. Маріуполі Управління СБУ в Донецькій області звернути на користь держави.
Долучені до матеріалів кримінального провадження документи: паспорт громадянина України встановленого зразка серії НОМЕР_4, виданий ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, трудову книжку НОМЕР_5 ОСОБА_1 від 19.11.2003 року., поліс № АС/9081703 обовязкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, виданий ОСОБА_1, посвідчення водія НОМЕР_6, видане на ім'я ОСОБА_1, талон НОМЕР_7 до посвідчення водія серії НОМЕР_8, видане на ім'я ОСОБА_1, свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування № НОМЕР_1, видане ОСОБА_1, посвідчення охоронця ПАТ «Шахтоуправління «Покровське», видане ОСОБА_1 - повернути   ОСОБА_1.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення.
               Суддя                                            
2)
№ 263/5983/15-к
№ 1-кп/263/295/2015
У Х В А Л А
І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И
10 червня 2015 року                                        місто Маріуполь
Колегія суддів Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Ковтуненка В.О.,
суддів Васильченко О.Г., Турченка О.В.,
при секретарі Момот А.М.,
за участю прокурора Вознесенського М.Д.,
захисника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні з залі суду в місті Маріуполі клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, який фактично мешкає за адресою: Донецька область, Волноваський район, с. Свободне, вулиця Щорса, будинок №104,
за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.258-3 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 підозрюється у тому, що в період з 01.10.2014 року по 10.01.2015 року він брав участь та сприяв діяльності терористичній організації, а саме починаючи з 01 жовтня 2014 року увійшов у створену невстановленою досудовим розслідуванням особою терористичну організацію, так звану «Донецьку народну республіку», яка у відповідності до ст.1 п.16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичною організацією, та став одним із учасників «силового» блоку, а саме молодшим інспектором відділу охорони ОСОБА_3 виправної колонії №120 управління Державної служби виконання покарань МВС Донецької Народної Республіки, що розташована в с. Оленівка Донецької області. З цього часу ОСОБА_2 перебрав на себе функції нагляду за засудженими відповідної служби терористичної організації, відповідно до відведеній йому ролі у плані спільних злочинних дій та на виконання функцій, покладених на нього, ОСОБА_2, умисно, переслідуючи мету незаконного збагачення, виконував наступні обовязки: нагляд за засудженими ОСОБА_3 виправної колонії № 120, яка знаходиться під керівництвом створених не передбачених законом збройних формувань Донецької Народної Республіки; недопущення втечі засуджених; у разі виникнення надзвичайної ситуації доповісти черговому колонії по непідконтрольній Україні, вищезазначеній колонії; нагляд за обстановкою в місцях знаходження засуджених по всій території колонії; дотримання розпорядку дня засуджених; створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності.
Таким чином, беручи участь у терористичній організації та здійснюючи інше сприяння діяльності терористичної організації, ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.258-3 КК України.
08 травня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до чергової частини ГУМВС України в Донецькій області з заявою, у якій добровільно повідомив про його причетність до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України.
26.05.2015 року до суду надійшло клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2ст.258-3 КК України.
ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнав у повному обсязі, щиро розкаявся та просив звільнити його від кримінальної відповідальності.
Заслухавши учасників процесу, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.258-3 КК України звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.284 КПК України та ч.1 ст.285 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є особою, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, в звязку з чим у суду є всі підстави для звільнення його від кримінальної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.258-3 КК України, ст.ст. 284, 285, 314, 369, 372 КПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, закрити на підставі п.1 ч.2 ст.284 КК України.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Жовтневий районний суд Донецької області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Колегія суддів                                        В.О. Ковтуненко
                                                  ОСОБА_4
                                                  ОСОБА_5
 
3)
№ 263/6004/15-к
№ 1-кп/263/296/2015
У Х В А Л А
І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И
16 червня 2015 року                                        місто Маріуполь
            Колегія суддів Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Васильченко О.Г., суддів Ковтуненко В.О., Степанової С.В., при секретарі Дерягіній Д.В., за участю прокурора Вознесенського М.Д., захисника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні з залі суду в місті Маріуполі клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності
         ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, раніше не судимого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, який фактично мешкає за адресою: Донецька область, м. Волноваха, вулиця Шевченка будинок №38,
за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.258-3 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 підозрюється у тому, що починаючи з 01 жовтня 2014 року брав участь та сприяв діяльності терористичній організації, а саме починаючи з 01 жовтня 2014 року увійшов у створену невстановленою досудовим розслідуванням особою терористичну організацію, так звану «Донецьку народну республіку», яка у відповідності до ст.1 п.16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом»є терористичною організацією, та став одним із учасників «силового» блоку, а саме заступником чергового помічника начальника ОСОБА_3 виправної колонії №120 управління Державної служби виконання покарань МВС Донецької Народної Республіки, що розташована в с. Оленівка Донецької області. З цього часу ОСОБА_2 перебрав на себе функції нагляду за засудженими відповідної служби терористичної організації, відповідно до відведеній йому ролі у плані спільних злочинних дій та на виконання функцій, покладених на нього, ОСОБА_2, умисно, переслідуючи мету незаконного збагачення, виконував наступні обовязки: нагляд за засудженими ОСОБА_3 виправної колонії № 120, яка знаходиться під керівництвом створених не передбачених законом збройних формувань Донецької Народної Республіки; недопущення втечі засуджених; у разі виникнення надзвичайної ситуації доповісти черговому колонії по непідконтрольній Україні, вищезазначеній колонії; нагляд за обстановкою в місцях знаходження засуджених по всій території колонії; дотримання розпорядку дня засуджених; створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності.
Таким чином, беручи участь у терористичній організації та здійснюючи інше сприяння діяльності терористичної організації, ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.258-3 КК України.
08 травня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до чергової частини ГУМВС України в Донецькій області з заявою, у якій добровільно повідомив про його причетність до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України.
26.05.2015 року до суду надійшло клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2ст.258-3 КК України.
ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнав у повному обсязі, щиро розкаявся та просив звільнити його від кримінальної відповідальності.
Заслухавши учасників процесу, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.258-3 КК України звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.284 КПК України та ч.1 ст.285 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є особою, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, в звязку з чим у суду є всі підстави для звільнення його від кримінальної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст.258-3 КК України, ст.ст. 284, 285, 314, 369, 372 КПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И В:
        Звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, закрити на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Жовтневий районний суд Донецької області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Колегія суддів                                         О.Г. Васильченко
4)
242/3450/14-к 1-кп/242/314/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про розгляд питання про звільнення від кримінальної відповідальності
31 жовтня 2014 рокумісто Селидове
Селидівський міський суд Донецької області
у складі головуючого судді Черкова В.Г., при секретарі Кідрон О.М, розглянувши клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні №22014050000000171 за підозрою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Красноармійськ Донецької області, громадянина України, який має середню освіту, тимчасово не працює, раніше не судимий, не одружений, дітей не має,зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 258-3 ч.1 КК України,
де сторонами є: прокурор Щербак Д.М.; підозрюваний ОСОБА_1, його захисник ОСОБА_2, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності відповідно до ч.2 ст.258-3 КК України.
В судовому засіданні встановлено, що підозрюваний в період часу з кінця травня 2014 р. по кінець червня 2014 р. вчинив злочин передбачений ст.258-3 ч.1 КК України.
          Відповідно до ч.2 ст.258-3 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті,  особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації,  яка добровільно   повідомила   правоохоронний   орган  про  відповідну терористичну  діяльність,  сприяла  її  припиненню  або  розкриттю злочинів,  вчинених  у  зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
              Підозрюваний ОСОБА_1 подав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності. В ході досудового розслідування сприяв правоохоронним органам з питань припинення діяльності терористичної організації та розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації. Також, за власною ініціативою припинив вчинення кримінального правопорушення, яке йому інкримінується, та самостійно залишив будівлю адміністративної будівлі Управління СБУ України в Донецькій області за адресою: м.Донецьк, вул..Щорса, буд.№ 62, незаконно захопленої.
Зазначене є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності.
Доказами на підтвердження, зазначених вище обставин, є показання підозрюваного безпосередньо сприйняти судом під час судового засідання, який повністю визнав себе винним та підтвердив кожну з наведених обставин в клопотанні прокурора.
Суд, з'ясувавши у сторін їх думку щодо задоволення клопотання, вважає що його необхідно задовольнити, оскільки відповідно достатті 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Керуючись ст. 372 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Кримінальне провадження №22014050000000171 за підозрою ОСОБА_1 за ст. 258-3 ч.1 КК України - закрити.
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ст. 258-3 ч.1 КК України відповідно до ст.258-3 ч.2 КК України.
Обраний запобіжний захід відносно ОСОБА_1 скасувати, звільнивши його з-під варти з залу суду негайно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається що ухвала суду не набрала законної сили. Апеляційна скарга подається на ухвалу через Селидівський міський суд Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії.
Суддя
5)
№ 235/6473/14-к
   Провадження 1-кп/235/426/14
                    
                                                                                    УХВАЛА
         ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 грудня 2014 року                                                                                    м. Красноармійськ                                                                                                                                                                                                                                                                          
Красноармійський  міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Токарєва А.Г.;
при секретарі -  Ященко А.В.,
за участю прокурора - Туренко Д.О.,
підозрюваного- ОСОБА_1.
захисника - ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22014050000000256, за клопотанням прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності  ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, уродженець смт. Володимирівка Волноваського району Донецької області, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 не одруженого, раніше не судимого, -
який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України, -
                                                                                    ВСТАНОВИВ:
           26 листапада 2014 року до Красноармійського міськрайонного надійшло клопотання старшого прокурора відділу прокуратури Донецької області ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України.
           Ухвалою суду від 28.11.2014 року по вказаному провадженню було призначено підготовче судове засідання.
           В підготовчому судовому засіданні учасники судового засідання проти звільнення від кримінальної відповідальності  ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 258-3 КК України не заперечували.
Заслухавши прокурора, підозрюваного ОСОБА_1 та  захисника ОСОБА_2, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю з наступних підстав.
ОСОБА_1  визнав себе винним в тому, що вчинив кримінальне правопорушення при слідуючих обставинах: будучи членом терористичної у відповідності до ст.1 п.16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» організації «Донецька народна республіка» (в подальшому - ДНР), утвореної 07 квітня  2014  у  м. Донецьку, одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку,  встановленому Конституцією України - тобто стійкого об'єднання невизначеної кількості осіб (більше трьох), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій,  встановлено правила поведінки,  обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних  актів, та в якому її структурні  підрозділи  здійснюють  терористичну діяльність з відома керівників (керівних органів) усієї організації, здійснював участь у терористичній організації.  
Відповідно розподілу функцій, встановленого організаторами та керівниками терористичної організації «ДНР», що діяла на всій території Донецької області, загальнополітичне керівництво терористичною діяльністю маріупольського осередку вказаної терористичної організації здійснювали ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ін., а безпосереднє керівництво силовим блоком, до складу якого входили незаконні збройні формування батальйон «ВОСТОК», «ОПЛОТ», СВД «БЕРКУТ» здійснювали ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ін.
      Так, ОСОБА_1, 21 вересня 2014 року за власною ініціативою, діючи з метою участі у вказаній терористичній організації, знаходячись на території, яку займають не передбачені законом збройні формування терористичної організації «Донецька народна республіка» - батальйон «ВОСТОК», - виконував усні завдання, які надавались йому керівниками батальйону «ВОСТОК» щодо завантаження до сховища ящиків з боєприпасами, що знаходились на території, займаної батальйоном «ВОСТОК» (м. Донецьк, Будьонівський район, вул. 40 років Жовтня, буд. 4). Зазначеною злочинною діяльністю ОСОБА_1 займався протягом 21 вересня 2014 року.
Таким чином,  ОСОБА_1, діючи умисно, здійснював сприяння діяльності терористичної організації, надаючи допомогу незаконним збройним формуванням терористичної організації «ДНР», шляхом виконання усних завдань керівництва незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР».
Однак, 24 вересня 2014 року в м. Волноваха Донецької області за місцем свого мешкання  ОСОБА_1 був затриманий військовослужбовцями Збройних Сил України та його злочинна діяльність була припинена.
В зв'язку з тим, що ОСОБА_1відповідно до ч. 2 ст. 258-3 КК України добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та розкриттю злочину, а саме: 21 вересня 2014 року добровільно залишив м. Донецьк та незаконні збройні формування терористичної організації «ДНР» - батальйон «ВОСТОК», - та виїхав до м. Волноваха з метою повідомити правоохоронні органи України про терористичну діяльність незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР» - батальйону «ВОСТОК». Після свого затримання військовослужбовцями Збройних Сил України та співробітниками правоохоронних органів (органів Служби безпеки України) ОСОБА_1 добровільно повідомив правоохоронний орган - Управління Служби безпеки України в Донецькій області, - про терористичну діяльність незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР» - батальйону «ВОСТОК».
Також, підозрюваний ОСОБА_1 в ході досудового розслідування кримінального провадження № 22014050000000256 впізнав мешканця м. Волновахи ОСОБА_9. який у вересні 2014 року спонукав його вступити до незаконних збройних формувань терористичної організації «Донецька народна республіка» - батальйону «ВОСТОК», та разом з ним прибув до місця дислокації батальйону «ВОСТОК» з метою участі в ньому, що є сприянням з боку підозрюваного ОСОБА_1 розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із діяльністю терористичної організації «Донецька народна республіка», подав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності, та в його діях немає складу іншого злочину, клопотання підлягає задоволенню.
З врахуванням вищенаведеного суд дійшов висновку, що дане клопотання прокурора підлягає задоволенню, тому що зазначені вище обставини згідно ч. 2 ст. 258-3 КК України є підставами для звільнення підозрюваного ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Керуючись ст.ст. 284, 285, 288, 314 КПК України, на підставі ст.ст. 44, 258-3 КК України, суд,      
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258-3 КК України задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 258-3 КК України на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22014050000000256, відносно ОСОБА_1за його підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3  КК України - закрити.
Речові докази: мобільний телефон «Samsung» марки GT-S5610, з сім картою «МТС», який зберігається в службовому боксі № 4 ГВ в м. Маріуполі Управління СБУ в Донецькій області звернути на користь держави.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення
                      Суддя        
 
 
 
 
6)
11.06.2015                                                                                
                                                                                                                                       227/4/15-к
                                                                        
У Х В А Л А
    11 червня      2015 року                     Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
            Головуючого - судді Тітової Т.А.
            Суддів Лаврушина О.М., Мавроді Р.Ф.
            При секретарі  Михайловській Т.П.
            За участю прокурора  Мандрики Р.О.
            Захисника  ОСОБА_1
            Обвинуваченого ОСОБА_2
    
Розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Добропілля в режимі відео - конференції із приміщення Київського слідчого ізолятору  кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України,ІНФОРМАЦІЯ_3, тимчасово проживав  в ІНФОРМАЦІЯ_4 кім. 307, гуртожитку, не судимого , тримається під вартою з 23 вересня 2014 року ,   у вчиненні кримінального   правопорушення, передбаченого    ст..258-3 ч. 1  КК України ,
В с т а н о в и в :
    ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що  проживаючи в ІНФОРМАЦІЯ_5 і знаходячись 2 липня 2014 року на вул. Нахімова , коли до нього підійшли невстановлені  органом досудового слідства особи у військовій формі ДНР зі зброєю та запропонували вступити до терористичної організації самопроголошеної « Донецької Народної Республіки» з метою прийняття участі у її діяльності за матеріальну винагороду , усвідомлюючи , що ДНР є терористичною організацією , прийняв рішення   про вступ до цієї організації .
3 липня 2014 року ОСОБА_2 прийшов до приймального пункту ДНР, розташованого напроти районної поліклініки м. Харцизьк по вул.. Якіра , записався в члени  вказаної терористичної організації.
6-7 липня 2014 року ОСОБА_2 отримав посвідчення члена ДНР на посаду рядового. У період з початку липня  по 29 липня 2014 року ОСОБА_2 згідно з розподіленими керівниками осередку ДНР обов»язками перебував на обладнаному блокпосту ДНР, що знаходився на виїзді із м. Харцизьк Донецької області у напрямку  м. Іловайськ  Донецької області, де перевіряв документи проїжджаючих осіб з метою виявлення патріотично налаштованих громадян України , військовослужбовців збройних сило України , співробітників правоохоронних органів України та інших осіб, що не підтримують терористичну організацію.
Крім того, у зазначений період  ОСОБА_2 охороняв зброю , розміщену на базі ДНР в м. Харцизьк на вул.. ОСОБА_3. .
    Дії ОСОБА_2 органом досудового розслідування кваліфіковані за ст.. 258-3 ч. 1 КК України як участь у терористичній організаціїсамопроголошеній « ДНР» , сприяння її діяльності.
    В процесі судового розгляду  кримінального провадження  обвинувачений ОСОБА_2 визнав себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ст.. 258-3 ч. 1 КК України.
В судовому засіданні 11 червня 2015 року захисник обвинуваченого  адвокат ОСОБА_1    заявив  клопотання про звільнення ОСОБА_2  від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2  ст. 258- 3 КК України та закриття  кримінального провадження зі скасуванням запобіжного заходу.
Вказує на те, що в діях ОСОБА_2 наявний  склад кримінального  правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України за ознаками участі у терористичній організації та іншому сприяння діяльності терористичної організації
Між тим, ОСОБА_2В, не є організатором  та керівником терористичної групи чи організації , в його діях відсутній склад   іншого злочину.
ОСОБА_2 добровільно покинув терористичну організацію та повідомив правоохоронний орган   про відповідну терористичну діяльність в свої поясненнях органам безпеки України  в письмовій заяві 22 вересня 2014 року.
Як вважає захисник, до цього моменту у органу СБУ не було належних даних та доказів щодо участі ОСОБА_2 у терористичній організації, бо він не був взятий в полон  чи затриманий зі зброєю  в формі з шевронами ДНР , в нього не вилучалось посвідчення  члена ДНР , не було показань свідків чи інших осіб .
Крім того, ОСОБА_2 сприяв припиненню терористичної організації , повідомивши правоохоронні органи про участь  в терористичній організації самопроголошеній ДНР низки своїх знайомих. ОСОБА_2 сприяв правоохоронним органам розкриттю злочинів , здійснених іншими особами, і його дії були направлені на сприяння припиненню діяльності терористичної організації.
Також ОСОБА_2 на пропозицію на досудовому слідстві відмовився  від його обміну на українських полонених , і ухвалою Печерського районного суду м. Києва було відмовлено  в його передачі представникам ДНР, що свідчить про негативне ставлення до цієї організації .
Зазначє, що ОСОБА_2В надав правдиві показання , визнав себе винним у вчиненні злочину , щиро покаявся , сприяв розкриттю злочину , має позитивні характеристики.  
Вислухавши  думку прокурора Мандрики Р.О. , який  заперечує проти задоволення клопотання  захисника  ОСОБА_1 , обвинуваченого ОСОБА_2, котрий підтримав клопотання свого захисника, суд прийшов до наступного висновку.
У відповідності до ст. 258-3 ч. 2 КК України звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті , особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів , вчинених у зв»зку із створенням  або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу  іншого злочину.
Виходячи з припису даної  правової норми , передумовою для вирішення питання  звільнення особа від кримінальної в відповідальності з зазначеної підстави є добровільне  повідомлення  правоохоронний орган   про відповідну терористичну діяльність.
Згідну витягу з кримінального провадження № 22014101110000163 підставою для  провадження стало повідомлення СБУ  від 22 вересня 2014 року  та матеріали правоохоронних та контролюючих органів  про виявлення фактів кримінальних правопорушень.
Серед матеріалів  значиться рапорт   від 22 вересня 2014 року службової особи Білоцерківського МРВ ГУ СБУ України в м. Києві та Київській області щодо отриманих оперативних даних за результатами моніторингу мережі Інтернет 21 вересня 2014 року   про інформацію  відносно ОСОБА_2 та його причетності до незаконних збройних  формувань.
В матеріалах кримінального провадження  за  ст.. 258 -3 ч. 1 КК України  відносно ОСОБА_2 відсутні     дані і документи, які б свідчили , що ОСОБА_2 добровільно повідомив  про діяльність терористичної організації, в якій приймав участь.
Як встановлено, і це пояснював обвинувачений  в судовому засіданні, він давав пояснення 22 вересня 2014 року правоохоронним органам після того, як його було виявлено , а він першим до правоохоронних органів з питання своєї участі у терористичній діяльності не звертався.
ОСОБА_2В було  викрито правоохоронним органом  як особу, причетну до діяльності незаконних збройних формувань .
Тому відсутні підстави   визнати , що ОСОБА_2В добровільно повідомив правоохоронний орган   про відповідну терористичну організацію.
    Давання ОСОБА_2  показань  у зізнанні  щодо своєї участі та її припинення в терористичній організації , викриття інших осіб у цій діяльності  під час досудового розслідування   підлягають оцінці судом з точки зору зайнятої обвинуваченим позиції  по відношенню до  обвинувачення , наявності каяття  як пом»якшуючої  покарання обставини при вирішенні питання  про винуватість та засудження.
Таким чином,  безпідставно вважати , що зайнята обвинуваченим ОСОБА_2 позиція в процесі досудового розслідування кримінального провадження , на що посилається захисник ОСОБА_1 може бути розцінена як обставина для  вирішення питання  про застосування   ч. 2 ст. 258-3 КК України щодо звільнення  від кримінальної відповідальності.
Клопотання захисника ОСОБА_1  підлягає відхиленню.
Суд зазначає , що вже розглядалось клопотання захисника ОСОБА_4   про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної в відповідальності   у відповідності до ст.. 258-3 ч. 2 КК України . Ухвалою суду  від 3 березня 2015 року клопотання  відхилене, і ніяких нових фактичних даних на обґрунтування заявленого  клопотання в судовому засіданні 11 червня 2015 року не надано , і судом і не отримано.
Керуючись ст.. 350   КПК України, суд
У х в а л и в :
Відмовити в задоволенні клопотання захисника  ОСОБА_1   про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності у відповідності до ст.. 258-3 ч. 2 КК України  та закриття кримінального провадження.  
    
Ухвала оскарженню не підлягає
      Головуючий     суддя                                                     Тітова Т.А.
Судді                                                                                 Лаврушин О.М.
                                                                                                                   ОСОБА_5   
 
 
 
7)
2.05.2015                                                                                
                                                                                                                                       227/2128/15-к
                                    провадження № 1-кп/227/212/2015
УХВАЛА
про призначення підготовчого судового засідання
12 травня 2015 року                                        м. Добропілля
Добропільский міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Корнєєвої В.В., суддів Здоровиці О.В. та Лаврушина О.М., розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015000000000805 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
    
           07 травня 2015 року до Добропільского міськрайонного суду Донецької області з Управління нагляду за додержанням законів об'єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 42015000000000805 від 28 квітня 2015 року, відносно ОСОБА_1 по обвинуваченню за ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Автоматизованою системою документообігу суду вказане кримінальне провадження розподілено колегії суддів у складі: головуючого судді Корнєєвої В.В., суддів Здоровиці О.В. та Лаврушина О.М.
Згідно ч. 1 ст.314 КПК України, після отримання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності суд не пізніше п'яти днів з дня його надходження призначає підготовче судове засідання, в яке викликає учасників судового провадження.
          Ознайомившись з обвинувальним актом та додатками до нього, врахувавши наявність визначеної ч. 2 ст. 314 КПК Українинеобхідності вирішення судом питання про можливість призначення судового розгляду у кримінальному провадженні, а також з метою з'ясування питання про наявність підстав для прийняття судових рішень, передбачених ч. 3 ст. 314 КПК України, колегія суддів вважає за необхідне призначити підготовче судове засідання у даному кримінальному провадженні, про що повідомити учасників судового провадження.
          На підставі вище викладеного, керуючись ст. 314 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Призначити підготовче судове засідання по кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42015000000000805  за ч. 1 ст. 258-3 КК України за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на 19 травня 2015 року о 13-00 год. в приміщенні Добропільського міськрайонного суду (Донецька область, м.Добропілля, вул. Радянська 39 А).
В підготовче судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого та захисника.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя                                                                       В.В. Корнєєва
                      Судді                                                                          О.М. Лаврушин          
                                                                                                   О.В. Здоровиця    
9)
13.07.2015                                                                                
                                                                                                                                       235/3762/15-к
УХВАЛА
про призначення підготовчого судового засідання
13 липня 2015 року                             м.Добропілля
Добропільский міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Хоменко Д.Є., суддів Притуляка С.А. та Мамалуй М.В., розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Донецьк Донецької області, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст.258-3, ч.1 ст.263, п.п.1,6,9,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст. 289, ч.2 ст.15 п.13 ч.2 ст.115, ст..348 КК України,
ВСТАНОВИВ:
06 липня 2015 року до Добропільского міськрайонного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22015040000000105 від 18 травня 2015 року, відносно ОСОБА_1 по обвинуваченню за ч. 1 ст.258-3, ч.1 ст.263, п.п.1,6,9,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст. 289, ч.2 ст.15 п.13 ч.2 ст.115, ст.348 КК України.
Автоматизованою системою документообігу суду вказане кримінальне провадження 06.07.2015 року розподілено колегії суддів у складі: головуючого судді Хоменко Д.Є., суддів: Притуляка С.А. та Лаврушина О.М.
Між тим, ухвалою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 07.07.2015 року суддею Лаврушиним О.М., у порядку ч.1 ст.76 КПК України, було заявлено самовідвід по причині участі даного судді, як слідчого судді на стадії досудового розслідування.
У зв'язку з відсутністю необхідної кількості суддів 07.07.2015 року автоматизована система розподілу судових справ не змогла призначити суддю для формування колегії. Дана обставина, підтверджується відповідним протоколом від 07.07.2015 за підписом секретаря суду.
13.07.2015року автоматизованою системою документообігу суду відбувся повторний розподіл судової справи між суддями. Система сформувала наступний склад колегії суддів: головуючий суддя Хоменко Д.Є., судді: Притуляк С.А. та Мамалуй М.В.
Згідно матеріалів справи, обвинувачений не має захисника.
Суд вбачає, що проведення підготовчого судового засідання без залучення захисника не є можливим, з огляду на наступне.
Згідно ч.1 ст.52 КПК України участь захисника є обов'язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи ОСОБА_1 обвинувачуються за ч. 1 ст.258-3, ч.1 ст.263, п.п.1,6,9,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст.289, ч.2 ст.15 п.13 ч.2 ст.115, ст.348 КК України. Частина даних злочинів, згідно ч.4 ст.12 КК України є особливо тяжкими, тому участь захисників у даному кримінальному провадженні є обов'язковою.
У відповідності до ст..53 КПК України суд залучає захисника для проведення окремої процесуальної дії в порядку, передбаченомустаттею 49 цього Кодексу, виключно у невідкладних випадках, коли є потреба у проведенні невідкладної процесуальної дії за участю захисника, а завчасно повідомлений захисник не може прибути для участі у проведенні процесуальної дії чи забезпечити участь іншого захисника або якщо підозрюваний, обвинувачений виявив бажання, але ще не встиг залучити захисника або прибуття обраного захисника неможливе.
Отже, враховуючи потребу у невідкладних процесуальних діях, суд вважає за необхідне доручити Донецькому обласному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити для проведення окремої процесуальної дії (участі у підготовчому судовому засіданні) захисника за призначенням, для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_1 та забезпечити прибуття захисника для участі у підготовчому судовому засіданні.
Згідно ч.1 ст. 314 КПК України, після отримання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності суд не пізніше п'яти днів з дня його надходження призначає підготовче судове засідання, в яке викликає учасників судового провадження.
Ознайомившись з обвинувальним актом та додатками до нього, врахувавши наявність визначеної ч. 2 ст. 314 КПК Українинеобхідності вирішення судом питання про можливість призначення судового розгляду у кримінальному провадженні, а також з метою з'ясування питання про наявність підстав для прийняття судових рішень, передбачених ч. 3 ст. 314 КПК України, колегія суддів вважає за необхідне призначити підготовче судове засідання у даному кримінальному провадженні, про що повідомити учасників судового провадження.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 314 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Призначити підготовче судове засідання по кримінальному провадженню 22015040000000105 від 18 травня 2015 року, відносно ОСОБА_1 по обвинуваченню за ч. 1 ст.258-3, ч.1 ст.263, п.п.1,6,9,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст. 289, ч.2 ст.15 п.13 ч.2 ст.115, ст.348 КК України на 24 липня 2015 року о 09:30 год. в приміщенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області.
Доручити Донецькому обласному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити для проведення окремої процесуальної дії (участі у підготовчому судовому засіданні на 24 липня 2015 року о 09:30 год.) захисника за призначенням, для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_1 та забезпечити прибуття захисника для участі у підготовчому судовому засіданні.
Викликати для участі у підготовчому судовому засіданні прокурора, який здійснюватиме повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, потерпілих, обвинуваченого та його захисника.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя                          Хоменко Д.Є.
Судді                                                       Притуляк С.А.
Мамалуй М.В.
10)
243/5431/14  
1-кп/243/352/2014
У Х В А Л А
                                                  і м е н е м    У к р а ї н и
24 жовтня 2014 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Руденко Л.М.,
при секретарі - Кобець О.М.,
за участю - Щербак Д.М.,
підозрюваного - ОСОБА_2,
захисника підозрюваного - ОСОБА_3
розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора прокуратури Донецької області Щербак Д.М. про звільнення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроджен                               ця м. Горлівка, Донецької області, громадянина України, українця, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2, одруженого, на утримані знаходяться неповнолітні діти 1997р., 2005р., 2011р. народження, який має середню-спеціальну освіту, тимчасово не працює, раніше не судимий, паспорт громадянина України серії № ВВ 706613, виданий Краматорським МВ УМВС України в Донецькій області від 25.02.1999,
від кримінальної відповідальності за ст. 258-3 ч. 1 КК України, -    
В С Т А Н О В И В :
       23 жовтня 2014 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області   надійшло клопотання прокурора прокуратури Донецької області Щербак Д.М. про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за ст. 258-3 ч. 1 КК України, з наступних підстав.  
       У травні 2014 року, діючи з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, за пропозицією окремих керівників терористичної організації «Донецька народна республіка» («ДНР»), щодо зарахування ОСОБА_2 до членів «ДНР» для організаційного, адміністративно-господарського забезпечення діяльності зазначеної терористичної організації у Донецькій області, ОСОБА_2 надав свою добровільну згоду на  залучення в якості члена вищевказаної терористичної організації «ДНР», утвореної 07.04.2014р. у м. Донецьк, одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України у спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України, а у подальшому, здійснював участь у терористичній організації.
       Перебуваючи у складі терористичної організації «Донецька народна республіка», в період травня-червня 2014 року, ОСОБА_2 виконував функції озброєного чергового на блок-посту «ДНР», який розташований неподалік від автомобільного ринку с. Майорськ міста Горлівка Донецької області за адресою: Донецька область, м. Горлівка, Микитівський район, Артемівське шосе, 194, біля розвилки автомобільних доріг Дзержинськ-Артемівськ, та діючи за попередньою змовою з іншими невстановленими учасниками вказаної терористичної організації «ДНР» за вказівкою керівництва «ДНР» м. Горлівка, здійснював фільтраційні заходи щодо перевірки автомобільного транспорту та осіб, що переміщувались територією «ДНР», на предмет виявлення осіб, які не є прихильниками зазначеної терористичної організації, не підтримують погляди останніх щодо відокремлення території Донецької області від складу України всупереч порядку встановленому Конституцією України, та надавав сприяння зазначеним невстановленим учасникам терористичної організації «ДНР» під час протиправного вилучення особистих речей у фізичних осіб та товарів, що переміщувались підприємцями у вантажних автомобілях, які прямували через зазначений блок-пост.
      Крім цього, у період з перших чисел червня по 22 липня 2014 року, ОСОБА_2 за вказівкою керівництва терористичної організації «ДНР» м. Горлівка, діючи спільно з іншими невстановленими учасниками вказаної терористичної організації, здійснював озброєне патрулювання вулиць в Центрально-Міському та Микитівському районах м. Горлівки, з метою виявлення осіб які не є прихильниками зазначеної терористичної організації, не підтримують погляди останніх щодо відокремлення території Донецької області від складу України всупереч порядку, встановленому Конституцією України, виявлення порушників комендантської години, незаконно введеної «ДНР» у м. Горлівка, під час якого надавав сприяння зазначеним невстановленим учасникам терористичної організації «ДНР» у протиправному вилученні особистих речей та майна у фізичних осіб, та у протиправному затриманні осіб та доставці їх до приміщення адміністративної будівлі Горлівського МУ ГУМВС України в Донецькій області за адресою: 84601, м. Горлівка, Центрально-Міський район, вул. Петровського, 2, в якій розташовувались представники терористичної організації «ДНР». Початковим та кінцевим пунктом незаконного озброєного патрулювання вулиць Центрально-Міського та Микитівського районів м. Горлівки Донецької області, яке здійснював ОСОБА_2 протягом вказаного періоду часу, була адміністративна будівля Горлівського МУ ГУМВС України в Донецькій області, розташована за вказаною вище адресою.
      Таким чином, ОСОБА_2, діючи умисно, за власною ініціативою брав участь у терористичній організації «ДНР» та сприяв її діяльності, як її учасник, чергуючи на блок-посту, створеному представниками терористичної організації «Донецька народна республіка», та здійснюючи озброєне патрулювання вулиць м. Горлівки у складі незаконних збройних груп терористичної організації «Донецька народна республіка», чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.258-3 КК України.      
     Відповідно до положень ч. 2 ст. 285 КПК України, 31.07.2014 року підозрюваному ОСОБА_2 роз'яснено право на звільнення від кримінальної відповідальності, передбачене ч. 2 ст. 258-3 КК України, у випадку, якщо він добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організацій. Підозрюваний ОСОБА_2 надав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності.
      Обставинами, які свідчать, що підозрюваний ОСОБА_2 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, є показання підозрюваного ОСОБА_2, згідно яких ОСОБА_2 наприкінці липня 2014 року добровільно залишив м. Горлівку та вийшов зі складу місцевого осередку терористичної організації «Донецька народна республіка», після чого з метою припинення своєї злочинної діяльності у складі терористичної організації «Донецька народна республіка» виїхав до селища Урзуф Першотравневого району Донецької області для того, щоб повідомити правоохоронні органи України про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка». Після свого затримання співробітниками правоохоронних органів (органів Служби безпеки України) ОСОБА_2 добровільно повідомив правоохоронний орган - Управління Служби безпеки України в Донецькій області - про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка»:
     - про конкретні маршрути по вулицях м. Горлівки, на яких здійснювали незаконне патрулювання незаконні збройні формування терористичної організації «Донецька народна республіка».
     - про розташування блок-посту незаконних збройних формувань терористичної організації «Донецька народна республіка» на в'їзді до міста Горлівка Донецької області з боку міста Артемівська Донецької області - на Артемівському шосе у Микитівському районі міста Горлівки,    
     - надав пояснення щодо відомих йому учасників терористичної організації «Донецька народна республіка».
      Вище вказане свідчить про сприянням з боку ОСОБА_2 розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із діяльністю терористичної організації «Донецька народна республіка».
    Зазначені обставини, згідно ч.2 ст.258-3 КК України, є підставами для звільнення підозрюваного ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за діяння, передбачені ч. 1 ст. 258-3 КК України.
     У судовому засіданні ОСОБА_2 визнав свою провину у тому що, за власною ініціативою брав участь у терористичній організації «ДНР» та сприяв її діяльності, як її учасник, чергуючи на блок-посту, створеному представниками терористичної організації «Донецька народна республіка», та здійснював озброєне патрулювання вулиць м. Горлівки у складі незаконних збройних груп терористичної організації «Донецька народна республіка», однак наприкінці липня 2014 року добровільно залишив м. Горлівку та вийшов зі складу місцевого осередку терористичної організації «Донецька народна республіка», після чого з метою припинення своєї злочинної діяльності у складі терористичної організації «Донецька народна республіка» виїхав до селища Урзуф Першотравневого району Донецької області, де на той час перебувала його родина - дружина з чотирма неповнолітніми дітьми, для того, щоб повідомити правоохоронні органи України про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка». Після свого затримання співробітниками Служби безпеки України ОСОБА_2 добровільно повідомив даний орган про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка», а саме: про конкретні маршрути по вулицях м. Горлівки, на яких здійснювали незаконне патрулювання незаконні збройні формування терористичної організації «Донецька народна республіка»; про розташування блок-посту незаконних збройних формувань терористичної організації «Донецька народна республіка» на в'їзді до міста Горлівка Донецької області з боку міста Артемівськ Донецької області - на Артемівському шосе у Микитівському районі міста Горлівки та повідомив про відомих йому учасників терористичної організації «Донецька народна республіка». Він щиро кається у даному кримінальному правопорушенні, куди був втягнутий своїми знайомими, а в подальшому вирішив про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» повідомити співробітників Служби безпеки України і припинивши свою злочинну діяльність у складі терористичної організації «ДНР» виїхав до селища Урзуф.
Заслухавши пояснення підозрюваного ОСОБА_2, думку старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної служби прокуратури Донецької області Щербак Д.М., та захисника ОСОБА_3, які підтримали клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за ст. 258-3 ч. 1 КК України,  дослідивши додані до клопотання матеріали, суд приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
         Стаття 44 КК України передбачає, що особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
         У судовому засіданні було встановлено, що  ОСОБА_2 умисно, за власною ініціативою в період з травня 2014 року по 22 липня 2014 року,  перебував у складі терористичної організації «Донецька народна республіка» і  виконував функції:  в період з травня по червень 2014 року - озброєного чергового на блок-посту «ДНР», розташованому неподалік від автомобільного ринку с. Майорськ міста Горлівка Донецької області; а з червня по 22 липня 2014 року - здійснював озброєне патрулювання вулиць в Центрально-Міському та Микитівському районах м. Горлівки. Своїми умисними діями - участю у терористичній організації та іншим сприянням діяльності терористичної організації, ОСОБА_2 вчинив злочин, передбачений ч. 1  ст.258-3 КК України.
       В частині 3 ст. 258-3 КК України вказано, що звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачені частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
ОСОБА_2 не є організатором і керівником терористичної групи чи терористичної організації, надав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності та добровільно повідомив правоохоронний орган - Управління Служби безпеки України в Донецькій області, про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка», а саме: про конкретні маршрути по вулицях м. Горлівки, на яких здійснювали незаконне патрулювання незаконні збройні формування терористичної організації «Донецька народна республіка»; про розташування блок-посту незаконних збройних формувань терористичної організації «Донецька народна республіка» на в'їзді до міста Горлівка Донецької області з боку міста Артемівська Донецької області - на Артемівському шосе у Микитівському районі міста Горлівки; та надав пояснення щодо відомих йому учасників терористичної організації «Донецька народна республіка».
      Стаття 285 КПК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. Особі, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення та щодо якої передбачена можливість звільнення від кримінальної відповідальності у разі здійснення передбачених законом України про кримінальну відповідальність дій, роз'яснюється право на таке звільнення. Підозрюваному, обвинуваченому, який може бути звільнений від кримінальної відповідальності, повинно бути роз'яснено суть підозри чи обвинувачення, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави. У разі якщо підозрюваний чи обвинувачений, щодо якого передбачене звільнення від кримінальної відповідальності, заперечує проти цього, досудове розслідування та судове провадження проводяться в повному обсязі в загальному порядку.
      Підозрюваний ОСОБА_2 надав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності.
      Суд вважає, що підозрюваний ОСОБА_2 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 258-3 КК України, відповідно до норм частини 2 ст. 258-3 КК України, як особа, яка добровільно вийшов зі складу місцевого осередку терористичної організації «Донецька народна республіка», виїхала до іншого населеного пункту, який підконтрольний військовим частина України, для того, щоб повідомити правоохоронні органи України про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка», в подальшому добровільно повідомив правоохоронний орган - Управління Служби безпеки України в Донецькій області, про терористичну діяльність Горлівського осередку «ДНР» у складі терористичної організації «Донецька народна республіка»,  що свідчить про припинення ОСОБА_2 злочинної діяльності у складі терористичної організації «Донецька народна республіка» та щирому каятті у вчиненому.
     Згідно до вимог ст. 288 ч.3 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
     Речові докази, залучені постановою слідчого від 20.10.2014р. (а.с.62) до матеріалів кримінального провадження, слід зберігати в матеріалах кримінального провадження № 22014050000000145.
    На підставі викладеного та керуючись ст.44, 258-3 ч.2   КК України,ст.ст.285,286,288 КПК України, суд,
                                                             У Х В А Л И В :
      Закрити кримінальне провадження №22014050000000145 про притягнення ОСОБА_2 до кримінальної відповідальності  за ст. 258-3 ч. 1 КК України.    
      Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 258-3 КК України.
      Речові докази, залучені постановою слідчого від 20.10.2014р. до матеріалів кримінального провадження № 22014050000000145, зберігати в матеріалах кримінального провадження.
      На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Запоріжської області через Слов'янський міськрайонний суд   протягом   семи днів   з дня її проголошення.
       Суддя:
11)
   Справа №235/5553/14к
                          Провадження №1-кп/235/418/14
          УХВАЛА          
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
           13 жовтня   2014 р. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі:   головуючої  - судді Корнєєвої І.В.
                 при секретарі - Марченко Т.В.
                 за участі прокурора Щербака Д.М.
                                 захисника  ОСОБА_1
            розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 9 м. Красноармійську  кримінальне провадження  по клопотанню прокурора про звільнення  від кримінальної відповідальності  
           ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Маріуполь Донецької області,українця, громадянина України , освіта середня ,  нежонатого, не працюючого , зареєстрованого  за адресою :АДРЕСА_1,
             за ст. 258-3 ч.1 КК України,
                                                          ВСТАНОВИВ:
          
            ОСОБА_2,будучи членом терористичної у відповідності до ст.1 п.16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» організації «Донецька народна республіка» (в подальшому - ДНР), утвореної 07 квітня  2014  у  м. Донецьку, одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку,  встановленому Конституцією України - тобто стійкого об'єднання невизначеної кількості осіб (більше трьох), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій,  встановлено правила поведінки,  обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних  актів, та в якому її структурні  підрозділи  здійснюють  терористичну діяльність з відома керівників (керівних органів) усієї організації, здійснював участь у терористичній організації.  
Відповідно розподілу функцій, встановленого організаторами та керівниками терористичної організації «ДНР», що діяла на всій території Донецької області, загальнополітичне керівництво терористичною діяльністю маріупольського осередку вказаної терористичної організації здійснювали ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ін., а безпосереднє керівництво силовим блоком, до складу якого входили незаконні збройні формування батальйон «ВОСТОК», «ОПЛОТ», СВД «БЕРКУТ» здійснювали ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ін.
             Приблизно 27 червня 2014 року,   ОСОБА_2, діючи умисно, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, окремими керівниками терористичної організації ДНР, для активної участі у діяльності зазначеної терористичної організації в Донецькій області, прибувши з вказаною метою з м. Маріуполя до м. Донецька, де звернувся до представників терористичної організації «Донецька народна республіка» (в подальшому - «ДНР»), які дислокувались в приміщенні Донецького обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій за адресою: 83105, м. Донецьк, бульвар Пушкіна, 32, для зарахування його до ДНР як учасника (члена).
     Приблизно 27 червня 2014 року ОСОБА_2 був зарахований для здійснення терористичної діяльності до не передбаченого законом збройного формування - структурного підрозділу зазначеної терористичної організації - СВД «БЕРКУТ», на що дав свою добровільну згоду, після чого йому були надані умовні позивні «ОСОБА_2» та «ОСОБА_2».
     У подальшому, в період з 27 червня 2014 року по 14 серпня 2014 року ОСОБА_2 на виконання незаконних наказів керівників ДНР та керівників структурного підрозділу зазначеної терористичної організації - незаконного збройного формування СВД «БЕРКУТ», перебуваючи в м. Донецьку Донецької області, діючи  у складі незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР» - СВД «БЕРКУТ», спільно з іншими учасниками вказаної терористичної організації, з використанням вогнепальної зброї, отриманої від керівників ДНР, здійснював фізичну охорону території так званої «бази» структурного підрозділу зазначеної терористичної організації - незаконного збройного формування СВД «БЕРКУТ», розташованої на території об'єднаного військового комісаріату Куйбишевського та Петровського районів м. Донецька за адресою: 83042, м. Донецьк, Кіровський район, вул. Купріна, 270, захопленого активними членами терористичної організації ДНР у травні 2014 року, а також здійснював візуальне спостереження за прилягаючою місцевістю з окремих об'єктів, розташованих на території Ленінського району м. Донецька, чим фактично брав участь у діяльності терористичної організації «ДНР» та її незаконних збройних формувань та сприяв її терористичній діяльності шляхом забезпечення її функціонування.
Таким чином,  ОСОБА_2, діючи умисно, здійснював участь у терористичній організації, сприяння діяльності терористичної організації та, як її учасник, свідомо вчиняв умисні дії з метою зміни меж території та Державного кордону України, надаючи допомогу незаконним збройним формуванням терористичної організації «ДНР», шляхом здійснення фізичної охорони займаних ними об'єктів місцевості та візуального спостереження за прилягаючою місцевістю, займаною незаконними збройними формуваннями - структурними підрозділами терористичної організації «ДНР».
Однак, 14 серпня 2014 року приблизно  в період часу з 16 години 00 хвилин до 17 години 00 хвилин на блок-посту Збройних Сил України в смт. Оленівка Волноваського району Донецької області ОСОБА_2 був затриманий військовослужбовцями Збройних Сил України та його злочинна діяльність була припинена.
Тим самим, ОСОБА_2 вчинив участь у терористичній організації та сприяння діяльності терористичної організації, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 258-3 КК України.
            Допитаний у судовому засіданні  підозрюваний ОСОБА_2 показав, що 27 червня 2014 р. він за його добровільною згодою вступив до  структурного підрозділу терористичної організації «Донецька народна республіка»-СВД «Беркут» та на виконання наказів керівників ДНР  та СВД «Беркут» ,використовуючи вогнепальну зброю , отриманої від керівників ДНР , здійснював фізичну охорону території «бази » СВД «Беркут» до 14 серпня 2014 р. Про участь у  терористичній  організації добровільно  повідомив  слідчим.Він покинув ДНР  тому,що зрозумів , що ДНР  це терористична організація.Його паспорт залишився в ДНР, зброя залишилася на посту ,він сів на автобус  та виїхав з м.Донецька.Просить  задовольнити клопотання прокурора.
Суд, заслухавши пояснення  обвинуваченого , захисника, прокурора , дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що клопотання прокурора  підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 44 КК України  особа звільняється  від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених  цим Кодексом.
Відповідно до ст..285 ч.1 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України  про  кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 258-3 ч.2 КК України  звільняється від кримінальної відповідальності  за діяння,передбачене частиною першою ст.. 258-3 КК України  особа, крім  організатора  і керівника терористичної групи чи терористичної організації,яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність ,сприяла її припиненню або розкриттю злочинів,вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації,якщо  в її діях немає складу іншого злочину.
Підозрюваний  ОСОБА_2 подав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності. В ході досудового розслідуванняОСОБА_2сприяв правоохоронним органам з питань припинення діяльності терористичної організації та розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації.
Обставинами, які  свідчать, що підозрюваний ОСОБА_2 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, є показання підозрюваного ОСОБА_2, згідно яких ОСОБА_2 13 серпня 2014 року добровільно залишив м. Донецьк та незаконне збройне формування СВД «БЕРКУТ» терористичної організації «Донецька народна республіка» та виїхав до м. Маріуполь з метою повідомити правоохоронні органи України про терористичну діяльність незаконного збройного формування СВД «БЕРКУТ» терористичної організації «Донецька народна республіка». Після свого затримання військовослужбовцями Збройних Сил України та співробітниками правоохоронних органів (органів Служби безпеки України) ОСОБА_2 добровільно повідомив правоохоронний орган - Управління Служби безпеки України в Донецькій області, - про терористичну діяльність незаконного збройного формування СВД «БЕРКУТ» терористичної організації «Донецька народна республіка».
Також, підозрюваний ОСОБА_2 в ході досудового розслідування кримінального провадження № 22014050000000291 впізнав підозрюваного у вказаному кримінальному  провадженні ОСОБА_8 як одного з керівників незаконного збройного формування СВД «БЕРКУТ» терористичної організації «Донецька народна республіка», що є сприянням з боку ОСОБА_2 розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із діяльністю терористичної організації «Донецька народна республіка».
          Орган досудового розслідування не володіє інформацією про вчинення  ОСОБА_2 інших злочинів.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку ,що зазначені обставини згідно ч.2 ст. 258-3 КК України є підставами   для звільнення  ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності  за діяння ,передбачені ч.1 ст. 258-3 КК України .  
Керуючись ст. 285 КПК України, ст.258-3,44 КК України,  суд, -
                                                       У Х В А Л И В:
Звільнити  ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Маріуполь Донецької області , громадянина України ,українця,  від кримінальної відповідальності  за ст.. 258-3 ч.2 КК України та кримінальне провадження  відносно  ОСОБА_2 за ст.. 258-3 ч.1  КК  України ,внесене 15 серпня 2014 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань  за № 22014050000000118, закрити  .
Звільнити ОСОБА_2 з під варти негайно  у залі суду.
Після вступу  ухвали  у законну силу речовий доказ - мобільний термінал ОСОБА_2- SAMSUNG DUOS GALAXY STAR GT-S7262 s/n НОМЕР_1 білого кольору, повернути  ОСОБА_2
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду  Донецької області  через Красно армійський міськрайонний суд Донецької області  шляхом подачі апеляційної скарги   протягом семи  днів з дня її проголошення .
           Суддя
12)
Справа №263/1098/15-5
Провадження №1-кп/263/140/2015
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ
24 лютого 2015 року           Жовтневий районний суд м.Маріуполя Донецької області у складі колегії суддів під головуванням судді Папаценко П.І., суддів Ковтуненко В.О., Артеменко Л.І., при секретарі  Безвербній І.Ю., за участю прокурора Шилова В.С., захисника   ОСОБА_1, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Маріуполі клопотання   старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної служби  управління нагляду прокуратури Донецької області Шилова В.С. про звільнення  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Маріуполя Донецької області, громадянки України,  з професійно-технічною освітою, незаміжньої, маючої на утриманні неповнолітнього сина,   не працюючої, раніше не судимої, яка проживає, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, від кримінальної відповідальності за ст.258-3 ч. 1 КК України , -    
В С Т А Н О В И В:
       26 січня 2015 року до Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області   надійшло клопотання старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної служби  управління нагляду прокуратури Донецької області Шилова В.С. у кримінальному провадженні №22014050000000240 про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ст.258-3 ч.1 КК України, з наступних підстав.  
В період часу з серпня по 26 вересня 2014 року, ОСОБА_3 приймаючи участь у терористичній організації «Донецька народна республіка» (далі «ДНР»), здійснювала сприяння її діяльності шляхом збору через соціальну мережу інформації розвідувального характеру про чисельність, пересування та місця дислокації Збройних Сил України, інших законних військових формувань та правоохоронних органів України, які приймають участь у антитерористичній операції на території м. Маріуполя, Володарського, Новоазовського, Першотравневого та Тельманівського районів, та її подальшої передачі учасникам терористичної організації «ДНР», для використання під час вчинення терористичних актів на вищевказаній території, з метою знищення техніки та військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, добровольчих батальйонів та правоохоронних органів України.
Передумовою до прийняття громадянкою ОСОБА_3 участі у діяльності терористичної організації «ДНР», - стало створення у квітні 2014 року, учасником терористичної організації «ДНР» - ОСОБА_4, терористичної групи у вигляді розгалуженої розвідувальної мережі з числа мешканців Донецької області та керівництво її діяльністю, з метою забезпечення злочинної діяльності терористичної організації «ДНР» та нанесення шкоди інтересам України, шляхом збору інформації розвідувального характеру про численність, пересування та місця дислокації Збройних Сил України, інших законних військових формувань та правоохоронних органів України, які приймають участь в антитерористичній операції на території м. Маріуполя, Володарського, Новоазовського, Першотравневого та Тельманівського районів.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, до створеної ОСОБА_4 злочинної групи, окрім ОСОБА_3, увійшли громадяни України: ОСОБА_5, неповнолітній ОСОБА_6, та інші невстановлені особи, які здійснювали злочинну діяльність як окремо, так і за попередньою змовою між собою.
На виконання вказівок ОСОБА_4, до обов'язків ОСОБА_3, ОСОБА_5 та неповнолітнього ОСОБА_6 входило: участь у терористичній групі зазначеної терористичної організації; організаційне та інше сприяння збільшенню учасників та діяльності терористичної групи; збір інформації розвідувального характеру про численність, пересування та місця дислокації Збройних Сил України, інших законних військових формувань та правоохоронних органів України, які приймають участь у антитерористичній операції на території м. Маріуполя, Володарського, Новоазовського, Першотравневого та Тельманівського районів, та надання такої інформації керівнику терористичної групи терористичної організації «ДНР» - ОСОБА_4, для використання у терористичній діяльності з метою нанесення шкоди інтересам України.
Так, у період з 24 серпня 2014 року по 26 вересня 2014 року, ОСОБА_3, знаходячись за місцем своєї реєстрації та фактичного місця мешкання, за адресою: АДРЕСА_2, будучи разом з ОСОБА_5 та неповнолітнім ОСОБА_6 адміністраторами та активними учасниками створених у соціальній мережі «в контакте» закритих розділів груп «Маріупольський повстанський супротив», «Антимайдан. Маріупольський супротив», «Гуманітарний батальйон», «Громадянська оборона», безперешкодно отримували доступ до розміщеної у соціальних мережах іншими особами, інформації розвідувального характеру про численність, пересування та місця дислокації Збройних Сил України, інших законних військових формувань та правоохоронних органів України, які приймають участь у антитерористичній операції на території м. Маріуполя, Володарського, Новоазовського, Першотравневого та Тельманівського районів, а також організували збір такої інформації, шляхом надання вказівок іншим невстановленим учасникам вказаних соціальних груп.
Зібрану інформацію у період з 24 серпня 2014 року по 26 вересня 2014 року, ОСОБА_3, ОСОБА_5 та неповнолітній ОСОБА_6, передавали ОСОБА_4, для використання у терористичній діяльності з метою нанесення шкоди інтересам України.
Таким чином ОСОБА_3 прийняла участь у терористичній групі та терористичній організації, вчинила організаційне та інше сприяння створенню та діяльності терористичної групи та терористичної організації, одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України, тобто є стійким об'єднанням невизначеної кількості осіб (більше трьох), що створене з метою здійснення терористичної діяльності, у межах якого здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, та в якому її структурні підрозділи здійснюють терористичну діяльність з відома керівників (керівних органів) усієї організації, яка у відповідності до ст. 1 п. 16 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичною організацією, шляхом втягнення до зазначеної злочинної діяльності інших осіб, організації збору та особистого збору інформації розвідувального характеру про численність, пересування та місця дислокації Збройних Сил України, інших законних військових формувань та правоохоронних органів України, які приймають участь у антитерористичній операції на території м. Маріуполя, Володарського, Новоазовського, Першотравневого та Тельманівського районів, наслідком чого стало нанесення шкоди інтересам України.
Беручи участь у терористичній організації та здійснюючи інше сприяння діяльності терористичної організації, ОСОБА_3 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.258-3 КК України.
В обґрунтування даного клопотання прокурор просить звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.258-3 КК України, посилаючись на те, що ОСОБА_3 добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню та розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням та діяльністю терористичної організації.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання, просив його задовольнити за вищевказаними мотивами та підставами.
Підозрювана ОСОБА_3 зазначила, що їй зрозуміло суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і вона не заперечує проти закриття кримінального провадження відносно неї. Нею подано письмову згоду на звільнення її від кримінальної відповідальності.
Захисник не заперечує проти задоволення клопотання прокурора, мотивуючи тим, що ч.2 ст.258-3 КК України передбачені безумовні підстави для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку учасників судового провадження, перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам ст. 287 КПК України, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частини другої статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 44 КК України  особа звільняється  від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених  цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно ч. 2 ст. 286 КПК України встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_3 органом досудового розслідування повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, проте нормою ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачено спеціальну підставу звільнення її від кримінальної відповідальності, оскільки вона добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню та повідомила про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації, при цьому в її діях немає складу іншого злочину.
Підозрювана ОСОБА_3 в судовому засіданні беззастережно визнала обвинувачення в обсязі підозри, не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності, дала свою згоду на закриття кримінального провадження за даних нереабілітуючих підстав.
За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 284-286, 288,314,372  КПК України, ст.44, ч.2 ст.258-3 КК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної служби  управління нагляду прокуратури Донецької області Шилова В.С. про звільнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Маріуполя Донецької області, громадянки України від кримінальної відповідальності за ст.258-3 ч. 1 КК України  - задовольнити.
ОСОБА_3 звільнити від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.258-3 КК України на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України.
Кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за № №22014050000000240 від 18.09.2014 року відносно ОСОБА_3 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - закрити.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою  слідчого судді Жовтневого районного суду м.Маріуполя від 22.09.2014 року, речові докази, що знаходяться на зберіганні: ГВ в м.Маріуполі УСБУ в Донецькій області:
1.      Комп'ютер-ноутбук «ASUS» з написами: MBVER: K55VJ CBNOCV132279453 K55VJ - SX0190, в корпусі чорного кольору;
2.      Комп'ютер ноутбук «emachines» з написами: «E528 series MODEL NO.: ZRG LXND10C0040511 E7232500», в корпусі чорного кольору;
3.      Оптичні носії інформації:
-          Verbatim DVD-RW 4.7 GB;
-          Ridata CD-R 700 MB;
-          Ridata CD-R 700 MB;
-          ANV CD-R 700 MB в паперовому конверті з пояснювальною записку на фрагменті паперу.
4.      Запам'ятовуючий пристрій - флеш карта «SanDisk» в корпусі чорного кольору з затертими написами;
5.     Мобільні телефони:
-NOKIA C3 в корпусі чорного кольору;
-SAMSUNG в корпусі чорного кольору;
-NOKIA в корпусі чорного кольору з металевою вставкою сріблястого кольору;
-SAMSUNG в корпусі чорного кольору та окремою кришкою чорного кольору;
-NOKIA C2 в корпусі темно-сріблястого кольору;
- окрема Sim-картка оператора стільникового зв'язку «KYIVSTAR» НОМЕР_8.
6.          Чохол чорного кольору з банківськими картками:
-          «ПриватБанк» НОМЕР_10;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_9;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_11;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_12;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_13;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_14;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_15;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_16;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_17;
-          «ПриватБанк» НОМЕР_18;
7.      Блокнот зі спіральним кріпленням та обкладинкою, на якій зображено надпис: «КАПИТАЛ мережа ломбардів Не відкладай життя на завтра!», в якому містяться 35 аркушів з рукописними записами;
8.      Блокнот зі спіральним кріпленням та обкладинкою, на якій зображено чай та солодощі, а також надпис: «TEAwithSPICE», в якому містяться 132 аркушів в клітинку;
9.      Блокнот зі спіральним кріпленням та обкладинкою, на якій зображено надпис: «Блокнот» та квітучі дерева, в якому містяться 36 аркушів з рукописними записами;
10.      Блокнот зі спіральним кріпленням та обкладинкою, на якій зображено надпис: «White&Black» та годинник, в якому містяться 187 аркушів з рукописними записами;
11.      Скріплені між собою аркуші білого паперу для нотаток, в кількості 65 штук, з рукописними записами;
12.      Зошит з обкладинкою на якій зображено зелений велосипед, надпис: «NOTEBOOK COLLECTION tag1 SPLASH FOR NOTES B5 FORMAT» та рукописний напис: «Долги», в якому містяться 30 аркушів паперу в клітинку, з рукописними записами;
13.      Зошит з різнокольоровою обкладинкою на якій зображено надпис: «tag1 FULL RAINBOW SQUARE HIT`S COLLECTION», в якому містяться 55 аркушів паперу в клітинку, з рукописними записами;
14.      Ксерокопія паспорту серії НОМЕР_19 ОСОБА_7 на 3-х аркушах;
15.      Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_7;
16.      Копія Диплому магістра НОМЕР_20 на  на ім'я ОСОБА_7;
17.      Копія Диплому бакалавра НОМЕР_21 на ім'я ОСОБА_7;
18.      Копія трудової книжки НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_7 на 7-ми аркушах;
19.      Копія військового квитку НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_7 на 11-ти аркушах;
20.      Копія паспорту серії НОМЕР_24 ОСОБА_8;
21.      Копія медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом серії НОМЕР_25 та копія тимчасового талону на право керування транспортним засобом серії НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_8, на 1-му аркуші;
22.      Копія картки фізичної особи-платника податків на ім'я ОСОБА_8;
23.      Аркуш паперу з рукописними написами «ОСОБА_20», «ОСОБА_19 НОМЕР_2»;
24.      Файл, в якому міститься 2 квитка «Мариуполь-Донецк» та картка поповнення рахунку абонентів «Київстар» на 40 грн;
25.      Договір про надання послуг зв'язку «Білайн» на ім'я ОСОБА_3;
26.      Аркуш паперу з рукописними написами « ІНФОРМАЦІЯ_3 пароль ІНФОРМАЦІЯ_2»;
27.      Аркуш паперу формату А4 з рукописними написами «ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 , пароль - ІНФОРМАЦІЯ_5, телефон или e-mail - НОМЕР_27;
28.      Аркуш паперу формату А4 з написом «WESTERN UNION умови надання послуги грошових переказів ВЕСТЕРН ЮНИОН» на 1-му аркуші;
29.      Чек на поповнення картки на суму 200 грн, зі зворотної сторони містяться рукописні написи « ОСОБА_21 9:00- 12:00, АДРЕСА_3, НОМЕР_3 ОСОБА_11 в понед. созвон.»;
30.       Аркуш паперу з рукописними написами « ОСОБА_12 9:30 АДРЕСА_4»;
31.      Пакет «Headset» з Sim-картками: «Київстар» заклеєна синім скотчем, 4 Sim-картки «МТС» , Sim- картка «Life», пластикові картки з Sim-карти «МТС» та 4 пластикові картки з Sim-карт «Київстар»;
32.      Візитна картка меблевої майстерні «NewRetro», зі зворотної сторони міститься рукописний напис: « НОМЕР_4, НОМЕР_5»;
33.      Аркуш паперу формату А4 з написами адреси місця знаходження одномандатних виборчих округів;
34.      Роздруківку карти «Яндекс карти»;
35.      Аркуш паперу формату А4 з написами адреси місця знаходження виборчих округів;
36.      Копія військового квитка серії НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_8;
37.      Копія свідоцтва про народження ОСОБА_13 серії НОМЕР_29;
38.      Пакет з розірваним аркушем паперу з рукописними написами голубим фломастером;
39.      Аркуш паперу з блокноту «Мебель Латоны» з рукописними написами «VAB Банк НОМЕР_30 ОСОБА_14 2423,00;
40.      Адресный листок убытия на ім'я ОСОБА_3;
41.      Талон до свідоцтва про народження ОСОБА_15 про те, що вона являється громадянкою Російської Федерації;
42.      Аркуш паперу формату А4 з рукописними написами Інтернет сайтів;
43.      Аркуш паперу з рукописними записами номерів телефонів та прізвищ;
44.      Аркуш паперу з рукописними записами різного змісту;
45.      Гарантійний талон «Samsung»;
46.      Специфікація к договору з рукописними записами;
47.      Аркуш паперу формату А4 з рукописними записами сайтів «Вконтакте», «Одноклассники», «Твитер», «Фейсбук», «Мейл.ру» та електронної пошти;
48.      Аркуш паперу формату А4 з рукописними записами різного змісту;
49.     Обкладинка зі стартового пакету «Київстар»;
50.      Візитна картка меблевої майстерні «NewRetro», зі зворотної сторони міститься рукописний напис: « НОМЕР_6 ОСОБА_6»;
51.      Візитна картка на ім'я ОСОБА_17;
52.         2 Квитки « Мариуполь-Донецк»;
53.          Заява на видачу готівки №37388224;
54.          Квитанція №48541515 про здійснення валютно-обмінної операції;
55.          Квитанція №37388544 про здійснення валютно-обмінної операції;
56.          Квитанція №3075602;
57.          Квитанція №3075603;
58.          Заява на видачу готівки №94667252;
59.          Чек про здійснення валютно-обмінної операції ПриватБанк;
60.          Аркуш паперу з рукописними записками прізвищ;
61.          Копія паспорту громадянина Російської Федерації на ім'я ОСОБА_3;
62.          Заява на видачу готівки №48541440;
63.          Заява на видачу готівки №70171319;
65.          Заява на видачу готівки №72655273;
66.          Заява на видачу готівки №58541919;
67.          Заява на видачу готівки №60848843;
68.          Заява на видачу готівки №81121866;
69.          Заява на видачу готівки №47917995;
70.          Заява на видачу готівки №69439978;
71.          Заява на видачу готівки №33735044;
72.          Аркуш паперу формату А4 з рукописними цифровими записами;
73.           7 аркушів-стікерів з рукописними записами;
74.          Аркуш-стікер з рукописним записом олівцем «ALEX_LADA»;
75.          Шматок аркуша паперу з рукописним записом «Пумб НОМЕР_31»;
76.          Шматок аркуша паперу з рукописним записом « НОМЕР_31 Пумб №61»;
77.          Аркуш паперу з цифровими та рукописними записами;
78.          Аркуш паперу з цифровими та рукописними записами «ОСОБА_18 НОМЕР_32»;
79.           11 аркушів паперу з блокнота, на яких містяться цифрові та рукописні записи;
80.          Аркуш-стікер з рукописним написом: «ОСОБА_22 НОМЕР_7»;
81.          Аркуш-стікер з рукописним написом: «ІНФОРМАЦІЯ_6»;
82.          Аркуш паперу з цифровими та рукописними записами;
83.          Квитанція №72655386 про здійснення валютно-обмінної операції;
84.          Квитанція №70171553 про здійснення валютно-обмінної операції;
85.          Квитанція №60849396 про здійснення валютно-обмінної операції;
86.          Квитанція №58542054 про здійснення валютно-обмінної операції;
87.          Квитанція №81122037 про здійснення валютно-обмінної операції;
88.          Квитанція №33735061 про здійснення валютно-обмінної операції;
89.          Квитанція №47918341 про здійснення валютно-обмінної операції;
90.          Квитанція №69440328 про здійснення валютно-обмінної операції;
91.           3 Аркуша-стікера з рукописними написами;
92.     3 фрагменти аркушу паперу, на якому містяться печатні записи та відтиск печаті «ВТБ24»;
93.     Фрагмент аркуша папера з  печатними записами;
94.     Аркуш паперу з блокноту, на якому містяться рукописні записи номерів телефонів та імен;
95.     Аркуш паперу з рукописними записами олівцем номерів телефонів та імен;
96.     3 пластикові картки з Sim-карток «Київстар» та 1 пластикова картка з Sim-картки «Билайн»;
97.     Книга канцелярська, в якій містяться рукописні записи різного змісту - повернути у володіння ОСОБА_3, а камуфльовані куртку та штани; розпечатаний текст з Інтернету «Приключения карательного отряда «Харьков» на 3-х аркушах; аркуш паперу з рукописними записами «Обращение ко всем неравнодушным мариупольцам»; Аркуш паперу з написом : « МЫ ДОНБАСС!МЫ ТРЕБУЕМ НЕЗАВИСИМОСТИ ОТ БЕЗДЕЛЬНИКОВ-НАЦИОНАЛИСТОВ И КОНТРОЛЯ НАД ВОРАМИ-ОЛИГАРХАМИ»; листівку «ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ…»; 2 листівки «Референдум за ДНР!!!»; 8 Листівок «Референдум 11 мая»; 4 листівки «Что нас ждет после 11 мая 2014 г.»; Аркуш паперу «ВСЕ НА РЕФЕРЕНДУМ!» - знищити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду  Донецької області  через Жовтневий районний суд м.Маруполя Донецької області  шляхом подачі апеляційної скарги   протягом семи  днів з дня її проголошення .
Головуючий   суддя :                              П.І. Папаценко
 
13)
15.10.2014
Кримінальне провадження № 1-кп/331/508/14
331/7888/14-к
  УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2014 року                                                                 місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді Татарінова В.І., суддів: Клименко Л.В., Мухіна А.В., при секретарі Андрієнко С.О., за участю прокурора Брусняка О.Ф., захисника обвинуваченого ОСОБА_1, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22014080000000081 від 03.10.2014 року, відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Києва, українець, громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1, не одружений, з середньою освітою, тимчасово безробітний, який не є особою, стосовно якого передбачено особливий порядок кримінального провадження, який раніше був судимий:
1) 17.07.2001 - Залізничним районним судом м. Києва за ст. 140, ч. 2, ст. 17 ст. 140, ч. 2 ст. 42 КК України (від 28.12.1960), - звільнений на підставі ЗУ «Про амністію»;
2) 05.08.2003 - Шевченківським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 185 КК України, - до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки;
3) 03.06.2004 - Шевченківським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України, - до 2 років 6 місяців позбавлення волі
4) 26.10.2007 - Солом'янським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 186 КК України, - до 4 років 6 місяців позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки,
ВСТАНОВИВ:
03 жовтня 2014 року в провадження Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури Запорізької області, радника юстиції Брусняк О.Ф. про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22014080000000081 від 03.10.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Відповідно до змісту даного клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з 31 липня 2014 року по 6 серпня 2014 року, перебуваючи у місті Донецьк, діючи умисно, з власної ініціативи, став учасником терористичної організації Донецька Народна Республіка», що діє на території Донецької області та здійснив інше сприяння її діяльності.
Так, 11 травня 2014 року на території Донецької області створено так звану «Донецьку народну Республіку» (далі «ДНР»), яка згідностатті 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» відноситься до терористичної організації та займається вчиненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування, що призводить до дестабілізації суспільно - політичної ситуації у державі. Основною метою діяльності вказаної терористичної організації є зміна меж території і державного кордону України, створення незаконного державного утворення «ДНР» на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
30 липня 2014 року ОСОБА_2, діючи умисно та з власної ініціативи прибув до м. Донецька, де підпорядковуючись одному із терористів «Козачого батальйону» «ДНР», на прізвисько «ОСОБА_4», був прийнятий в ряди терористів та розміщений в одній із кімнат будівлі захопленої школи.
В період часу з 2 по 3 серпня 2014 року ОСОБА_2, перебуваючи у складі терористів в м. Донецьку, пройшов вогневу підготовку для подальшої участі в терористичних актах.
06 серпня 2014 року ОСОБА_2, діючи умисно та з власної ініціативи надав добровільну згоду «ОСОБА_5», який прибув на місце розташування терористів «Козачого батальйону» «ДНР», підшукувати нових членів для участі у вказаній організації. Того ж дня, ОСОБА_2, діючи умисно, з метою сприянню діяльності «ДНР», шляхом підшукування (вербування) мешканців Запорізької та Дніпропетровської областей в ряди членів терористичної організації вирушив на автобусі сполученням «Донецьк - Херсон» до м. Запоріжжя, де він був затриманий.
Після виходу із терористичної організації ОСОБА_2 добровільно покинув терористичну організацію «Донецька народна республіка» та повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність та сприяв її припинення.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 встановлена наявність складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за ознаками участі у терористичній організації та іншому сприянні діяльності терористичної організації.
В обґрунтування даного клопотання прокурор просить звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України, посилаючись на те, що ОСОБА_2 добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання, просив його задовольнити за вищевказаними мотивами та підставами.
Підозрюваний ОСОБА_2 зазначив, що йому зрозуміло суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і він не заперечує проти закриття кримінального провадження відносно нього.
Адвокат не заперечує проти задоволення клопотання прокурора, мотивуючи тим, що ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачені безумовні підстави для звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку учасників судового провадження, перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам ст. 287 КПК України, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частини другої статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно ч. 2 ст. 286 КПК України встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_2 органом досудового розслідування повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, проте нормою ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачено спеціальну підставу звільнення його від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
Підозрюваний ОСОБА_2 в судовому засіданні беззастережно визнав обвинувачення в обсязі підозри, не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності, дав свою згоду на закриття кримінального провадження за даних нереабілітуючих підстав,
За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 284, 286, 288, 314, 372  КПК України, ч. 2 ст. 258-3 КК України, суд
УХВАЛИВ:
          Клопотання прокурора відділу прокуратури Запорізької області, радника юстиції Брусняк О.Ф. про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22014080000000081 від 03.10.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - задовольнити.
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України з підстав, передбачених ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за № 22014080000000081 від 03.10.2014 року відносно ОСОБА_2 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - закрити.
Запобіжний захід застосований відносно ОСОБА_2 у вигляді домашнього арешту - скасувати.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом 7 днів з дня її оголошення.
          Головуючий:                                                  В.І. Татарінов
          Судді:                                                                      А.В. Мухін
                                                                                Л.В. Клименко
14)
21.11.2014
Кримінальне провадження № 1-кп/331/565/14
331/9108/14-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ
21 листопада 2014 року                                                                 місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді Татарінова В.І., суддів: Стратій Є.В., Мухіна А.В., при секретарі Андрієнко С.О., за участю прокурора Горобієвського С.О., захисника обвинуваченого ОСОБА_1, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22014080000000119 від 28.10.2014 року, відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Явкино, Баштанського району, Миколаївської області, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, не одруженого, із середньою спеціальною освітою, не працює, не є депутатом міських та селищних рад, не є особою, щодо якої здійснюється особливий порядок кримінального провадження за ст. 480 КПК України, засуджений 19.03.2013 р. за ч.2 ст. 186 КК України, вироком Жовтневого районного суду м. Маріуполя до 4 років позбавлення волі, з відстрочкою строком на 1 рік та 6 місяців.
ВСТАНОВИВ:
У період з травня по червень 2014 року, перебуваючи у місті Маріуполь Донецької області, приймав участь та сприяв у діяльності терористичної організації «Донецька Народна Республіка» (надалі - ДНР), що діє на території Донецької області.
Так, 23 травня 2014 року ОСОБА_2 у м. Маріуполь Донецької області, усупереч положенням ст. 23 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» з метою сприяння терористичної діяльності Маріупольського військового підрозділу «ДНР» добровільно, із власної ініціативи прибув до приміщення будівлі 4 корпусу Приазовського державного технічного університету (м. Маріуполь, вул. Грецька/Георгієвська буд. 44/29), на той час захопленого озброєними членами зазначеного військового підрозділу «ДНР», що використовувалось останніми, як місто дислокації терористів та база для вчинення у подальшому терористичних актів на території південно-східних областей України.
Того ж дня, ОСОБА_2, усвідомлюючи що зазначена організація діє незаконно та має терористичний характер, звернувся до представників ДНР з проханням вступу до її складу з метою участі в діях, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки та підрив інститутів державності України.
Після погодження ОСОБА_3, на прізвисько «ОСОБА_3», як керівником військового підрозділу ДНР у м. Маріуполі, вступу ОСОБА_2 до організації, йому доведено обов'язки члена терористичної організації та надано умовний позивний - «ОСОБА_2». Притім ОСОБА_2 доведено функціональну структуру військового підрозділу та командний склад з числа активістів «ДНР», чиї накази він повинен беззаперечно виконувати, на що останній погодився.
Як вояк ДНР, ОСОБА_2, виконуючи наказ ОСОБА_3, впродовж 2014 року разом з іншими членами терористичної організації на перехресті вул. Грецька та Георгієвська м. Маріуполь, приймав участь в спорудженні блок постів, що за положеннями ст. 25 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» чинним законодавством віднесено до сприяння терористичній діяльності.
У подальшому, в період з 23 травня до початку червня 2014 ОСОБА_2, діючи за попередньою змовою з іншими учасниками терористичної організації, з використанням озброєння, чергуючи за встановленим графіком на збудованих блокпостах, безпосередньо забезпечував охорону захоплених терористами ДНР адміністративних будівель (4 корпус ПДТУ, та відділення Іллічівського банку), у центрі міста Маріуполя, від співробітників правоохоронних органів та Збройних сил України, а також здійснював перевірку документів громадян, та супроводжував до керівників збройних формувань щойно прибувших осіб, які виявили бажання до вступу в терористичну організацію ДНР. Проте на початку червня 2014 року, отримавши інформацію про проведення антитеророристичної операції по звільненню м. Маріуполя Збройними силами України, ОСОБА_2 самовільно, без дозволу керівників військового підрозділу ДНР в місті залишив доручений йому пост поблизу будівлі, захопленої членами ДНР, припинивши таким чином свою участь в терористичній організації.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 встановлена наявність складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за ознаками участі у терористичній організації та іншому сприянні діяльності терористичної організації.
В обґрунтування даного клопотання прокурор просить звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України, посилаючись на те, що ОСОБА_2 добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання, просив його задовольнити за вищевказаними мотивами та підставами.
Підозрюваний ОСОБА_2 зазначив, що йому зрозуміло суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і він не заперечує проти закриття кримінального провадження відносно нього.
Адвокат не заперечує проти задоволення клопотання прокурора, мотивуючи тим, що ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачені безумовні підстави для звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку учасників судового провадження, перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам ст. 287 КПК України, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частини другої статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно ч. 2 ст. 286 КПК України встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_2 органом досудового розслідування повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, проте нормою ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачено спеціальну підставу звільнення його від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
Підозрюваний ОСОБА_2 в судовому засіданні беззастережно визнав обвинувачення в обсязі підозри, не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності, дав свою згоду на закриття кримінального провадження за даних нереабілітуючих підстав,
За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 284, 286, 288, 314, 372  КПК України, ч. 2 ст. 258-3 КК України, суд
УХВАЛИВ:
          Клопотання прокурора відділу прокуратури Запорізької області, радника юстиції Горобієвського С.О. про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22014080000000119 від 28.10.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - задовольнити.
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК Україниз підстав, передбачених ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за № 22014080000000119 від 28.10.2014 року відносно ОСОБА_2 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - закрити.
Запобіжний захід застосований відносно ОСОБА_2 у вигляді тримання під вартою - скасувати, звільнити його з під варти в залі суду.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом 7 днів з дня її оголошення.
          Головуючий:                                                            В.І. Татарінов
          Судді:                                                                      А.В. Мухін
                                                                                          Є.В. Стратій
 
15)
11.03.2015
Кримінальне провадження № 1-кп/331/177/15
331/1613/15-к
  УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2015 року                                   місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді Татарінова В.І., суддів: Беклеміщева О.В., Мухіна А.В., при секретарі Андрієнко С.О., за участю прокурора Горобієвського С.О., захисника обвинуваченого ОСОБА_1, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22015080000000031 від 25.02.2015 року, відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця станиці Овчиникове, Алтайського краю, Російської Федерації, росіянина, громадянина України, фактично проживаючого за адресою АДРЕСА_1 в Україні тимчасово проживає з 11.05.2014 року без належної реєстрації, освіта середня технічна, непрацюючого, неодруженого, не є собою, щодо якої здійснюється особливий порядок кримінального провадження, передбаченийст. 480 КПК України, раніше не судимого.
ВСТАНОВИВ:
У період з травня по червень 2014 року, перебуваючи у місті Маріуполь Донецької області, приймав участь та сприяв у діяльності терористичної організації «Донецька Народна Республіка» (надалі - ДНР), що діє на території Донецької області.
Так, усупереч положенням статті 23 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» ОСОБА_2 з метою сприяння терористичній діяльності «ДНР», в травні 2014 року, прибув до м. Донецька. Там, усвідомлюючи факт незаконності існування зазначеного утворення та терористичну спрямованість діяльності її військових формувань, скеровані на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в Україні, підрив інститутів державності, добровільно увійшов, в якості бійця, до військового підрозділу «Беркут», що знаходився в м. Донецьк Донецької області.
Згідно розподілу обов'язків та за наказами керівників зазначеного терористичного угрупування ОСОБА_2 доручалося здійснення чергування на блок - постах в м. Донецьку шляхом перевірки громадян та здійснення інших обов'язків в якості вартового, зупинення автотранспорту, затримання громадян та перепровадження їх до військових комендантських підрозділів самопроголошеної терористичного утворення «ДНР»
Впродовж травня по вересень 2014 рокуОСОБА_2 особисто ніс службу в якості бійця терористичного військового підрозділу «Беркут» на блок-постах м. Донецька. З червня по липень 2014 рокуна виконання наказу командира в групі інших бійців виїздив для проходження військової підготовки у тренувальних таборах ГРУ РФ в Ростовську область Російської Федерації.
Крім того, після повернення до м. Донецька, відповідно до наказу командування військових терористичних угрупувань «ДНР», ОСОБА_2 був переведений до спеціального терористичного військового підрозділу «Інтернаціональна бригада №15» самопроголошеного державного утворення «ДНР», для здійснення терористичних актів на території України.
Для виконання завдання щодо здійснення терористичних актів на території Запорізького регіону, 06.01.2015 рокуОСОБА_2 прибув до м. Запоріжжя. Проте, усвідомлюючи протиправний характер отриманих вказівок, цього ж дня добровільно відмовився від їх виконання та 06.01.2015 року звернувся із викривальною заявою до УСБУ в Запорізької області.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 встановлена наявність складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за ознаками участі у терористичній організації та іншому сприянні діяльності терористичної організації.
В обґрунтування даного клопотання прокурор просить звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України, посилаючись на те, що ОСОБА_2 добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання, просив його задовольнити за вищевказаними мотивами та підставами.
Підозрюваний ОСОБА_2 зазначив, що йому зрозуміло суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і він не заперечує проти закриття кримінального провадження відносно нього.
Адвокат не заперечує проти задоволення клопотання прокурора, мотивуючи тим, що ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачені безумовні підстави для звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку учасників судового провадження, перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам ст. 287 КПК України, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частини другої статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно ч. 2 ст. 286 КПК України встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_2 органом досудового розслідування повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, проте нормою ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачено спеціальну підставу звільнення його від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
Підозрюваний ОСОБА_2 в судовому засіданні беззастережно визнав обвинувачення в обсязі підозри, не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності, дав свою згоду на закриття кримінального провадження за даних нереабілітуючих підстав,
За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 не обирався.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 284, 286, 288, 314, 372 КПК України, ч. 2 ст. 258-3 КК України, суд
УХВАЛИВ:
    Клопотання прокурора відділу прокуратури Запорізької області, радника юстиції Горобієвського С.О. про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22015080000000031 від 25.02.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - задовольнити.
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК Україниз підстав, передбачених ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за № 22015080000000031 від 25.02.2015 року відносно ОСОБА_2 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом 7 днів з дня її оголошення.
Головуючий:                                   В.І. Татарінов
Судді:                                             А.В. Мухін
                                                  О.В. Беклеміщев
16)
11.03.2015
Кримінальне провадження № 1-кп/331/177/15
331/1613/15-к
  УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2015 року                                   місто Запоріжжя
Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді Татарінова В.І., суддів: Беклеміщева О.В., Мухіна А.В., при секретарі Андрієнко С.О., за участю прокурора Горобієвського С.О., захисника обвинуваченого ОСОБА_1, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22015080000000031 від 25.02.2015 року, відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця станиці Овчиникове, Алтайського краю, Російської Федерації, росіянина, громадянина України, фактично проживаючого за адресою АДРЕСА_1 в Україні тимчасово проживає з 11.05.2014 року без належної реєстрації, освіта середня технічна, непрацюючого, неодруженого, не є собою, щодо якої здійснюється особливий порядок кримінального провадження, передбаченийст. 480 КПК України, раніше не судимого.
ВСТАНОВИВ:
У період з травня по червень 2014 року, перебуваючи у місті Маріуполь Донецької області, приймав участь та сприяв у діяльності терористичної організації «Донецька Народна Республіка» (надалі - ДНР), що діє на території Донецької області.
Так, усупереч положенням статті 23 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» ОСОБА_2 з метою сприяння терористичній діяльності «ДНР», в травні 2014 року, прибув до м. Донецька. Там, усвідомлюючи факт незаконності існування зазначеного утворення та терористичну спрямованість діяльності її військових формувань, скеровані на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в Україні, підрив інститутів державності, добровільно увійшов, в якості бійця, до військового підрозділу «Беркут», що знаходився в м. Донецьк Донецької області.
Згідно розподілу обов'язків та за наказами керівників зазначеного терористичного угрупування ОСОБА_2 доручалося здійснення чергування на блок - постах в м. Донецьку шляхом перевірки громадян та здійснення інших обов'язків в якості вартового, зупинення автотранспорту, затримання громадян та перепровадження їх до військових комендантських підрозділів самопроголошеної терористичного утворення «ДНР»
Впродовж травня по вересень 2014 рокуОСОБА_2 особисто ніс службу в якості бійця терористичного військового підрозділу «Беркут» на блок-постах м. Донецька. З червня по липень 2014 рокуна виконання наказу командира в групі інших бійців виїздив для проходження військової підготовки у тренувальних таборах ГРУ РФ в Ростовську область Російської Федерації.
Крім того, після повернення до м. Донецька, відповідно до наказу командування військових терористичних угрупувань «ДНР», ОСОБА_2 був переведений до спеціального терористичного військового підрозділу «Інтернаціональна бригада №15» самопроголошеного державного утворення «ДНР», для здійснення терористичних актів на території України.
Для виконання завдання щодо здійснення терористичних актів на території Запорізького регіону, 06.01.2015 рокуОСОБА_2 прибув до м. Запоріжжя. Проте, усвідомлюючи протиправний характер отриманих вказівок, цього ж дня добровільно відмовився від їх виконання та 06.01.2015 року звернувся із викривальною заявою до УСБУ в Запорізької області.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 встановлена наявність складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, за ознаками участі у терористичній організації та іншому сприянні діяльності терористичної організації.
В обґрунтування даного клопотання прокурор просить звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України, посилаючись на те, що ОСОБА_2 добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання, просив його задовольнити за вищевказаними мотивами та підставами.
Підозрюваний ОСОБА_2 зазначив, що йому зрозуміло суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і він не заперечує проти закриття кримінального провадження відносно нього.
Адвокат не заперечує проти задоволення клопотання прокурора, мотивуючи тим, що ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачені безумовні підстави для звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності.
Заслухавши думку учасників судового провадження, перевіривши зміст клопотання на відповідність вимогам ст. 287 КПК України, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частини другої статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно ч. 2 ст. 286 КПК України встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_2 органом досудового розслідування повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, проте нормою ч. 2 ст. 258-3 КК України передбачено спеціальну підставу звільнення його від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню та повідомив про вчинення інших злочинів, пов'язаних з діяльністю терористичної організації.
Підозрюваний ОСОБА_2 в судовому засіданні беззастережно визнав обвинувачення в обсязі підозри, не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності, дав свою згоду на закриття кримінального провадження за даних нереабілітуючих підстав,
За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 не обирався.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 284, 286, 288, 314, 372 КПК України, ч. 2 ст. 258-3 КК України, суд
УХВАЛИВ:
    Клопотання прокурора відділу прокуратури Запорізької області, радника юстиції Горобієвського С.О. про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_2 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 22015080000000031 від 25.02.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - задовольнити.
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК Україниз підстав, передбачених ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за № 22015080000000031 від 25.02.2015 року відносно ОСОБА_2 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом 7 днів з дня її оголошення.
Головуючий:                                   В.І. Татарінов
Судді:                                             А.В. Мухін
                                                  О.В. Беклеміщев
17)
Справа № 200/10624/15-к
Провад. № 1-КП/200/436/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2015 року                                                                       м. Дніпропетровськ
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого-судді                              Левч В.І.
судді                                        Чулініна Д.Г.
судді                                        Яковлева Д.О.
при секретарі                                    Кравченко Г.В.
з участю прокурора                              Лисих Д.В.
захисника                                   ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Дніпропетровська клопотання старшого прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Лисих Д.В. про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №22015040000000059 відносно:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Новоселівка, Краснолиманського району, Донецької області, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, не одруженого, працюючого охоронцем КГ «Нептун», який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 раніше судимого:
16.08.2004 р. Кпраснолиманським міським судом Донецької області за ст. ст. 121 ч. 2, 185 ч. 5, 15 ч.1, 185 ч. 3, 262 ч. 3, 263 ч. 1, 296 ч. 2. 304, 70 КК України до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 06.05.2005 р. вважати засудженим за ст. ст. 15 ч.2, 185 ч. 3, 185 ч. 4, 262 ч. 2,70 КК України до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Звільненого 26.05.2009 р., на підставі ст. 81 КК України, умовно достроково на 2 роки 10 місяців 15 днів ,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
27.05.2015 року до Бабушкінського райсуду м. Дніпропетровська надійшло клопотання старшого прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Лисих Д.В. про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 22015040000000059 відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст. 258-3 КК України, виходячи з наступного.
ОСОБА_3, протягом квітня-травня 2014 року, перебуваючи в смт. Дробишеве Краснолиманського району Донецької області, приймав участь у діяльності терористичної організації так званої «Донецької Народної Республіки» і сприяв її діяльності, а саме: із мисливською зброєю ніс чергування на блокпостах в смт. Дробишеве, тим самим забезпечував відповідний контрольно-пропускний режим, недопущення, на підконтрольну незаконним озброєним формуванням територію, підрозділів Збройних Сил України.
Умисні дії ОСОБА_3, які виразилися в участі та сприянні діяльності терористичної організації, кваліфіковані органами досудового розслідування за ч.1 ст. 258-3 КК України.
Прокурор зазначив, що 23 лютого 2015 року ОСОБА_3 добровільно звернувся до УСБУ у Дніпропетровській області із заявою про припинення своєї злочинної діяльності та викриття терористичної діяльності учасників «ДНР», надавши дані, що можуть бути використані для виявлення інших кримінальних правопорушень. У зв'язку з чим ОСОБА_3, відповідно до ч. 2 ст. 258-3 України підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження відносно нього закриттю.
У підготовчому судовому засіданні прокурор прокуратури Дніпропетровської області Лисих Д.В. підтримав клопотання та просив його задовольнити. Крім того вважав за необхідне скасувати підозрюваному ОСОБА_3 обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Підозрюваний ОСОБА_3, визнав свою вину у скоєному повністю та пояснив, що дійсно в квітні-травні 2014 року біля села смт. Дробишево, а саме при виїзді в сторону м. Красний Лиман був встановлений блокпост, де несли службу цивільні особи зі зброєю: автоматами, гвинтівками, а також мисливською зброєю. Він так само, разом з іншими особами, з мисливською зброєю ніс чергування на блокпостах в смт. Дробишеве, надаючи допомогу представникам так званої Донецької народної республіки, тим самим забезпечував відповідний контрольно-пропускний режим, недопущення, на підконтрольну незаконним озброєним формуванням територію, підрозділів Збройних Сил України. Знаходячись на блокпосту, наглядав за переміщенням транспорту і осіб через блокпост. За весь час несення служби на блок посту на стороні «ДНР» нікому ніякої шкоди не заподіяв, зброю не застосовував. Через деякий час він добровільно відмовився від несення служби на вказаному блокпосту, оскільки розумів, що «ДНР» є злочинною (терористичною) організацією і несення служби на її боці є злочином. Він підтримує цілісність України і засуджує дії незаконних воєнізованих формувань. В своїх діях кається і в подальшому зобов'язується не вчиняти будь-яких злочинів.
З заявою до УСБУ у Дніпропетровській області він звернувся 23.02.2015 року добровільно, без примусу та погроз, скільки мав мету повідомити та припинити таку свою діяльність та викрити осіб, причетних до терористичної організації.
Після роз'яснення положень ст. 285 КПК України, ОСОБА_3 добровільно надав згоду та погодився на закриття кримінального провадження з вказаних у клопотанні підстав, підтверджуючи добровільність раніше наданої ним письмової згоди зі звільненням від кримінальної відповідальності з нереабілітуючої підстави, добровільного повідомлення ним про діяльність терористичної організації «ДНР» та сприяння в її припиненні. Просив суд задовольнити клопотання прокурора, звільнити його від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження на підставі ч. 2 ст. 258-3 КК України.
Захисник ОСОБА_1 також просив клопотання прокурора задовольнити та звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України, а кримінальне провадження відносно нього закрити.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши надані прокурором матеріали кримінального провадження, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_3 умисно, за власною ініціативою протягом квітня-травня 2014 року, приймав участь та сприяв діяльності терористичної організації, забезпечуючи відповідний контрольно-пропускний режим, недопущення, на підконтрольну незаконним озброєним формуванням територію, підрозділів Збройних Сил України.
Вищевказані обставини підтверджуються й дослідженими матеріалами кримінального провадження, а саме:
·заявою ОСОБА_3 про викриття терористичної діяльності від 23.02.2015 року;
·допитом свідка ОСОБА_4, яка показала, що під час перетину нею блокпосту вона бачила на ньому ОСОБА_5;
·допитом свідка ОСОБА_6. який показав, що під час перетину ним блокпосту він бачив на ньому ОСОБА_5;
·протоколом впізнання свідками ОСОБА_4, ОСОБА_6 підозрюваного ОСОБА_3 за фотознімками, які їм були пред'явлені і серед яких вони впізнали ОСОБА_3 та підтвердили, що саме його вони бачили на блокпості, через який вони проїжджали;
·показаннями підозрюваного ОСОБА_3 від 25.02.2015 року та від 13.05.2015 року.
Аналіз викладених доказів у їх сукупності переконує суд у тому, що ОСОБА_3 вчинив кримінальне  правопорушення, яке виразилося в участі та сприянні діяльності терористичної організації, а його дії правильно кваліфіковані за ч.1 ст. 258-3 КК України.
Відповідно до ч.2 ст. 258-3 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене ч.1 ст. 258-3 КК України особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
23.02.2015 року підозрюваний ОСОБА_3 звернувся до УСБУ у Дніпропетровській області із заявою про припинення своєї злочинної діяльності, добровільно повідомивши їм про свою діяльність, а також про відмову від подальшого вчинення вказаного кримінального правопорушення та бажання співпрацювати з правоохоронними органами з метою викриття терористичної діяльності.
Стаття 285 КПК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. Особі, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення та щодо якої передбачена можливість звільнення від кримінальної відповідальності у разі здійснення передбачених законом України про кримінальну відповідальність дій, роз'яснюється право на таке звільнення. Підозрюваному, обвинуваченому, який може бути звільнений від кримінальної відповідальності, повинно бути роз'яснено суть підозри чи обвинувачення, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави. У разі якщо підозрюваний чи обвинувачений, щодо якого передбачене звільнення від кримінальної відповідальності, заперечує проти цього, досудове розслідування та судове провадження проводяться у повному обсязі в загальному порядку.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 усвідомлював, що він приймав участь та сприяв діяльності терористичної організації, однак добровільно припинив свої злочинні дії, й добровільно повідомив про вчинене ним кримінальне правопорушення за ч.1 ст. 258-3 КК України, сприяв викриттю та припиненню терористичної діяльності та злочинів, вчинених у зв'язку із діяльністю терористичної організації, що також свідчить про його щире каяття у вчиненому.
Крім того, ОСОБА_3 не є організатором і керівником терористичної групи чи організації, надав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності, також надані матеріали не містять інформації про вчинення ОСОБА_3 інших злочинів.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_3 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження №22015040000000059 закриттю, при цьому запобіжний захід, обраний ОСОБА_3 у вигляді тримання під вартою підлягає скасуванню.
Керуючись ст. 44 КК України, ст.ст. 285, 288, 314, 372 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання старшого прокурора відділу прокуратури Дніпропетровської області Лисих Д.В. - задовольнити.
ОСОБА_3 звільнити від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 258-3 КК України на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України, у зв'язку з добровільним повідомленням у правоохоронні органи про терористичну діяльність та сприяння в її припиненні.
Кримінальне провадження №22015040000000059, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.02.2015 року відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст. 258-3 КК України - закрити.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний ОСОБА_3 - скасувати у зв'язку з звільненням від кримінальної відповідальності, звільнивши його негайно з-під варти в залі суду.
На ухвалу може бути подана апеляція до Дніпропетровського апеляційного суду, через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська, протягом 7 діб з дня її проголошення.
Головуючий суддя                                   Левч В.І.
Суддя                                             Чулінін Д.Г.
Суддя                                             Яковлев Д.О.
18)
Справа № 686/5450/15-к
           
          УХВАЛА
              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2015 року                                                                        м.Хмельницький                                    
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Луня Р.В., суддів Слободяна В.С., Марцинкевича С.А., за участю секретаря судового засідання Білика С.О., прокурора Павліка О.В., підозрюваного ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №22015240000000014 за підозрою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт.Нова Ушиця, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України,
ВСТАНОВИВ:
18 березня 2015 року до Хмельницького міськрайонного суду надійшло клопотання начальника відділу прокуратури Хмельницької області Павлика О.В. про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України.
ОСОБА_1 підозрюється в тому, що в період з 22 вересня 2014 року по 07 лютого 2015 року, під псевдонімом "ОСОБА_1" займався зйомкою відео сюжетів для терористичного каналу "Новороссия ТВ", в яких виправдовується діяльність представників самопроголошених "ДНР/ЛНР", дискредитується політика керівництва нашої держави та звинувачується у небажанні визнавати право населення східної частини України на самовизначення, свідомому розпалюванні конфлікту, знищенні цивільного населення, засуджують дії військового командування та піддаються різкій критиці спроби стабілізації ситуації на тимчасово окупованій території Східної України, які використовувалися для телепередачі "Лента новостей "Новороссия ТВ" і транслювалися в прямому ефірі та в мережі Інтернет.
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 надані наступні докази: заяви ОСОБА_1 про викриття сприяння діяльності терористичної організації від 13.03.2015 року; копії посвідчень журналіста та телеоператора "Новороссия ТВ", виданих на ім'я ОСОБА_1; копії акредитацій на здійснення відео зйомок на підконтрольній терористам території Донецької області, виданих на ім'я ОСОБА_1; копія довідки громадянсько-політичного руху "Новороссия" про те, що ОСОБА_1 працює відеооператором на ТРК "Новороссия"; копія диплому за вагомий внесок в розвиток телеканалу "Новороссия ТВ", виданий ОСОБА_1; копія довідки про реєстрацію ОСОБА_1 на території м. Донецька від 30.12.2014; протокол огляду Інтернет-сторінки ОСОБА_1 в соціальній мережі "Однокласники" під назвою "ОСОБА_1", на якій розміщенні відеозаписи сюжетів, відзнятих ОСОБА_1 для телеканалу «Новороссия ТВ» та фотографії з броньованою технікою терористів і в студії "Новороссия ТВ"; відеозаписи випусків новин на ТРК "Новороссия ТВ" від 23.01.2015, 26.01.2015, 29.01.2015, 31.01.2015, 04.02.2015;
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.258-3 КК України як сприяння діяльності терористичної організації.
В судовому засіданні прокурор та підозрюваний ОСОБА_1 підтримали клопотання про звільнення останнього від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.358-3 КК України.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.258-3 КК України звільняється від кримінальної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
Так, ОСОБА_1, 13 березня 2015 року, звернувся до Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області із заявою про припинення своєї злочинної діяльності та викриття терористичної діяльності учасників "ДНР", надавши інформацію, яка може бути використана для виявлення інших кримінальних правопорушень. В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою винуватість в межах висунутої підозри і не заперечував проти звільнення від кримінальної відповідальності і закриття кримінального провадження.
Наведені обставини суд визнає достатніми підставами для звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.
Керуючись ст.ст.284, 288, 314 КПК України, ч.2 ст.258-3 КК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст.258-3 КК України на підставі ч.2 ст.258-3 КК України, а провадження закрити.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.    
                    Головуючий суддя                                             Судді
19)
Справа № 405/9530/14-к
1-кп/405/326/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.11.2014 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді:                                                   Льон С.М.
при секретарі:                                                            Люльчак А.А.  
за участю прокурора:                                                 Коваля А.В..
захисника                                                                    ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Кіровограді клопотання   старшого прокурора прокуратури області з нагляду за додержанням законів  органами СБУ, державно митної служби та державної прикордонної служби  Коваля А.В. про звільнення від кримінальної відповідальності  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Кіровоград, українця, гр. України,  з середньою -спеціальною освітою, не одружений,  не працюючого, раніше не судимого,   проживаючого без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Созонівка Кіровоградського району Кіровоградської області, українця, гр. України,  одруженого, з середньою освітою, не працюючого,  не маючого судимості,  зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, проживаючого в АДРЕСА_3
                                                 ВСТАНОВИВ:
Старший прокурор прокуратури області з нагляду за додержанням законів  органами СБУ, державно митної служби та державної прикордонної служби  Коваль А.В. звернувся до суд з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 та ОСОБА_5,   за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 258-3КК України на підставі ч.2 ст. 258--3 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що 2 серпня 2014 року мешканець міста Кіровограда ОСОБА_4, перебуваючи в м. Кіровоград, під час святкування Дня повітрянодесантних військ, досяг попередньої змови із мешканцем м. Кіровограда ОСОБА_5 щодо участі у терористичній організації «Донецька народна республіка» (надалі - «ДНР»), на що останній надав свою добровільну згоду. На виконання злочинної змови, громадянин ОСОБА_4 віднайшов на сторінці спільноти під назвою «ІНФОРМАЦІЯ_5» («ІНФОРМАЦІЯ_6») соціально-орієнтованого ресурсу «Вконтакте» в мережі Інтернет номер мобільного телефону НОМЕР_1, за яким проводився набір до складу Донецького осередку терористичної організації «Донецька народна республіка» (надалі - ДНР). В той же день, ОСОБА_4 зі свого номеру мобільного телефону НОМЕР_2зателефонував за номером НОМЕР_1невстановленій досудовим слідством особі та домовився з нею про зустріч для вступу до лав терористичної організації «ДНР».
4 серпня 2014 року, з метою досягнення свого умислу ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за допомогою залізничного та автомобільного транспорту дістались до м. Донецьк, де керуючись вказівками невідомої особи, які отримали по телефону, дістались до місця розташування осередку терористичній організації «Донецька народна республіка», що розташований на захопленій території вищого навчального закладу МВС України.
Того ж дня, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, бажаючи стати активними членами Донецького осередку терористичної організацій «ДНР», з метою подальшого сприяння її незаконній діяльності, добровільно надали свої дані її представникам.
В подальшому, у період з 4 по 25 серпня 2014 року, ОСОБА_4, будучи зарахований до лав Донецького осередку терористичної організацій «ДНР», діючи умисно, з метою сприяння її незаконній діяльності, виконуючи разом з іншими членами даного осередку накази керівництва осередку брав участь у діяльності підрозділу «Кальміус» терористичної організації «Донецька народна республіка», в тому числі і у військових діях проти учасників антитерористичної операції.
Крім цього, у період з  4 по 12 серпня 2014 року, ОСОБА_5, будучи зарахованим до лав Донецького осередку терористичної організацій «ДНР», діючи умисно, з метою сприяння її незаконній діяльності, виконуючи разом з іншими членами даного осередку накази керівництва осередку проходив навчання для участі у бойових діях в складі терористичної організації.
В період з 12.08.2014 року по 25.08.2014 року громадяни ОСОБА_5 брав участь у діяльності підрозділу «Кальміус» терористичної організації «Донецька народна республіка», в тому числі і у військових діях проти учасників антитерористичної операції.
В судовому засіданні ОСОБА_4 вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України, як підозрюваний,  визнав, не заперечив проти фактичних обставин справи, підтримав клопотання прокурора про звільнення його від кримінальної відповідальності.
В судовому засіданні ОСОБА_5 вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України, як підозрюваний,  визнав, не заперечив проти фактичних обставин справи, підтримав клопотання прокурора про звільнення його від кримінальної відповідальності.
Діяння  ОСОБА_4 та ОСОБА_5  вірно кваліфіковано  за ч.1 ст. 258-3 КК України, як участь у терористичній організації.
Відповідно до ч.2 ст. 258-3 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності   за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв'язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину.
Дослідивши матеріали клопотань, кримінального провадження, заслухавши думку прокурора, обвинувачених суд вважає, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підлягають звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України,  а  кримінальне провадження підлягає закриттю, так як вони  добровільно  з'явились до УСБ України в Кіровоградській області і повідомили про свою участь у підрозділі «Кальміус» Донецького осередку терористичної організації «Донецька народна республіка»,  не є  організаторами чи керівниками терористичної організації «ДНР» та не причетні до вчиненні інших злочинів.
Керуючись ст.ст. 44, 258-3 ч.2 КК України, суд,-
                                                П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого прокурора прокуратури області з нагляду за додержанням законів  органами СБУ, державно митної служби та державної прикордонної служби  Коваля А.В. про звільнення від кримінальної відповідальності  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 - задовольнити.
ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 258-3 КК України на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України.
ОСОБА_5 звільнити від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 258-3 КК України на підставі ч.2 ст. 258-3 КК України.
Провадження по кримінальному провадженню №2222014120000000014 від 29.08.2014року відносно ОСОБА_4 та ОСОБА_5 за ч.1ст. 258-3 КК України  - закрити.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 та ОСОБА_5 не обирався.
Речові докази - комп'ютерний оптичний диск, серійний номер 225545XJ0352 з інформацією щодо  вхідних та вихідних дзвінків за  мобільними терміналами , в якому використовувалися СІМ-картки з номерами НОМЕР_3, яким користувався ОСОБА_5 та НОМЕР_2, яким користувався ОСОБА_4 та фіскальний чек №441188 від 26.08.2014року ТОВ "ОПАС СХІД" АВ Південний на  загальну суму 149.41грн. на рейс №77р сполученням "Донецьк - Дніпропетровськ" зберігати при матеріалах кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда                                                                                С. М.  Льон
 
Всього близько 50
 

УВАЖАЕМЫЕ МАТЕРИ, ЖЕНЫ, СЕСТРЫ И ДОЧЕРИ ДОНБАССА!!!
 
Вот уже больше года, как в дом каждого из нас вошла ВОЙНА. Она НАВЯЗАНА нам теми, кого украинский народ в феврале 2014 года оторвал от сытой кормушки власти. Война, что ВЕДЁТСЯ В УГОДУ имперских амбиций нынешних хозяев Кремля.
Некоторые из наших мужчин ПОДДАЛИСЬ НАГЛОМУ ОБМАНУ и в порыве эмоций выбрали неверный путь. Воюя против своего народа, они ежеминутно РИСКУЮТ БЫТЬ УБИТЫМИ или на всю жизнь остаться инвалидами.
Давайте ВМЕСТЕ ОСТАНОВИМ ВОЙНУ! Прекратим братоубийственную вражду и вернём наших детей, мужей, отцов и братьев в родной Донбасс живыми и здоровыми. ПУСТЬ ОНИ ОБНИМУТ ДЕТЕЙ, ВЫТРУТ СЛЁЗЫ РОДИТЕЛЯМ, ПОДАРЯТ ЛАСКУ ЖЁНАМ!
Наш народ великодушен. Законодательством Украины ПРЕДУСМОТРЕНО ОСВОБОЖДЕНИЕ ОТ УГОЛОВНОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТИ для тех, кто готов добровольно сложить оружие и вернуться домой.
 
ВСЕГДА ЕСТЬ ВОЗМОЖНОСТЬ ВСЕ ИЗМЕНИТЬ!
ПОГОВОРИТЕ СО СВОИМИ МУЖЧИНАМИ!
ВЕРНИТЕ ИХ В СВОИ СЕМЬИ!
Телефон доверия:
093-105-57-46
Электронная почта для сообщений

atom-artemovsk@ukr.net 

 

 

Новини
02.11.2020
ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ 25 жовтня 2020 року
  ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ 25 жовтня 2020 року Бахмутська районна територіальна виборча комісія Донецька область                                                                   ...
Деталі >
02.11.2020
До уваги населення!
БАХМУТСЬКА   РАЙОННА   РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ   ГОЛОВИ   РАЙОННОЇ   РАДИ   від   «30» 10.2020  № 213 м. Бахмут   Про заходи щодо...
Деталі >
02.11.2020
До уваги населення!
УКРАЇНА   БАХМУТСЬКА   РАЙОННА   РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ   ГОЛОВИ   РАЙОННОЇ   РАДИ   від   «30» 10.2020 № 214 м. Бахмут   Про...
Деталі >
30.10.2020
Як перейти до нового постачальника газу?
1. Обрати нового постачальника газу, наприклад, скориставшись сервісом Газотека: gasoteka.ua-energy.org. Отримати відповіді на найбільш поширені запитання щодо зміни постачальника можна в консультаційному...
Деталі >
29.10.2020
Шановні працівники та ветерани соціальної сфери! Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем працівника соціальної сфери!
  Шановні працівники та ветерани соціальної сфери! Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем працівника соціальної сфери!   Ви люди з величезним серцем і доброю душею. Ваша професія...
Деталі >
Фотогалерея